eentenfewivs 3 ÉL i Bewoners betrokken bij hun eigen buurt 11 In Be met Ste vo< VVV-TIPS Centrum Jeugd en Gezin in Reeshof is verhuisd 91118 O Speeltuin De Reit veiliger 14 afgei ?elen Foto gemeente Tilburg. Illustratie J Foto gemeente Tilburg. voederkeuken. Kosten: 3 per persoon plus speciale winter-entreeprijs. De inwoners van Tilburg hebben een grote be trokkenheid bij hun woonomgeving. Dat blijkt uit onderzoek van de gemeente en de woningcorpo raties. Zij bespreken in maart de uitkomsten met bewoners en maatschappelijke organisaties. Meer informatie: www.tilburg.nl -> virtuoos tilburg In de Dubbeldamstraat is onder meer een consultatiebureau van het CJC ge-1 vestigd. (Foto gemeente Tilburg) WANDELING BEEKSE BERGEN Safaripark Beekse Bergen organiseert in januari elke zondag winterwandelingen. Je ziet hoe de Afrikaanse dieren de Hollandse winter trotseren. Bezoekers krijgen de unieke kans om dit te ontdekken. Je brengt een bezoek aan de apen, neushoorns en de olifantenstal. Ook neem je een kijkje in de zan ver bet werk Hier Tel.: 0900-2020815 (35 cpm) E-mail: wv®tilburg.nl Internet: www.wvtilburg.nl Het Braba wekelijks betaalt de geleden b daarom v< MUZIKALE VERRASSING Tilburg Theaters luidt zaterdag 8 januari om 20.30 uur het nieuwe jaar muzikaal in. De serie Verrassende Ontmoetingen brengt muziekgezelschappen uit verschillende delen van Nederland bij elkaar. Ditmaal zorgen Balkankoor Biti Dobre, koninklijke harmonie Orpheus en de ‘duivelskunstenaars' van het Orchestre Infernal voor een muzikale verrassing. jei- ter rurg jeilt op meer- i de mening van Tilbury h Dat helpt besparen nen. Het ookgt lijke C gratis 365 tadium ïcten bin- gemeen- :ning. Pas i gaat een ontwerper aan Bewoners die meedoen e proef, kunnen hun idee- ischrijven, tekenen en fo- problemen zijn, poraties en de ge met de bewoner pakken. Virtuoos Tilburg De gemeente peil dere manieren d< Het Centrum Jeugd en Gezin Tilburg (CJG) zit sinds 1 januari niet meer in wijkcentrum Heyhoef. Het CJG zet zijn werk voort bij de istigingen van Thebe en het Instituut voor Maatschappel de wijk. Ook op andere plaatsen in de stad gaat het CJG staande voorzieningen. Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilbury DONDERDAG 6 JANUARI 2011 DE TILBURGSE KOERIEI DE TILBURGSE Meer informatie: www.Jeugdengezintilburg.nl Normaal is he verantwoorde eigenaren. Ma gentiegebied veiligheid. Da stadsbestuur, begonnen me schoonmaaka alle bekladdir het straatmeu den. Sindsdie schoonmaak^ straat in de Be De wijk is urg sis van cijfers politie. De vei aandacht nod de oorzaak va uitstraling. Di heid en de vei de buurt niet Ruim 43 duizend huishoudens zijn in september benaderd voor een enquête over de leefbaar heid in de stad. Bijna 40 procent heeft de vragenlijst ingevuld. Prettig wonen betekent niet al leen een goede woning. Ook de buurt bepaalt het woonpleziet sterk. De corporaties en de ge meente willen graag werken aan een goede leefomgeving. Ze zijn daarom geïnteresseerd in de me ning van huurders en woninge genaren. Als zij aangeven dat "“i, kunnen de cor- gemeente samen ers de situatie aan- Veel antwi website v< trekt ruim maand. D( sche infor besparen, lei kleine i als spaarl; en zuinigt kleine aan vaak de m vestering verdiend, pen overw tie en dub eerst advi website zi bedrijven advies kui Iedereen c en ook de maakt, kaï wedstrijd, zijn vijfho straatfees de meest a woners. D steunt de jaaris in 2 is wekelijks een inloopspreekuur I op maandag, woensdag en vrijdag; van 8.30 tot 11 uur. Naast deze voorzieningen kunnen ouders en jeugdigen in Reeshof i gebruikmaken van het stede- CJG. Dat is bereikbaar op het I tis telefoonnummer 0800- I 65 65 en via internet. De medewerkers geven informa tie, beantwoorden vragen en ma- ken afspraken voor een persoon lijk gesprek. Het centrale kantoor I van CJG Tilburg is gevestigd aan de Ringbaan West 227 (ingang Burgemeester Suijsstraat). Hek Dresdenstraat tegen sluipverkeer Er komt binnenkort een hek langs een plantsoen in de Dresdenstraat. Dat moet sluip verkeer voorkomen. De gemeente heeft enige tijd geleden de door gang van de Dresdenstraat naar de Van Anrooijlaan afgesloten met paaltjes. Dit verhoogt de ver keersveiligheid in de omgeving. Alleen de hulpdiensten kunnen de doorgang nog gebruiken. Veel au to’s rijden nu door het plantsoen omde afsluiting te omzeilen. Een gro'ot aantal planten is vernield en de schade bedraagt bijna 6000 euro. De gemeente heeft aangifte gedaan bij de politie. Omgeving aangepast bij school Rennevoirt Een brede strook groiïd naast ba sisschool Rennevoirt in Berkel- Enschot is niet van de gemeente maar van de school. Dat blijkt uit onderzoek. Rennevoirt heeft de hekken verplaatst naar de erfgrens. Er is nu meer ruimte voor hét stallen van fietsen. De gemeente heeft de groenstrook F rond de school opgeknapt. Het I veldje bij het gebouw heeft nieuw i gras gekregen en blijft verder on veranderd. Omwonenden zijn het niet eens over eventuele aanpas singen. De school gebruikt het veldje minder dan voorheen. Zo groeit het gras beter. Iedereen kan bij het CJG terecht voor vragen over opgroeien en opvoedén. Voor kinderen onder de 4 jaar en hun ouders of ver zorgers heeft het CJG in Reeshof twee consultatiebureaus. Aan de Dalemdreef 29c is iedere don derdag van 11 tot 12 uur een in loopspreekuur voor vragen over peuters en van 13.30 tot 15 uur voor ouders van zuigelingen. Het consultatiebureau aan de Dubbeldamstraat 4 heeft elke vrijdag van 11 tot-12 uur inlooj spreekuur. De leeftijdsgroep va 4 tot 23 jaar en hun ouders of zorgers kunnen terecht bij 1 algemeen maatschappelijk v aan de Warmondstraat 114. bewoners over hun leefomge ving. Een voorbeeld hiervan is Virtuoos Tilburg. Dat is een digi taal platform op internet, speci aal ontwikkeld voor burgerpar ticipatie. Dé gemeente zet dit middel als proef in bij een aan tal projecten. Op basis van de resultaten besluit Tilburg of de stad verder gaat met deze ma nier van buurtbetrokkenheid. In 2004 en 2007 is eenzelfde on derzoek gehouden,, zodat de re sultaten goed te vergelijken zijn. De afgelopen jaren zijn al maat regelen genomen in een aantal buurten. De corporaties en de gemeente bekijken aan de hand van de laatste enquête of de leef baarheid daardoor is verbeterd. Ook in de toekomst is er om de drie jaar een leefbaarheidson- derzoek. Zo zijn de resultaten over een langere periode te vol gen. Sportcompetitie ‘Buiten Bedrijf’ Tilburgse bedrijven en instellin gen kunnen zich tot 11 februari inschrijven voor de competitie ‘Buiten Bedrijf’. Voor de deelne mers zijn vijf sporten beschik baar: voetbal, zowel op het veld als in de zaal, badminton, vol leybal en tennis. De competi tie bestaat uit minstens drie en maximaal tien competitieavon- den. Begin januari ontvangen be drijven meer informatie. Het in schrijfformulier staat op de site www.sportintilburg.nl onder de kop Bedrijven. MET STADSGIDSERIJ DOOR CENTRUM Ook in de Tilburgse binnenstad is een mooie wandeling uitgezet, door de Stadsgidserij Tilburg. De gidsen nemen je mee en vertellen over de historie van de straten, aangevuld met sappige anekdotes. De wandeling is zondag 9 januari om 12 uur voor de Heikese kerk (Oude Markt). Kosten^ 3 per persoon en kinderen tot 12 jaar gratis. Verkeerslichten in 3 straten vernieuwd De gemeente heeft deze week de aanleg afgerond van nieuwe ver keerslichten bij de oversteekplaats in de Postelse Hoeflaan. Door het slechte weer waren de werkzaam heden vertraagd. De komende weken krijgen ook de oversteek plaatsen in de Lage Witsiebaan en Hasseltstraat nieuwe verkeerslich ten. Na de aanleg is per locatie een aantal dagen nodig voor het afstel len en testen van de installatie. De verkeerslichten blijven dan nog buiten gebruik. Mitrum Heyhoef. Het CJG zet zijn werk voort bij de vestigingen van Thebe en het Instituut voor Maatschappelijk Werk in de wijk. Ook op andere plaatsen in de stad gaat het CJG meer ge bruikmaken van besi De speeltuin in de Domtorenstraat (De Reit) krijgt binnenkort een nieuwe inrichting. De gemeente vervangt alle speeltoestellen. Omwonenden maakten zich zorgen over de veiligheid. Bij de keuze voor andere toestellen heeft de gemeente rekening gehouden met duurzaamheid en bestendigheid tegen vandalisme. Als ondergrond is gekozen voor kunstgras. Een groep bewoners gaat de speeltuin beheren. De gemeente kapt vijf bomen, waardoor het terrein meer zonlicht krijgt. Bovendien kunnen de planten dan beter groeien. Vroeg stadium Bij Virtuoos Tilburg kunnen be woners in een vroeg sta meedenken over projec nen hun omgeving. De te vraagt eerst hun meni daarna de slag, met de en oms. tograferen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 14