ERSEigen ontmoetingsruimte voor bewoners Hoffmannflat «o,: lap Stap weer Tilburg Traktatie I I Mimn'9aniseren- ILBURGSE ALGEMEEN 5 2,99Een plek voor betrokkenheid €1,1 De prijswinnende foto 'Blue'. )0P! >erei Schrobbelaovond p Zesdaagse Het Nederlandse Rode Kruis 'Breburg luistert niet' Geachte heer Van Bergen, Fons Bergmans, Tilburg Kijk voor meer informatie op onze website OP KAN! de Jong Hermus BRIEVEN VAN LEZERS KEN IN TELLING aratuur aratuur p>ScheidingsMakelaar Frans Lahaye 'Master of Photography' Vrijwilliger tracing Zet jij je graag in voor de opsporing van ver misten of contactherstel tussen familieleden die slachtoffer zijn van een gewapend con flict? Versterk ons tracingteam! Samen Scheiden met de beste juridische en financiële begeleiding! TILBURG 01 34 ze kunnen gebruiken als tr In overleg met een klankbor en de den P vervol dat f en I def Als Informatie of een gratis intake? 073 622 15 22 jong@scheidingsmakelaar.nl scheidingsmakelaar.nl tnisatie (CAP). Euro- 'ortret- j titel het college subsidie. Ver de detailhar tuur, studenten en men zitting tijdens de van de aanvragen ten er gemeentear Secretaris Ben jij een geboren bestuurder? Houd je over zicht, en wil je mee sturing geven aan de ont wikkelingen in ons district? Kom ons bestuur versterken als secretaris! huurders :hlaan wa- iat zij ook ik kunnen gaan :ies van de aanwezi- burg Het Hap Stap Festival ver- ert na twee jaar weer het predi- at Tilburg Trakteert. Uw scheidingsmakelaar helpt u o.a. bij het convenant en het berekenen van alimentatie. Wij zijn gespecialiseerd in scheidingen met een ouderschapsplan. ILBURG - De Hoffman- flat is een herkenbaar lebouw in Tilburg Noord, let de bouw van een ntmoetingsruimte wil BV Wonen de bewoners an de Hoffmannflat een lek geven om activi- titen en ontmoeting te K0ETILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 FEBRUARI 201-1 tilburg - CV De Vèverduikers houdt op zaterdag 12 februari voor de 24ste keer een Schrobbelaovond. Die vindt plaats in café-zaal Het Gasthuis aan de Gasthuisring 61-63 in Tilburg. Aanvang 20.00 uur. Diver se carnavalsorkesten treden op. Elke bezoeker wordt ontvangen met een Scrobbelèr. Toegang gratis. k ontwerp van de ontmoetings- uimte gaat uit van een gebouw fan ongeveer 572 m2 en is gepland rhterde Hoffmannflat. Het ontwerp 1st binnen de groene omgeving. De fcuwzal ongeveer zes maanden du in. Ook de entree van het gebouw II aangepast worden. TBV Wonen hves teert bijna een miljoen euro in et project. Deze ingezonden brief is een reactie op de brief met de titel 'Geen luisterend oor voor se nioren Parkzicht' van G. -van Bergen uit Tilburg, die in De Til- burgse Koerier van 27 januari is gepubliceerd. |n terechte keus van de SET (Subsi- kommissie Evenementen Tilburg), bdt CDA-wethouder Erik de Rid- f (Evenementenbeleid). "Hap Stap ptival heeft vorig jaar een mooie jtie neergezet. De presentatie van ITilburgse eetcafés wordt met elan jdaan. Het is een laagdrempelig tnement met een gezellige afwis- TiLBURG -Fotograaf Frans Lahaye mag zich vanaf heden "Master of Photo graphy' noemen van vakorgar Colour Art Photo Nederland Hij behoort daarmee tot de pese top op het gebied van port en bruidsfotografie. Hij kreeg de 1 toegekend tijdens het congres van Colour Art Photo Nederland. Ook werd Frans Lahaye weer onder scheiden in de jaarlijkse fotowed strijd. Het thema was dit keer "Blue". Onder de deelnemers zorgde dit voor zeer uiteenlopende interpreta ties. De wedstrijd was onderdeel van het jaarlijkse Voorjaarscongres van Colour Art Photo Nederland, dat op 7 februari in Ellecom plaatsvond. Een hoge klassering is een prestigieuze zaak, aangezien de deelnemende fo tografen stuk voor stuk specialisten zijn in de portretfotografie. Fotografie Lahaye is gevestigd aan de Conservatoriumlaan 191 in Tilburg. .daagse van Brabant, het zes- wielerevenement in de Ireen Jshal in september, ontvangt Et Tilburg Trakteert Pre- Tijdens dit evenement Ireen Wüst Ijsbaan een figitte Kennes, consulent beheer In TBV Wonen vertelt: "In de Hoff- lannflat wonen een groot aantal ttieve huurders, die graag anderen leffen en activiteiten organiseren, ik jaarvergaderingen en feesten Borden altijd erg goed bezocht. Tot heden moesten we dan uitwij- |n naar zorgcentrum De Heikant Is verderop in de wijk of we bouw en een tent op achter de flat. Voor b vele senioren die hier wonen niet I ideale situatie." Brigitte vervolgt ■der: "Op basis van de signalen In een aantal bewoners hebben we In enquête gehouden onder alle Iwoners. Hieruit bleek dat het me- jndeel van de bewoners behoefte beft aan een blijvende ruimte die gen waren erg positief. De bewoners van de Hoffmannflat en de Bachlaan kunnen de ruimte zelf gaan beheren. Brigitte Kennes: "Het aantal actieve bewoners in de Hoffmannlaan is erg groot. Ik heb er het volste vertrouwen in dat zij prima activiteiten kunnen organiseren die passen bij bewoners van de flat. Ze sluit af:"Ik ben trots op de betrokkenheid van de bewoners. Ondanks dat er 256 huishoudens in de flat wonen, kent bijna iedereen eikaars verhaal. Met de ontwikkeling van deze ontmoetingsruimte willen we deze betrokkenheid letterlijk een plek geven in het gebouw." overblijft, is verhuizen, want die kou is natuurlijk niet echt goed. Als ik te laat de huur overmaak, heb ik binnen tien dagen een aanmaning, maar de oudjes hier moeten zich maar redden. Daar kijkt Breburg niet naar om. Ach, het bekende verhaal... en je hebt dus geen poot om op te staan. En maar dik doen. Door de re novatie is het complex er alleen maar op achteruit gegaan... seling tussen eten en entertainment." Voor het subsidiebudget 2011 Fes tiviteiten en Evenementen zijn in totaal 37 aanvragen ingediend en beoordeeld. Het college heeft subsi die toegekend aan 16 evenementen die voor de aantrekkelijkheid van Tilburg al van grote betekenis zijn of moeten worden. Voor Winter in Zuid en Tilburg Culinair is respectievelijk 10.000 euro en 8.500 euro gereser veerd in afwachting van het aanleve ren van nadere gegevens. Het probleem is bekend, want ook hier wordt er door Breburg niet geluisterd! Ons seniorenap partement tocht als de hel, ze ker na de renovatie. Stoken met stadsverwarming is geen optie; behaaglijk wil zeggen zo'n 1.000 euro bijbetalen na de opname. Een theelichtje waait uit op de vensterbank vanwege de tocht, maar volgens Breburg is dat ven tilatie. We gebruiken twee ou derwetse petroleumkacheltjes en een deken voor in de avond bij tv met alle gordijnen dicht. U moet echter niet denken dat Bre burg iets met de klachten doet, precies: helemaal niets! Hartpa tiënt, longproblemen, een de fecte heup en enkel, en wat er De Zesde daagsei Wüst IJs eveneens het Til dicaat2011. wordt in de I tijdelijke wielerbaan geplaatst met tribunes. De Tilburg Traktaties van dit jaar zijn Tilburg Zingt (29 en 30 april), Mei- markt (21 en 22 mei), Festival van het Levenslied (4 en 5 juni), Tilburg Hap Stap (10 tot en met 13 juni), Festival Mundial (18 en 19 juni), T-Parade (3 juli), Parkies (Muzenconcerten, 6,13, 20 en 27 juli, en 3,10 en 17 augustus), Dancetour (21 augustus). Boeken rond het Paleis (28 augustus),Tilburg Ten Miles (4 september), Zesdaagse van Brabant (Stoten met 10 septem ber), Incubate (11 tot en met 18 sep tember), Tilburg Culinair (22 tot en met 25 september), Playgrounds (6 en 7 oktober), Oktober Dansmaand en de Internationale Loket.nl Waran- deloop (26 en 27 november). In totaal heeft de Subsidiecommissie Evenementen Tilburg 205.000 euro aan subsidie toegekend. De Inter nationale Loket.nl Warandeloop, In cubate en Playgrounds krijgen, met ieder 20.000 euro, het meeste. De aanvragen worden sinds enkele jaren beoordeeld door de SET. De commissie formuleert het advies aan over de verdeling van de ïrtegenwoordigers vanuit andel, horeca, sport, cul- binnenstad ne- behandeling i in de SET. Ook zit- imbtenaren in. Betrokkenheid De ruimte komt op de begane grond achter het flatgebouw en een gang verbindt deze met de centrale hal. Het dak zal bedekt worden met spe ciale lage dakbeplanting zodat voor de bewoners die op het dak kijken het groene uitzicht behouden blijft. Ook de entree wordt vernieuwd. De bewoners zijn 25 januari met een in formatiebijeenkomst geïnformeerd over de plannen. Ook de van TBV Wonen van de Bacf ren hierbij aanwezig, omdë van de ruimte gebrul maken. De reactie gebruiken als trefp ?rleg met een klankbordgi architect Arno Kolen van i Hout Kolen Architecten is er volgens een ontwerp gekozen past bij het karakter van de flat i bij de groene omgeving rondom flat." s alles meezit start begin 2012 de bouw van de ontmoetingsruimte. De komende tijd zal het plan meer concrete invulling krijgen. Indien er geen wijzigingen binnenkomen op het plan kunnen de bewoners in de zomer van 2012 de ontmoetings ruimte in gebruik nemen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 5