Alternatieven voor begraven en cremeren Vooraf seum DEIA 17 In de resomator wordt het lichaam verwaterd. DEN BOSCH loden herdenken, leven vieren iLBURG - Het Hasselts Gemengd Kapelle Koor verzorgt op 5 november in de Broekhovense n m bestellen: fel. 013-5712068 of E-mail h.wijnans@ziggo.nl Niet vreemd of raar T 013 592 00 48 www.harrietvandervleuten.nl aanmelden vóór 31 oktober via een email 'aar dcmiddenbrabant@dela.org@dela.org meer informatie 013-4691696 komst waarin herinneren centraal staat. Iedereen die een dierbare verloren heeft is daarbij van harte welkom. Munnekeburenstraat 8, Tilburg www.uitvaartverzorgingarievrijhof.nl info@uitvaartverzorgingarievrijhof.nl Nieuw Ooster 1 Nederlandss Het nationaal ilturele Neder ig 2 novembs dt geleid dool de kapel. Men- erbaren mee te >e dienst beginl tie is een proces dat het lichaam verwatert. Onder invloed van een alkalische stof (na tronloog) en water worden chemische ver bindingen verbroken, waardoor een stoffelijk overschot wordt gereduceerd tot 3 procent van zijn oorspronkelijke gewicht. Het resul taat is een hoopje calciumfosfaat (minerale as) en vloeistof. Die vloeistof kan via normale waterzuiveringsinstallaties worden verwerkt. De resterende as kan eventueel in een urn worden gedaan. Meer informatie over Allerzielen.nu kunt u vinden op www.allerzielen.nu. Allerzielen.nu is geïnspireerd op ‘Allerzielen Alom' van Ida van der Lee. Allerzielen is van oudsher een katholieke traditie, waar men bidt voor de doden, kaarsen brandt en chrysanten op het graf plaatst. Deze vorm van dodenherdenking voorziet niet meer voor iedereen in de be hoefte aan rituelen rondom gedenken. Allerzielen.nu biedt door mid del van kunst gelegenheid om de doden te herdenken op een manier, die aansluit bij de huidige samenleving waarbij rituelen en gebruiken rondom gedenken op spirituele basis een plek krijgen. Met kunstinvul- lingen zoals beeldende kunst, theater, zang, muziek en poëzie wordt op een andere, nieuwe manier ruimte geboden om te gedenken. Landpark Assisië in Biezenmortel verandert ‘s avonds in een stemmig en sfeervol decor, waartegen bijzondere kunstwerken en verrassende in stallaties gelegenheid bieden te herinneren, te delen en te ervaren. Een tak met blaadjes die de ingesproken boodschappen voor dierbaren in de wind doet verwaaien, een herinnering die wordt herschreven tot een sprookje, een rijdende kapel, eten in een paviljoen onder een dak van lucht en kastanjes poffen op een houtgestookte kachel; het is maar een greep uit de vele aansprekende kunstvormen die worden ingezet om de doden te herdenken. Presentaties die je midden in het hart raken. Een nieuwe manieren van zingeving, door het inzetten van kunst. Je bepaalt zelf wat je nu vastlegt en wat we later wel zien Voor je dood je uitvaart regelen? 24 uur bereikbaar Tel: (013) 455 83 82 leren’’ Aan het concert werkt mee de vertelkring "Parels en Robijnen” uit ‘s Hertogenbosch. klaar in de let concert begint om 20.30 uur. Er worden twee prachtige werken uitgevoerd van twee heden- aagse componisten: het stemmige ‘Lux Aeterna’ van Morten Lauridsen en het bruisende ‘Feel the aanwezigeti pint’ van John Rutter. Het koor o.I.v. Ramon van den Boom wordt begeleid door het orkest Brabant U i t vaa rtbegeleid ing Harriet van der Vleuten voor elkaar 013-530019j Verdriet bij een overlijden kan ik niet wegnemen maar wel de zorgen over de de uitvoering van een persoonlijke uitvaart Wie na zijn of haar overlijden niet begraven of verbrand wil worden krijgt binnenkort mogelijk twee 3Ü alternatieven aangeboden. Er zijn plannen om menseti de mogelijk heid te bieden om hun lichaam tot poeder te laten vriezen of tot water op te laten lossen. Het gaat hier om respectievelijk cryomeren en resomeren, waarbij het lichaam niet in een oven maar in een vries kist (cryomeren) of een waterbak (resomeren) wordt gebracht. Allerzielen.nu wil met kunst ge legenheid bieden de doden te herdenken door het vieren van het geleefde leven. Participatie en aandacht voor nabestaan den zijn belangrijke kernwaar den in het project. Allerzielen, nu is een evenement, waarbij het gedenken van de doden ook een beetje een feestje is. Geen uitbundig feest, zoals in Mexico, maar een ingetogen en gastvrije viering. Op een Brabantse manier worden de doden herdacht en het geleefde leven gevierd. Kunst is hiervoor bij uitstek geschikt. uouKii - ner nasseits uemenga Rapene Koor verzorgt op 5 novemoer in ae uroexnovense leik, Broekhovenseweg 2 in Tilburg, een concert met als thema: "De doden herdenken, het leven ie of thee staat 1 uur .BURGSE KOERIER DONDERDAG 27 OKTOBER 2011 TILBURGSE KOER Cryomeren wordt ook wel vriesdrogen ge noemd. Daarbij wordt het lichaam in vloei bare stikstof met een temperatuur van -196 graden celsius gedompeld. Hierdoor wordt het lichaam bros. Kist en lichaam vallen ver volgens door trilling uiteen, waarna 25. kilo aan poeder achterblijft. Dat poeder verandert binnen een jaar in compost. Deze methode wordt op dit moment nog nergens toegepast. 'Resomeren wordt voorzover bekend alleen nog toegepast in de VS en Canada. Resoma- en- - n naar een her- Honia. Soliste is mezzosopraan Kazue Goto. uitgevoerd ijks Kamerkoor ding van Peter DKKdezemid- ïhore brengd zart, Mendels ’arry, Vaughan ibert. Het co» 3.30-15.00 uut /leer info: www. irg.nl I DELA helpt graag herinneringen aan overleden dierbaren levend te houden. wanneer zaterdag 5 november om 10.45 uur waar OLV Moeder van Goede Raadkefk,

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 17