w 3lil5 Aanpak van drugs: huis, café en growshop dicht Achttien basisscholen krijgen gratis bomen ILBURGSE KOEREI DETILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 NOVEMBER 2011 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg an Ti I bun De kanaalbrug in de Quirijnstoklaan is afgesloten. (Foto gemeente Tilburg) jemeente Tilburg) www.tilburg.nl/fiets www.tilburg.nl Telefoonnummers 542 88 11 Gemeente Tilburg 213 13 13 Een hennepkwekerij. (Foto gemeente Tilburg). de in ie Foto gemeente Tilburg. Huldiging van sportkampioenen Identiteitskaart voor jeugd kost 30 euro vanaf januari Kanaalbrug dicht in Quirijnstoklaan Fiets stallen? Heuvel Katterug Concertzaal Pieter Vreedeplein Stappegoor ^Gratis! ie aan het Sint rne zelf wor- gemeente was in een project- »or ting nnen voor de g een onder- len van licht- Verlichting. Dein didat waar identiteitskaart van een aantal Tilburger - «^gemeente adviseert hun voor 2012 e< Foto gemeente 532 63 26 Brandweer 0900 8844 Politie 0900 4636443 GGD Bezoekadressen urg.nl digitaal loket lichting.nl mbareverlichting Meer informatie: www.sportintilburg. nl/sportgala Burgerzaken, Belas tingen, Parkeren, Bouwen en Wonen, Sociale Zaken, Schuldhulpverlening, Loket Z 213 23 23 Ondernemerszaken en Gezin Tilburg Het Tilburgs Sportgala 2011 is op vrijdag 16 december. De kampioenen van het lopende kalenderjaar krijgen dan e ging in Theaters Tilburg. De organisatie is op zoek naar ten die hiervoor in aanmerking komen. Stadswinkel Noord Brucknerlaan 20a Met afspraak: ma t/m do 13-18 uur, vr 13-20 uur. Zonder af spraak: mat/mvr 10-13 uur. Stadswinkels na 13 uur alleen open voor afspraken. Maak een afspraak op www.tilburg.nl of bel 213 13 13. Met een afspraak binnen 10 minuten geholpen. 't nog geen defi naakt voor het wil dat samen doen. Uiterlijk ie eigendoms ndjaar kunn celaar en het ikkeling van ien. :en aantal mi e ruimten in e. Zij mogen ek voor de her-1 De gemeente I over de verdere! De kanaalbrug in de Quirijnstok laan is afgesloten tot en met 19 no vember. De op- en afritten naar de Lovense Kanaaldijk blijven tot en met 1 december dicht. De gemeente laat het asfalt vernieuwen bij de kruising met de Ringbaan Noord. De verkeerslichten op de kruising worden aangepast. Verkeer moet omrijden via de brug in de Midden- Brabantweg. Als het slecht weer is, kunnen de werkzaamheden langer duren. voorc een spt voerd. kaal, repar lakt ze opr weken. Half decer gemeente de licht sport- een huldi- ar kandida- dienen betrekking te hebben op het kalenderjaar 2011. De sporters moeten in de gemeente Tilburg wonen of lid zijn van een Tilburgse sportvereniging. De criteria en aanmeldingsformulieren staan op internet. Meer informatie: www.tilburg.nl Tel. 013-2 Servicepunt Bërkel-Enschot Openbare bibliotheek Eikenbosch 7 Ma t/m wo 14-17 uur, do 10-12 uur, vr 14.30-19.30 uur. Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 128 (naast paleis) Met afspraak: ma, di, wo, vr 13- 18 uur, do 13-20 uur Zonder af spraak: ma t/m vr 10-13 uur. Publiekshal Sociale Zaken Koningsplein 8 Ma t/m do 8.30-16 uur, vr 8.30-12.30 uur. initiatiefnemers zoeken kan alen voor zeven categorieën, ironder sportman, sportvouw en sportploeg van het jaar. Tijdens de bijeenkomst is er een terugblik op de successen van het afgelopen jaar en ook de kansen in 2012 passeren de revue. Aanmelden van sportkampioenen kan tot 20 november. Alle aanmeldingen Stadswinkel Reeshof Kerkenbosplaats 2 Zelfde openingstijden als Stads winkel Noord. en, provincies, laatschappe- en bedrijven. Ze het gebied van klimaat. lüwerier nam de “De OVL-award or de positieve de afgelopen ja- ld op het gebied ichting. Deze en tot meer vei- energiebeSpa- sten. We zijn en voorbeeld is enten." Buren en de pro eregen vorige >r hun beleid op rlichting. De gemeente heeft de grow shop aan de L. van Vechelstraat 3 en het café ernaast met in gang van 1 november voor on bepaalde tijd gesloten. Burge rmeester Noordanus: “De drank-, ^horeca- en exploitatievergun ningen waren al in augustus op grond van de wet Bibob inge- I trokken. De eigenaar heeft bei de panden toch open gehouden voor publiek en heeft hiermee de wet overtreden.” De gemeen te kan de integriteit van hou ders of aanvragers van vergun ningen toetsen bij een landelijk bureau. De Wet bevordering integriteitsbeoordelingen door het openbaar bestuur (Bibob) maakt dit mogelijk. De eigenaar van de growshop is ook eigenaar van het café er naast. De politie en medewer kers van de afdeling Handha ving hebben geconstateerd dat beide panden na augustus toch geopend waren voor publiek. Het is wettelijk verboden om zonder vergunning van de bur gemeester en het college een (horeca-)inrichting te exploi teren. In januari 2010 heeft de politie in het kantoor bij de growshop ruim 6 kilo hennep en hasj ge vonden. Bezoekers verklaar den tegenover de politie dat zij softdrugs hadden gekocht in de Noordanus: hard optreden De woning aan de Westertoren- laan is een particulier koop huis. De eigenaar woont zelf in een sociale huurwoning. Bur gemeester Peter Noordanus: “Ik vind het belangrijk om hard op te treden tegen de georga niseerde hennepteelt. Daarom acht ik sluiting van de woning aan de Westertorenlaan 13 voor de duur van twaalf maanden gerechtvaardigd.” Bestrijding van hennepteelt en handel in softdrugs en handhaving van de rechtsorde wegen naar het oordeel van de burgemeester zwaarder dan het belang van de eigenaar. Houten lichtmasten centrum opgeknapt Vijf houten lichtmasten in het centrum zijn tijdelijk vervangen door ‘normale’ straatlantaarns. Het gaat om de exemplaren die eruit zien als houten scheepsmas ten. Ze stonden op de Korte Heu vel, Oude Markt, Radioplein, Vijf sprong en in de Helga Deentuin. De gemeente heeft ze vorige week onderhoud en reparatie naar speciale mastenmakerij ver- Die schuurt ze helemaal ireert beschadigingen en mieuw. Dit duurt 3 tot 4 alf december plaatst de uc nuhtmasten terug. Scholen in het centrum en in de overige stadsdelen komen in een later stadium aan de beurt. De gemeente heeft een lespakket laten ontwikkelen voor de deel nemende scholen. Daarin staat meer informatie over de natuur en bomen. Wethouder Marieke Moorman (natuur): “Meer groen fleurt de omgeving letterlijk en figuurlijk op. En het zorgt voor een fijner leefgebied." De achttien scholen hebben de ze week informatie gehad over het project. Ze liggen in de ‘oude stad’. Dat is ongeveer Tilburg- Zuid (exclusief de Blaak), Oost en het noordelijk deel vanaf het Achttien basisscholen in het gebied rond het centrum kunnen gratis een boom laten planten op hun schoolplein. De gemeente betaalt ze. Het stadsbestuur wil meer bomen in Tilburg. centrum tot aan het Wilhelmina- kanaal. In overleg met de scholen be paalt de gemeente per locatie welke soort boom het meest ge schikt is. Het is de bedoeling om de bomen nog dit najaar of in het vroege voorjaar te plan ten. Veel schoolterreinen zijn geschikt want er staat nu wei nig groen. Ze hebben voldoende ruimte voor een boom. Maar de schoolbesturen hebben geen geld om groen te planten. Het project ‘Bomen voor Scholen' is dit jaar ook in de gemeenten Den Bosch en Eindhoven met succes uitgevoerd. Een identiteitskaart voor jongeren tot en met 13 jaar kost vanaf 1 januari 30 euro. Nu is de prijs nog 9,20 euro. Binnenkort verloopt de Identiteitskaart van een aantal Tilburgers die nog geen 14 jaar zijn, een nieuwe aan te vragen. adviseerd, komt het besluit in het Staatsblad. Dan zijn de bedragen definitief. Naar verwachting is dit eind november. De kans is klein dat de bedragen nog veranderen. De ‘gewone’ identiteitskaart (van af 14 jaar) en het paspoort (alle leeftijden) worden volgend jaar enkele euro’s goedkoper. De levering van het document kan langer duren dan normaal. De ge meente verwacht veel aanvragen voor het einde van het jaar. Kinde ren die nog op vakantie gaan, moe ten op tijd een identiteitskaart be stellen. Baliemedewerkers kunnen tijdens de aanvraag informeren over de op dat moment verwachte levertijd. Het zogeheten Besluit Paspoortgel den ligt momenteel voor advies bij de Raad van State. Als die heeft ge- Burgemeester Noordanus heeft een zogeheten growshop en een café aan de Leonard van Vechelstraat voor onbepaalde tijd gesloten. Een woning aan de Westertorenlaan moet een jaar dicht. De maatregelen hebben te maken met illegale han del in en teelt van drugs. Inburgeren verplicht voor vreemdelingen Iedere vreemdeling die zich in Nederland vestigt, is verplicht in te burgeren. Het gaat om mensen van 16 jaar en ouder met recht matig verblijf in het land. De ge meente nodigt mogelijke inbur- geraars uit voor een gesprek bij Sociale Zaken. Het is belangrijk dat inwoners van Tilburg de Ne derlandse taal kunnen spreken. In 2011 betaalt de gemeente de cur sus voor verplichte inburgeraars. Vanaf 2013 is dit niet meer mo gelijk vanwege de bezuinigingen. Meer informatie via de inburge- ringstelefoon: 013 - 542 82 00. Servicepunt Udenhout Openbare bibliotheek Tongerloplein Ma, wo 14-17 uur, vr 15-19 uur. growshop. In april 2010 heeft de burgemeester de growshop drie maanden gesloten. De nieuwe sluiting volgt na een negatief advies van het bureau Bibob in Den Haag. Volgens het bureau is het gevaar groot dat de growshop en het café wor den gebruikt om strafbare fei ten te plegen. De woning Westertorenlaan 13 is twaalf maanden afgesloten, tot november 2012. De politie en handhavers hebben in dit huis vier keer een hennepkwe kerij aangetroffen en een dro gerij met henneptoppen. Alles is in beslaggenomen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 7