INFORMATIE I OOK KLIMMEN MAAR DAN ANDERS.... *r! KASTE EL LAANTJE MET HISTORISCH TINTJE R2011 - FAGIN E TH.BURGSE KOERIER SURVIVALRUN DONDERDAG 15 SEPTEMBER 2011 PAGINA 5 och wel het bergbeklimmen. Ier! uwers ^nsor jarig bes "Over h« 2011 Bron: Udenhout Centraal Kleding-advies Een zgn. 'tight' (strakke, elastische sport- •egging). Sportschoenen met voldoende profiel. Een T-shirt met je startnummer ontvang je van de organisatie. Bij koud weer wordt thermokleding geadviseerd. Categorieën TSCS (SBN-licentie) - RUC (SBN-licentie) - 6 km Recreanten -12 km Recreanten - 18 km Recreanten -12 km Koppels - 18 km Koppels - Mini-run (vanaf 10jaar) Locatie Tongeloplein, Udenhout Inschrijven en ophalen wedstrijdshirt Ontmoetingscentrum 't Plein Tongerloplein 1, Udenhout Start Eerste startgroep: 10. 00 uur, daarna elke 5 a 10 minuten een volgende groep. Einde Om 17.00 uur wordt de wedstrijd ont bonden. De dan nog actieve deelnemers worden verzocht naar de finish te komen. Datum 18 september 2011 HIBA VGA en - ;ndom van Strijd hoef, in 1994 Heemkundekrint langs ter gelegs jarig bestaan van het kasteel het boek v.ci net Kasteel" uitgebracht. ats'. 'De S op grond 1988. SAF (Survive and Fee satie Survivalrun Uden ZANUSSI asturing, ipening Strijdhc maart Stichting Organisat van die de be- gebied dat is als 'histo- ‘"■jdhoef' is i de Mo- ig 't Schoor heeft on- jenheid van het 250 let enige trots mogen wij vermelden at Robert reeds 6 van de 7 summits eeft bedwongen. In december van it jaar gaat hij met een Nederlands Het kasteel is dan al eiger beheersmaatschappij De waarin familieleden van de we dus concluderen dat Robert een waardevolle aanwinst is voor ons team en we hopen nog lang van zijn diensten gebruikt te kunnen maken. Verder wensen we hem en zijn team in december natuurlijk veel succes met de beklimming van zijn zevende en laatste summit! Robert de Vries traint inmiddels weer een aantal jaren bij Survivalteam Udenhout en is sinds een bar ook bestuurslid van SAF, de organisatie van Survivalrun Udenhout. Daarbij is hij verantwoor delijk voor alle logisitieke kwesties ten aanzien van de bouw van het parcours. Robert is 37 jaar, meubelmaker van beroep en sportiviteit zit er bij deze Waalwijker helemaal ingebakken. Behalve urvivaltraining doet hij ook aan mountainbiken, hardlopen en skiën. Maar zijn grootste passie is Als je ooit een keer de Udenhoutse Survivalrun hebt gelopen dan is er één hindernis die voor altijd ontzag inboezemt... het Kasteellaantje! Traditioneel onderdeel van de run en altijd vooraf gegaan door (hoe kan het nog toepasselijker?) het boogschieten. Ie hoogste toppen van de wereld edwingen, dat is wat op het ver- mglijstje staat van elke bergbeklim- ler. En dan kom je al gauw terecht ij de 7 summits (de zeven toppen), lit zijn de hoogste bergtoppen van nze zeven continenten. We zetten e hier even voor u op een rijtje: Mount Everest, Azië (8848 m) en tevens d,e hoogste ter wereld Aconcagua, Zuid-Amerika (6962 m) Mount McKinley, Noord-Amerika (6194 m) Kilimanjaro, Afrika (5895 m) Elbruz, Europa (5642 m) Carstensz Pyramid, Oceanië (4884 m) Mount Vinson (eigenlijk: Vinson Massief), Antarctica (5140 m) De tweede dochter Maria Susanna Johanna van Dopff huwde in 1788 met Jan Carel Frederik van Francken- berg en Proschlitz, die door Lodewijk Napoleon, koning van Holland in de adelstand was verheven. Op 4 decem ber 1812 is hij benoemd tot maire of tewel burgemeester van Udenhout. Na de dood van Seijna douarière van Dopff duurde het nog 10 jaar voordat de boedelscheiding werd geregeld. Op een publieke verkoping in 1826 kocht Maria Susanna Johanna baro nesse van Dopff, echtgenote van Jan Carel Frederick van Franckenberg en Proschlitz, de Strijdhoeve. Jan Carel stierf kort daarna in 1827. rijtje summits èn aandacht vestigen op een goed doel. Dat goede doel is 'Right to Play', een internationale hu manitaire organisatie die met sport en spelprogramma's de levens van kinderen in de meest achtergestelde gebieden ter wereld wil verbeteren. Als u.Robert en zijn goede doel wilt 'steunen kunt u terecht op zijn web site: www.climbing4righttoplay.nl of mail naar rjg.de.vries@home.nl. overleden kasteelvrouwe Clothilde Lemire hun aandelen ondergebracht hadden. Vanaf toen huisde er in dit fe odale optrekje het advocatencollec tief Schelstraete C.S., gespecialiseerd in ondernemerszaken en het zo heten hippische recht. Onlangs is wegens groei verhuisd naar Tilbi Vanaf begin 2001 is het landgoea betrokken door Adviesbureau Steen- haegen Condor, een adviesbureau op het terrein van export, marketing, communicatie, informatica. Boven dien doen ze aan interimmanagment en zoeken naar kandidaten voor top functies in het bedrijfsleven. Het kasteel is gebouwd tussen 1772 en 1792 door Willem Frederik baron van Dopff. Hij was een van de belang rijkste officieren van de Verenigde Ne derlanden. De naam van het kasteel stamt af van een oud leengoed dat "De Grote Strijdhoeve" heette en dat in 1760 door erfenis in bezit kwam van Seijna Anna Elisabeth baronesse van Borssele, gehuwd met Willem Frederik baron van Dopff. De hoeve "De Grote loeve" werd daarvoor sinds 23 1723 gehuurd door de eerste Udenhoutse pastoor Elias Robben. Zoals gezegd i< de organisatie commissie Parcoursbouw z dat alles op tijd wordt ingef dat alle te gebruiken materia de hindernissen in kaart worden ge bracht. Deze worden dan vólgens schema klaargelegd voor de diverse bouwers. In het veld kijkt Robert of alles op de juiste wijze toegepast kan worden en of er wellicht tussentijds bomen zijn gerooid. Verder wordt Willem van Dopff en Seijna van Bors sele bouwden samen op het ver worven landgoed het kasteel, waar zij omstreeks 1788 meer permanent gingen wonen. De familie Van Dopff speelde een (geringe) rol in de kleine protestantse gemeenschap in Uden hout, vooral met betrekking tot de protestantse kapel. Uit die tijd stamt ook de Dalenskamer, met de behang- selschilderingen van Dirk Dalens III. Theophile Lemire en Wilhelmina van Franckenberg en Proschlitz kregen twee kinderen, een zoon en een dochter. De dochter stierf op jonge leeftijd. Guillaume Lemire huwde in 1862 Clothilde Dincq. Tot aan de dood van Clothilde op 27 januari 1922 sprak men Frans op het kasteel. Zij kregen acht kinderen. Hun vijfde kind, Leo, was vanaf 1923 eigenaar van het kasteel. Hij huwde Maria Claessen en zij kregen drie kinderen. Hun jongste kind Clothilde Lemire woonde vanaf 1964 als eigenares op het kasteel. team zijn 'laatste summit', de Mount Vinson, beklimmen. Het is de meest koude bergtop ter wereld, gelegen in Antartica en in 1957 ontdekt door een vliegtuig van de Amerikaanse zeemacht. De berg is vernoemd naar congreslid Carl Vinson, die veel on derzoek op Antacrtica mogelijk heeft gemaakt. Robert heeft met de be klimming van Mount Vinson eigenlijk twee doelen: Het volmaken van het de route en bijbehorende bewegwij zering onder de loep genomen. Als actieve sporter kan hij diverse situa ties goed inschatten en beoordelen op praktische haalbaarheid. Samen met de andere leden van Parcours bouw zorgt hij uiteindelijk voor een creatief en uitdagend parcours, iets waar de run van Udenhout inmid dels om bekend staat bij de natio nale survival-top. Al bij al mogen Het hele gebied is in de huidige vorm qua aanleg en bebouwing in hoge mate 18e en 19e eeuws. Naast het waardevolle historische kasteel met poortgebouw en tuinkoepel is het gebied volgens de Rijksdienst van algemeen belang vanwege de aanleg met 18e eeuwse waterpartij, lanen, sterrenbos, beplanting, en tuinsiera den. Essentieel is verder dat het ge heel een zeldzame en gave structuur heeft, waardoor het nog als histori sche buitenplaats herkenbaar is. De gemeente Tilburg waartoe Udenhout nu behoort, zag haar poging beloont om de historische buitenplaats 'De Strijdhoef' op de Rijksmonumenten- lijst te plaatsen vanwege de grote cultuurhistorische waarde. Ook de Rijksdienst voor de Monumenten zorg wilde een uitbreiding bescherming. Het omhelst scherming van het hele nog duidelijk herkenbaar rische buitenplaats'. 'De Strijd nu beschermd op grond van numentenwet 1S is Robert ook actief in van onze run. Bij de zorgt hij epland en ialen voor

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 19