»E1 M P! 2 lan van Rijthoven eerste itadsdichter Oisterwijk -burgse^L RGSE KOERIER DONDERDAG 1 SEPTEMBER 2011 AG JUR :R Fietstocht Tilburg-Alphen 'pen dagen op schip van Wateridee a. I Troep bij de Lange Jan ALGEMEEN 25 Harmonia Udenhout Keltisch Kruis CATIE ?ring« bIcojt sn i De lessen worden gegeven in kleine groepen van ongeveer 8 personen. Lezersbrieven Pieter Geerts, Tilburg Orgelconcert Lambertuskerk 5TERWIJK - Jan van thoven uit Oisterwijk ■kozen tot de eerste idsdichter van de ge- lente Oisterwijk. Informatieochtend slechthorenden RT 1-1 ing j. Aan- rmatie: ZO€ nil na nen; kan f Petrus en Paulus kerk aan de Vierwin- denlaan, bij het Be Goirk organi- iber een Tilburg - De afdelii Nederlandse Verer horender 7 septernvci ct voor slechthors nen tere rendhei de Zieix, len bij folders r baar. De ochter 11.30 uur en vir Kruisgebouw, L straat 2 in Tilt tilburg@nws.nl 'langrijke taak tijdens viering 800 jaar stadsrechten Oisterwijk Tilburg-Harmonia heeft 5 september een open met paranormale d.m.v. door uzelf mec men in een vaasje Gu 1 s. Aanvang o Goede Herdt )urg. Meer ii parkeer- i had een maar die blik delict’wél! Op ?ssie sling Tilburg van de sniging Voor Slecht- ,v.en (NWS) houdt op woensdag "‘■ember een informatieochtend slechthorenden. Bezoekers kun- ‘erecht met vragen over sjechtho- Iheid, bijvoorbeeld over Tinnitus, lekte van Menière of hulpmidde- ;n bij slechthorendheid. Èr zijn ook slders met informatie en tips verkrijg end duurt van 10.00 tot rindt plaats in het Rode Leonard van Veghel- Iburg. Meer informatie: nl of 013-5341131. ITS n dsrechten van Rijthoven heeft in Oister- een enorme culturele staat van ist. Van de stadsdichter wordt vacht dat hij op een ludieke of sche manier gedichten schrijft actuele gebeurtenissen in irgestel, Heukelom en Oister- Met name volgend jaar wordt hem veel inzet gevraagd omdat ft op maandag snbare avond a waarnemingen neegebrachte bloe- /door mevr.T. Glou- demans. Aanvang om 20.00 uur in zaal De Goede Herder, isidoriusstraat 6 in Tilburg. Meer informatie: tel. 013- 4557178, www.harmonia-nl.org. stadsdichter van de gemeente erwijk gaat gedichten schrijven heenlopende gelegenheden in kelom, Moergestel en Oisterwijk. initiatief tot het stadsdichter- ip voor de gemeente Oisterwijk enomen door de Stichting Wie- tKunst uit Moergestel in het ka- van Oisterwijk 800; volgend jaar :Oisterwijk het historisch feit dat acht eeuwen geleden stadsrech- kreeg. nieuwe stadsdichter op muziek gezet door de Moergestelse componist An dries Clement. Dit poëtische muziek stuk wordt tijdens de inhuldiging van Jan van Rijthoven uitgevoerd door het Oisterwijks Kamerkoor. udenhout - Op zondag 4 september speelt organist Nico Declerck werken van Jacques Nicolas Lemmens (1823- 1881) in de Lambertuskerk aan de Slimstraat 9 in Udenhout. Aanvang om 16.00 uur. Nico Declerck (Turnhout) is actief als organist en harmoniumspeler bij di verse orkesten en ensembles. Verder wordt hij veel gevraagd als begelei der. Hij verleende o.a. medewerking als voorstellingsleider bij de Bay- reuther Festspiele en concerteerde in België, Nederland, Zwitserland, Duitsland, Frankrijk, Hongarije, En geland en Japan. Momenteel is hij werkzaam als voor- stellingsleidei; bij de Vlaamse Opera en als organist-titularis van het historische Jean Le Royer Orgel in Turnhout. De verdienste van Jacques Nicolas Lemmens valt nauwelijks te over zien. Hij stond aan de wieg van veranderingen in het orgelspel, de orgelcompositie en vooral in België ook in de orgelbouw. Hij ijverde voor een nieuw religieus karakter van de kerkmuziek wat resulteerde in de oprichting van wat wij nu kennen als het Lem- mensinstituut in Leuven. Hij liet een schat aan orgel- en harmoni- ummuziek na. om 12.40 uur in de Blaak 3els Lijntje onder de A58. In Ie kunt u de andere deelnemers vanaf 13.00 uur opwachten op hee- merf De Schutsboom aan de Nieuwe Rielseweg 41-43. De kosten zijn 2,50, inclusief be- :oek molen en een kopje koffie. Mi- limaal aantal deelnemers 10 perso on; maximaal aantal 35. Opgeven .a,i per e-mail fital@orange.nl of tel. 013-5434514 (tot één uur vóór ver trek). Op de fietszondag zelf ook via 06-36078086. Tilburg - De vijfde fietstocht Tilburg- Alphen van dit jaar is op zondag 4 september, mits het goed weer is; anders twee, weken later op zon dag 18 september. Het eerste deel van de tocht gaat naar heemerf De Schutsboom in Goirle. Daarna wordt een bezoek gebracht aan molen. De Wilde, 80 meter verderop. Verder zijn voor deze tussen Tilburg en Alphen tocht de mooiste paden en wegen uitgekozen. De vertrektijd is om 12.00 uur bij de klokkentoren rechts van het Centraal Station in Tilburg, om 12.20 vóór de Tilburg - Het Keltisch Kruis seert op dinsdag 6 septemt paranormale avond met dhr. G. Heu- tink, die a.d.h.v. foto's en voorwer pen helderziende waarnemingen zal doen. Plaats: café-zaal 't Verschil, Berkdijksestraat 40 in Tilburg, vang om 20.00 uur. Meer inforn tel. 013-5351436. de gemeente Oisterwijk dan 800 jaar stadsrechten viert. Er zijn tientallen evenementen, te beginnen met de officiële opening op 25 februari 2012. In opdracht van de Stichting WieKen- tKunst is het eerste gedicht van de cursus, heeft u eerder een cursus bij ons gevolgd óf bent u gewoon benieuwd hoe het schip er uitziet? U bent beide dagen van 10.00 tot 18.00 uur welkom aan boord bij de ligplaats aan de Havendijk 7 (ter hoogte van de Hogendriesstraat). Voor elke bezoeker is er een leuke attentie. De eerste stadsdichter van Oisterwijk Jan van Rijtho de jury: Jeanne Burgers en René Peek. Van de jury heeft de stadsdichter een knapzak gekregen. Dit symboliseert de rondgang die hij door de gemeenschap gaat maken. In de knapzak zitten onder meer een inktpot, een kroontjespen en een inktlap, gemaakt door de 75-jarige Nolly Jonkers uit Moergestel. Sinds kort vis ik regelmatig aan viswater de Lange Jan (Tilburg-Oost).Toen ik de eerste keer, om me een beetje te oriënteren wat het viswater inhield, een wandeling rond het viswater ging maken, viel het me op dat de oever zo schoon was. Dit bleek echter op toeval te berusten, omdat de volgende dag dat ik ging vissen, de oever bezaaid was met troep van vorige vissers. Wat bleek? Twee vrijwilligers, een wat oudere dame en heer, ruimen de troep op van vooral jongelui, die het de gewoonste zaak van de wereld vinden om hun troep, die ze toch ook mee naar de waterkant nemen, gewoon te laten 'slingeren'. Twee weken terug op woensdagochtend besloot ik een paar uurtjes aan de Lange Jan te gaan vissen. Bij het viswater aangekomen, reed ik eerst met mijn auto langs het viswater om te kijken of mijn favoriete stek vrij was. Op het moment dat ik met de auto langs het water reed, waren een stuk of vier jongelui hun vishengels aan het inpakken. Perfect, dacht ik. Kan ik daar mooi gaan zitten.Toen ik mijn auto de, kwam het kwartet net langs mijn auto gelopen. Eén van hen blik in zijn ogen die ik op dat moment niet kon plaatsen, rr (van enige schaamte) begreep ik bij aankomst op de'plaats de de foto is te zien hoe de jongelui de visstek na hun nachtelijke visses hadden achtergelaten. URG-ln het Piushavengebied ligt vijftiental historische bedrijfs- tuigen waarop wordt gewoond, l’waar soms ook mee wordt ge- t.De Groninger steilsteven Drie ceders anno 1924, is zo'n schip, end weekend is het daar twee open dag. Het ruim van het is ingericht als sfeervol atelier slokaa I, waar cursussen en work- I tekenen/schilderen, aquarel iarbewijs worden gegeven, kussen vaarbewijs worden ge il door John la Haye en Caroline ers van Leeuwen samen. Voor lewijs is het schip natuurlijk een toepasselijke locatie. Er wordt Heid voor de landelijke VAMEX- )ens. De lessen tekenen/schil- n en aquarel worden gegeven Caroline Docters van leeuwen. opgeleid aan de Academie Beeldende Vorming in Til- Als ervaren docent zorgt Ca- levoor extra inspiratie en geeft eleiding die op ieders niveau fgestemd. De lessen worden even in kleine groepen van on eer 8 personen. Voor het leren en wordt vaak gewerkt vanuit Sen, waarbij de zeer uiteen lopende onderwerpen in overleg worden bepaald. Het onderwerp kan ook portret of model zijn, of er wordt gewerkt vanuit een andere opdracht. Ga gerust eens een kijkje nemen aan boord op zaterdag 3 of zondag 4 september bij de feestelij ke open dagen ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan. Zit u al op een

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 25