ietstocht Tilburg-Alphen Jh Parochie Frater Andreas I Onstuitbaar nieuw leven Frans van Heeswijk'Tilburgse Conciërge van het Jaar' Activiteiten bij de kapucijnen shh DE TILBURGSE KOfJ T1LBURGSE KOERIER DONDERDAG 28 APRIL 2011 burg, ievd- Oorlogsherinneringen Susanna Veerman 'Aanmeer- en ankerplaats' in Tilburg West hortor Marijn van de Laar gelconcert isanna Veerman Kom ook eens naar... de kleuterkerk, 12 juni om 16.00 in de Lucaskerk een gezinsviering,5 juni om I 1.00 in de Lucaskerk i.nl. - opvang van vluchtelingen - vriendschap met de armen iulp aan kinderen in de oorlog via C vertr via 06-3f jaar ‘Til- ark gc is ge Zijn Frans Een ger ven. Toen nitiefv verhui Tot parochie Frater Andreas behoren de St. Lucaskerk en de gebeds-locaties MFA het Kruispunt, Goede Herder- zaal, Duynsberg en Kievitshorst Links van hoop www.devuurhaard. www.santegidio.org www.warchild.nl - hi www.amnestyinternational.nl - schrijven voor politieke gevangenen. 013-5434514 (tot één uur vóór trek). Op de fietszondag zelf ook 36078086. daar. Maximaal aantal deelnemers: 35 personen. Opgeven kan per e- mail fltal@orange.nl of telefonisch- liefd! Dat is de drie dinsdagavonden 3,10 en 17 mei van 20.00-21.30 uur in ons klooster van de kapucijnen aan de Korvelseweg. Begeleider is Br. Harrie van den Bosch. Gevraagd wordt om een vrijwillige bijdrage. Opgave en meer informatie: Br. Har rie van den Bosch, Kapucijnen kloos ter Korvelseweg 165,5025 JDTilburg. Tel. 013-5375537 en e-mail harrievd- bosch@korvel.speedxs.nl. is zoals wij. om samen akijken, be- ie preken bent ge- Tilburg - Na het succes van vorig ja heeft D66Tilburg ook in 2011 de'Del burgse Conciërge van het Jaar Verkie zing' georganiseerd. Alle basisscholen in Tilburg en omgeving zijn benaderd om mee te doen. Het enthousiasme bij de scholen was groot. Dit zorgde voor mooie, creatieve en ontroerende inzendingen. De jury koos unaniem voor de inzending van Den Bijstere en de Prins Bernhardschool, die hun con ciërge Frans van Heeswijk hebben ge nomineerd. Frans van Heeswijk heeft op woensdag 27 april de eerste prijs in ontvangst genomen en is daarmee de 'Tilburgse Conciërge van het Jaar'. De basisscholen waar hij werkzaam is - Den Bijstere en de Prins Bernhard school - organiseerden een suprisepar- ty om hun conciërge in het zonnetje te zetten. De jury was ontroerd door de inzending waar leerlingen van alle groepen en leerkrachten aan hebben meegewerkt. In een mooi plakboek hebben kinderen tekeningen gemaakt van Frans als 'superman' en hierbij ge schreven waarom Frans'hun superman' is. De leerlingen vinden Frans heel be hulpzaam en hij maakt altijd grapjes. Volgens de leerlingen is Frans "heel handig (hij maakt alles!), kan hij goed bouwen, bereidt hij veel feesten voor, doet hij zijn werk goed en kan hij goed voetballen, hij is gewoon chili en 'mijn top meneer'". Zijn collega's typeren Frans als: "Onze Frans is een meesterlij ke concierge, zo is hij meester in gezel ligheid, hard werken, relativeren, vrien- delijkheid, voetbalkennis, biljartkunst, bereidwilligheid en behulpzaamheid, accepteren van zijn beperkingen, mee denken van oplossingen, contacten met ouders en kinderen en is hij mees ter in het mens-zijn." Leven krijgen... leven geven Een paar weken geleden had ik een doop. Nou is dat op zich niet zo spectaculair, want in onze parochie worden gelukkig nog ieder jaar 50 tot 60 kinderen gedoopt. Deze keer was het wel heel bijzonder. De dopeling was een jongetje uit China, met een kleine handicap. Hij was door zijn papa en mama geadopteerd.Voor hem was en is het een buitenkans om hier in Nederland leven te vinden, ondanks zijn handicap. In China zou hij misschien kansloos geworden zijn. Voor de ouders was hij de vervulling van hun jarenlange dromen om een kind te krijgen. Maar liefst I0 jaar waren ze er mee bezig geweest. Er was heel veel liefde in de doopviering aanwezig en er waren ook soms hele heftige emoties. De koppeling van het idee, dat het jongetje leven krijgt en tegelijk ook leven geeft, net als zijn ouders, liet me niet meer los. Misschien is dat wel eigen aan de liefde....dat ja leven krijgt en leven geeft. Dat hebben we ook gevierd in het Paasfeest van het afgelopen weekend. Omdat Jezus zijn leven geeft op het kruis, daarom ook wekt God, zijn Vader, Hem op tot nieuw en eeuwig leven. In dat leven mogen wij allemaal nu nog steeds delen. Ik denk, dat het de kern is van ons christen zijn. Je volgt Jezus op zijn weg door het leven, je volgt hem in zijn lijden om vervolgens ook met Hem te delen in een nieuw en eeuwig leven. Aan het einde van de doop zongen we, dat de dopeling héél lang mag leven, misschien wel 80 of 90 jaar en als het kan daarna in de gloria. Dat ook wij allemaal leven gevende mensen mogen zijn. Oaar wordt onze wereld alleen maar beter en mooier van. burg - Voor het zevende achter volgende jaar organiseert Leo i den Wijngaert fietstochten van turg naar Alphen. Dit jaar is er i nieuwe route samengesteld, die ptvia Goirle. Hier en daar wordt lestopt bij bezienswaardigheden extra aandacht verdienen. eerste fietstocht dit jaar is op idag 1 mei, mits het goed weer is. tiers is deze eerste tocht op zon- 115 mei. De volgende fietstoch- zijn tot en met oktober gepland de eerste zondag van de maand, vertrektijd is om 12.00 uur bij de sknijper, de klokkentoren rechts i het Centraal Station van Til- g, om 12.20 vóór de Petrus en ilus kerk aan de Vierwindenlaan, 1235 uur in de Blaak bij het Beis tje onder de A58, en om 12.55 op het grasveldje op de kruising igeindseweg-Wittendijk. kosten zijn 2,50 inclusief mu- mbezoek en een kopje koffie al- Parochie Frater Andreas Voor meer parochie-informatie: www.kerkwest.nl info@kerkwest.nl Parochiecentrum Lage Witsiebaan 85 5042 DH Tilburg.Tel. 013-4670885 Geopend op werkdagen 9.30-12.30 uur. Het nieuwe leven heeft zich in de af gelopen weken aangediend. De natuur brak open. Bloemen die we in onze tuin al lang vergeten waren doken op nieuw op. Wat eerste nog dode tak ken leken, bleken tere groene blaadjes in duizendvoud te bevatten. Nieuw leven, het komt met kracht en onstuitbaar naar voren. Met kracht komen de meeste kinderen ter we reld. Ze komen, tonen zich en ademen het nieuwe leven in. Nieuw leven is onstuitbaar, het laat zich niet tegen houden. Het zoekt zijn eigen weg. In de christelijke kerken, ook in de parochie Frater Andreas, hebben we de afgelopen week Pasen gevierd.We hebben gevierd dat het leven van Je zus van Nazareth zich niet laat opslui ten in de dood, maar dat zijn nieuwe leven onder ons aanwezig is. Zoals het licht de duisternis doorbreekt, zo zijn de mensen van de hoop en het nieuwe leven. In de parochie Frater Andreas willen we die gekregen hoop levend houden. Door mensen die iemand verloren hebben te troosten. Door mensen die het vertrouwen in het leven verloren hebben te steunen. Door kinde ren en jongeren te ontvangen: van de doop, de kleuterkerk, tot en met het jongerenpastoraat. Door te schrijven voor Amnesty International. Door mensen te ondersteunen die weer andere mensen helpen. Door te vieren dat God in leven onder ons aan wezig is. Zodat het onstuitbare nieuwe leven verder kan groeien en de weg van God kan gaan. ALGEMEEN 29 Henri Nouwen: U bent geliefd Tilburg - Velen kennen wel één of meer boeken van Henri Nouwen. man die eerst en vooral zielzor- wilde zijn: rusteloos en gedre- hij besloten had om defi- van Nederland naar Amerika te jizen schreef hij: "Ik ging door een intense eenzaamheid, voelde me vaak een vreemdeling in een vreemd land, verlangde naar vriend schap, vroeg me af wat de bedoeling was van mijn roeping, zette vraagte kens bij dingen waar ik lang in ge loofd had." Henri Nouwen, een mens U bent van harte welkom drie van zijn preken te bel, luisteren en bespreken. Drie waaraan hij de titel gaf: U b< Tilburg - Op woensdag 4 mei, Do denherdenking, verzorgt de stichting Stadsgidserij Tilburg een Powerpoint- presentatie met de titel "Oorlogsher inneringen". Aan de hand van foto's worden herinneringen opgehaald aan feiten, die in de stad zijn voorgevallen tijdens en na deTweede Wereldoorlog. Hierbij wordt vooral uitgegaan van bestaande oorlogsmonumenten in de stad. De presentatie vindt plaats in de audiovisuele ruimte van de VW aan de Nieuwlandstraat 34 in Tilburg. Aan vang om 15.00 uur. Entree 3,00 p.p. Presentator is Kees Vissers. Reserveren is noodzakelijk gezien het beperkt aantal zitplaatsen. Bel 013-4680429 of stuur een berichtje naar c.vissers@ curizm.com. breekt zijn nieuwe leven de dood. Dat nieuwe leven is ook verwonder lijk onstuitbaar, en onverwacht, onder ons aanwezig. We zien het soms heel klein, bij mensen die bijna niet te troosten zijn, en toch hun troost zoeken bij vrienden, bij elkaar, bij God.We zien het bij mensen die na een slechte tijd toch het licht weer zien. Het is aanwezig in de vreugde en hoop bij ouders van pas geboren of pas geadopteerde kinderen; wat brengt dit nieuwe leven? Onstuitbaar big-Op zondag 1 mei om 16.00 geeft Susanna Veerman een or- concert in de Sint Jozefkerk aan Heuvelring in Tilburg. Susanna man speelt dan orgelwerken iFélix Alexandre Guilmant. ma Veerman (1975) begeleidt erse koren. Sinds 2009 is zij titu- organiste van de R.K. Augustinus- kin Amsterdam. Ook organiseert o.a. internationale orgelconcer- Susanna heeft een uitgebreide certpraktijk opgebouwd als or- liste, dirigente, docente en bege- Isterin binnen- en als buitenland, f het concert is een selectie ge- akt uit de vele grote en kleinere elwerken die Guilmant schreef. i ■■■■e I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 29