vflivsi iaat 7 7 Peugeot 508 Het nieuwe Mini viert verjaardag GssSu VERDER MET «ÏNGERHOETS Automarkt in 2011 goed van start 11 ral [Sïo ÏLBURGSE Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato Jaargang 22 nr 5 Donderdag 3 februari 2011 Oplage 111.000 lercedes GLK 200 GDI Clean Wederom actiemodel /60 als plug-in hybride naar i Bkm/i Ruim Waar de sedan achterlichten heeft met Dominante rol 9 Lees verder op pagina 5 Nederland! sief bij Van Mossel! of brochure Autotest www.vingerhoets.nl Mossel www.van-mossel.nl tigingin van onze 1 r mee! Jeine diesel voor grote ords De nieuwe Volkswagen Jetta. Vanaf 5 februari in onze showroom. door pees is. spzit.nl 12 3400 >ms sning Gesloti i/R: 10:00- 10:00-17 Gesloten Franse beschaving rwijk fsweg 17 528 32 26 En heel voorzichtig lijkt die verdeling ook in de vormgeving van de 407-opvolger te zien. De sedan heeft aan de achterkant beslist Aziatische trekjes, terwijl de SW zijn neutrale voorkomen meer Euro- Door zijn lengte van rond de 4,80 meter is de auto aanzienlijk langer dan de 407, waardoor Peugeot voorlopig hoopt met het nieuwe model de klantengroep van de 607 te kunnen bedienen, want ook het vlag genschip uit het programma is geschrapt. De basis van de 508 is overigens gelijk aan de Citroen C5, zelfs de lange wielbasis is identiek. Peugeot is sinds de komst van de 5008 afgestapt van de enorme grote luchtinlaat in de voorbumper. Ook bij de 508 zien we een meer beschaafde ope ning. Helemaal boven in de grille zit min of meer verstopt de merknaam, keurig onder het meest recente logo dat op de motorkap wordt geplaatst. Verder lijken de koplampen eveneens weer teruggekeerd tot normale proporties en daarmee wordt een stuk rust in de vormgeving verkregen. De zijkant is eveneens behoorlijk 'clean' met alleen een duidelijke schouderlijn en een accentuering onderop de portie ren. Stootstrips ontbreken, fraai voor het design, maar zeker minder praktisch! De GT-uitvoering met de 204 pk sterke 2,2 liter dieselmotor heeft als specifiek detail de dubbele uitlaat die fraai in het ontwerp van de achterbumper is opgenomen. comfortabel stijlvol heel compleet elegante belijning sportieve rijprestaties hoogwaardige materialen perfecte afwerking innovatieve technieken sportieve belijning V-vormige chromen grille heldere koplampen opvallende LED-achterlichten aangename stoelen praktische extra's 3 Mini stamt natuurlijk al uit 1959, dieselmotor. Bij Mini is een pakket sa- aar het is nu precies tien jaar geleden mengesteld dat onder meer automatische it BMW het Britse merk opnieuw leven airco, navigatie, Bluetooth, lederen sport- blies. En dat feit vraag om een feestje stoelen, multifunctioneel lederen stuur en >t bij de dealers maar liefst het hele jaar 16 of 17 inch lichtmetaal omvat. De meer- wrt. De taart met tien kaarsjes heet Mini prijs is afhankelijk van de basisuitvoering 1 'ears editie en is verkrijgbaar als Coo- en varieert van 3.350 tot 3.950 euro. en Cooper S met zowel benzine- als - Peugeot biedt een rijke keuze aan moto ren, maar uit een blik op de prijslijst blijkt direct de dominante rol voor diesels. Ben- zinerijders hebben slechts de beschikking over een 1,6 liter met of zonder turbo. Het vermogen varieert daarbij van 120 tot 156 pk.. De laatste blijkt echter totaal Zijn er nog typisch Franse auto's? Waar tientallen jaren geleden aan vormgeving en veercomfort de Franse herkomst zeer duidelijk viel af te lezen, is ook de moderne Franse auto afgestemd op een groot deel van de wereld. Zo zal zelfs meer dan de helft van de nieuwe 508 sedan in China worden verkocht en ligt de nadruk in op Europa meer op de ruimtelijke SW. geen moeite te hebben met de forse auto en gaat daardoor probleemloos in 8,8 se conden naar de 100 km/u en heeft een top van 218 km/u. Het dieselaanbod loopt van 1,6 via 2,0 tot 2,2 liter. De laatste levert 204 pk en een fors koppel van 400 Nm. De motor is vanzelf gekoppeld aan de GT-uit- voering en heeft een zestraps automaat, De GT beschikt over een enorme trek kracht en krijgt bovendien een volledig afwijkende voorwielophanging met als re sultaat een meer directe besturing zonder nadelige invloed op het comfort. Want dat is binnen de hele range van de 508 van grote klasse. De 1.6 e-HDi zal zonder twijfel in ons land DIESSEN OISTERWIJK TILBURG WAALWIJK Julianastraat 36-38 Sprendlingenstraat 35 Kraaivenstraat 26 Tuinstraat 22a T. 013 - 504 12 13 T. 013 - 528 24 29 T. Q13 - 463 43 $5 T Oél fi...-: 334M3 De Druiventros, Berkel-Enschot J twee staande, witte accenten, zien we bij de SW juist veel grotere witte vlakken. De ruitlijn wordt op de flanken sierlijk naar achteren doorgetrokken en ook de alumi nium dakrails vormen een beschaafd detail die vooral bij donkere kleuren optimaal tot z'n recht komen. Als we het over typisch Frans hebben, dan gaat dat vooral op voor het interieur. Dat is van grotere klasse om meerdere redenen. De vormgeving is beschaafd met fraaie accenten en prachtig verwerkte hoog staande materialen. Peugeot is al enkele modellen terug in deze richting gegaan en gaat met de 508 daarmee verder. Keurige fort zijn uitstekend. En op de achterbank metaalaccenten en de keuze uit meerdere komt de positieve invloed van de lange kleurencombinaties maken het geheel af. wielbasis tot uitdrukking. Naast een flinke De materialen voelen ook prettig aan. Ver- hoofdruimte kunnen volwassenen hier der zorgt Peugeot voor prima meubilair, ook prima hun benen kwijt. Door de lan- voldoende ruim bemeten met afhankelijk gere overhang achter valt bovendien het van het type een verstelbare lengte van de bagagevolume fors uit: 515 liter voor de zitting. De ondersteuning en het zitcom- sedan en 560 tot 1.598 liter voor de SW. Met een vette plus van 19 procent is de automarkt in het nieuwe jaar goed gestart. Afgelopen maand januari werden 75.174 nieuwe personenau to's geregistreerd tegen 62.776 stuks vorig jaar. Volkswagen blijft fier op de eerste plaats met 10.413 exemplaren. De Franse merken volgen op de voet, Renault op de tweede plaats met 7,9 procent marktaandeel en Peugeot als derde met 7,7 procent. Fiat en Seat weten hun afzet flink te verbeteren, uiteraard vanwege het aanbod belas tingvrije modellen. Andere winnaars zijn Chevrolet, Saab en Alfa Romeo. Verliezers zijn er natuurlijk ook, zo zag Toyota de afzet met 16 procent dalen, terwijl Honda bijna halveert. Lexus daalt flink, maar daar staat de nieuwe CT200h vlak voor z'n introductie. 4- juin

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 33