PAS FOTO'S? kG F jER? Eefje van Ostaden in race voor titel Miss Maxi Belgium €3,95 €0,79 €0,89 WALITEH OOP! ier Stichting Duurzaam Tilburg gaat door IBER EN? AFIwF|7| ALGEMEEN 3 riLBURGSE KOEB M TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 NOVEMBER 2011 Emancipatie EZE WEEK: Vrouw meteen maatje meer Eefje van Ostaden foto: frank brouwer Science Café Door Frederieke Brabers S enten, stalling Handtekeningen voor behoud bibliotheken over nut van wetenschap Expositie in De Schalm collectant stma Fond: GOIRLE - Eefje van Osta den is 30 jaar en een vrouw met een maatje meer. En daar is zij trots op! Door haar werk als hulpverlener in een woongroep voor tiener moeders, merkt zij dat veel jonge meiden met wie zij werkt het ideaal beeld dat zij in de media zien aanbidden. Veel mensen denken daardoor dat je slank moet zijn om watte kunnen bereiken. Voor haar een goede re den om daar eens veran- jdering in te brengen. Astma Fonds nail naar <777. ingen heeft waarom zijn, I zoveel ére van tr krach- jels met at Idns shops krijger, op de finale i er fotos- lames iledag leheel .r. en am fje heel veel succes tij- in zaal De Vossenberg als prinsessen op het podium ver schijnen. De uiteindelijke winnares wint onder andere een auto en zal een jaar lang 'Miss Maxi Belgium' vertegenwoordigen. ‘koerier.nl j Pop-folk in show- room autobedrijf ten maatje n na grootste dat wordt georgani: bied. Het is uniek c derlandse een plek i weten te bemachtig haar deelname dan ook extra speci aal. Om te winnen heeft de Goirlese geen speciale tactiek. Ze vindt het belangrijker om gewoon zichzelf te je k tuiging i j haar is, blijven, eerlijk en oprecht te zijn en jezelf niet anders voor te doen dan datje bent. op atie MetgeieW lburg.nl I 94 worden gedaan. Hierna begint het echte werk en moeten zij laten zien wat ze in huis hebben. Tijdens de finale worden er modeshows gelo pen en worden er foto's en persoon lijke filmpjes aan de jury, het publiek en de pers getoond. Het grootste spektakel is dit jaar het onderdeel bruidsjurk, waarbij de finalisten Voorwaarden Uiteraard is er een aantal voorwaar den waar je als volslanke vrouw aan moet voldoen om deel te mogen nemen aan de Miss verkiezing. Je moet tussen de 18 en 50 jaar zijn en kledingmaat 46 tot 56 hebben. Qua uitstraling moet je presentabele looks hebben en bovendien vlot, charmant en stijlvol zijn. Ook moet je taalvaardigheid goed zijn. Maar het aller belangrijkste is, dat je je als trot se, volslanke vrouw geroepen voelt om als ambassadrice de volslanke dames te vertegenwoordigen. Missverkiezing De Miss Maxi verkiezing in België is een verkiezing voor vrouwen met meer. Het is het op een e evenement in België janiseerd op dit ge- dat Eefje als Ne- :in de finale heeft tigen. Dat maakt t ook extra speci- Linde Braber nam halverwege 2004 het initiatief om lokale duurzaam- heidsgroepen in Tilburg te bunde len, waarna de gemeente dit initia tief onder meer financieel steunde. Na enige jaren Stichting in oprich ting te zijn geweest, zag op 18 febru ari 2007 de Stichting Duurzaam het levenslicht. Braber was jarenlang coördinator van de stichting. Omdat ze door persoonlijke omstandigheden regel matig voor langere tijd in Suriname zal verblijven, kan ze deze taak niet meer uitvoeren. Paul van Est werd op 1 november haar opvolger. Op maandag 31 oktober kende het Oranjefonds een waarderingssubsi- die van 2.500 euro toe aan het pro ject'De (h)eerlijke Eetbare Stad'van Duurzaam Tilburg. Er zijn vijf nieuwe kindertuinen gerealiseerd, waarin meer dan driehonderd kinderen groenten, kruiden en bloemen telen. De mooiste van Tilburg! ...en nog voordelig ook! Geschikt voor alle officiële documenten Kwaliteitsgarantie Kijk op www.fransvanaarle.nl FRANS VAN AARLE Korvelseweg 255, Tilburg Tilburgseweg 62, Goirle Diessenseweg 7. Hilvarenbeek www.fransvanaarle.nl De finale Om de finalisten voor te bereiden op de grote dag vertrekken zij met een speciaal team op zondag 13 novem ber a.s. naar Oostenrijk, waar zij één week lang allerlei workshops krijgen om zo goed mogelijk op te verschijnen. Ook zullen hoots plaatsvinden en filmopna worden gemaakt. Op de finak zelf worden de kandidaten gehc. verzorgd, waarbij hun make-up e haar door een professioneel tear giiBüRG - Stichting Kunstprojec ten Tilburg presenteert op vrij dag 18 november vanaf20.30 uur een concert met de pop-folkband Idris. Locatie is de showroom van autobedrijf Probaat aan de Le- harstraat 19-21. Tilburg - In Sociëteit Nieuwe Ko ninklijke Harmonie aan de Sta tionsstraat 26 wordt op dinsdag 15 november vanaf 20.00 uur de lustrumeditie van het Science Café gehouden. lEefje is begonnen als plussize-mo- jdel. Via de modellenwereld is zij terecht gekomen bij de Miss Maxi (Belgium verkiezing, waar zij op 18 ,Jecember 2011 zelfs in de finale laat. Al van jongs af aan was Eefje rat steviger dan de rest, maar door aar zelfverzekerdheid en doorzet- hgsvermogen is zij gekomen waar I ze nu is. En nog steeds straalt zij dat altijd uit. Door mee te doen aan deze I Miss verkiezing wil zij laten zien dat brouwen met een maatje meer ook Imooi, stijlvol en zelfverzekerd kun nen zijn. De zangeres Adele vindt zij daar een mooi voorbeeld van, een volle vrouw die met haar prachtige stem enorm ver is gekomen. Laatste zegje Wat Eefje van Ostaden graag aan andere volle vrouwen zou willen meegeven: "Accepteer en waardeer wie je bent. Het mooiste wat je kunt worden ben je zelf. Vrouwen met een maatje meer zijn niet anders dan andere vrouwen. Hopelijk wordt dit over een tijdje ook door ieder ander zo gezien. Niemand is tenslotte per fect." En daar heeft Eefje zeker een belangrijk punt! Wij wensen Eefje dens de finale in in Hooglede. Een dag later werd Milton Lie Kwie gewaardeerd voor zijn inzet. Tijdens de ledenvergadering van de Rabo bank in een vol 013 kreeg hij 2.000 euro coöperatief dividend uitgereikt voor zijn project'Digitaal Duurzaam'. De aanwezige leden van de Rabo bank die op zijn project stemden, zorgden voor nog eens 1.016 euro. Dit is het tweede project dat Lie Kwie vrijwel geheel zelf heeft opgezet. Het eerste project was de Doevitrine, een interactieveduurzaamheidstentoon- stelling. De gemeente Maastricht zal deze binnenkort gebruiken, om er lokale duurzaamheid mee zichtbaar te maken. In ruil zal de. stichting een solidariteitsbijdrage ontvangen. Tilburg de leefbaarheid en biodiver siteit in de wijk. Na de aanloopfase gaat de stichting de komende tijd diverse trajecten in. Op 1 december verhuist het kantoor naar de nieuwe locatie van De Hall of Fame aan het NS-plein 5. Fondsenwerving is in deze financieel roerige tijden een grote prioriteit. Het in beeld brengen van duurzame initiatieven in de stad en de gemeen telijke initiatieven op dit gebied blij ven een belangrijk werkgebied. Uit bouw van het project'De (h)eerlijke Eetbare Stad'met partners in de stad is verder een grote wens. LOON OP ZAND - De bibliotheken in Loon op Zand en Kaatsheuvel moeten blijven. Dat vinden de ini tiatiefnemers van een handteke ningenactie die onlangs in beide dorpen werd gehouden. Het bedrijfsleven moet ervan doordrongen raken dat de zorg voor kinderen ook de verant woordelijkheid van mannen is. Dat stelt directeur Gerda de Vries van Feniks, het stedelijk centrum voor emancipatie, in een artikel in de krant van afgelopen dinsdag. Dit verscheen naar aanleiding van de uitreiking van de Eman- cipatieprijs, die over een maand plaatsvindt. Ik denk dat De Vries met haar be- wering wel een punt heeft. Toen ik elfjaar geleden zwanger was en tijdens een sollicitatiegesprek liet doorschemeren dat ik mijn werk met zorgtaken wilde combineren als ik eenmaal papa zou zijn, werd daar verbaasd op gereageerd. "Dat horen we niet vaak aan de sollicitatietafel." Ik vraag me af of er inmiddels zoveel is veranderd. Mannen die voor hun kind willen zorgen, worden nog vaak gezien als'een probleem'. MarjoFrenk komt in het artikel ook aan het woord, maar die maakt er in het artikel een beetje een potje van. De GroenLinks-wethouder (tevens voorzitter van de jury voor de Emancipatieprijs) heeft geen begrip voor hoogopgeleide moeders die ervoor kiezen wei nig of niet te werken vanwege de zorg voor hun kinderen. Sterker nog, deze vrouwen moeten de kosten die de maatschappij voor hun studie heeft gemaakt, maar terugbetalen, vindt Frenk. Natuurlijk is het anno 2011 volko men achterlijk om fulltime voor je kind te zorgen vanuit de over- tuiging dat het beter voor hem of haar is, dat ben ik met Frenk eens. Op een kinderdagverblijf leren kinderen immers met leeftijd- genoten omgaan. Het verschilt misschien per kind, maar ik kan me niet voorstellen dat het goed is voor een baby of peuter als hij alleen maar aan moeders rok of vaders broek hangt. Als mensen echter denken dat zij (en hun kin- deren) daar gelukkig van worden, moeten ze dat vooral zelf weten. Daar heeft Frenk helemaal niets over te zeggen. Hard werken kan later altijd nog. En als een hoog- opgeleide man ervoor kiest om thuis bij de kinderen te blijven, mevrouw Frenk? Moet die dan ook dokken? Maak eerst de kin- deropvang maar's betaalbaar! Frenk lijkt kleine kinderen te zien als een soort economisch obsta- kei, die alleen maar lastig omdat ze de samenleving geld kosten en de carrièr vrouwen in de weg staan. Een vrouw financieel straffen omdat ze voor haar kind wil zorgen, ik vind het bijna pervers. Laat papa en mama onderling bepalen wie wanneer voor de kinderen zorgt en hoeveel uur in de week, zonder dat een overheid hun meteen financieel het mes op de keel zet. Als man en vrouw daar samen naar tevredenheid uitkomen en hun beider werkge- vers een beetje meewerken, dan zijn we al een stuk verder op de weg naar emancipatie. Aldert van der Burg 'Pluim voor uw tuin' Momenteel voert de Stichting samen met TBV Wonen enTiwos het project 'Pluim voor uw tuin' uit in Tilburg- West. Hierin vonden 24 buurtbewo ners een 'pluim' in hun tuin en kre gen ze een bescheiden waardebon van het tuincentrum in de wijk. Bij 14 andere buurtbewoners gaat de stichting samen met de bewoners de komende weken het voortuintje op knappen. Verzorgde voortuinen met groen verbeteren volgens Duurzaam berkel-enschot - Van 5 november t/m 16 december is er een expositie met schilderijen en aquarellen van Marjan Braskamp in cultureel cen trum De Schalm, Eikenbosch 1 in Berkel-Enschot. De openingstijden zijn als volgt: maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 22.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en in het weekend alleen bij het plaatsvin den van andere activiteiten. De gemeente Loon op Zand wil de subsidie van 512.000 euro volgend jaar terugbrengen naar 150.000 euro in 2015. Daarom nam Peter van Lith uit Loon op Zand het initiatief tot een handtekeningenactie. Volgens Sjaak Barendse, die ook aan het protest meedoet, worden er in de gemeen teraadsvergadering van vandaag 'enige duizenden handtekeningen' aangeboden. Er zijn tot nu toe ongeveer 1.800 handgeschreven handtekeningen geplaatst. Daarnaast zijn er via de website van de Biblitheek Midden- Brabant minimaal 750 handteke ningen gezet. Verder is er nog een stroom van reacties via Facebook, Twitter en Google. Ook hangen er volgens Barendse achter de ramen van vele honderden huiskamers pos ters met de tekst 'Bibliotheek moet blijven'. Tijdens de bijeenkomst komt onder meer de stelling aan de orde dat zui vere wetenschap uit is en pseudo- wetenschap in. Astrofysicus Vincent Icke (Universiteit Leiden) en weten- schapsfilosoof Herman de Regt (Uni versiteit van Tilburg) breken daarom dinsdag een lans voor de weten schap. Na een openingsstatement door rector magnificus Philip Eijlan- der (Universiteit van Tilburg) laat Icke aan de hand van belangwekkende wetenschappelijke ontdekkir zien wat de wetenschap ons I gebracht. De Regt legt uit mensen desalniettemin worden aan getrokken tot pseudowetenschap- pelijke inzichten. De zaal is open om 19.30 uur en meer informatie is te vinden op www.sci- encecafetilburg.nl. Tilburg - Stichting Duurzaam Til burg druk bezig met een door start. Na enkele roerige jaren met beperkte ondersteuning heeft een groep vrijwilligers na de vakantie de schouders eronder gezet. Idris zingt over van alles en nog wat: over het haastige leven en het broeikaseffect, over de liefde van je leven die je vond op het oude schoolpleintje, maar nog te klein was om dat te beseffen. F De teksten gaan ook over tige vrouwen en over vogel 11 existentiële angst. Omdat meerdere tekstschrijvers heeft, is de inhoud van de nummers ook divers. Het ene moment herkent de luisteraar het geluk en de me- bncholie van iemand liefhebben, het andere moment waant hij zich een reiziger in een feeërieke wereld. Reserveren voor het concert is Imogelijk via info@kunstdichter- bij.nl. Meer informatie over de band is te vinden op www.idris- «muziek.nl.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 3