jk 5, I A 7 F I 1 lond topm Cursushuis Midden-Brabant F -hoek Argentijnse Tango Trivox taaltrainingen O.i 2000j FITNESSTRAINER IEDER-EEN I s 1 F DONDERDAG 25 AUGUSTUS 2011 DE TILBURGSE KOERIf DE T|LBURGSE K( CURSUSSEN 20 cursussen en opleidingen Cursussen vanaf 12 september 2011 zijn Het 06-51166194 www.atelieriedereen.com iternatK opleidingen ischrij INTERNATIONAAL ERKEND WORDEN? IN 3,6 OF 10 DAGEN I. Start Vr'jdag 30 septembei 10 cursuslessen 150,- exclusief materiaal 24 cursuslessen 300,- exclusief materiaal Atelier in»,* (ON OP ZAND - uitse herders! nd zijn op zate augustus in L en Nederlands (NT2-II) volgen op uw eigen ni veau. De trainingen zijn kort en intensief. Na 10 weken hebt u door het directe contact met de docent al veel bereikt. De traininger gegeven in het centrum van Tilburg, formatie: tel. 013-5812143 en wwv».u ifopi I en Oist www.oostert en worden burg. Meer in- /w.trivox.nl. - Op zate G-hocke i komen fiement is een Locatie: Koningsplein 1 - Tilburg - Aanme www. opleiding* Buikdansschool Gratis proeflessen bij De Wereld is Beweging: Buikdansbasistraining op 5 sept 19.15. Buikdans gevorderden 5 sept 20.30. Tribal-fusion 7 sept 19.00. Kunstbalie, Ringbaan Oost 8, Tilburg, studio 5. www.dewereldisbeweging.nl lburg- Het 18c m II Jeugdtoer speeld op zate I augustus. Eli ams, de 13), van c ig Wilier genoten iclubs. Het is istigieuze toe deze leeftijdsc en grote clu fis naar Til Italiaans leren? www.italiaitalia.nl Taaltraining Italiaans zakelijk en privé'. Tel:0633857359 Chinese dans en waaiervorm Dit zijn bestaande lesgroepen waar bij u kunt insteken. Chinese Beauty Dance, op woensdag om 119.15 uur, is een vorm van dans en tai chi. De Waai ervorm is een sierlijke bewegingsvorm, oorspronkelijk bedoelt voor zelfverde diging, en wordt gegeven op vrijdag om 19.15 uur. De eerste les is een gratis proefles, www.cngo.nl Tel 5770261 Intuïtief leven Wil je je intuïtie ontwikkelen? In deze cursus leer je o.a. energetische medi tatie, chakrareading en beter met je emoties om te gaan. Hierdoor kom je meer in contact met innerlijke rust en intuïtie. Introductie op 23 sept. €25. Daarna 2-wekelijks 5 vrijdagavonden. De Rode Amaryllis in Tilburg, 19 - 21.30 uur - €175. Aanmelden bij Annecha Haans, www.heartlighthealing.nl, 06- 23270022 Bp het terrein BingUno Animo ■rijden de dier Herlands africh Kor Duitse hen rationale titel. Di Kide dagen van verschijnen Tilburg - Het nieuwe cursusaanbod van het Cursushuis Midden-Brabant is er weer. Dit jaar met maar liefst 129 cursussen. Twee linkerhan den? In zes lessen leert u klussen. En na gedane arbeid een goed glas wijn (leren) proeven? Van af 15,00 volgt u al een cursus. Wilt u uw Excel kennis opschroeven of de nieuwste vorm van Oosterbeek Ruimte voor groei... Belangstelling voor spirituele therapie, gestalttherapie, meditatie, Reiki? Dan ben je welkom op de inloopavond dinsdag 6 sept. van 19.30-21.00 uur. Hoog Heukelom 5059AD Heukelom (op een mooie plek tussen Tilburg en Oisterwijk) Ton en Anita Oostrom www.oosterbeek.nu wushu: kung fu en xing yi Op woensdag om 18.00 uur is er een les in Kung Fu voor beginners en om 19.15 uur een les voor gevorderden. In de Chinese Krijgsport Xing Yi wordt les gegeven op dinsdag om 19.00 uur. De eerste les is een gratis proefles, www. cngo.nl Tel. 5770261 plezier en gezondheid door qigong De Chinese bewegingsleer qigong is geschikt voor alle leeftijden en heer lijk om te doen. Maar dat niet alleen: qigong is uitermate effectief in het verbeteren van uw gezondheid van lichaam én geest. De eenvoudige oefeningen, uitgevoerd met aandacht op het ritme van de ademhaling, heb ben een diepgaande uitwerking. Vele lichaamsfuncties zullen verbeteren, zoals: uw warmteregeling en de cir culatie van bloed en lymfe; de adem haling; de spijsvertering; het zenuw stelsel; het versoepelt de spieren en versterkt botten en gewrichten; het verbetert de hartfunctie en de bloed druk; zorgt voor een diepere slaap; voor een betere (samen-)werking van de hersenen; enz. enz. Zowel uit onze eigen ervaringen, als uit wetenschap pelijk onderzoek is aangetoond dat qigong tevens geschikt is om chroni sche klachten te verminderen en soms zelfs te genezen! Niet voor niets wordt qigong als vorm van therapie gebruikt in Chinese ziekenhuizen. Dit met ver bluffend goed resultaat! Maar zoals gezegd: bovenal is het heerlijk om te doen! Neem een gratis proefles en ont dek ook waarom miljoenen mensen in de wereld genieten van qigong. Er zijn lessen van 1 uur op: maandag om 9.30 uur en om 19.00 uur; op dinsdag om 9.30 uur en om 19.00 uurOp dinsdag om 10.45 uur en op donderdag om 14.00 uur zijn er speciale qigonglessen voor 55plusser (alle qigong lessen zijn geschikt voor senioren, maar bij deze 55+ lessen is de opbouw iets eenvou diger). Daarnaast zijn er qigong les sen op woensdag om 9.30 uur en om 19.00 uur; op donderdag om 9.30 uur en 20.15 uur; en op vrijdag om 10.45 uur. Even melden bij onze receptie voor een proefles is voldoende. CNGO, Groeseindstr. 91 Tilburg. Tel. 5770261 Web: www.cngo.nl bewegingsbeperking? rolstoel of krukken? Ook dan kunt u aan een betere gezond heid werken! Op dinsdag om 13.30 uur en op donderdag om 15.15 uur zijn er speciale qigong lessen voor mensen met bewegingsbeperking. Alle oefe ningen kunnen ook zittend op een stoel worden gedaan. Juist mensen met ernstige chronische klachten hebben veel baat bij qigong. Kijkt u maar eens naar onze videoverslagen op www.cngo.nl Neem een gratis proefles. Groeseindstr. 91 Tilburg Tel. 5770261. taijiquan (tai chi) met qigong Qigong betekent letterlijk'het oefenen en verbeteren' gong) van je vitale levensenergie qi of chi). Taijiquan is ook een vorm van qigong. Maar omdat het tevens een zelfverdedigingsleer is ('quan') zijn deze lessen lichamelijk wat pittiger dan onze lessen in uitsluitend qigong. We werken op les o.a. met de bouwstenen van wushu wushu is de verzamelnaam van alle Chinese krijgsporten'Deze bouwstenen heb ben zowel een lichamelijke als een geestelijke uitwerking. Voorbeelden: door het verbeteren van de lenigheid wordt ook het denken creatiever en soepeler; door de balans te versterken versterk je tevens de bloedsuikerspie- gel, waardoor stemmingen stabieler worden; door het verbeteren van de links-rechts coördinatie, activeer je de hersenschors en de samenwerking van beide hersenhelften. Hierdoor kun je in tijden van spanning beter bij je gevoel blijven en wordt je stressbestendiger. Door meer kracht in de wervelkolom en de benen groeit ook de wilskracht. Enzovoorts. De eerste jaren doen we tijdens de lessen ook veel losse qigong en qigongseries. Dit omdat je dan snel ler bewust de qi (in oude schrijfstijl chi'leert te ervaren. Hoewel er in het CNGO lesgroepen zijn die de toepas singen, de zelfverdediging, oefenen ligt het accent de eerste drie jaren in onze lessen bij ontspanning, bij een betere concentratie om in meditatie te kunnen komen en bij het verster ken van de algehele gezondheid. Bij qigong lessen kan men het hele jaar instromen.Taijiquan lessen voor begin ners starten tweemaal per jaar: in sept/ okt en in januari. Nieuwe lessen in Tai jiquan zijn op: maandag om 10.45uur en om 19.00 uur; op dinsdag om 10.45 uur en om 19.00 uur; op woensdag om 20.15 uur en op donderdag om 20.15 uur. De eerste les is een gratis proef les, even melden bij onze receptie is hiervoor voldoende. Bij twijfel kunt u hierna nog een proefpakket van 5 lessen kopen, voordat u beslist of u lid wordt. Web: www.cngo.nl Groeseind str. 91 Tel. 5770261 Tilburg. Deseo is dé dansschool voor Argentijnse tango in Tilburg. De oprichters, Ben en Patricia, hebben van hun passie een "way of life" gemaakt. Zij dansen de tango zo'n 12 jaar en proberen hun kennis en enthousiasme m.b.t. de tango over te dragen op hun leerlingen. De lesgroepen zijn klein, zodat er voldoende ruim te is voor persoonlijke aandacht. Leslocatie is Gasterij Bogaers in Tilburg. Ter kennismaking met de dans, die onlangs benoemd is tot im- materiëel werelderfgoed, geeft Tango Deseo een gratis proefles op 15 september. Ontdek de tango en voel de passie. Zie voor meer informa tie www.tangodeseo.nl. Zangontwikkeling Op 14 september 2011 start de nieuwe basiscursus voor zangontwikkeling10 groepslessen, eens per 14 dagen, op woensdagavond van 19.15 u. tot 21.45 u.Vooraf en individuele kennismakings les. De cursus is bedoeld voor mensen die graag en met plezier willen zingen en de mogelijheden van hun stem willen ontdekken. In de cursus wordt gewerkt aanontspanning, ademsteun (verbindingklank en liederen/ songs. In liederen en songs werken we aan Melodie, ritme, tekst, betekenis, gevoel en expressie. We zingen gezamenlijk en apart, ook meerstemmig. Al met al om te komen tot een stem die in liederen en songs kan uitdrukken wat in je leeft. Kosten Reeks van 10 lessen: 175 euro. Kennismakingsles vooraf 17, 50 euro. Wil je meedoen aan de cursus of wil je inlichtingen, bel dan naar Cor Schoonenboom 013 505 4012 inspreek telefoon of mail naar corschoonenboom@planet.nl presenteren (Prezi) eigen maken? Op vakantie geweest en u denkt: die foto's moeten mooier kunnen? Duik dan in de cursus Photoshop voor Spiegelreflexgebruikers. Meer uit uw iPad ha len leert u al in vierlessen en voor maar 50,00! Dus bent u op zoek naar een leuke cursus? Kijk snel op bibliotheekmb.nl/cursushuismb. urg - De in Ten Mile< in de The op zate >g tot er wandelt <ht won de Nieuwlan liotheek Mie gsplein, Runsl Tilburg - Had u dat nu ook afgelopen vakantie? Heerlijk onder de Fransen of Spanjaarden, maar hoe zeg je het ook al weer? Doet uw bedrijf zaken met Duitse klanten en komt u vaak niet op de juiste woorden? Dan is het tijd voor een Trivox taaltraining. U kunt Frans, Duits, Spaans kung fu voor kinderen Juist voor kinderen is het belangrijk dat ze hun lichamelijke mogelijkheden verkennen en vergroten. Daar hebben ze hun hele verdere leven plezier van. En... niet alleen onze kinderen enthousiast, maar ook de ouders, kind zit 'lekkerder in het vel', kan beter met emoties omgaan en ook op school gaat het beter. Op woensdag van 15.30 tot 16.30 uur is er kung fu les voor kin deren van 6 t/m 12 jaar. De eerste les is een gratis proefles. CNGO, Groeseind str. 91 Tilburg, www.cngo.nl Tilburg - Tango I ijnse tangc icia, hebb' maakt probe tangc lburg

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 20