RRO.GRA w ERINgUID 36 De hoogtepunten van Winter in Zuid bevinden zich op de vijf zogenoemde "Korvelse Kerst Parels". Op iedere parel staat een thema centraal. De parels wor den aaneengeregen dooreen heuse kerst markt, ideaal dus voor uw inkopen voor de kerstdagen. De dag wordt begonnen met de Super SantaRun die wordt geor ganiseerd door het Lintenmanagement. Winter in Zuid daar gebeurt het! f Op de “Boeken parel” bij het Minderbroederspad vindt vanaf 13:00 uur een verrassende voorleeswedstrijd plaats. Op een lekker verwarmd podium lezen kinderen tot 12 jaar voor. De voorleeswedstrijd wordt afgewisseld met optredens van één van de bekendste Nederlandse rappers! Deze rapper maakt tevens deel uit van de jury die uiteindelijk bepaalt wie de gelukkige winnaar wordt. Naast deze wedstrijd is er een kleinschalige boekenmarkt voor volwassenen en kinderen. Hier moet je bij aanwezig zijn geweest. Wil je weten wie onze bekende rapper is? Zoek dan eens op wie zich hard maakt om de jeugd te stimuleren met lezen. Nabij de boeken parel vindt ook een live demonstratie ijs-carving plaats vanaf 15:00 uur. Kinderen (en volwassenen) zijn meer dan welkom op de “Vermaak parel” ter hoogte van de Paterstraat. Hier treft u een imposante Levende Kerststal aan! Prachtig wordt het verhaal van Jesus Christus verbeeld, inclusief stal en dieren. Verder is er een podium aanwezig met een interessant program ma met onder andere Popkoor EPIC, Popkoor Divers en Canzonetta. Toe aan een versnapering of wilt u een beetje opwarmen? Dan ben je bij het Gardiaanhof op de "Culinair parel" aan het juiste adres. De prachtige tent in de stijl van de Oktoberfesten zorgt voor een aangename ontspanning tijdens Winter in Zuid. Tevens wordt er op deze parel een heuse discjockey wedstrijd gehouden voor kinderen tussen 12 en 16 jaar! De kinderen mogen een half uurtje voor live publiek een show weggeven en ze maken kans op een mooie prijs, aangeboden door Piet Kennis. De “Cultureel parel" aan het gezellige Sint Annaplein staat in het teken van Vincent van Gogh die aan de Korvelseweg heeft gewoond. Hier zijn kinder- workshops en optredens van diverse muzikanten. Het koor Amice, onder leiding van Herma Timmer, zingt onder begeleiding van Eddie Franken (win naar van de Nederlandse gitaar prijs). Cisca Boermans komt kerstverhalen vertellen onder muzikale begeleiding van violist Theo van der Loo en gitarist Eddie Franken. ans vinden er op de Sociaal Begonia's, afgewisseld met Op de “Sociaal parel" aan de kant van het Korvelplein staat het Goede Doel centraal. De goede doelen verkopen kerstballen voor 1 euro. De kerstballen kunnen worden ingevuld en in de 5 grote kerstbomen op de parels worden gehangen. De opbrengst is volledig voor het goede doel. Uit de kerstbomen worden winnaars gekozen van de "boomprijs". Overigens zijn de kerstballen op iedere parel te koop. Tever parel optredens plaats van John McCray en De E Flamenco dans. L-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 24