■Nieuw festival Here's Your Future Culturele tocht met thema liefdesverdriet Paradox in teken van vrouw Museum De Dorpsdokter 25 jaar Spinvis naar Moergestel CULTUUR 11 Culturele avond studentendispuut Operakoor Crescendo Cloud Nothings Spinvis Dansvoorstelling in De N we Vorst Natuurmuseum Brabant TILBURG-Op zondag 22 mei presenteert 013 vanaf 17.15 uur de eerste editie van Here's Your Future. Het nieuwe festival biedt een Koektrommel vol psychede lica, indie, shoegaze, noise, [punk en garage. Viering tijdens nationaal museumweekend 3w00d.nl 3-17.00 in op de grot jostpunk, she Hen we voor ;ns rij- een ctte Het museum is gelegen aan de voet van molen De Doornboom aan de Doelenstraat in Hilvarenbeek en is geopend v 17.00 uur. Het museum is deze gankelijk tegen een gereduceerd tar .x van jonge :iaal voor dit versterking sprong Alt uit uit. Ze deejays -helden. Brabant, is een luseum- j al leuk, lag 3 april kunt dan Tilburg - In theater De Nwe Vorst aan de Willem ll-straat is op vrij dag 1 april vanaf 20.30 uur de dansvoorstelling 'Mourning' te zien. sympathisanten en waaronder de Vriender seum en leden van de F Kring loannes Goropius E gasten kunnen dan ker met reuzin Hildewaris, de culturele vertegenwoordigster van Hilvaren- tilburg - Cultuurkwartier Tilburg verzorgt op donderdag 7 april on der de naam Ludduvuddu (liefdes verdriet) een culturele tocht langs vier locaties in het centrum. heeft hiermee een succesvol me- disch-historisch museum binnen haar grenzen, enig in zijn soort. sn vanaf burg. Er 18.20 en Kaarten kosten 8 euro per stuk en zijn te be stellen via www.hdlegend.nl. ™™1dETIL8URGSE KOERIER DONDERDAG31 MAART2011 Ivan 13.00 tot a middag toe- ariefvan 1 i bij Ad >f e-mail van de Amsterdamse gitarist Eran Har. Die voegt met zijn puntige gitaarwerk nog meer peper toe aan de grooves van het Susanne Alt Quartet. moergestel - Spinvis treedt op za terdag 2 april vanaf 20.30 uur op in Den Boogaard aan het St. Jansplein in Moergestel. De singer-songwriter staat daar op de planken met drie andere muzikanten met het pro gramma De weerman. Spinvis kreeg eerder de Essent Award, de Zilveren Harp, de Popprijs en de Annie M.G. Sdimidt-prijs. Voor meer informatie kunnen belangstellenden terecht op i’ttp://guo.inoisterwijk.nl. goirle - Operakoor Crescendo uit Goirle bestaat 20 jaar. In dat kader presenteert het gezelschap op zon dag 3 april een jubileumconcert in cultureel centrum Jan van Besouw, Thomas van Diessenstraat 1 in Goi rle. Aanvang om 14.30 uur. Op het programma staat Nabucco van G.Verdi in concertante uitvoering met het Oosterhouts Symfonie Or kest o.l.v. Wil van Leijsen. Als solisten treden op de sopranen Thea Vermeulen-Peek, José Sante- goets en Ery Boom, bassen Peter van Hoesel en Jo Adriaansen, bariton An- toon Haeck en de tenoren John Hoe- pelman en Ger Rodenburg. Kaarten zijn te reserveren Broeken, tel. 013-4676520 of adobrocken@kpnmail.nl. Studenten van Fontys Hogeschool voor de Kunsten en Factorium Til burg begeleiden de deelnemers op deze reis. Elke tocht begint in Film- foyer Tilburg met een selectie korte filmpjes uit de serie boy meets girl Mark de Cloe. tocht met de iten in willekeurige vrije band ademie Tilburg - Bij Paradox aan de Tele- graafstraat 62 staat het komende weekend in het teken van de vrouw. Daarom staan er vooral vrouwen op het podium. Tilburg heeft Talent pakt groots uit Tilburg - Het Piusplein is op donder- ®912 mei het decor voor de vijfde editie van het evenement Tilburg Talent. Het gaat hierbij om een [tetentenshowdie jaarlijks terugkeert, [tedere keer op andere wijze. Op 12 ptei kan het publiek tussen 18.00 en '23.00 uur genieten van verschillende ptenten op het gebied van onder muziek, dans, cabaret, toneel W acrobatiek. Vanwege het vijfjarig Fileum pakt de organisatie dit jaar w>ts uit. Op het Piusplein komt een PPot podium te staan en er wordt en aantal bars geïnstalleerd. Eer- ?re edities van Tilburg heeft Talent anden plaats in café Bolle en tijdens e Tilburgse Kermis. Info/inschrij Ke eerste namen op het affiche zijn |o.a. Ty Segall, Cloud Nothings, The [luyasen Secret Cities. Kfteizijn van oudsher veel bands op [tour. Het doel van Here's Your Future is om bands bij elkaar te brengen die [geen klassieke indie spelen, maar [net dat randje hebben. Dat randje Hat het net wat vetter, vreemder en Interessanter maakt. 013-program- Bneur Jasper van den Dobbelsteen: ['Nederland heeft er de laatste jaren [fantastische festivals bij gekregen [zoals Le Guess Who in Utrecht en Fa- jbriq in Den Bosch. Op Here's Your Fu ture haken we aan op de groeiende ■populariteit van postpunk, shoegaze len indie. Maar willen we vooral laten [zien wat er aan de onderkant speelt. [Met hier en daar een topper in het [genre natuurlijk." [Om het feestje compleet te maken, Ikomen de mannen van het Incu- [bate DJ Team de hele avond plaatjes Braaien. Voor degene die Incubate Eog niet mochten kennen: Incubate [is een grootschalig festival voor in- ppendent cülture dat jaarlijks in Tilburg plaatsvindt. Meer informatie: www.013.nl. Klassiek Op zondag 3 april is er vanaf 15.00 uur een klassieke middag, waarop vrouwen composities van vrouwen spelen. Pianiste Hanneke van Over- beek presenteert deze middag. Op het programma staan Titia van Krie ken (piano), Jacqueline Hamelink (cello), Yvonne van de Pol (altviool), Duo Lizet van Beek (zang) en Dore van Deijck (piano), Titia Bal (solo-op- treden marimba en zang). Verder zal Hanneke van Overbeek solo optre den op piano en als afsluiter speelt de jonge meidenband The Short Skirts poppy rock. met een de serie t stories van filmmaker I Daarna vervolgt de t volgende activiteit volgorde. Laat uw tranen de loop bij het optreden van de I Ma Mojo, van (oud-) Rockacad. In opdracht van het Internationaal Danstheater creëerde choreograaf Muhanad Rasheed deze aangrij pende voorstelling. Rasheed werd op jonge leeftijd geconfronteerd met het overlijden van zijn vader en was getuige van de rituelen van de rouwende vrouwen in Irak. Deze indrukwekkende gebeurtenis vormt nu, jaren later, de basis voor de cho reografie. Mourning laat een rouw proces zien dat herkenbaar is voor iedereen: vanuit de traditie, maar in een eigentijds perspectief. Niet de tegenstellingen tussen de verschil lende werelden zijn het uitgangs punt, maar de emoties die wij alle maal gemeen hebben. hilvarenbeek - Op 2 november 1984 legde dr. H.A.M. Ruhe in Hilvarenbeek de eerste steen van het nieuw te bouwen museum De Dorpsdokter. meeste landen in Europa en in In dia. Hij won verscheidene prijzen en is nu hoofdvakdocent bij het Artez conservatorium. Van de Laar geeft hij nog regelmatig masterclasses. Hunky Dooly heeft eerder in het ver leden activiteiten georganiseerd met optredens van grote artiesten als Wi- bi Soerjadi, Ronald Brautigam en Da niel Wayenberg. Het doel van deze activiteiten is om studenten op e laagdrempelige manier in contact laten komen met klassieke muziek. Dit is ook bij deze editie het geval door de lage toegangsprijs en de lo catie in het centrum van Tilburg. Reuzin Tijdens het Nationaal Museum weekend viert het museum zijn 25-jarig bestaan. Op zaterdag 2 april vanaf 14.00 uur is er een fees telijke bijeenkomst voor pers, beek. Zij wordt geflankeerd door de middeleeuwse ridders Mike en Peggy in originele ridderdracht. Dus kinderen, breng het fototoestel maar mee. Op vrijdag 1 april treedt vanaf 21.00 uur het Susanne Alt Quartet op, met als special guest gitariste Eran Har. Het spel van de van oorspmr>r' Duitse saxofoniste Susanne AK un Amsterdam straalt energie i werkt samen met bekende c en producers en oude funk-t De nieuwe live-cd van haar kwartet kwam tot stand in samenwerking met fans, die via internet hun favo riete nummers kozen. De band van Alt is een mix en ervaren musici en specia concert krijgt het Quartet v Kaarten zijn verkrijgbaar voor 20,- dit be drag is inclusief eten en drinken. Reserveren Infoservice Tickets Theaters Tilburg: 013- 543 2220. Rondleidingen Op zondag 3 april stelt het museum zijn deuren open voor het grote publiek. De conservatoren geven doorlopend rondleidingen en er zijn optredens van muziekgroepen van harmonie Concordia.Tijdens het weekend is molen De Doornboom in bedrijf en houden de medewerkers van De Doornhof een verkoop van kruiden en planten. Tilburg - Studentendispuut Hunky Dooly van T.S.C. St. Olof houdt op donderdag 7 april vanaf 20.00 uur ter ere van zijn vijftiende lustrum een culturele avond in het Midi Theater aan de Heuvelring 108. genodigden, an van het Mu- Heemkundige Becanus. De >nnis maken In april 1986 werd het museum of ficieel geopend met als kerncollec ties "De Dorpsdokter van Vroeger" en de geschiedenis van Hilvaren beek en Diessen in dit verband. Op 1989 schonk dr. Ruhe zijn collectie De Dorpsdokter aan het museum. In de daarop volgende jaren is deze collectie sterk uitgebreid en zelfs aangevuld met materiaal van andere beroepen binnen de eerste lijnszorg, zoals apotheker, fysiotherapeut, tandarts, EHBO en wijkverpleging. Door het unieke karakter van deze collectie werd in 2004 besloten de naam te veranderen van Museum De Doornboom in Museum De Dorps- dokter.. De gemeente Hilvarenbeek studenten Joosje Jochems en Mo nique van Dinther en een optreden van leerlingen van Factorium. In Bibliotheek Midden-Brabant geeft hoogleraar Ad Vingerhoets geeft een lezing over huilen naar aanlei ding van zijn pas verschenen boek Tranen.Waarom mensen huilen. Deel nemers aan Ludduvuddu vertrekken in drie verschillende groepen het startpunt: Filmfoyer Tilbu start een groep om 18.00, 18. 18.40 uur. Tijdens deze activiteit zetten Peter Masseurs én Frank van de Laar een interactieve en muzikale avond neer, die gevuld is met klassieke muziek en een knipoog naar jazz. Masseurs is een grote naam in de wereld van de klassieke muziek. Hij was één van de twee solotrompet- tisten van het Koninklijk Concertge bouworkest en speelde solo in grote orkesten in Nederland en Europa. Van de Laar speelde als solist in de Tilburg - Natuurmuseum Spoorlaan 434 in Tilburg, grote traktatie tijdens het Mi weekend. Een bezoek is altijd maar op zaterdag 2 en zondag wordt het helemaal feest. U kv gratis naar binnen. Er een speciale Museumweek- endspeurtocht, die u langs vijf spe ciaal geselecteerde traktaties voert. Om in de lentesfeer te blijven, start dat weekend ook de Paasspeurtocht, dieo.a. langs de speciale kinderten- toonstelling Moeders Mooiste voert. En als uitsmijter kunt u kennisma ken met de allernieuwste troef: de OO-ZONE, het Ontdek- en Onder zoeksdomein voor natuur. U kunt er tussen duizenden objecten rond dwalen, maar ook zelf onderzoekjes doen. Wilt u dieper in de materie duiken dan kan dat ook via een van de educatieve programma's. Tijdens het Museumweekend op 2 en 3 april is het museum beide da gen gratis toegankelijk van 11.00 tot 17.00 uur. Meer informatie over de activiteiten en tentoonstellingen van Natuurmuseum Brabant: www.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 11