s Schoorstraat, Udenhout Tilburg werkt aan de weg EU D Q II haalmeeruitdeweg.nl '1 'ILBURGSE KO TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 3 FEBRUARI 2011 11 gemeente Tilburg Verkeersregelinstallaties Coördinatiepunt Weggebruik (CPW) Tilburg heeft ook in 2011 weer grote plannen voor het verbeteren en uitbreiden van het wegennet. Het komende halfjaar werkt de gemeente hard om knelpunten op te lossen en de kwaliteit van rijke hoofdwegen te verbeteren. Uiteraard is de bereikbaarheid en verkeersdoorstroming tijdens de werkzaamheden van groot belang. Maar hele maal zonder verkeer- en geluidoverlast voor omwonenden en weggebruikers kan dit helaas niet. Daarvoor vragen wij uw begrip. De Burgemeester Bechtweg wordt verdubbeld van twee naar vier rijstroken. Deze aanpassing moet zorgen voor meer veiligheid en een betere verkeersdoorstroming. Het totale project wordt in vier fasen gerealiseerd. Fase 1 inmiddels klaar. Meer informatie is te vinden op www.tilburg.nl/ burgemeesterbechtweg. Eind december 2010 is gestart met de aanleg van het laatste wegdeel van de Burgemeester Letschert- weg vanuit de Reeshof richting Dongen. Dit wegdeel in Dalem Zuid loopt met een brug over het Wilhel- minakanaal tot industrieterrein Vossenberg West. De wegwerkzaamheden leveren voorlopig geen hinder op voor het verkeer. De werkzaamheden duren tot 2012. Begin februari starten de werkzaamheden om de Leijparkweg in te richten als 30 km/u zone. Het gedeelte tussen de Spreeuwstraat en de Ooievaar- straat wijzigt van twee- naar éénrichtingsverkeer. De straat is tijdens de werkzaamheden in fasen afgesloten. De werkzaamheden duren tot eind oktober. In februari start de aanleg van nieuwe ontsluitings- weg naar de Piushaven: de Wethouder Baggermanlaan. Oude verkeerslichten worden verwijderd en nieuwe geplaatst. Tegelijkertijd wordt een bergingsriool aangelegd waar extra (regen)water in opgevangen kan worden. De overlast voor Ringbaan Zuid wordt zoveel mogelijk beperkt. De werkzaamheden duren tot juli. In mei starten de werkzaamheden aan de Schoor- straat vanaf de kruising met de Kreitenmolenstraat tot aan de grens van de bebouwde kom. De rijbaan, fietspaden, trottoir en het riool worden vervangen. De werkzaamheden duren tot augustus. Burgemeester Bechtweg Datum: nu - 2012 Burgemeester Letschertweg Datum: nu - 2012 Leijparkweg Datum: februari - eind oktober http://openbarewerken. tilburg.nl Voor een overzicht van alle wegwerkzaamheden in Tilburg en meer informatie kijkt u op In 2011 vernieuwt de gemeente verschillende verkeerslichten en verkeersregelinstallaties. Bovendien komen op bijna alle kruispunten knoppen met een wachtsignaal. De nieuwe verkeerslichten zijn voorzien van LED-verlichting. Tijdens de werkzaamheden gelden tijdelijke verkeersmaatregelen. Bij belangrijke fietsoversteekplaatsen worden bijvoorbeeld lijdelijke verkeerslichten geplaatst. De volgende kruispunten worden voor de bouwvak (25 juli tot en met 21 augustus) aangepakt: Dongenseweg Swaardvenstraat Bredaseweg Reeshofweg Ringbaan Noord Oude Lind - Quirijnstoklaan Ringbaan Oost Petrus Loosjesstraat - Gelrebaan - Van Meterenstraat - Enschotsestraat Begin mei starten de werkzaamheden aan het asfalt van Ringbaan Oost tussen-de Gelrebaan en Bos- scheweg. Ook de verkeerslichten worden vervan gen. Tijdens de werkzaamheden is één rijbaan per rijsrichting afgesloten en alle zijstraten. De werkzaamheden duren tot eind mei en vinden ook tijdens twee weekeinden plaats. In maart starten de werkzaamheden om de Wandelboslaan opnieuw in te richten tussen de Statenlaan en de Reitse Hoevenstraat. De parallel wegen worden fietsstraten en ook de rotondes met de Reitse Hoevenstraat en de Postelse Hoeflaan worden aangepast. De straat is ter hoogte van de werkzaamheden in fasen afgesloten. De werk zaamheden duren tot april. In juni start het onderhoud aan de rijbaan van de Quirijnstoklaan tussen Ringbaan Noord en het via duct over het Wilhelminakanaal. Ook de verkeers lichten van de kruising met Ringbaan Noord worden vernieuwd en er worden nieuwe doorsteken voor brommers op de rijbaan aangelegd. Daarnaast is er onderhoud aan het viaduct. De werkzaamheden duren tot begin juli. Wandelboslaan Datum: maart - april Ringbaan Oost Datum: mei Quirijnstoklaan Datum: Juni - begin juli Half maart starten de werkzaamheden om de Water- hoefstraat in te richten als 30 km/u zone. Het gedeel- te Herstalsestraat en Cornells Danckertsstraat wordt éénrichtingsverkeer en hier komen extra parkeer vakken. De werkzaamheden duren tot half december. Alle wegwerkzaamheden in Noord-Brabant op één kaart vindt u op: www.haalmeeruitdeweg.nl In maart starten de werkzaamheden om de Dongen seweg tussen de Burgemeester Baron van Voorst tot Voorstweg en de Swaardvenstraat te vernieuwen. Ook de verkeerslichten worden opgeknapt. In het. voorjaar vinden de werkzaamheden plaats tussen Kranenberg en de Atlasstraat. De rijbaan wordt ter hoogte van de werkzaamheden in fasen afgesloten. In het tweede halfjaar van 2011 zijn er werkzaam heden aan de rotonde Gesworenhoekseweg met de aansluiting op de Burgemeester Letschertweg. De werkzaamheden duren tot eind december. In juni starten de' werkzaamheden aan de Breda seweg tussen Ringbaan West en de Academielaan. Tussen de Academielaan en Baroniebaan vindt onderhoud plaats aan het fietspad en de trottoirs. De straat is ter hoogte van de werkzaamheden afgesloten. De werkzaamheden duren tot oktober. Tijdens de bouwvak, van 25 juli tot en met 21 au gustus, liggen de werkzaamheden stil. Hiernaast staan zogeheten QR-codes. Mensen met een smartphone kunnen daarmee de codes scannen. Ze komen dan automatisch terecht op de twee websites met wegwerk zaamheden in de regio. Waterhoefstraat Datum: half maart - half december Dongenseweg Datum: maart - eind december Het Coördinatiepunt Weggebruik zorgt ervoor dat alle werkzaamheden, evenementen en omleidin gen in en rond Tilburg op elkaar zijn afgestemd. Zo blijft Tilburg voor iedereen zo goed mogelijk bereikbaar. Bredaseweg Datum: juni - oktober Wethouder Baggermanlaan Datum: februari - juli Datum: mei - augustus

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 11