idee -1 a I UI Kabouter Plop gaat trouwen! r Laura Jansen in april naar 013 4 Fluks 5 Gudok gaat goed het nieuwe jaar in lie schoen zetten op Nieuwjaarsdag 9 9 9 9[9 9 919 j Vier je kerstvakantie in Natuurmuseum Brabant Kinder Advies raad Tilburg maakt kinderkerstpakketjes 1 B BhHM OETILBURGSE KOERIER DONDERDAG 30 DECEMBER 2010 Zal Plop met een kaboutermeisje trouwen? Gelukkig Nieuwjaar! 4^ Leven met een beperking hoeft niet altijd een handicap te zijn. Jansen. Kabouterliedjes Zal het feestje nog wel doorgaan nu de tante zich er zo mee bemoeit, zal Kabou ter Plop inderdaad een kaboutermeisje trouwen en zal Tante Plap ooit nog ver- Kerstpakket De kinderen van de KART hadden bedacht dat er rond de kerstperiode ook aandacht moest komen voor de kinderen van de lotseling was ze daar: Laura Jansen. Singer-song- riter, dochter van een Amerikaanse moeder en in Nederlandse vader en al 9 jaar woonachtig in merika. burg 15038 VP Tilburg De overgang van het oude naar het nieuwe jaar vieren we in Neder land met oliebollen en vuurwerk. Maar hoe gaat dat eigenlijk in andere landen? strijd na, hebben de jongens alle wedstrijden gewonnen. Ze hadden maar een foto achteraan van links naar rechts: Jesse van Loon, Tycho Kuppens, Sven jarrem Ozdemir. Vooraan ven links naar rechts: Ruud Jonkers (leider), Thijs Künzel nintveld, Thomas van Broekhoven, Mike Jonkers, Rudy Cloots, Remco van Loon iemand met donker haar die ook nog iets meebrengt. Als de klok op Oudejaarsavond twaalf uur slaat, wordt het liedje Auld Lang Syne gezongen (de melodie is van een liedje dat je vast wel kent: Wij houden van Oranje). MEE regio Tilburg helpt de ouders en het onderwijs de beperking te herkennen begeleidt bij het accepteren van de beperking geeft een training in sociale vaardigheden ondersteunt de ouders in de opvoeding helpt passend onderwijs te vinden en ondersteunt bij het aanvragen van een indicatie Kerstvakantie! Alle tijd om volop in de sneeuw te spelen. Dan lijkt het wel of je tenen en oren de koudste plekjes van je lijf zijn. Maar is dat wel zo? En heb je wel eens een echte pool- hond gezien? Hoe maak je van een melkpak een voederhuisje voor vogels? Je ontdekt het allemaal in de kerstspeurtocht van Natuurmuseum Brabant: Kerstwarmte in winterkou. Schoentje zetten In Griekenland vieren ze op Nieuwjaarsdag ook het feest van Sint-Basil. Dat is een hei lige die beroemd is vanwege zijn vriendelijkheid. Griekse kin deren zetten op Nieuwjaarsdag hun schoen bij de kachel. Mis schien stopt Sint-Basil er wel cadeautjes in! Lijkt wel veel op 'onze' Sinterklaas toch? n Spanje heet Oudejaarsavond Moche Vieja. Veel Spanjaarden blijven die avond tot midder nacht thuis. Daarna gaan voor al de jongeren de deur uit om Ie feesten. Net als in Nederland lie je om middernacht een klok ap tv, de klok van de Puerta del Sol (het grootste plein van Madrid). Veel mensen eten dan een schaaltje met twaalf drui len. Telkens als de klok slaat, eten ze een druif. Dat brengt jeluk voor het nieuwe jaar. Tickets bestellen Er zijn twee voorstellingen: om 13.00 en 15.15 uur. Kaartjes kun je bestellen via Seetickets: 0900-300.5555 0,45 p.m, www.seetickets.nl,de Nationale Theater Kassa: 0900-9203 0,45 p.m.), www. ntk.nl of bij Theaters Tilburg: www.thea- terstilburg.nl of 013-543 22 20. "School is leuk", zegt Latifa nu. "Over een paar jaar werk ik in de kinderopvang." MEE hielp Latifa’s ouders bij de aanvraag van een indicatie voor speciaal onderwijs. Latifa volgt bij MEE een training sociale vaardigheden. Ze durft nu makkelijker 'nee’ te zeggen. Achter op scooters zitten is verleden tijd. Haar ouders kregen opvoedingsondersteuning van MEE. "We hebben niet meer steeds.ruzie", zegt Latifa. "Alles is beter nu." muzikale carrière begon zo'n beetje in het Tilburgse bandje Blow Your Mind en haar studie aan het Rotterdamse conser vatorium. Laura vertrok echter naar Boston waar ze op het Berklee College of Music de fijne kneepje! van songwriting en protools leerde. Via Nashville kwam Laura Jansen in Los Angeles terecht. Na lang aandringen trad ze toe tot het krin getje artiesten dat regelmatig optreedt in het Hotel Café, een zaal die vele succesvolle artiesten heeft voortgebracht, waaronder John Mayer, Katy Perry, Jason Mraz, Sara Bareil- les en Joshua Radin. Met die laatste tourde Laura zes weken lang door Amerika, trad zelfs op tijdens de bruiloft van TV-ster Ellen DeGeneres en werd al snel beschouwd als het nieuwe veelbelovende talent uit de Hotel Café scene. Meer informatie: 013, Veemarktstraat 44 in Tilburg, www.013.nl. let haar innemende persoonlijkheid, kristalheldere stem en «verbloemde muzikaliteit stapte ze tijdens haar bliksem- Eoek aan Nederland vele huiskamers en muziekharten imet haar vertolking van haar debuutsingle Single Girls in ttTV-programma De Wereld Draait Door. Inmiddels wordt tt nummer nog steeds veel op de radio gedraaid en kent b hele wereld de singles Use Somebody en Wicked World, lp dinsdag 19 april om 20.30 uur geeft het megatalent een ptreden in de Dommelsch Zaal van 013 in Tilburg. Laura's Kieltjesbal Het nieuwe jaar begint bijna en dat betekent dat ook carnaval dichterbij komt. Van zaterdag 5 maart tot en met dinsdag 8 maart is het weer zover! Woon je in de Reeshof? Dan kun je elke dag de polonaise lopen tijdens het Kieltjesbal in sporthal Dongewijk. Voor de kinderen is er elke dag van 14.00 tot 20.00 uur een programma, waarbij je onder toezicht kunt rollebollen, sprin gen en spelen in het Reeshof speelparadijs. Of kom dansen en spelen bij of op het 'Focus op Reeshof' podium. Daar wordt elke dag een kin- dershow gehouden, zoals de McDonald's Knock Out Show. Je kunt ook komen spelen in een zaal vol met opblaasspelen, bijvoorbeeld een spring kussen. Je kunt ook meedoen aan een kleur- wedstrijd. Misschien win jij wel die supergave iPod! Je kunt je kaarten bestellen vanaf 1 januari. Bestel je ze online uiterlijk woensdag 9 februari, dan krijg je 10% korting. Als de kaartjes dan nog niet zijn uitverkocht, kun je ze op de volgende dagen nog kopen in de sporthal: zaterdag 19 en 26 februari van 12.00 tot 14.00 uur, woensdag 2 maart van 19.00 tot 21.00 uur. Kijk voor alle informatie op www.kieltjesbal.nl. Groot nieuws in het kabouterbos want Kabouter Plop gaat trouwen! Althans als het aan zijn groottante Plap ligt wel. In de nieuwe Kabouter Plop show 'Plop Gaat Trouwen' zal zij er alles aan doen om dat voor elkaar te krijgen. De vrolijke voor stelling boordevol leuke Plopliedjes, humor en een vleugje kabouterromantiek is op zaterdag 15 januari te zien in Theaters Tilburg. Brutaal. Kinderlijk. Onhandelbaar. Dat zeggen de leraren over- Latifa. In de pauze klimt ze bij oudere jongens op de scooter. Ze kleedt zich sexy en spijbelt veel. Latifa s gedrag wordt besproken op school. Daarbij is ook een medewerker van MEE aanwezig. Zij stelt voor een intelligentietest te doen. Daaruit blijkt dat Latifa een verstandelijke beperking heeft. Door haar vlotte babbel is dat niemand opgevallen. Ze lijkt veel slimmer dan ze is. Er wordt veel te veel van haar gevraagd. "Ik doe het tóch nooit goed”, roept ze dan boos. OO - ZONE Maar er is nog veel meer te zien in het museum. Je mag de pas- geopende nieuwe OO - ZONE ook niet missen! Daar kun je meer dan tweeduizend objecten zien en - nog leuker - je mag ze ook uit de laden halen met je speciale onderzoekspas! De kerstspeur tocht loopt tot en met zondag 9 januari. Natuurmuseum Brabant vind je aan de Spoorlaan 434 in Tilburg, schuin rechts tegenover ouders die bij de Tilburg se Voedselbank komen. Daar krijgen ze gratis voedselhulp. De kinderen van KART stelden daarom een kerstpakketje samen voor deze kinderen. Er komen ongeveer 250 kin deren van 0 tot 16 jaar bij de Voedselbank. Vrijdag 24 december deelde de Stichting Tilburgse Voed selbank deze pakketjes uit aan de kinde ren. De KART is blij dat ze deze kinderen iets extra's kon geven. Want een kind kan er niks aan doen als hij of zij in armoede moet leven! Kijk voor meer informatie op www.kinderadviesraadtilburg.nl of http:// k-a-r-t.hyves.nl. Kerstpakketten inpakken voor kin deren die in armoede leven. lijf zitten, kijken of alle boerderij dieren wit zijn met de kerst of een echte poolhond (husky) diep in zijn ogen kijken. Spannend! Kom snel naar Natuurmuseum Brabant voor een speurtocht waar je warm en koud van wordt. Er liggen twee speurtochten klaar: voor kinderen van 4-6 jaar en eentje voor kinde ren van 7-9 jaar. Driekoningenzingen Donderdag 6 januari is het Driekoningen. Tijd om langs de deuren te gaan en een liedje te zingen. En om daarna natuurlijk iets‘lekkers in ontvangst te nemen! Op het Kindereiland Stenen Kamerpark kun je meedoen aan leuke Driekonin- gen-activiteiten. Voordat je lang de deuren gaat, mag je eerst je eigen brood bakken boven een vuurkorfje, zoals de drie wijzen dat ook deden. Daarna ga je je eigen lampion maken. Je bent welkom van 13.00 tot 16.00 uur en meedoen is gratis. Adres: Rentmeesterlaan 149a in Tilburg. De E2 van voetbalvereniging Gudok gaat het nieuwe jaar goed beginnen. Het team is namelijk najaarskam- pioen geworden. Op één wedst paar tegendoelpunten. Op de f Bekkers, Niels Peskens, Muhs— (assistent trainer), Kevin Manintveld, Thomas van Broekhoven, Mike Jonkers, Rudy Cloots, (trainer). Kerst betekent voor veel mensen lekker en veel eten en cadeautjes geven en krijgen. Helaas zijn er ook gezinnen die arm zijn en geen geld hebben voor kerst cadeaus. Voor arme kinderen maakte de KinderAdviesraad Tilburg daarom vorige week kinderkerstpakketjes. De KinderAdviesraad Tilburg (KART) van De Twern wil ervoor zorgen dat minder Tilburgse kinderen in armoede leven. Dat doen ze bij voorbeeld door advies te geven aan instanties die iets met armoede te maken hebben. Ook organiseren ze projec ten voor kinderen die in armoede leven, maar juist ook voor kinderen die niet in armoede leven. Donker haar In Schotland vullen ze met oud en nieuw vaten met teer. Die steken ze dan aan en laten ze door de straten rollen. Zo wordt het oude jaar opgebrand en kan het nieuwe jaar beginnen! De Schotten geloven ook dat de eerste persoon die in het nieuwe jaar je huis binnenstapt je veel geluk of juist ongeluk brengt. Het meeste geluk brengt MEE regio Tilbi Kloosterstraat 32 I i T013 542 41 00 info0meeregiotilburg.nl www.meeregiotilburg.nl In de voorstelling zijn Kabouter Plop, Kwebbel, Klus en Lui druk bezig een feest je te organiseren als ze bezoek krijgen van Tante Plap. Kabouter Plop's groottante is niet alleen heel streng, maar ook een enorme bemoeial en vastbesloten wat dingen te veranderen in het kabouterbos. Ze vindt namelijk dat Kabouter Plop wel toe is aan een vriendinnetje en komt hem een handje helpen om er eentje te vinden Maar of Plop daar nou zo blij mee is? trekken uit het kabouterbos? Dat is te zien in Plop Gaat Trouwen; een theatershow met de karakters uit de populaire tv-serie en boordevol bekende kabouterliedjes. De voorstelling duurt ongeveer een uur en is voor kinderen vanaf 2 jaar. Kijk voor meer informatie op www.studio100.nl. Het is helemaal kerst in Natuur museum Brabant en de kerst speurtocht is vernieuwd. Die kun je de hele kerstvakantie doen en je komt er allerlei dingen over kerst warmte en winterkou te weten. Of misschien wist je ze al een beetje, dan kun je je broertje of zusje hel pen. En het is nog hartstikke leuk om te doen ook! Je kunt op een speciale camera zien waar het warmste en koudste plekje van je het station van Tilburg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 5