eentenieuws 11 VVV-TIPS Verhuurder van woning is bij teelt hennep verantwoordelijk jlilj 6 Onve Infor over www.vvvtilburg.nl In Tilburg worden jaarlijks 250 hennepkwekerijen ontmanteld. (Foto gemeente Tilburg) mr tot 14 maart De Reitsetuin is eind maart klaar. (Foto Bart van Hattem) «■aue voorst' viadeReesho Aanleg biodiverse tuin bij kantoor langs Ringbaan West Noordhoekring in weekend afgesloten KINDERVOORSTELLING NWE VORST In de Nwe Vorst is 13 maart om 15 uur een kindervoorstelling. 'Mijn vriend wordt soms een neushoorn’ is geschikt voor iedereen vanaf 6 jaar. Een voorstelling over een tik kende tijdbom, een razende neushoorn, drie dikke vrienden en een wiebelig buurmeisje. Ceseli Josephus Jitta schildert ondertussen live de mooiste illustraties, die geprojecteerd worden op de achterwand. Zo worden ze onderdeel van het decor. TIP VAN DE WEEK: SPEUREN MET FRIETJES Een dik uur lekker met de kinderen de stad ontdekken en vragen beantwoorden. U start of sluit af bij Het Wapen van Tilburg met een etentje. Vanaf 9,50 per persoon. Meer informatie staat op de website. Meer i www.t Tel.: 0900-2020815 (35 cpm) E-mail: vw@tilburg.nl In de Pius diverse e' bekend. O centrum a RONDLEIDING PALEIS De Stadsgidserij organiseert op 27 maart een rondleiding in het voormalig koninklijk paleis uit 1849. Het rijksmonument is in de periode 1934 - 1936 verbouwd tot paleis - raadhuis. Deelnemers komen, meer te weten over het gebouw en het interieur. Ook het voormalig tekenlokaal van Vincent van Gogh staat op het programma. De rondleiding begint om 13 uur en kost 5. Vooraf aanmelden is noodzakelijk. Meer i www.t informatie: tilburg.nl/biodiversiteit. eden e.o., raat, \straat, Prof, ig. j. Vol- rnet. Noordhoekring Van 12 maart 19 ut 6 uur asfaltering. irder letalir •ren. eigenaar aankondigt de ig geregeld te controle- erkleint dit de risico’s. DONDERDAG 10 MAART 2011 DE TILBURGSE KOERI0 DE TILBURGSE Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Snelheh in Witbr De gemeente gendeweekd brantlaan Oor Nieuwe fletss dat de weg sn meente neem Wachten van I Nieuw hek om Dongevallei Reeshof 9sm Tilburgers I telefoon on ligingsbedr jaar beschil kan de melc Wegwerkzaamheden Door werkzaamheden zijn we gen helemaal of deels afgeslo ten. Meer informatie: Mirte Si mons, tel. 549 55 33. Internet: http://openbarewerken.tilburg.nl en http://haalmeeruitdeweg.nl. Slecht weer kan leiden tot wijzi gingen. informatie: tilburg.nl/hennepteelt Het werkt ook preventief als de verhuurder zich afmeldt bij het energiebedrijf en de huurder zich laat aanmelden. De eige naar kan de huurder vragen zich in te schrijven in de gemeen telijke basisadministratie. De gemeente ontvangt graag een mededeling als de situatie ge wijzigd is. De Piushav: Toezicht Tijdens de huurperiode wordt van de eigenaar verwacht dat die toezicht houdt op de wo ning. Eén keer per jaar is niet genoeg: hennepteelt heeft een cyclus van acht tot tien weken. Elk kwartaal is een goed uit gangspunt. De gemeente advi seert deze afspraak in het huur contract te vermelden. Het is Tilburg pakt hennepkwekerijen hard aan door strenge maatrege len. De kwekerijen zijn gevaar lijk, illegaal en strafbaar. Dit geldt ook voor een zogenoemde stekkerij, drogerij of knipperij. De gemeente adviseert pandei- genarén om bij het afsluiten van een huurcontract een kopie van het legitimatiebewijs te vragen. Het is belangrijk om te contro leren of het legitimatiebewijs overeenkomt met de huurder. Ook is het raadzaam om een kopie te maken van een loon- strook en een bankafschrift. De verhuurder kan beter geen con tante betalingen of stortingen accepter Als de ei woning ren, vei. Podiumkunsten en kleine fes tivals. Deze subsidie is bedoeld voor professionele activiteiten op het gebied van muziek, toneel, dans, mime en audiovisuele media. Aanvraag indienen. Aanvragen voor de tweede helft van 2011 moeten worden ingediend voor 1 april 2011. Onafhankelijke des kundigen beoordelen de aanvra gen en adviseren het college. Een aanvraagformulier staat op inter net: www.tilburg.nl/subsidiewij- zer. Meer informatie: pauline.horvers@tilburg.nl. Tel. 013 -542 99 32. Diversen Er zijn ook wegwerkzaamhec in onder meer: Calandhof e.c Eikstraat, Grubbenvorststra; Hoefstraat, J. van Rijzewijks Leijparkweg, Nassaustraat, 1 Verbernelaan, Zuiderkruiswej Quirijnstok, Rauwbrakenweg. ledig overzicht staat op interr tuin aan te leggen. Het terrein heeft nog een aantal jaren nodig om te volgroeien. Het nieuwe groen gebied krijgt ook een educatieve functie. Mogelijk komen er excur sies, bijvoorbeeld voor scholen. Wereldwijd loopt de biodiversiteit terug. Oorzaken zijn onder meer de klimaatverandering, aantas ting van de natuurlijke leefom geving, overbevolking en milieu vervuiling. Tilburg heeft al eerder initiatieven genomen om de bio diversiteit te bevorderen. Voor beelden hiervan zijn de Groene Mal, de Duurzame Driehoeken het Groene Woud. Dit is bijvoor agressie op s kan ook meti cident zich a gevens. De b structies en 1 sten ingezet in acute noor het beste het bellen. DeSafeCity a te download, Tilburg is de óopUangsde I «technolog rrgebiedophet 1 Noordanus: als de mense dag en nacht Tilburgers. E een veilig ge’ Het gebied gaat Reitsetuin heten, omdat het in de wijk de Reit ligt. Dit is een initiatief van de kantoor- eigenaar en de gemeente. De tuin krijgt grasland met dotterbloemen, een poel, zogeheten stinsenplan- ten, een vlindertuin en een haag. Het terrein wordt een voorbeeld van wat in de stad mogelijk is op het gebied van duurzaamheid en biodiversiteit. De Reitsetuin heeft vijf verschil lende leefgebieden. Die bieden al lerlei planten en dierensoorten de mogelijkheid om zich te ontwikke len. Duurzaamheid en biodiversi teit zijn steeds belangrijken 2010 was het jaar van de biodiversiteit. Reden voor de gemeente en de kan- tooreigenaar om gezamenlijk de Tilburgers die een woning of een deel ervan verhuren, zijn verantwoordelijk als de huurder hennep teelt. Dit geldt ook als ze niets afwisten van de kweek. Verhuurders kunnen opdraaien voor de kosten van stroom, ontmanteling en overige schade. Daarbij gaat het soms om tienduizenden euro’s. De gemeente, vervangt volgende week het zogeheten wildraster in de Oosterbeekstraat en de Oijensingel (Reeshof). Het hek loopt langs de Dongevallei. Het zorgt ervoor dat de dieren in het natuur terrein blijven. (Foto Peter Ligtenberg) Witbrantlaan Inrichting als 30 km-zone van 14 maart tot half mei. De Noordhoekring krijgt komend weekend nieuw asfalt. De straat is afgesloten van 12 maart 19 uur tot 14 maart 6 uur. Bij slecht weer volgt uitstel. Fietsers en voetgan gers kunnen de Noordhoekring blijven gebruiken. Auto’s moe ten omrijden via onder meer de Bredaseweg, Ringbaan West, Hart van Brabantlaan en Spoorlaan. In de Schoolstraat geldt tijdelijk tweerichtingsverkeer. De Noord hoekring wordt onderdeel van de Cityring. Dat is een rondweg door de binnenstad die bedoeld is om het centrum bereikbaar te houden. niet nodig onverwachts langs te komen, het is voldoende om vooraf een bezoek aan te kon digen. Een kleine kamer kan al winstgevend zijn. Daarom moet elke ruimte in de woning gecon troleerd worden. Subsidie voor incidentele kunstactiviteiten mogelijk De gemeente wil met de subsidies incidentele kunstactiviteiten (IKA) culturele activiteiten stimuleren en promoten waarvan een positie ve, vernieuwende en versterkende werking uitgaat. Beeldende Kunst en Vormge ving. Deze subsidie is bedoeld voor beroepsmatig werkende kun stenaars, vormgevers en kunste naarsinitiatieven die in Tilburg ge vestigd zijn. Voor subsidie komen in aanmerking: tentoonstellingen en manifestaties; aankopen en op drachten; activiteiten gericht op spreiding en promotie. Bij het kantoor op de hoek Ringbaan West - Cobbenhagenlaan komt een biodiverse tuin. Daarin groeien veel verschillende soorten planten. De aanleg is in november begonnen en duurt tol eind maart. Wandelboslaan Tot half juni herinrichting tussen Statenlaan en Reitse Hoevenstraat. De gemeer toelichtinj nen vragei haven wor gebied voc Het hele st te huur. Hf elk weeker matochter het ‘Leven: ven krijgei vorm. Om alles n zijn een aa nodig. Daa tie verkrijj loopavond de midden aan het eir denkade ai ontstaat rt ten, bijvoc van roeibo weekendei Burg. Bechtweg Aanleg kruising bij Koningsoord- laan. Verbreding weg tot eind 2012. Gratis demonstratie duiken voor jeugd Ze zijn geregeld op tv te zien: dui kers die onder water gaan met een luchtfles om naar mooie vissen te kijken. Kinderen die dat ook eens willen proberen, kunnen zondag 13 maart terecht in sportcentrum Reeshof. Duikteam de Buddies laat tussen 12 en 14 uur zien hoe je moet duiken. Kinderen vanaf 8 jaar mogen gratis meedoen. Voorwaarde is wel dat ze zwem diploma A hebben. Sportcentrum Reeshof is gevestigd aan de Hee- reveldendreef 8. Meer informatie: www.sportintilburg.nl. Ontmoedigen De gemeente wil mensen ont moedigen om een hennepkwe kerij te beginnen. Tilburg pakt ook de leveranciers van kweek- materialen aan, de grow- en smartshops. Inmiddels hebben al enkele van deze winkels hun zaak moeten sluiten. In de stad worden jaarlijks 250 hennep kwekerijen ontmanteld. Meldin gen van van buurtbewoners zijn daarbij belangrijk. Zij kunnen de politie bellen: 0900-8844. Wie anoniem wil blijven, belt 0800-7000.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 6