Ileutiji 5,- 'ING Activiteiten Harm Schilder _,,als nachtruiter van Hoenderop Multimediale cross-over Bankroet Jazz Live! LEE ïh.tlmliji.il Extravagante'Koningin van Paramaribo'komt naar Midi TILBURGSE KOEBI CULTUUR 13 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 7 APRIL 2011 11 andere acties naak ik Harm Schilder (rechts) iding 25 ap iar Beste gast, Bedankt voor het vertrouwen en vooral ook de gezelligheid die u ons geeft! erstoffering in leder i meubelstof Donderdag 7 april bestaan we alweer 5 jaar. En dat hebben we mede aan u te danken! De afgelopen jaren hebben we van uw vertrouwen en steun mogen genieten en dat heeft bijgedragen aan het feit dat we nu ons jubileum kunnen vieren! Jan Meurs Team Etenstijd aliseerd in neerwerk Sarina Voorn als 'de koningin van Para maribo' FOTO: PATRICIA STEUR ats. ime- die ot en met 7 mei matei l in Til hen ;verd. 122 men. De foto'! ng is gratis. il (Goede Vrijdag) innen belangstel- Voor meer informatie kunnen belangstel lenden terecht op www.parochie-mm.nl of www.emmausparochie.nl. ere Metten vrijdag 22 april af 22.30 uur kun lime sortering eubelstoffen especialii ipitonnei jlyether in alle lorten en maten b I 31 83 UMLAAN 191’ ILBURG ielahaye.nl LBURG - Pastoor Harm hilder is deze maand nachtruiter die nacht- akte afspraken, rgemeester Zeus 0 opd a jenderop terzijde staat. We blijven de komende jaren ons best doen om u te verrassen. Dit doen we door bijzondere gerechten, maar ook door de vernieuwingen binnen ons pand aan de Prof, van Buchemlaan 4. Zo opent begin april onze nieuwe ruimte 'De Binnentuin' waar u heerlijk kunt tafelen en smullen van de chocoladefontein. En vanaf begin mei kunt u genieten van ons uitgebreide terras met barbecuebuffet en extra speel mogelijkheden voor de kinderen op ons grasveld. Daarnaast hebben we ook een nieuw dakterras waar u kunt genieten van het weidse uitzicht We hopen u dan ook de komende jaren nog vaak te mogen ontvangen. enderop heeft momenteel elke ka- dermaand een man aan zijn zijde, I izogenaamde nachtruiter, die hem I zijn, werk als nachtburgemeester lersteunt. Op 1 april werd Schilder ïnstalleerd als nachtruiter van april Kunstpodium T aan de Noordstraat a I Hij organiseert tal van activitei- i. Op zaterdag 9 april is er een acti- gpr-- leit in de Drunense duinen: De Ver- Hiking van de Sport. Daar wordt het HHHHI wtainbikespoor gevolgd. Daarna (gt een verhaal over het onderhoud de duinen en sluiten de deelne- saf met een picknick. Het vertrek )e Rustende Jager in Biezenmortel m 9.00 uur en om 10.30 uur starten De Roestelberg in Kaatsheuvel de isen die niet fietsen. Op zaterdag april vanaf 21.00 uur vindt in de »ge aan de Willem ll-straat 20 nkere Nacht van de Ideologie De Friese pater Titus Brandsma tegen de opkomende rassen- it bracht hem in Dachau waar ferf. Brandsma combineerde mys- met een tomeloze inzet voor de Schappij. Wat was zijn geheim? collagefilm. Een zevenkoppige band moeten ervoor zorgen dat sfeer en muzikale tijdsgeest helemaal tot hun recht komen. De film gaat dit seizoen met een theatraal-muzikale omlijsting op tournee langs vijftien Nederlandse en twee Belgische theaters. Aan dit filmtheaterprogramma werken on der anderen de Vlaamse zangeres/ actrice Evi De Jean en de band van filmcomponist en bandleider Wou ter van Bemmel mee. Meer informatie is te vinden op www.bankroetjazz.nl. Tilburg - In het Midi Theater aan de Heuvelring is op zaterdag 9 april vanaf 20.30 uur de voorstelling 'De koningin van Paramaribo'te zien. tilburg - In Paradox aan deTelegraaf- straat vindt op vrijdag 8 april vanaf 21.00 uur'Bankroet Jazz Live!' plaat Bankroet Jazz Live! is een multim diale cross-over-voorstelling wellicht interessant is voor zowel filmfan en jazzliefhebber als literaire smulpaap. Leo van Maaren en Frank Herrebout verfilmden het filmscena rio De Bankroet Jazz uit 1921 van de Antwerpse dichter Paul van Ostaijen. De filmmakers hebben in samen werking met het Filmmuseum tal loze filmfragmenten uit de jaren '20 samengesmeed tot een hilarische middeleeuwse cultusvorm onder gaan. Iedereen mag een voorwerp meebrengen dat de religiositeit van zijn jeugd weergeeft. Daarover gaan de bezoekers na afloop in gesprek. In mei wordt paus Johannes Paulus II zalig verklaard. Het stempel dat hij drukte op de kerk, kwam van binnen. Schilder: "Die binnenkant willen we zien." Dat gebeurt tijdens de Donkere Nacht van de Kerk op donderdag 28 april vanaf 20.00 uur in de St. Antoni- uskerk aan de Groenlostraat 1 lenden terecht bij De Donkere Met ten in de Margarita Mariakerk aan de Ringbaan-West 300. De metten zijn het nachtelijke-gebed van de kloos terlingen. Op Goede Vrijdag worden geleidelijk de kaarsen gedoofd tot het donker is. Sober Gregoriaans, afgewisseld met composities van Da Vittoria door Ensemble Dolcimelo onder leiding van J. Janovcik.Op maandag 25 april vindt tussen 11.15 en 15.00 uur in de Margarita Maria kerk opnieuw een activiteit plaats: De Donkere Nacht van de Liturgie. Op deze tweede paasdag wordt de mis gevierd zoals vroeger. Bezoekers kunnen dan de betovering van de De theatervoorstelling vertelt het verhaal van de roemruchte Maxi Lin der, de bekendste prostituee van Su riname. Zij was schaamteloos, niet op haar mondje gevallen, extravagant, groothartig en sociaal betrokken. De hoofdrol van Maxi Linder wordt gespeeld door Sarina Voorn, bekend van The voice of Holland.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 13