1 MLVJII ICBCU. BMW 1-serie 5 Peugeot groeit groter I, L i Aanbiedingen bij Chevrolet 11 PAGINA» SES SS SE SET SS SST LMS''SS '^..SSS - Wl1'» Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato Jaargang 22 nr 33 Donderdag 1 september 2011 Oplage 111.800 Downsizing maar niet in formaat rijgt opvolger Vlakverdeling FZ47O1 Nieuwe Panda is evolutie ^Klasse verlaagt zich Verkeersveiligheid Circuit Lees verder op pagina 5 www.renova.nl In september start BMW met de opvolging van de succesvolle 1-serie. Net zoals bij het vorige model wordt begonnen met de vijfdeurs hatch back. De auto heeft een zeer ver trouwde uitstraling, maar is van bin nen en van buiten helemaal nieuw en dat geldt ook voor de gebruikte techniek. Renault Grand Scénic 1.6 dCi iCn. Dat zit niet alleen de carrosserie, maar el. Zo groeit de spoor- als achter flink en dat Renova Tilburg Ringbaan Oost 102a 5013 CD Tilburg T (013) 542 21 33 Renova Waalwijk Van Andelstraat9 T1(0416^33^443 Renova Group Renova Breda Huifakkerstraat 1 4815 PN Breda T (076) 522 35 49 Qua dimensies is de nieuwe 1-serie een stuk groter geworden. Dat zit niet alleen in de afmetingen van de carrossi ook in het onderstel. Zo groeit breedte zowel voor al heeft weer een positieve invloed op rijgedrag. BMW levert louter viercilinder motoren in de nieuwe 1-serie, terwijl we nog even moeten wachten op de al aangekondigde driecilinders en een instapdiesel. Alle ben zineversies hebben de 1,6 liter turbo be- Dat interieur is typisch BMW. De mid denconsole staat licht naar de bestuurder gebogen. De materialen zijn van hoge kwaliteit. Er is niet gekozen voor een dub bel gewelfd dashboardlichaam zoals bij de 3-serie, maar een eenvoudig losstaand na- verkrijgbaar op de belastingvrije bifuel versie. De nieuwe Aveo kan met een in- troductiepakket worden geleverd voor 995 euro. Daarvoor levert Chevrolet par- keersensoren, een mattenset, navigatie en bluetooth. De nieuwe Cruze hatchback kan met een leerpakket worden gekozen dat uiteraard bestaat uit lederen bekle ding en stoelverwarming (1.265 euro). kend van Mini. Deze is te vinden in de 116i en 118i met respectievelijk een vermogen van 136 en 170 pk. De laatste reden we zowel op het circuit als daarbuiten gekop peld aan een handgeschakelde zesbak. En dan blijkt de 1 -serie een echte BMW met een uiterst dynamisch onderstel dat ge- duidelijk de ronde lampen ik hier is de plaatsing meer vigatiescherm. Daar ivendien zorgt de indeling moder -- breder telex- sisversie levert BMW lijk1 ^- aamde Lines die Sport ontv_..a_. leten. Waar bij de eerste de ac- dat overig oral in glanzend zwart worden Uiteraard de 508 liet het merk al doorschemeren dat brid4 aandrijflijn is in de HX1 te vinden, die er een groter model op de markt zal ko- bestaat uit een 204 pk sterke 2,2 liter die- men, maar dan geen directe opvolger van sel die samen met een elektromotor een de 607. De HX1 is hier overduidelijk een vermogen levert van 299 pk. Bovendien voorbode van. In het interieur ontbreekt kan de auto via het stopcontact worden het aan niets en worden zelfs bijzondere Opgeladen en dat levert dan uiteindelijk materialen gebruikt zoals marmer. De HY- een C02-uitstoot op van 83 g/km. van de vele conceptmodellen die bin- [®rt op de IAA te zien zijn, is de.Peu- RHX1. De bijna vijf meter lange en Pts 1,37 meter hoge auto heeft een [W rechte achtersteven zoals we bij- [roeeld nog kennen van de Renault Vel F en Opel Signum. Bij de lancering van Vooral als de bestaande en nieuwe 1 -serie vijfdeurs naast elkaar worden gezet, zijn de verschillende direct zichtbaar. Alhoewel de vlakverdeling vertrouwd en herkenbaar is gebleven, hebben de ontwerpers er alles aan gedaan om de auto meer gespierd te doen lijken. De achterlichten staan bijvoor beeld meer op de hoeken en lichtjes onder een hoek. Bovendien sluiten ze goed aan op de krachtige schouderlijn. In de kop- lampunits zijn duidelijk de ronde lampen te zien, maar ook naar buiten. Bovendien van de bumper voor een lager en br effect. Naast de basisversie le\ voor het eerst zogenaamde Lines die Sp en Urban heten. Waar bij de eerste de centen vooral in glanzend zwart woruc., uitgevoerd, heeft de Urban bijvoorbeeld een witte grille en spiegelkappen. Dat is even wennen en zal door de gemiddelde zakelijke rijder beslist niet worden geko zen. Deze gewaagde kleurstelling kan ook in het interieur worden doorgetrokken. heel naar wens van de koper kan worden afgestemd. Sportievelingen kunnen het M-onderstel aankruisen in de optielijst dat eventueel is uit te breiden met elektronisch geregelde dempers. In de Sport stand blijkt tiescherm. Daarop vinden we tal van Jerne voorzieningen die werken via de 'lefoonverbinding. Het wordt zelfs moge- ,k vanuit de auto Twitteren en SMS-jes te mtvangen. Voor de verkeersveiligheid is -verigens alles betialve goed nieuws, werkt de auto ook samen met de telefoon met tal van handige apps. Een goede zitpositie en vooral toegenomen ruimte op de achterbank verhogen het praktisch nu van de nieuwe 1-serie. Ook het bagagevolume is toegenomen, in dit geval met 30 liter. Hierdoor varieert het volume van 360 tot 1.200 liter. Diverse modellen van Chevrolet worden op dit moment met aantrekkelijke aanbie dingen geleverd. Zo is de compacte Spark verkrijgbaar met een Comfort pakket dat bestaat uit 15 inch lichtmetalen wielen in wit of zwart, een TomTom navigatie systeem met kaarten van heel Europa, voicecontrol en handsfree bellen. Dit pak ket kost 1.095 euro en is uiteraard ook -

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 45