I ter Op zoek naar de Reuzeroos Een koekje I voor de hond a< Meersparen en Een bos vol gezonder eten in 2011 Luuk is weer Brabants schaakkampioen Raadsels enge wilde beesten Smullen van Ibamm^pannenkoeken Een bos vol enge wilde heestei VJ.1 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 6 JANUARI 2011 FLUKS 13 Veel kinderen willen gezonder eten in 2011dus minder hamburgers! i ze ni in de Luuk met zijn twee gewonnen bekers, foto: karin gottlieb Maakt Sasja de lekkerste bonbon van Europa? foto: ronald knapp Een kanarie-grietje past geen emmer onder jurg tte.nl 1 hanc 8 niet met antiaanbaklaag en i een lepel olie of boter. Het is geel en het heeft een kort rokje? Wat heeft 21 ogen maar kan niks zien? Erger ji Noord- daCht de r op een bef Waarom lakt een olifant nooit zijn nagels? Wat is groen en vrolijk? Aan de linkerkant staat het zwarte huis. Aan de rechterkant staat het gele huis. Waar staat het witte huis? Je kunt ze gemakkelijk zelf maken en ze smaken ook nog eens heerlijk: pannenkoeken! Doe er in plaats van rozijnen of spek eens bana- lap, Bulgaarse liedjes en srgeten heerlijke melkchocolade, in de voorstelling'Zing Kokos theatergroep Oorkaan.Te zien op inuari in theater De NWE Vorst Voor 8 bananenpannenkoeken heb je nodig: 300 g. bloem 1 snufje zout 2 eetlepels suiker 2 eieren 3 deciliter melk idje geschaafde amandelen t al te arote bananen Waarom kun je een muis niet melken? Wat zijn jouw goede voornemens voor 2011? Beter je best doen op school? Ofmisschien beter luisteren naar je ouders? Het Jeugdjournaal vroeg kinderen naar wat ze beter of anders willen doen in 2011. De uitkomst: de meeste kinderen wil len komend jaar meer geld sparen, koekenpan i smelt hierin Leg de twee helften banaan in het midden van de pan en schep hier over zoveel beslag dat de bodem van de pan bedekt is. Niet teveel, anders worden ze te dik, zijn ze niet lekker en worden ze niet gaar. Als de bo venkant van de pannenkoek droog is geworden, kan je deze met een pannenkoekmes aan de randen los maken en met behulp van een dek sel omdraaien. Bak de ook de andere kant lichtbruin. Eet smakelijk! Mensen zijn soms bang van dieren. Maar wist je dat dieren soms ook bang zijn van andere dieren...en vooral van mensen? Dat lees je in het prentenboek Een bos vo/ enge wilde beesten van Chris Wormell. Daarin zie je een beer die op zijn gemak door het bos wandelt. Dan komt hij een jongetje tegen dat verdwaald is. Zijn moeder had nog zo gezegd dat hij helemaal niet in het bos mocht ko men vanwege de enge wilde bees ten die daar rondlopen. Enge wilde beesten?! Daar schrikt de beer van en hij besluit om dicht bij het jon getje te blijven. De leeuw, de olifant, de slang, de krokodil en de wolf die ze onderweg tegenkomen, zijn ook bang voor de enge wilde beesten in het bos. Dan horen ze een angst aanjagend gebrul...als je een beetje van enge verhalen houdt, moetje dit boek zeker lezen! Tilburg - Maar liefst twee bekers - een wisselbeker en de nieuwe kampioens- beker - mocht Luuk Baselmans (9) mee naar huis sjouwen afgelopen week end. Luuk was vorig jaar al Brabants kampioen schaken en nu was hij weer de beste in de categorie E (tot 10 jaar). Luuk heeft overigens in de kerstvakantie ook nog meegespeeld met het driedaagse Brabants kampioenschap tot 12 jaar. Dat is de categorie waar hij volgend jaar onder valt. Hier haalde hij ook al een vierde plaats, knap hoor! Luuk heeft zich hiermee in beide categorieën geplaatst voor de Nederlandse Kampioenschappen. )mdat hij niet met zijn poten in tje past I Sasja is chocolatier. Pardon, meester chocola- I tier! Hij maakt bonbons, likkebaardend lekker. I Maar maakt hij ook de lekkerste bonbon van heel Europa? Dat wordt uitgemaakt tijdens de I Bonbon Factor, de spannendste wedstrijd in I het bonbonwezen. Sasja krijgt hulp van drie I zangeressen. Zij vertellen hem over een geheim ingrediënt voor bonbons, de Bulgaarse Reuze- roos. De bloem is zeer zeldzaam en slechts een I enkeling weet waar de Reuzeroos groeit. Op I zoek naar de Reuzeroos beleven ze samen een I hachelijk avontuur op de Balkan. Dan blijkt hoe I krachtig de stem kan zijn. De voorstelling begint om 15.00 uur. Bestel je kaarten via telefoon 013- I 532 85 32. Adres: Willem II straat 49 in Tilburg. lij schaamt zich voor zijn k» iLl/dkior i je ook zo aan hondenpoep op de stoep? In de gemeente Venlo in 'mburg willen ze ook van de drollen af-Daarom hebben ze’iets be- mensen die de hondenpoep,wél opruimen, maken vanaf nu kans eloning: een koekje voor de hond! Tilburg- Vriendschc niet te ver dat zie je jka'vantf II zondag 16 jar - in Tilburg. gezonder eten en meer hun best doen op school. Veel kinderen hebben nu voor het eerst een goed voornemen. Bij de kinderen die vorig jaar al wel iets aan zichzelf wilden veranderen, is hun voornemen uitgekomen. Anderen wa ren hun voornemen al weer vergeten. Dat schiet natuurlijk ook niet op! JRGSE KOER» Zo maak je de pannenkoeken: Meng in een ruime kom de bloem met het zout en doe er de losgeklop te eieren bij en een scheutje melk. Roer alles goed door elkaar én voeg geleidelijk de rest van de melk toe totdat je een dik, glad beslag hebt. Haal de bananen uit de schil en snijd ze over de lengte door. Verhit nu een

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2011 | | pagina 13