R HFRCU Bert Passier Foundation ISï! op zoek naar verhalen Allir Gespot op de markt? Stadsnatuur OP Waakhond reageert op fout gestalde fietsen RG Slaapkamergeluk «IÉ ZONOAfi0’’® HOU til SHOES ALGEMEEN 5 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 25 AUGUSTUS 2011 Scootmobielcursus I M.J.H.KESSELS, TILBQURG (hollande) I MANUFACTURE ROYALE DTHSTRUMENTS DE HU5IQUE ?n ste! GELS evard Leypark) fls.nl -pm2 dfort ifMfFj ÏA ABLOY Rob Vereijken De meeste kans van slagen hebben BOSCH Hoofddoelstelling van werken en/of recreëre Tilburg, van alle markten thuis IER.NL Over de families Kessels en Passier JOREgi/ eiabo -pm2 pm2 130,- 289,- g te nemen. De in themakisten, Vreet sen t Multimediakunstenaar Thomas Rutgers en het interactieve kunstwerk. FOTO-.WIJDOENDINGEN en euwde A/.nl vordt ;r en fotografee wildstaller te zien Tilburg Tilburg - In 2006 werd de werkgroep Theresia in de Schijnwerpers opgericht. Onder verantwoordelijk heid van deze werkgroep werd met veel succes het boek Theresia in de Schijnwerpers; door tijd I en wijk' uitgebracht. i te smeren nuggen zulle, r of daar het regenton de voet i Natuurmuseum Brabant, IVN Vereniging voor natuur- Natuurhistorische Vereniging) - afdeling Tilburg, publi- sonden ^rieden ïhoefte INKEN VUÏ EX ACTE DS LA FA B R t Q U E everen o.a. volgende omerken! tadium alsnog te gc kan de concertorgani- iet op ingaan, omdat ze ’zuinigings- en subsidie- geen zekerheid heeft ncertlocatie voor de kijk ivastleggen.nl aand wordt in ver- rgingscentrum Padua een expo- :ie ingericht rondom het thema ïrwijs, foto's en huishoudelijk >ed. TILBURG - Op het Pieter Vreedeplein is vandaag vanaf 15.00 uur een in teractief kunstwerk te zien. Het was een heel bijzondere avond. Hij lag lekker in bed. Het licht was al uit. Door zijn onweerstaanbare geur werd zij naar hem toegetrokken. Eindelijk had ze hem gevonden. Dit was een meeval ler en als dank voor het meenemen van een beetje bloed, kreeg hij een bult kado. de zoemende vrouwelijke steekmug gewoon weer terug. Maar hoe vindt zij jou dan toch in het donker? De lichaamswarmte speelt wel een rol, maar je lichaamsgeur en vooral zweetlucht is echt aantrekkelijk. Ook kan zij de CO2 in de lucht registreren. Die adem je altijd uit. Als de mug een verhoging van de concentratie van deze stof opmerkt, komt ze direct naar je toe. Een mannetjessteekmug zit ook in het donker. Hij steekt nooit en is alleen op vrouwenjacht. Met zijn geveerde anten nes probeert hij het zoemende geluid van de vrouwtjes op te vangen. die ingezet worden voor in woonzorgcentra kleine tentoonstellir projecten. De ver opgetekend door gebundeld door Sth tot Heden. Op geheel naadloc Op zondag 28 augustus organisaties aanwezig op d kenmarkt 'Boeken rond het in het centrum van Tilburg, de advertentie elders in dez Voor meer informatie over oc fende stichtingen kijk op website www.bewarenenv De komende mae zorc:~ sitie onden erfgoe Veel steekmuggen hebben geluk als ze de slaapkamer van een mens bereikt hebben. Mensen delen meestal niet deze vreugde. Je doet het licht uit, legt je hoofd op het kussen en al snel hoor je het hoge zoemende geluid dat een mug met haar vleugels maakt. Je doet het licht weer aan en meestal krijg je het beestje niet eens te pakken. Door het openslaan van het dekbed worden de muggen vaak al gewoon weggebla zen. Denk je daarna weer rustig verder te kunnen slapen, komt na een tijdje n het platform is het vergroten van het natuurbewustzijn bij mensen die in Tilburg wonen, werken en/of recreëren. Tegelijkertijd wil het platform dat op diverse fronten meer aandacht komt voor behoud en versterking van een gevarieerde natuur in de stedelijke omgeving van Tilburg. Eén van de activiteiten is deze artikelenreeks. Maandelijks wordt in deze rubriek informatie verstrekt z7 J over stadsnatuur (auteur is Rob Vereijken) Reacties zijn welkom! r-k rTI f^x Stadsna tuur Tilburg Niland vervangt Capercaillie bij GUO heeft GUO aangeboden het concert in een later stadium alsnog te geven. Vooralsnog kan de concertorgani sator hier niet op ingaan, omdat ze vanwege bezuinigings- en subsidie- perikelen nog o over een conc toekomst. Meer info over de concerten zijn te vinden op www.guo.inoisterwijk.nl. Besterdplein 13 - Tilburg projecten a voor senioren, ingen en school- erhalen worden vrijwilligers en tichting Verleder 2 deze manier sluit het tos op elkaar aan. zijn beide p de boe- ■et Paleis' "■j. Zie ook Jeze krant, r de betref- Bewaring De stichting Verleden tot Heden laat beheer, opslag en conservering van de erfgoedobjecten over aan de stichting Wie wat bewaart, heeft wat. Deze stichting ontvangt wekelijks meerdere verzoeken om erfgoed objecten in bewaring collectie is verdeeld in Na het verschijnen van deze catie werd de werkgroep ontbc en omgezet in de stichting Ver tot Heden. Al snel kwam er bef om het aangeboden erfgoed goed te kunnen inventariseren en vooral verantwoord en veilig te kunnen opslaan. Hiervoor werd door Eve line Passier en Rien van der Heijden de stichting 'Wie wat bewaart, heeft wat' in het leven geroepen. Al snel vonden beide suuluut ;en bleken er voldoende ken aanwezig i samenwerken. Verhalen Kort geleden is door de stichting Verleden tot Heden de Bert Passier Foundation geformeerd. Deze werk groep gaat het werk voortzetten van de werkgroep 'Theresia in de schijnwerpers'. De doelstelling is de publicatie van een boek met bijbe horende DVD. Het onderwerp wo gevormd door de families Passier Kessels. Op de DVD zullen naast ver- Het kunstwerk ziet eruit als een waak hond, bestaat geheel uitfietsonderde len en reageert op fietsers die hun fiets op ongewenste plekken parkeren. Op bepaalde delen van het Pieter edeplein is het verboden om fiet- te stallen. Winkelend publiek en winkeliers kunnen overlast ervaren van fout gestalde rijwielen. De ge meente Tilburg daagde daarom een aantal creatieve kunstenaars uit om Onze fotograaf maakte op het Besterdplein, een van de weekmarkten in Tilburg, deze foto. De omcirkelde persoon vyint hiermee 10 waardebonnen a 5,- om op de Tilburgse markt te besteden. De prijs kan afgehaald worden bij de Marktmeester, herkenbaar aan zijn uniform (Neem wel even deze krant mee). Ook bent van harte welkom op de Tilburgse weekmarkten! Wie weet wordt u ook ‘gespot’. Steekmug met ophoog gekrulde ach terste poten FOTO: ROB VEREIJKEN Wil je lekker slapen, nodig dan de vrouwtjesmug uit om te steken en geef Het kan een tuinvijver zijn of haar voldoende bloed. Ze is dan verza- slootje. In de stad is het in digd en de komende tijd niet meer las- gévallen een plasje water dat tig. Vind je dit een te vergaande oplos- --xsing, probeer dan om bijna niet meer te ademen of je helemaal in te smeren met Onder gunstige citroenluchtjes. De steekmuggen zullen ontwikkelt het eitje je moeilijker vinden, maar weken tot een volwas- geluk in de slaapkamer mee toeneemt, is nog maar de vraag. de muggenlarven als ze niet in een te natuurlijke omgeving opgroeien. In dat water leven vissen en andere rovers die verzot zijn op smeuïge hapklare larfjes. In een emmer of zuurstofrijk poeltje loert meestal geen gevaar. Om te kunnen overleven in alle typen water hebben de larven een adembuisje aan het achterlijf. Dat raakt net het wateroppervlak en daardoor halen zij adem. Ze hangen op zijn kop naar bene den. Ze filteren hele kleine deeltjes van planten en dieren uit het water. Raak je het water aan, dan kronkelen de larfjes naar beneden. Na korte tijd komen ze weer naar boven. Volgroeide muggen larven gaan zich verpoppen. De poppen hebben de vorm van een dikke komma. Met de kop, waarop twee adembuisjes zitten, hangen zij aan het waterop pervlak. Bij verstoring kronkelen ook zij door het water. Na een paar dagen kruipt de volwassen mug uit de pop. De vrouwtjes gaan meteen vliegend aan de bloedzoektocht beginnen. oisterwijk - Albert Niland, solo-gi- tarist van het Ierse dansgezelschap Riverdance, vervangt op zaterdag 29 oktober de Schotse formatie Capercaillie in Den Boogaard in Moergestel. Volgens concertorganisator Groeten Uit Oisterwijk (GUO) zegde Caper caillie haar concert 'om vooralsnog onbekende redenen af'. Capercaillie op ludieke wijze het wildstallen van fietsen op het plein tegen te gaan en het gebruik van de gratis fietsenstal lingen te promoten. Creatief bedrijf Wijdoendingen, beeldend kunstenaar Bert Vogels en multimediakunstenaar Thomas Rutgers werkten samen aan een in teractieve installatie. Het kunstwerk protesteert niet alleen heftig op het verkeerd plaatsen van fietsen, maar fiert ook de reactie van de uers. Meer foto's zijn online op de Facebookpagina van Fietst! halen ook muziekstukken worden verzameld. De werkgroep is op zoek naar ver halen over de familie Kessels en de familie Passier. Diverse oud mede werkers, klanten en andere geïnte resseerden hebben al gereageerd op een eerdere oproep in De Tilburgse Koerier. Een enorme opsteker voor de initiatiefnemers van de Bert Pas sier Foundation. n geroepc stichtingen elkaar oldoende raakvlak- om intensief te gaan Van de honderden soorten muggen in Nederland zijn er maar een paar die bloed zuigen bij dieren en de mens. Alleen de vrouwelijke steekmuggen ste ken omdat ze de eiwitten uit het opge zogen bloed nodig hebben om eieren te maken. Is zij bevrucht en heeft zij bloed verzameld, dan kan het eierleggen na twee of drie dagen beginnen. Zij gaat op zoek naar water. Hoge eisen stelt ze niet aan de waterkwaliteit, lar het moet niet binnen twee weken drogen. Het kan een tuinvijver zijn of meeste gevallen een plasje i in een emmer blijft staan, een i of een bodempje water onder i van een bloempot. Onder gi— omstandigheden ont. zich binnen twee wek-..- sen mug. U kunt contact opnemen met Johan Heeffer van Natuurmuseum Brabant, tel. (013) 535 39 35 of e-mail j.heeffer@natuurmuseumbrabant.nl www.stadsnatuurtilburg.nl Tilburg - Het Tilburgs Overleg Ge handicaptenorganisaties verzorgt op donderdag 29 september een scootmobielcursus. Tijdens de the orieles krijgen de deelnemers uitleg over de specifieke verkeersregels voor gebruikers van de scootmobiel. Het praktijkgedeelte bestaat uit een behendigheidsparcours en een rit doorTilburg-West. De cursus locatie is: Tilburgs Overleg Gehandicapten organisaties (TOG), Dragonstraat 13, Tilburg. De bijeenkomst duurt van 9.30 tot 15.30 uur. Informatie en aanmelden: TOG, tel. 013-468 61 65. Aanmelden kan tot uiterlijk vrijdag 16 september. Het Platform Stadsnatuur Tilburg is een samenwerkingsverband van en milieueducatie - afdeling Tilburg, KNNV (Koninklijke Nederlandse I Rauwbraken Onderwaterpark en gemeente Tilburg. RGSE KOE

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 5