vi ivi lam i 7' Citroën C-Zero n Kia laat nieuwe Picanto zien IW D N Peugeot brengt Accent terug goedbeterbertens.nl Eeuwfeest I \9 - W L Flying Lady «3SE KOE' Audi A7 3.0 TFSI Quattro Uitbreiding Mondeo Ampera heeft prijs ciTROËn Lees verder op pagina 5 n Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato Jaargang 22* nr 1 Donderdag 6 januari 2011 Oplage 111.000 Prijzen voor nieuwe hybride formaat nog steeds een redelijke 166 liter over. een opd een Alhoewel het jaar nog maar nau welijks begonnen is. zal 2011 in de autowereld belangrijk zijn met betrekking tot de brede invoering van de elektrische auto. Diverse merken zullen in de loop van dit jaar modellen lanceren. Bij Citroen staat de C-Zero inmiddels in de show room. J De Flying Lady, het beroemde beeldmerk van Rolls Royce, bestaat exact honderd jaar. Om dat heuglijke feit te vieren zul len alle exemplaren van de Ghost en Phantom die in dit jubileumjaar worden geproduceerd in de voet van het beeldje de inscriptie 'Spirit of Exctasy Centenary - 2011' dragen. Citroen Bertens Oisterwijk Belgiëstraat 8 5061 KG Oisterwijk T 013-511 1532 ook keurige prestatiecijfers als een accele ratie naar 100 km/u jn 15,9 seconden en in top van 130 km/u. Zowel in de stad als p de snelweg gedraagt de C-Zero zich als =n volwaardige auto. Tanken via het stopcontact i met zeer tkelijk van energie teruggewonnen. Opmerkelijk is de acceleratiekracht die de 64 pk leverende elektromotor tentoon spreidt. Het gaat dan overigens wel over het piekvermogen, terwijl het continu ver mogen is gemeten op 34 pk. Belangrijker is het koppel van 180 Nm dat al meteen bij wegrijden volledig beschikbaar is. Vandaar 107 en de 206+. Beide auto's kennen de basisversie aangevuld met airconditioning. Daarmee kost de 107 Accent 8.990 euro met behoudt van belastingvrijstelling. De Peuge- - Accent heeft ook airco die 515 euro waardoor het model voor 10.995 prijslijst is opgenomen. En toch komt de eerste auto die Citr in dit nieuwe elektrische tijdperk lanc niet uit de eigen koker. PSA Peugeot roën werkt al enige tijd op diverse vlakken samen met Mitsubishi. En omdat dit Ja panse bedrijf al bijna een elektrisch voer tuig gereed had, stapte het Franse concern op een rijdende trein. Dat betekent dat de Citroen C-Zero een licht aangepaste Mitsubishi i-MiEV is. Die wijzigingen zijn inderdaad uiterst bescheiden en moeten worden gezocht op het niveau van logo's en kleurtjes. Qua afmetingen is de Citroen een zeer bescheiden type: niet meer dan 3,475 meter lang en qua breedte nog on der de 1,50 meter. Dat betekent dat de olijke vijfdeurs een strikte vierzitter is. De aardige hoogte maakt gelukkig wel wat goéd. De C-Zero is zelfs hoger dan dat ie breed is en dat verklaart mede het bijzon der grappige voorkomen. Voor en achter is er sprake van verschil lende banden. De lichtmetalen wielen in alle gevallen 15 inch groot, alleen lig gen op de aangedreven achterste wielen 175/55 R15 banden, terwijl de voorwielen het met 145/65 R15 moeten doen. Een van de voordelen van een elektromotor is de compacte bouw en daardoor kan de aandrijving keurig onder de bagagevloer worden geplaatst en blijft er gezien het In de jaren negentig maakten we al ken met de Citroen Saxo Electrique, een eigen model van het merk dat van elektrische tractie was voorzien alsmede een enorm accupakket waardoor de achterbank ver viel. Ook de Berlingo kreeg een elektrische carrière, vooral in Franse steden met een specifiek budget. Elektromotor In de jaren negentig werd de 205 Accent speciaal voor Nederland ontwikkeld. Een I enorm succes, er werden er zo'n 50.000 I stuks van verkocht. De 106 Accent deed het behoudt I nog voorzichtig over: resultaat, nog 29.000 ot 206+ I Accents erbij. extra kost, En nu heeft Peugeot Accent-versies van de euro in de Na een tekening, heeft Kia nu al de eerste foto's vrijgegeven van de twee de generatie Picanto, die zoals ver wacht helemaal aansluit bij de andere, nieuwe modellen van het merk. De nieuweling is langer, heeft een grotere wielbasis en toont mede daardoor vol wassen. Er zijn zichtbaar parallellen in het ontwerp met de Venga. Voor het eerst komen er twee carrosserie- varianten, deze vijfdeurs en een meer sportief getinte driedeurs, die specifiek voor Europa is bedoeld. De nieuwe Pi canto, die begin maart in Genève de buteert, komt beschikbaar met de t,0 en 1,2 liter benzinemotoren lage CO2-emissies en afhanl het land ook met LPG. Citroen Bertens Tilburg Kapitein Hatterasstraat 21 5015 BB Tilburg T 013 -542 30 30 Volwaardig Het interieur is stemmig ingericht en oogt compleet. De stof van de stoelen keer in de kleur van het dashboard terug en bo vendien zijn er delen in pianolak zwart. Het instrumentarium is uiterst eenvoudig van samenstelling. In het midden wordt digitaal de snelheid weergegeven. Daar van verschil- om heen' een instrument die laat zien of an wielen zijn er zuinig wordt gereden, terwijl links de ot, alleen lig- hoeveelheid stroom in de accu's zichtbaar worjt gemaakt en rechts de actieradius. Die zou volgens Citroen maximaal 150 km kunnen bedragen, maar dat gaat bij de C-Zero alleen op als er veelvuldig in stadsverkeer wordt gereden. Indat geval hebben de aërodynamische wetten geen invloed en wordt bij gas los en remmen anden, terwijl de voor 65 R15 moeten doe i een elekui an daardoc-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 29