Er is online leven na de dood :ERT pOOP U ROND T E TILBURGSE KOI 1LBURGSE KOERIER DONDERDAG 27 OKTOBER 2011 15 Hoe ga je om met digitale profielen van overleden dierbaren? -o ote showroom designtapijten BIJNEN uitvaartverzorging >8 6188 Oude Lind 35,5046 AL Tilburg www.mbniquevanhoutum.nl j info@moniquevanhoutum.nl J - 17.00 uurJ OVER STERVEN UITVAARTVERZORGING Het Afscheidshuis: als opbaren thuis niet mogelijk is Betrouwbaar, Betrokken, Beter Brucknerlaan 20, 5011 DN Tilburg T: 013 455 33 79 I: www.bijnenuitvaartverzorging.nl TILBURG - Of er leven na de dood is weet niemand. Zeker is dat iemands digitale leven na zijn of haar dood nog aak een tijdje doorgaat, in de vorm van profielen op netwerksites als Hyves en Facebook. Nabestaanden kunnen het jrofiel van hun dierbare laten verwijde ren als zij dat willen. 240x170 cm. 300 x200 cm. Voor het verzorgen van uw uitvaart. tot in de puntjes... Inloggegevens Het kan zo zijn dat iemand voor zijn dood zijn inloggegevens heeft opgeschreven. In dat geval kunnen nabestaanden het account bewerken of verwijderen. In de meeste gevallen beschikken mensen echter niet over de inloggegevens van hun overleden dierbaren. Dan zullen zij contact op moeten nemen jnet de netwerkbeheerders van de betreffende sociale media. Overigens bestaan er ook commerciële partijen zoals www.digizeker.nl en www.ziggur.me, waar je je (inlpg)gegevens en (online) wensen voor na je dood kunt vastleggen. Zo hoef je je inloggege vens niet te delen met iemand anders, maar kun je toch zorgen dat je profielen na je dood worden verwijderd. Hou er rekening mee dat deze diensten meestal niet gratis zijn. vaak pijnlijk, zeker wanneer de meeste bezoe kers van de pagina niet weten dat de persoon in kwestie dood is. Het kan dan zomaar gebeuren dat de gebruiker na zijn overlijden nog steeds fe licitaties ontvangt voor zijn verjaardag. Hi/ves Netwerksites gaan verschillend om met het aanpassen en verwijderen van profielen van overleden gebruikers. Op Hyves kunnen na- Op www.nuvema.nl staat een Social Media Testament, waarmee je kunt aangeven wat er na je dood met je online profielen moet gebeuren. In het Sodal Media Testament kun je aangeven van welke online newtwerken je lid bent en wat er metje profiel moet gebeuren na je dood. de za- le laten Uitvaartbegeleiding Het Afscheidshuis JGEWEVEN n. Stylistische ure kleuren. ’VOORRAAD 3ER liteit. Keuze uitend teur/ /velke Uiteraard is het ook mogelijk uw dierbare thuis op te baren. 61 procent van de Nederlanders wil dat na hun overlijden hun profielen op sociale media direct verwijderd worden. Dat is de uitkomst van een onderzoek dat uitvaartverzekering Nuvema on langs hield onder ruim duizend Nederlanders. De genoemde 61 procent geeft hiermee aan geen digitaal medelijden te willen fti de vorm van een rouw- en herdenkstatus op sociale netwerken. Want die mogelijkheid bieden zowel Facebook als Hyves. Overigens had meer dan tweederde van de respondenten nog nooit nagedacht over de vraag wat er met hun digitale profielen moet gebeuren na hun dood. Toch is confrontatie met een online profiel van een overleden dierbare Monique van Houtum Uitvaartbegeleiding is er voor uw persoonlijke uitvaart en beschikt overeen sfeervol Afscheidshuis op twee locaties. Waar u ook verzekerd bent, wij verzekeren u van een uitvaart zoals u het wenst. Locaties Het Afscheidshuis: Dijksterhuisstraat 2 .Tilburg Oude Lind 35 Tilburg Wij staan al 80 jaar garant voor een stijlvolle verzorging van de uitvaart. Herinneringspagina Ook de website Facebook biedt de mogelijkheid tot het maken van een herinneringspagina voor de overledene. Alle privé-informatie van de gebruiker wordt dan verwijderd, maar de rest van het profiel blijft wel zichtbaar voor vrienden. Ook kunnen vrienden en familie berichten achterlaten. Ook een account op Twitter kan verwijderd worden. Daar naast biedt de website de mogelijkheid om alle openbare tweets van de overleden gebruiker te bewaren. Verder kun je op het account de contactinformatie van de nabestaanden vermelden en een link plaatsen naar een online herdenkingsplek, zoals Condoleance.nl. Ook op kelijke netwerksite Linkedin kun je het profiel van een overledene verwijderen, hiervoor moet je een speciaal formulier invullen. bestaanden sinds maart 2011 van het profiel van hun overleden dier bare een online gedenksteen te maken. Door de status In Memoriam is voor alle gebruikers duidelijk dat het om een overleden gebruiker gaat. Zo staat de sterfdatum prominent op het profiel. Verder blijft de leeftijd van de gebruiker gelijk aan de sterfdatum en komt de overledene niet meer voor in bijvoorbeeld verjaardagsnotificaties. Het is ook mogelijk om het profiel te laten verwijderen. Hyves krijgt maandelijks zo’n twee honderd meldingen over gebruikers die overleden zijn. Nabestaanden moeten wel kunnen aantonen dat ze familie van de gebruiker zijn en een overlijdensakte kunnen laten zien. Afscheid nemen zoals u thuis zou doen. Wij bieden u de mogelijkheid om in huiselijke sfeer en in volledige vrijheid - 24 uur per dag - afscheid te nemen van uw dierbare. In onze comfortabele verzorgingskamer kunt u zelf in alle rust de tijd nemen om uw dierbare te (laten) verzorgen. De overledene ligt in een aparte opbaarkamer die geheel naar eigen sfeer aan te passen is. Social Media Samen met u en onze betrokken medewerkers kunnen wij de opbaring verzorgen bij u thuis of in een van onze rouwcentra. Wij beschikken over rouwcentra in Tilburg en Waalwijk. De uitvaart wordt ook door ons verzorgd ihdien u ergens anders verzekerd bent, over uw uitvaartverzekering en overige verzekeringen kunnen wij u informeren. Het enige juiste telefoonnummer voor overlijdensmeldingen en uitvaartverzekeringen: 013 455 33 79 t MoniquevanHoutum Social Media Teslaniem 'w,Jsrofitwl)Sve(i

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 15