s E?] Gemeente nieuws igagk www.wmterintilburg.nl TILBURG Extra maatregelen om gladheid te bestrijden HorL— nteuWS Dr op !doX KI Algemeen 6 1 DE TILBURGS DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 2 DECEMBER 2010 kin- Foto team Media gemeente Tilburg. Een deel v Oude gevelreclames opgeknapt :ger se 1 Op de agenda onder meer: LEUKE DINGEN DOEN Op de agenda onder meer. De gemeente voert betaald parkeren in op Nieuw-Stappegoor. (Foto team Media gemeente Tilburg) Bouwrubriek Collegebesluit Werken aan de weg Commissies Wedstrijd energie besparen: winnaars krijgen straatfeest Verz; bedr VW Tilburg Nieowtandstra; Agentschap Rooi Pannen VerkooppuntUdenhout Ni WINTEREFTELING Kaarten voor de Winterefteling zijn te koop bij de VW. De Winterefteling is open tot en met 31 maart 2011. De entree is 29 per persoon. Hoefstraat Tot eind januari herinrichting. TIP VAN DE WEEK: VW WISSELDINER Dineren op een andere wijze. U gebruikt een gerecht in drie of vier restaurants. U geniet, wordt verrast en u ontdekt nieuwe restaurants: dat is lekker eten in Tilburg. Meer informatie staat op de website. CADEAU-IDEEËN Bij de VW zijn leuke geschenken te koop voor de feestdagen: boekje Tien jaar Ti I- burgs Diktee 2,95, T-verrekijker 2,45, Tilburg puzzel met 99 stukjes 4,95 en Tilburg memoryspel 8,95. Tilbörgs Leesplèngske in vorm van placemat 3,95. tus- ikring. Piushaven Tot maart 2011 werkzaamheden tussen Koopvaardijstraat en Lan- ciersstraat. Warmondstraat Herinrichting tot eind december. Zellerstraat Tot eind 2010 herinrichting. Tel.: 0900-2020815 (35 cpm) E-mail: vw@tilburg.nl Internet: www.vwtilburg.nl OO-ZONE IN NATUURMUSEUM Het Natuurmuseum Brabant heeft het ontdek- en onderzoeksdomein voor natuur geopend, kortweg OO-Zone genoemd. Bezoekers kunnen ronddwalen tussen enorme vitrines met de allermooiste natuurschatten. Of u nu van konijntjes, fossielen of roofvogels houdt, ze zijn er allemaal en alles is van dichtbij te zien. De OO-Zone is geschikt voor iedereen vanaf 8 jaar. FIETSCADEAUBOX In de fietscadeaubox zit de fietsatlas van Nederland met alle fietsknooppunten, een routeplanner op dvd en een VW- knooppunter met zestien knooppunten fietskaarten. De prijs van deze box is €29,95. irmatie: ?urg.nl/gladheid De sta verbreding 12012. VW Tilburg Het college plekken aa lier. Hier z college wil talners. Bij Meer info commissies: www.tilburg.nl/raad Elzenstraat Tot eind jam sen Acaciasti Meer infot www.tilbu Meer informatie: www.tilburg.nl -> omgevingsvergunningen. Maandag 6 december om 9 uur in de raadzaal. tsen verlichte zuil/ 1285) ideren Vlaamse ‘zijstraat gin december bouwrijp ma- rein. UDENHOUT Hondsdraf 16 vergroten woning met aan- bouw(20101242) Noordhoekring Tot eind 2010 herinrichting voor Cityring. 2009/09999 vergroten ~08) eg 60 vergroten kan- nuari herinrichting straat en Noordhoel Goirkei Tot begii ken terre Op de we, gr< nu al a gebeur niet m< al hebt ‘uwval. iet overal echt te it ligt bij I liggende Economenlaan e.o. Tot begin 2011 onderhoud, evenals in Ingenieurslaan en Juristenlaan. Welstandscommissie De welstandscommissie brengt advies uit werkende verlichting, de juiste bandenspanning en eventueel winterhanden. zeiliging; kosten; regio; ies en geld- Bouwvergunningen In week 46-47 hebben burgemeester en wethouders de volgende bouwvergunnin gen verleend: gevelreclames in de binnen- eschiedenis terugbrengen in rtgende week begint een op- Fabriekstraat. De grootste wedstrijd energie besparen van Nederland begint deze maand. Net als vorig jaar kunnen Tilburgse buurtbewoners hieraan meedoen. De winnaars krijgen straatfeesten als prijs. De Intoxx tie waarb keren ovt publieks! het zogei kruispun Daar kriji een plaat heeft een met aan t voor tien Besterdpl 10 meter waarin bt kunnen h TILBURG l.Prometheusstraat 2 oprichten van een PGS 15 opslaggebouw Maandag 6 december om 19 uur in de Paleiszaal. Die is aangebracht op de muur van huisnummer 6. Daar was vroej een paraplufabriek gevestigd. De oude reclame is nu bijna niet meer zichtbaar. Al eerder heeft de gemeente een muurtekst op de Heikese kerk in ere hersteld. De nostalgische gevelreclames zorgen Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg De nostalgische gevelreclame in de Fabriekstraat krijgt een opknapbeurt. (Foto team Media gemeente Tilburg) Meer informatie: www.klimaatstraatfeest.nl www.klimaatbureautilburg.nl Rauwbrakenweg (BKE) Tot medio december dicht tussen spoor en Hazennest-Oost. anderen bedrijfs- imten op no: 21 100^56) jen bedrijfs- De gemeente heeft extra maatregelen genomen om de gladheid in de winter te bestrijden. Vergeleken met vorig jaar zijn de strooiroutes uitgebreid en er is meer materieel beschikbaar. Alle Tilburgers kun nen gratis strooizout ophalen bij het Brabants Afval Team en op de weekmarkten. Quirijnstok Tot eind 2010 herinrichtihg diverse straten. Nieuwe dienstregeling bussen De dienstregeling van het busver voer in Brabant wijzigt 12 decem ber. In Tilburg gaan meer bussen rijden naar onderwijsgebied Stap- Een voorbee Udenhout bei kgeipeentera Wenhout op 1 beschermd W er een best ®oet worden c fa Wet ruimtel fastemmingsp factual i see rd ftfogsplan voo Jvastgesteld i farhalve aan e actualisering ti te een concept Wconceptpla ontwikke beschermt Wan Udenhout °"tvatde dorp O^\iieuws Wegwerpdoekjes niet in wc De gemeente verzoekt Tilbur gers om geen wegwerpdoekjes door het toilet te spoelen. Deze vezeldoekjes kunnen verstop pingen in de riolering veroor zaken. Medewerkers van de gemeente hebben al vaak vastge steld dat de sanitaire doekjes de doorstroming belemmeren. Ze horen niet in het toilet maar in de afvalcontainer. Aanpassing terrein Korvel De gemeente richt het parkeerter- reintje bij de apotheek op het Kor- velplein opnieuw in. Dit gebeurt in de lente. De werkzaamheden waren eigenlijk gepland voor eind dit jaar. Het slechte weer maakt uitstel noodzakelijk. Er komen gemarkeer de vakken en daarbuiten is parke ren niet meer toegestaan. Achter het gebouw van de apotheek legt de gemeente negen extra parkeer vakken aan. Er worden nieuwe fietsbeugels geplaatst. In het voor jaar knapt de gemeente ook het aangrenzende Calandhof op. Minima krijgen 70 euro Tilburgse minima kunnen 70 euro van de gemeente krijgen via de zogeheten meedoen-regeling. Het geld is bedoeld voor nuttige en leuke dingen. Voorbeelden hiervan zijn sport, een cursus, muziek en uitstapjes. Ook echtgenoten en thuis wonende kinderen komen in aanmerking. Als de activiteit duurder is dan 70 euro, moet de deelnemer zelf de rest betalen. Meer informatie over dit onder werp staat op de website van de gemeente; www.tilburg.nl -> meedoenregeling. Door werkzaamheden is een aan tal wegen helemaal of gedeeltelijk afgesloten. Meer informatie: Mirte Simons, tel. 549 55 33. Internet: http://openbarewerken.tilburg.nl en http://haalmeeruitdeweg.nl. Slecht weer kan leiden tot wijzigingen. Ontvangen bouwaanvragen Voor het bouwen en veranderen van bouw werken is meestal een vergunning nodig. Met vragen hierover kunt u terecht bij de dienst Publiekszaken (telefoon 013-213 13 13). Het college van burgemeester en wet houders maakt bekend dat in de afgelopen twee wéken bij de afdeling omgevings vergunningen de volgende aanvragen om bouwvergunning zijn binnengekomen: Nassaustraat e.o. Tot mei herinrichting tussen Ton- gerlose Hoefstraat en Dillenburglaan. voor meer sfeer in de omgeving. In 2011 is de bovengevel van de kledingwinkel aan de Heuvelstraat 56 aan de beurt. De gemeente wil in de loop van volgend jaar nog meer muurreclames herstellen. Hiervoor is wel de medewerking nodig van de eigenaar of huurder. Bedrijfsbezoek De Ridder Wethouder Erik de Ridder (econo mie) bezoekt geregeld interessante bedrijven in de stad. Onlangs was hij te gast bij Gemoro Mobile Media. Deze onderneming is spe cialist op het gebied van mobiele applicaties. Gemoro heeft onder meer de Tilburg City Guide App gemaakt voor de gemeente. Dat gemeente herstelt een aantal oude tad. Zo wil Tilburg een deel van de ge; het westelijk deel van het centrum. Volt knapbeurt van een reclametekst in de F Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kan eenieder wiens belang rechtstreeks door een besluit is getroffen, binnen zes weken na de dag waarop dit besluit aan de aanvrager is verzonden tegen dit besluit schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemees ter en wethouders van Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de voorzienlngenrechte rechtbank Breda, sector bestuursrecht, postbus 90006, 4800 PA Breda. Een derge- lijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. strooiplan is hierbij leidend. Ik reken erop dat mensen ook hun eigen bijdrage leveren in het be strijden van gladheid”. Tilburgers moeten hun eigen stoep schoon en ijsvrij houden voor hun eigen veiligheid, maar ook die van anderen. Strooizout is verkrijgbaar op de weekmark ten en bij het BAT aan de Ce- ramstraat 6. Iedereen dient het rijgedrag aan te passen aan het weer. Belangrijk zijn ook goed Degemeent het zogehet gelijkbaar c bij de Theei Londen. Eni burg planne garage een bouwen voc en werkruin naam Icoon Wethouder 1 banks dat d willen we gt heling van f Door het m< tussen de H marktstraat kwartier bet de binnenst en kleine to krijgen een kwartier. In wikkeling is ondernemet ging geplam nog steeds elementen i niet meer et Het werkhui een experirr Meer parkeerruimte Reesbof De gemeente legt binnenkort zeventien extra parkeerplaat sen aan in de omgeving van de Bijsterveldenlaan in Reeshof. Hier zijn veel sportverenigingen gevestrgd. De clubs hebben be hoefte aan meer parkeerruimte omdat ze veel bezoekers trek ken. De gemeente past het par keerverbod langs de Bijstervel denlaan aan. Nu zijn er geregeld gevaarlijke situaties door de vele auto’s die in de omgeving staan. Commissie Fysiek Voorzitter: A. Blaauwbroek (PvdA) Secretaris: M. van de Loo, raadsgrif- fie (marjo.van.de.loo@tilburg.nl tel. 542 82 99) Tilburgse deelnemers krijgen bij de start al tweeduizend bonuspunten, dus maken ze meer kans op een prijs. Vorig jaar vielen 21 van de 500 straatfeesten in Tilburg. De stad was met 129 deelnemende straten de best scorende grote ge meente van het land. De initiatiefnemers willen zo veel mogelijk mensen betrekken bij de oplossing van het klimaatprobleem. De actie loopt tot 1 april. Er is een speciale website waarop iedere deelnemende straat een eigen pa gina krijgt. Op de site staan allerlei acties die deelnemers zelf en met hun buren kunnen doen om ener gie te besparen en dus punten te verdienen. Een bekende weerman Vergunningen kamerverhuur Bij de verhuur van kamers aan drie of meer personen is meestal een vergunning nodig. Met vragen hierover kunt u terecht bij de afdeling vergunningen (013-213 13 13) en bij het digitaal loket op www.tilburg.nl - kamerverhuurvergunning. Op de website vindt u ook een overzicht van alle bij de gemeente bekende kamerverhuurpanden met daarbij aangegeven of reeds een ka merverhuurvergunning is aangevraagd en is afgegeven. Tot slot vindt u hier informa tie hoe u bij de gemeente nog onbekende I kamerverhuurpanden kunt melden. - Groot onderhoud Leenherenstraat en Mechtildisstraat; - Bestemmingsplannen Wilhel- minakanaal, Binnenstad, Oude Stad-Zuidwest, Kraaiven, Reeshof- Noord. Wethouder Roel Lauwerier (schoonhouden stad): “Afhan kelijk van het soort winterweer worden de strooiwagens met zout of sneeuwschuivers ingezet. Een andere keer wordt gekozen om achteraf te strooien, zoals bij plotselinge ijzel of sneeu' 1 Maar de gemeente kan nil strooien, daar is de stad e groot voor. De prioriteit belangrijke wegen, vrij I fietspaden en busbanen. Het Fitheidstest 65-75 jarigen Tilburgers van 65 tot en met 75 jaar kunnen een gratis fitheidstest krijgen. Alle inwoners in deze leeftijdscategorie ontvangen een persoonlijke uitnodiging. De test is op 10 december bij de bioscoop in het Stappegoor-gebied. Deel nemers krijgen een goed beeld van hun fysieke gezondheid. De uitkomst kan mensen stimuleren om meer te sporten. Medewerkers van de afdeling Sportontwikke ling laten vrijblijvend zien welke activiteiten in de wijken mogelijk zijn. Meer informatie staat op de website www.sportintilburg.nl. is een digitale stadsgids voor mo biele apparaten zoals draadloze telefoons. Het Tilburgse bedrijf is het laatste jaar sterk gegroeid en is trendsetter in zijn sector. e bezoekt geregeld de klimaatstraten en doet hiervan verslag tijdens zijn weerbericht op tv. De straat die de meeste energie be spaart, krijgt het superstraatfeest met een optreden van een bekende Nederlandse artiest. In 2010 was de Langendijk (Reeshof) maandenlang kandidaat voor deze prijs, maar eindigde uiteindelijk op de vijfde 1. plaats. Ook het Klimaatbureau Tilburg helpt inwoners en bedrij ven om energie te besparen. Deze instantie heeft eèn eigen webisite i met tips en informatie. Commissie Modem Bestuur Voorzitter: B. v.d. Camp Secretaris: M. Janus, raadsgriffie (maarten.janus@tilburg.nl tel. 542 82 42) TILBURG 1. Academielaan 5 plaats bewegwijzering (2010J28 2. Broekstraat 4 verandc schuur(20101250) 3. Capucijnenstraat 8 veranderen verza- melgebouw(20100994) 4. Enschotsestraat oprichten overkap- ping(20100427) 5. Hoevensekanaaldijk 85 veranderen woning (20101209) 6. Korte Hoefstraat veranderen woonhuis naar studentenhuisvesting(20101200) 7. Langendijk 30 veranderen gebouw deropvang(20101239) S.Watermanstraat IS verar pand waarbij de bedrijfsruin en 25 worden gesloopt (20100651 9. Watermanstraat 21-25 slope panden (20100682) 10. De Werf le afw. parkeerkelder(20101308) 1 l.Zevenheuvelenweg toorgebouw(20101133) over het uiterlijk van gebouwen, o.m. bij bouwaanvragen. De volgende, openbare vergadering is op 8 december van 9 tot 14 uur in Stadskantoor 4, kamer 108, Schouwburgpromenade te Tilburg. De lijst met plannen die besproken worden, kunt u inzien op maandag en dinsdag voor de vergadering op de adressen die elders in deze rubriek staan. Meer informatie: Coen van Barneveld, tel. 542 91 38. Maatschappelijke ondersteuning Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt bekend dat het in zijn vergadering van 9 november 2010 heeft besloten tot wijziging van het Besluit maatschappelijke ondersteuning gemeente Tilburg 2010. Een en ander overeenkomstig de tekst van bijbehorend collegebesluit 09-11-2010, nr. 32. Dit besluit werd reeds gepubliceerd in gemeenteblad 2010/89. Het besluit is geldig met terugwerkende kracht vanaf 1 Januari 2010. De gemeentebladen liggen ter inzage en zijn verkrijgbaar bij het team Juridische Zaken, Servicedienst, stadskantoor 3, kamer 117. pegoor. Ook in het streekvervoer zijn enkele veranderingen. De lijnen sluiten beter aan op elkaar en de treinen. De pendel naar het transferium aan de Kempenbaan rijdt vanaf 12 december niet meer. Dit heeft het college besloten, omdat de kosten te hoog zijn. Het parkeerterrein aan de Meierijbaan blijft in gebruik. Meer informatie: www.veolia-transport.nl. Verzoeken om ontheffing die ter inzage liggen Artikel 3.6 lid 1c Wro ontheffing: Voor de volgende bouwplannen c.q. verzoeken om ontheffing willen wij ontheffing verlenen van het bestemmingsplan op basis van artikel 3.6 lid 1c van de Wet ruimtelijke ordening. Deze plannen liggen met de ontwerpbesluiten 2 weken ter inzage van 2 december 2010 t/m 16 december 2010. Voor inzage van de stukken kunt u terecht op de volgende locaties: Stadswinkel Centrum:alle bouwplannen.Stadswinkel Reeshof: bouwplannr 1. Extra capaciteit Deze winter heeft de gemeente extra capaciteit beschikbaar voor de bestrijding van gladheid. Er zijn vijf uitrukpunten met deels nieuw materieel. De strooiroutes zijn uitgebreid met 20 kilometer op bedrijventerreinen. Tilburg heeft extra zoutkisten aange schaft en meetstations voor het wegdek. Bij aanhoudende sneeuwval zorgt de gemeente voor goede voorlichting aan de inwoners. BERKEL ENSCHOT Nieuwe Atelierstraat 19 (Loven Noord)bouwen garagebedrijf met kan- toor(20100975) Vincent van Goghiaan 7 vergroten wo- ning(20101173) Burg. Bechtweg Westelijk deel klaar, ve overige delen tot eind Betaald parkeren Stappegoor Parkeren in het gebied Nieuw- Stappegoor kost vanaf 3 januari geld. Nu is dat nog gratis. Au tomobilisten die hun wagen in de garage zetten, betalen straks 1 euro per keer. Op de parkeer terreinen bij de bioscoop, de ijsbaan en het recreatiebad gaat een tarief gelden van 50 cent voor het eerste half uur. De auto langer laten staan, kost 1 euro per keer. Meer informatie staat op internet: www.tilburg.nl/ parkeren. Herinrichting F. Lisztstraat De herinrichting van de Frans Lisztstraat is gespreksonder werp tijdens een inloopavond. Die is op 6 december van 19.30 tot 21 uur in het GGZ-gebouw aan de Haydnstraat 260. De gemeente wil volgend jaar de straat ombouwen tot fietsstraat, waar de auto ‘te gast’ is. Er ko men nieuwe lichtmasten met led-lampen. Elf bomen worden gekapt. De gemeente maakt de kruising bij de Haendellaan veiliger voor fietsers. Bezoe kers kénnen 6 december een ontwerp bekijken en vragen stellen. - Papierbesparing; - Tilburg Studentenstad; - Grenscorrectie Tilburg - Goirle; - Roken in natte horeca; - Verordening Brandbeve - Beheersing apparaatske - Nota dienstverlening re - Nota gemeentegarantie leningen; - Regeling grote projecten.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 8