uisnummer HB De woonbijlage van De Tïlburgse Koerier >p Nationale Hypotheek Garantie rendy pop-up restaurant in Brussel Energiezuinige klimaatmanager QZ Meer huishoudens doen beroep Nationale Hypotheek Garant Trendy rozen veroveren het balkon en terras JE TILBURGSE E! ON SALE! OPLAGE 111.600 DONDERDAG 16 JUNI 2011 Handige doe-het-zelf wandairco van Zibro ultieme kookcomfort van Bosch Energiezuinige wandairco van Zibro. LINGERIE Heerlijk genieten van de lange zomerdagen. Lekker bezig zijn op het balkon of de tuin. Er is een overvloed aan geu ren en kleuren. Rozen horen daarbij. Of het nu een klein trendy roosje is op de tuintafel, een paar leirozen tegen een muur tje of wat rozenstruikjes op stam telangrijk olgens algemeen directeur Karei Eén klein roosje in een trendy pot op de tuintafel is al voldoende voor een sfeerplekje. een met pot op >m een het balk— i ook. Mé isatie moeten wij an het RPLEIN ,n profiteren vanaf 5 juni. GEN TOT itkleding - oorzaken van In deze geva. borgfonds i je het bin- sr door een- j zomer koe- De omvanc overeen r..c het Waarbor daarom ri .1 je deze ebruiken ankzij de ajaar een rnatief Vangnet De toename van gedwongen wo ningverkopen met verlies wijt het Waarborgfonds aan de negatieve prijsontwikkeling van koopwonin gen. Wie nu zijn woning gedwongen moet verkopen, houdt eerder een restschuld over dan een aantal jaren geleden. Vooral echtscheiding (44*^) Weerstandsvermogen ang van de verliezen komt met de verwachting van borgfonds en deze kunnen ruimschoots worden opge vangen. Ondanks de toename van het aantal gedwongen verkopen zag het Waarborgfonds haar vermogen in het eerste kwartaal groeien met 38 miljoen euro. Alleen of samen Eén klein roosje in een trendy p de tuintafel is al voldoende or sfeerplekje te creëren op het balkon of terras. Maar meer kan ook. Maak een echte 'rozentuin' op het balkon verkrijgbaar vanaf 599,-. Laat je voor aanschaf van een airco goed voorlichten. Kijk voor meer informatie en verkoopadressen op www.zibro.nl. Schiffer bewijst NHG meer dan ooit haar toegevoegde waarde voor de koopwoningmarkt: "NHG onder steunt de vraag naar koopwonin gen, ook in economisch ongunstige omstandigheden. Het instrument heeft een marktstabiliserend effect en speelt daarmee een belangrijke rol bij het herstel van de woning markt. Wie nu een woning koopt, doet dit alleen als het veilig en ver antwoord gefinancierd kan worden. Ik ben ervan overtuigd dat door NHG meer mensen een woning hebben gekocht." Tilburg - Het binnenhuisklimaat heeft grote invloed op het gevoel van comfort en gezondheid. In huis komen ideale omstandighe den zelden vanzelf tot stand. In de zomer is het vaak te warm en in de winter te koud. Met een wandairco kun nenklimaat het hele jaar voudig aanpassen. In de len en in de winter verwarmen. Je hebt daarmee een energiezuinige klimaatmanager in huis. Een SC-wandairco van Zibro is voor zien van het energielabel A en bevat een warmtepomp waarmee'szomers de temperatuur in huis eenvoudig en snel gekoeld wordt. Het binnen klimaat voelt dan weer behaaglijk aan. De productiviteit neemt toe, gezondheidsklachten kunnen afne men en je slaapt lekkerder. Hoewel je het niet zou verwachten kun je deze airco ook op koude dagen geb, om (bij) te verwarmen. Dan1- warmtepomp is het in het najaa economisch voordelig alterr voor de dure, energieslurpende cen trale verwarming. Zeker in combina tie met Inverter-technologie, waarbij temperatuurschommelingen in de ruimte voorkomen worden. of terras door diverse roosjes te com bineren: een klein patioroosje op ta fel, een roosje of stam of struikroos in een forse pot op de grond en een leiroos tegen een muur of scherm. Rozen combineren ook goed met andere planten. Rozen samen met vaste planten zorgen voor uitbun- inige plek. digheid en kleur. En een combinatie bloei heb- met kruiden, zoals lavendel en tijm, die ook van een zonnige plek hou den ligt ook voor de hand. Met vrolijke buitenplanten geef je zelf letterlijk en figuurlijk kleur aan je leven. Vanuit deze gedachte is www.colour-your-life.nl ontwikkeld. Colour your life vertelt over de sier- waarde van tuinplanten, maar ook over het nut van planten in de tuin. Praktische en sfeervolle informatie over tuinplanten, om te gebruiken in de eigen tuin of op het balkon en terras. Colour your Life wordt gefi nancierd met steun van de Europese Unie. en werkloosheid (17%) zijn bij NHG <an gedwongen verkoop, „ïvallen neemt het Waar borgfonds de restantschuld over. Schiffer: "Ook hiermee toont het in strument zijn meerwaarde aan. De hypotheekgarantie is een uniek insti tutioneel vangnet voor huishoudens die risico's lopen bij de financiering van een eigen woning. Ik verwacht dat wij dit jaar voor ongeveer twee duizend huishoudens in totaal 60 miljoen euro aan restschulden zullen overnemen." oetermeer - In het eerste kwartaal - 1011 hebben ongeveer 38.000 a jishoudens de aankoop of ver- etering van hun woning gefi- lmc'erd met een Nationale Hypo- teek Garantie. Dat is ruim 10% »eer dan het laatste kwartaal van ^^^MAtigjaar. fterparty K,naast fox aan de Telegra< igen Wonii p zaterdag 18 juni oor de Natie ty plaats. Vanaf 23.0 ie,in het eerste kwart ogramma van exch Mar e danceacts. Liefhel iet h 33.00 uur swingen o netverlies moesten verkopen. Dat mder anderen Upror 8% meer dan in het vierde kwarta on Bass. - Koken is veel dan een maaltijd den. Koken is een en expressieve ■n iets heel per- te creëren. Wie at iets van zich- Met een eigen- karakteristieke >kër van Bosch 0alt men een échte doenlijkheid in de euken. Het nieuwe as- Wirnent rangecookers «staat uit zes fornuizen die worden geken- nerkt door hun riante Metingen. [betekent dat ruim 80% van alle Inkopen van woningen binnen Ie NHG-kostengrens van 350.000 airo wordt gefinancierd met NHG. heeft het Waarborgfonds lingen, verantwoordelijk tionale Hypotheek Garan- rtaal 492 verlies- araties ontvangen in verband huishoudens die hun woning --Datjs Jpra l%meer dan in het vierde kwartaal in 2010. te nemen op andere prestigieuze daken. The Cube is een glazen restau rant dat op locatie strak wit oogt, met afwisselend mat en glanzend gelakt hout. Het heeft een met een laser uit gesneden aluminium 'schil'en is ont worpen door de Milanese designstu- dio park Associati. Door het tijdelijke karakter van het restaurant valt het onder de trend pop-up restaurants. Deze inmiddels wereldwijde trend laat op onverwachte locaties guerilla stijl eetgelegenheden zien die vervol gens ook zo weer verdwijnen. sel Als ode aan de gastrono- heeft een bekende witgoedpro- mt een uniek restaurant laten yen onder de naam The Cube, restaurant biedt een uitzonder- combinatie van baanbrekende tuur, haute cuisine en bij- locaties. The Cube staat op /an de 34 meter hoge Are de phe in het Jubelpark in Brussel, estaurant is in Brussel gevestigd 3 juli; daarna reist The Cube af onder andere Stockholm, Mi- I Moskou en Zürich om plaats Rozen zijn mooi om naar te kijken, lekker om te ruiken en hét symbool voor de romantiek. Heel wat soorten rozen bloeien vanaf mei tot ver in het najaar. Niet verwonderlijk dat rozen al eeuwen favoriet zijn. Zeker de wat kleinere miniatuur- en patiorozen zijn mooi voor in een pot op het ter ras. Maar ook de gewone'tuinrozen' en zelfs klimrozen doen het prima in een pot. Voorwaarde is wel dat de pot waarin ze staan voldoende diep en groot is, want rozenwortels heb ben graag wat ruimte. Zet de rozen op een zonr Voor een mooie groei en t ben de rozenstruikjes regelmatig water en mest nodig. Mest ze in het groeiseizoen, tot ongeveer augus tus, maandelijks bij met een in water oplosbare meststof of strooi in het begin van het seizoen een langzaam werkende meststof in de pot. Verwij der de uitgebloeide bloemen. Doe-het-zelf Een wandairco bestaat uit twee de len. Aan de buitenmuur (of op plat dak) wordt een buitenunit compressor bevestigd en in huis hang je een compacte, stille unit op. Je kunt de wandairco laten instal leren of je kunt het zelf doen. Zibro heeft haar SC-wandairco's namelijk voorzien van een unieke Parker-snel- koppeling die het mogelijk maakt om de installatie zo goed als zelf te realiseren. Dat scheelt aanmerke lijk in kosten en snelheid. De enige meerkosten zijn het activeren van de snelkoppeling. Dit moet van de over heid dooreen geautoriseerde profes sional worden gedaan. In’de praktijk is dat letterlijk één minuutje werk. De Parker-snelkoppeling is 100% lekvrij en als beste getest door CEIS in Ma drid. Een SC-wandairco van Zibro is WW

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 15