Raambekleding verlaagt de energierekening igenHof in Koolhoven-West Praktisch, strak en oogstrelend Particulieren voordeliger uit met zonnepanelen Informatiebijeenkomst kavels Liefde en 9eluk met kleurrijke kerstster MAARN - Op zondag 27 november be- D,,c* gint de adventstijd. Vanuit de christe lijke traditie wordt er vier weken lang uitgekeken naar het kerstfeest vol liefde en geluk. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 17 NOVEMBER 2011 9 TILBURGSE 3Mb.. voor kavel >n party? lamen zijn energievreters. De meeste I I armte in huis ontsnapt via de ra- I nen. Zeker nu de dagen korter en I Ie nachten koeler worden, gaat de II nergierekening weer fors omhoog. let de juiste raambekleding kies je oor een efficiënte oplossing. Kerstster is een ideale plant om cadeau te geven voor jezelf en vooreen ander. oeder i Bijnen, vee hoek Koolhovenlaan en raat. Aanmelden is niet Horizontale luchtkussentjes vormen isolerende luchtlaag. FOTO: LUXAFLEX. neratie in het djes meer waar vuil achter eze spoelbak onderscheidt 1 door de instelling de architectuur van deze wor vooraf is getoe van welstand gebied van Koe spoelbakken loopt keukenblad. Geen iningen jetst aan de richtlijnen I die gelden binnen dit jolhoven. arnhem - Het totaal geïnstalleerd ver mogen aan zonnepanelen voor Ne derlandse consumenten kan in 2020 veertig keer (4.000 megawatt) hoger bedragen dan het huidige geïnstal leerd vermogen aan zonnepanelen (100 megawatt). opstc kan t are zich De nieuwe gene naadloos over ir ''taande randje in blijven. Deze :h van andere spoelbakken c manier van inbouwen. In teger te tot onderbouwspoelbakken of geïnte- iëren i2 tot De informatiemiddag is zondag 20 november tussen 11.00 en 14.00 uur in informatiecentrum Koolho ven op de Vlijmenstra nodig. ILBURG - In de wijk I bolhoven-West zijn de I aatste veertien vrije I avels binnen het pro- I eet EigenHof te koop. I lanaf nu bestaat er ook I e mogelijkheid om I en kavel te kopen met I ebruikmaking van de I hrerbruggingsgarantie. greerde (inleg-) spoelbakken, loopt de overgang van keukenblad naar spoelbak over zonder dat er een overgang zicht baar is. Praktisch, strak en oogstrelend. De bodem van de spoelbak is van roest vrij staal. Déze spoelbak is leverbaar in na tuursteen, Ceramistone en Cosmostone. huis willen bouwen. “De wijk Kool hoven-West kenmerkt zich door woningen in de fraaie architectuur uit de dertiger jaren van de vorige eeuw. Ook voor de woningen die op de vrije kavels komen, geldt dat deze in dezelfde stijl gerealiseerd zullen worden. Zelf een huis ont werpen en bouwen is uniek, zeker in deze goed verzorgde woonwijk. De wijk is vanaf 2006 in aanbouw en inmiddels zijn de straten aan gelegd en diverse voorzieningen zoals kinderopvang en een lager school op loopafstand. Een ide ale plek dus om zelf een woning t bouwen. Met kavels die variëre in oppervlakte van circa 380 m2 en met 660 m2 is er voldoende keus voor iedereen. En met een vanaf- prijs van 178.500,- v.o.n. ook heel bereikbaar." Dit volume kan bereikt worden zonder subsidies. Bovendien zou de gemiddelde Nederlandse consument, bij een gelijk blijvend elektriciteitsverbruik en bij de huidige prijzen, minder kwijt zijn aan zijn elektriciteitsrekening met zonnepanelen dan zonder zonnepanelen. Dit voordeel hangt samen met de sterke prijsdaling, maar tegelijkertijd sterke kwaliteitsver betering van zonnepanelen voor particu lier gebruik. Dit blijkt uit uitvoerige ver kenningen van vijftien bedrijven, lagere overheden en kennisinstellingen onder leiding van energiekennisbedrijf KEMA. H ie Overbruggingsgarantie biedt S ezekerheid aan kopers dat dub- 9 ele woonlasten tijdens de bouw 9 mdewoning worden gecompen- 9 eerd. Op zondag 20 november is in het informatiecentrum Kool- oven een informatiebijeenkomst M erover. J ÏM-makelaar Koen Timmermans I in Hart van Brabant Makelaar- I j heeft de mogelijkheid van de I verbruggingsgarantie recent ge- 1 troduceerd bij dit project. "Veel I opers zien in de huidige tijd op I igen mogelijke dubbele lasten. I jdens de bouw van de woning etaal je immers aan je oude wo- ng en aan de nieuwe woning in inbouw. De Overbruggingsga- ntie zorgt ervoor dat eventu- edubbele lasten worden gecom- onseerd door de verkoper van de ivel. Hiervoor wordt een gedeelte in de koopsom bij de notaris in spot gehouden. Voor een perio- evan 1 of2 jaar wordt hieruit dan in maandelijks bedrag betaald r compensatie voor de dubbele sten. De afgelopen weken heb- en we hierdoor al enkele kavels irkocht." I e koper van een kavel kan deze p twee manieren laten bebou- I en. Allereerst kan men met een I ilfgekozen architect het ontwerp- races doorlopen om vervolgens et een aannemer in zee te gaan. I b tweede mogelijkheid is dat de Jper een woning realiseert die ordt aangeboden en gebouwd oor één van’de bouwers binnen I oolhoven. Voordeel hiervan is dat Actieplan De partijen hebben zich ten doel gesteld om het potentieel aan zonnestroom voor particulieren zo veel mogelijk te benut ten en deze 4.000 MW in 2020 te realise ren. Dit zou betekenen dat in 2020 circa Partijen Tijdens de informatiemiddag i er gelegenheid om uitgebreii voorgelicht te worden over het hele traject inclusief de Overbrug gingsgarantie. Ook zijn er diverse andere partijen aanwezig. Zo zijn er architecten die een eerste schets kunnen maken van een woning en er zijn vertegenwoordigers van bouwondernemers aanwezig om meer te vertellen over het bouwen van een huis. Zij kunnen zowel kant en klare woningen aanbie den, dan wel een geheel op maat ontworpen woning. Uiteraard kan er ook informatie worden inge wonnen over de hypotheken en de verkoopmogelijkheden van de eigen woning. Volgens Timmermans wordt het een interessante middag en spreekt hij van een allerlaatste kans voor mensen die graag een December is tevens de maand waarin we elkaar veel goeds toewensen en meer bezoekjes afleggen. Geef daarbij eens een kerstster vol beste wensen ca- u. Deze kleurrijke plant staat bol van symboliek en zorgt bovendien voor in huis. Een welkome gast tijdens de drukke decembermaand! De kerstster (Poinsettia) is een plant vol “beste wensen". Joel Poinsett ontdekte plant begin 19e eeuw in Mexico en zond de plant elk jaar als geschenk aan zijn familie en vrienden in Ame rika. De plant werd al snel Poinsettia genoemd. De traditie die Joel Poinsett startte, wordt tot op de dag van van daag voortgezet. In Amerika is de sterf dag van Joel Poinsett, 12 december, zelfs uitgeroepen tot Poinsettia Day. Familie, K vrienden, buren en collega's geven el- kaar op die dag een Poinsettia cadeau. De plant is daarmee een symbool voor liefde en geluk geworden. Anno 2011 is de kerstster een zeer kleur rijke plant Bekend zijn de kleuren rood en wit, maar deze decembergast is er tegenwoordig ook in verrassende kleu ren als zalm, limegroen, roze en paars. Opvallend zijn kerststerren op stam of in mini-formaat. Vanaf begin december optimaal verkrijgbaar bij bloemist, tuin centrum en supermarkt. Wanneer je re gelmatig water geeft, straalt de plant de hele winter door! één op de acht huishoudens gebruik zou maken van zonnepanelen tegen circa één op de vijfhonderd huishoudens nu. Een gemiddelde elektriciteitscentrale in Nederland heeft een gemiddeld vermo gen van 900 MW. Om deze 4.000 MW aan particuliere zonnestroom te realiseren, hebben de partijen een Nationaal Actie plan Zonnestroom opgesteld dat erop gericht is om de voorwaarden helpen te scheppen, dat de consument daad werkelijk overstapt op het gebruik van zonnestroom. Thijs Aarten, voorzitter Raad van Bestuur KEMA: "Het is een goede zaak dat lagere overheden, kennisinstellingen en bedrij ven de handen ineen hebben geslagen om het enorme potentieel aan zonne stroom daadwerkelijk te benutten. De overgang naar een duurzame energie voorziening kan immers alleen gereali seerd worden door samen te werken en door initiatief te nemen. We zijn óp het punt beland dat het voor de consument daadwerkelijk loont om zonnepanelen te gebruiken. De verwachting is dat de prijs van zonnepanelen verder zal dalen. Dit maakt het voordeel voor de consument alleen maar groter." maar efficiënte barrière tegen hitte of kou. In de winter houden ze de warmte vast, in de zomer vormen ze een buffer voor tropische tempe raturen én beschermen ze tegen schadelijke uv- stralen. Zo kan het isola- tievermogen meer dan verdriedubbelen. n symbolische betekenis heeft ijke kerstster, net als veel ande re kamerplanten ook bijzondere eigen schappen. Diverse onderzoeken hebben jond dat planten als de kerstster tgevende werking hebben. Geen dige luxe in een maand die bol H) de drukte. Extra rust creëer je door te kiezen voor meerdere planten op een rij. Kijk voor meer informatie en inspiratie op www.kerstster.info. '«maast maakt raam- S»’ «kleding deel uit van 'etinterieur. Je creeert er en bepaalde sfeer mee ’huis. Heel effectief en endy zijn bijvoorbeeld e Duette Architella i lades van Luxaflex. De movatieve honing- «structuur zorgt het I ele jaar voor een per- ewood.nl beregeling van licht en d «mte. De horizontale thtkussentjes - een iso- c rende luchtlaag - vor- len een lichtgewicht Rust Naast een c de kleurrijk! 1ierplc kippen, aangetoc een rustge overbodig staat var

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 33