De buurman uit het andere dorp ■Mï IB 4J Were Di vcs. Phil van Lier: 'Eén op één is negen van de tien keer mijn bal' 111 PAGINA I |de tilburgse KOERIER DE SPORTKRANT DONDERDAG 1 SEPTEMBER 2011 PAGINA 11 Jong Brabant tegen SVSSS is de burenruzie in de vierdeklasse E. Ernst van Dijen (Jong Brabant) en Joost ad Smulders (SSS) kijken uit naar de derby. Op donderdag apart." Phil van Lier ekeraar id ik Trainer: Henk Jansen (61) Vorige clubs: WSJ, RKDSV, SVG, Berkdijk, GoodLuck, Gilze, OnsVios g kon? c de ploeg aeb ik hard ■I aan altijd op n een •Op weer aan de bak. Ook in de beslissings wedstrijd om het kampioenschap heb ik mijn steentje bij kunnen dragen.” ter staat. Vandaar dat ik ieder seizoen veel op sprongkracht train." Geen harde woorden tussen Ernst van Dijen van Jong Brabant (links) en Joost Smulders van SSS uit Udenhout. Ze kijken samen in de volle kantine van Jong Brabant op de iPod wanneer de echte tegenstanders komen. Derby Smulders: „Thuis werden wij vorig seizoen overklast door Jong Brabant. 0-2. Uit waren wij beter. Jong Brabant- speleer Sjors van Wees had in de krant voorspeld dat zijn ploeg met 3-0 zou winnen. Onze trainer, Hans van de Ven, heeft voor de wedstrijd dat artikel in de kleedkamer nog even voorgelezen. We wonnen met 1 -0 door een vrije trap van Sven van de Brand. In de slotfase moesten er twee spelers bij Jong Brabant af." Van Dijen: „De derby’s zijn echt super. Wat is er mooier dan voetballen tegen je vrienden op een veld dat langs de lijn goed gevuld is." Smulders: „Normaal spélen we voor een man of vijfendertig, maar als we tegen elkaar voetballen, staan er tweehonderd. Zeker als het een mooie 's zomerse dag is en het gaat nog ergens om ook. Onze supporters zijn realistisch. Als we verliezen van Jong Brabant, maar we hebben hard gewerkt, hebben ze daar vrede mee.” Van Dijen: „Hmm, bij verlies word ik daar dbor de vaste supporters wel op aan gesproken." Met welk doel beginnen jullie aan de competitie? „Handhaven en hopen op een periodetitel. We hebben een jonge ploeg met veel technische spelers. Fysiek komen we vaak tekort. Eigenlijk zouden we in de derdeklasse moeten spelen met dit team. Daar begint het echte voetbal. Maar de vierde is voor ons al beter dan de vijfde, waarin het toch vooral werkvoetbal is," Trainers praten over 4-4-2 en 4-3-3. Moet dat niet 1-4-4-2 en 1-4-4-3 zijn? „Ja. Je voetbalt als team. Een keeper staat er niet als eenling en hoort er dus bij. Johan Dijkstra, onze trainer, heeft wat dat betreft goed opgelet tijdens de trainerscursus, want hij begint altijd met de keeper." Keepers onderscheiden zich vaak met hun tenue. Wat draag jij? „Een zwart tenue, met daaronder witte sokken. Dat tenue is gekozen door de club. Zelf had ik liever een fel shirt gehad. Ik onderscheid me graag. Vroeger speelde ik in een Oranje shirt. Dat was prima. Als ik zou mogen kiezen, dan wil ik het tenue dat Gianluigi Buffon vroeger droeg: dat zwart met roze. Dat vind i ontzettend mooi." Bij de opstelling 'tellen ze niet mee' en ze staan er om bescho ten te worden. Toch is een goede doelman van onschatbare waarde. Phil van Lier (23) moet Audacia in de vierde klasse houden. Boertjes Van Dijen: „Het is mooi om derby's te spelen. De wedstrijden tegen Tilburgse clubs zijn ook apart, maar er zijn meer dere Tilburgse clubs en we hebben maar een echte buurman: SSS." Smulders: „Door Tilburgse clubs worden we nog steeds gezien als boertjes. Op zich vind ik het wel mooi om te winnen van een Tilburgse club, als het echt zo'n bij elkaar gehaald elftal is. In het seizoen 2009/2010 versloegen we Gudok in hun kampioenswedstrijd. De eerste nederlaag die Gudok leed. Uiteindelijk' pakte het toch de titel, omdat concur rent Nevelo die dag verloor van Jong Brabant.'Van Dijen: „Ik hoef hier niet weg. Ik wil graag in de derdeklasse spelen. Dat gaat volgend seizoen met Jong Brabant wel lukken." Smulders: „Mijn vader staat langs de lijn, mijn opa stond vroeger langs de lijn. SSS is mijn club." Nacompetitie Van Dijen: „Vorig seizoen zijn we goed geëindigd. Als we die lijn kunnen door trekken, kan het wat moois worden. We willen in ieder geval meedoen om de bovenste plekken en ons plaatsen voor de nacompetitie." Smulders: „Ach, ieder seizoen spelen er drie ploegen om erin te blijven, zes willen een periodetitel en drie willen kampioen worden. Wij zien het wel. Ook wij speelden een goede tweede competitiehelft. De derde periodetitel verspeelden we, door een offday uit bij RWB. NOAD, GSBW en Nevelo zijn gepromoveerd. Dat Zegt wat over de kracht van de competitie. Gudok is nu weer terug. Die ploeg is in mijn ogen favoriet om de titel te pakken." Van Dijen: „Voor mij ook." Smulders: „De rest van de ploegen zitten qua kracht dicht bij elkaar. Als ik naar ons team kijk, denk ik dat we in de breedte sterker zijn geworden door de talentvolle jeugd die over is gekomen. Daarnaast is onze spits, Benjamin Mordecai teruggekeerd van Oisterwijk, waar hij een seizoen gespeeld heeft. Hij was bij ons ieder jaar topscorer." Van Dijen: „Zo'n speler missen wij een beetje." Smulders: „Voorin hebben we ook nog Rens van Strien. Die kwam vorig jaar over van de A's en werd met tien doel punten meteen topscorer. Ideaal met onze speelstijl, want wij zijn een ploeg die altijd een doelpunt meer wil maken dan de tegenstander." Wat zijn je sterke en minder sterke punten? „Eén op één is het negen van de tien keer mijn bal. Ik ga gewoon honderd procent voor die bal. En het meevoet ballen gaat goed. Ik voetbal zelf in de zaal. Wat lastig is, is dat ik met 1.75 meter vrij klein ben. Met indraaiende corners op de zes meter heb ik moeite. Zeker als daar een spits van twee me- fcnulders (32): „Dit wordt het derde [seizoen op rij dat we tegen elkaar [voetballen.Twee jaar terug zijn wij kit de derde klasse gedegradeerd en [kwamen we in dezelfde poule als Jong I Brabant." |Van Dijen (24): „SSS kwam in een dal [terecht,.wij klimmen omhoog. We [willen Nemelaer uit Haaren achterna, [dat met allemaal jongens uit het dorp ■in de eerste klasse C speelt. Dankzij leen goede lichting. Bij Jong Brabant [hebben we nu ook een jonge groep. [Met mijn 24 jaar ben ik de op twee na [oudste. Als team kunnen we alleen maar groeien." [Smulders: „Onze aanvoerder is 35, ik 32 en de keeper 30. De rest van de [selectie is onder in de twintig. Eigenlijk [hetzelfde als bij Jong Brabant. Als [kleine dorpsclub ben je vaak afhanke lijk van een goede lichting." [Van Dijen: „Veel spelers vertrekken als [ze rond de twintig jaar zijn, om ergens [te gaan studeren. Juist daarom is het belangrijk dat het gezellig is bij de club. Dan reizen ze op en neer. Wij heb ben een aantal spelers die in Tilburg zijn gaan wonen om te studeren, maar ze voetballen nog wel bij ons." Smulders: „We hebben éénspeler die lit Tilburg komt, voor de rest zijn er aantal die kant op verhuisd, maar blijven bij ons voetballen. Gewoon gezellig samen met vrienden. Al is de irestatiedrang er wel." Van Dijen: „Bij Jong Brabant draait het rooral om gezelligheid. Het is gewoon tof om hier te voetballen. We hebben net zijn allen plezier. Vroeger waren er twintig man op de training, nu veertig. Wet Mark Heerkens hebben we ook een trainer uit het dorp." Smulders: „SSS doet ook veel binding. We gaan met 1 en 2 alt selectieweekeinde, we hebben sinterklaasavond, tonpraoten. C dinsdag trainen we met 1 en 2 samen. Als doelman ben je vaak mikpunt van de supporters van de tegen partij die achter je goal van alles roepen. Hoe ga je daar mee om? „Gewoon door er niet op te reageren. Ik raak niet snel geïntimideerd. Als de wedstrijd eenmaal bezig is, wil ik koste wat kost winnen. Ik ben dan niet echt rustig qua reageren naar mijn medespelers en naar de tegen stander, maar waar ik absoluut niet op reageer zijn de supporters achter mijn doel." Wat heb je liever: 5-0 winnen en niets te doen hebben of 0-0 spelen en de man van de wedstrijd zijn? „Natuurlijk speel ik individueel het liefst een goede wedstrijd, maar het gaat me uiteindelijk om de eindstand, dus win ik liever met 5-0. Voetbal blijft een teamsport. Afge lopen seizoen had ik in het begin redelijk veel te doen. We hadden een jong team, dat nog moest groeien. Ik heb de ploeg een paar keer op de been kunnen houden. Gaandeweg speelden we steeds beter en kreeg ik het steeds rustiger. Tegen het einde kwam de druk er weer op en moest ik „We gaan dit seizoen voor de middenmoot. We willen niet in de problemen komen, zoals vorig jaar. In de winterstop hac' Were Di toen zes punten. Uit eindelijk hebben we ons met 25 punten ruim veilig gespeeld. Nu willen we van begin af aan weg blijven van de onderste plaatsen. En als het kan links of rechts een prijs mee pakken. Ik ben vorig seizoen in de winterstop ingestapt bij Were Di. Eigenlijk was ik gestopt als trainer. Ik was het beu. Je kunt mooie oefenstof hebben, maar als je het niet meer met de juiste drive kunt brengen, is het niks. Dat was bij mij het geval. Ik had er drie jaar opzitten bij SVG, een club waar ik al eens eerder vijf seizoenen getraind had, en had nog twee jaar voor de boeg, maar ik heb mijn contract daar laten ontbinden en ben een half jaar niets gaan doen. Gewoon lekker op de velden rondhan gen, wedstrijden kijken. .En toen belde Were Di. Of ik meteen aan de slag Conditioneel vond ik d onvoldoende. Daar he aan getrokken en ik ben heel rechtlijnig geweest in mijn besluiten. In de winterstop speelden we een paar oefen wedstrijden. Het elftal wat ik neerzette, presteerde. Na de winterstop speelden we tegen Merlijn, een directe concurrent en tegen Nieuwkuijk, nog een directe concurrent. De eerste wonnen we met 2-1, de tweede met 5-0. Het vertrouwen kwam terug en we zetten een goede serie neer. Doordat die gasten zo enthousiast waren, kwam bij mij ook de drive weer terug. De club wilde me heel graag houden. Dat houdt in dat ik of heel goedkoop ben of iets goed doe. Ik vind Were Di een mooie club om mijn loopbaan te beëindigen en mijn vrouw vindt het er gezellig, dus heb ik voor twee seizoenen bijgete kend. Op de goede slotserie van vorig seizoen moeten we nu verder borduren. Ik ben mijn keeper Harrie Verwint kwijtge raakt aan Vios, daar heb ik Roel Ligterink van Mierlo-Hout voor teruggekregen„Daarnaast is. Thomas Donders teruggekeerd van 't Zand en Gijs Willems van Longa. Dat zijn jongens die iets toevoegen en waarmee het moet lukken snel veilig te zijn."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 39