t Clash of the Cover Bands verlegt haar grenzen NU €799,- p .1 I Barnide Bill Trio treedt op in Paradox De®P R‘ver Quartet naar Goirle I Uittips 5 I 4 Bizarre theateract The Dirty Brothers in Midi al J Cubaans dansspektakel naar Tilburg Simek in Tiliander kort voor première Lr- >4 in u I Voorstellingen, muziek en performance bij L'Avventura V CM CM NIEUW* Te zien en te horen Ün onze showroom. O) ft ■u 5 De Tilburgse Koerier Last-minute Actie! pE TILBURGSE koerier DONDERDAG 4 NOVEMBER 2010 L Celien slaat toe THE BENELUX EDITION 2011/2012 DE TILBURGSE KOERIER GEEFT KAARTEN WEG 3-5362226 Martin Simek FOTO: KEKEKEUKELAAR oog- en oorstrelend =AUTEUIL lel FOTO: SJORS OVERBEEK it op hoog ;nd aan dit ïs, d Tor In Ruimte-X vindt de try-out van 'Antipode II'plaats CULTUUR KORT I VideoWave™ Vakkundige installatie door eigen technische dienst i Besterdring 87/91 5014 HHTilburg www.bartelstilburg.nl Specialist Multiroom/Domotica voor beeld geluid Hifi TV, Multiroom Jazzhounds op herhaling Dansvoorstelling 'March1 in Theater De Nwe Vorst Wibi Soerjadi in Tiliander De voorstelling "69' van Mar tin Simek gaat op zaterdag 13 november in Theater Diligentia in Den Haag in première, maar op donderdag 11 november vanaf 20.30 uur is deze al te zien in Tiliander aan de Spoorlaan in Oisterwijk. OLLECTIE 9 fauteuils vindt u bij il Comfort arenbeek. IENS TEGEN SE PRIJZEN! kei ite The Clash of the Cover Bands is de afgelopen zeven jaar uitgegroeid tot de grootste bandcompetitie van Nederland en is ook buiten onze landsgrenzen niet onopgemerkt gebleven. Met ingang van 2011 wordt The Clash of the Cover Bands nóg groter, internati- onaler en vooral nóg spannender. In januari wordt namelijk gestart met The Clash of the Cover Bands ■The Benelux Edition 2011/2012. Cultureel Centrum Jan van Besouw, Thomas van Diessenstraat 1 in Goirle, presenteert op vrijdag 12 november het Deep River Quartet met Clap yo' hands. Aanvang om 20.30 uur. )urg - 535 05 91 met videc en kunnen comp te sc van do- van dit ndsberg d deze ïveren 3 van fonds- ai entertainmentsysteem EXCLUSIEF BIJ BARTELS 30 uteuil 3-2-1 DVD Home entertainment system tdus lingen i.Jam- j geven wij ernieuwde, FAIRTRADE Guarantees a better deal for Third World Producers J van het neemt u i idea*1— grote finale. De 26 februari 2011 xu-podium en dy- uur open en de den uitgenodigd. elke editie meer tegen elkaar in twee Sands Awards' met de (vakjury) en 'Populairste lie in je I situatie euforie en1 naast elkaa is ontwikkeld op locatie in een industriezone. Idburgers De inschrijvingen voor The Clash of the Cover Bands - The Bene lux Edition 2011/2012 zijn in volle gang. Via www.thedashofthe- coverbands.com kunnen coverbands zich tot 1 maart 2011 inschrijven voor deze nieuwe editie van de grootste bandcom petitie van de Benelux. De 'klik' tussen de drie totaal verschil- was er onmiddellijk. Slagwerker John We musici van het Barnide BUI Trio Engels heeft een lange jazz;::±::ï: De bizarre Australische theateract The Dirty Brothers komt naar Nederland. De mannen zijn morgen, vrijdag 5 november, vanaf 20.30 uur in het Midi Theater aan de Heuvelring te bewonderen met hun nieuwste show 'The dark party'. Dirty isen die zich e kaarten. Dez avond tot 20.00 uur Midi worden i The Dirty T mee in van scheerme dansjes op mi ft- n.- let Cubaanse dans- en muziekspektakel 'Havana Rakatan' is op donderdag 4 november te zien in Theaters Tilburg. Onder regie van Ma Guerra brengen in totaal 22 dansers en muzikanten de salsa, ■jmba en chachacha samen in één show. verbands van Nederland om een plaats in de r” Gashouder wordt op zaterdag 19 en zaterdag 26 omgebouwd tot een unieke concertzaal, met XL-p namische lichtshow. De deuren gaan om 19.00 uur open er programma's beginnen om 20.00 uur. imfort Twee voorstellingen, muziek en een performance voor de prijs van één: aanstaande zaterdag, 6 november, begint om 20.00 uur weer een avond in het kader van L'Avventura. Wat vorig jaar zomer begon als gezellig spelen in de kelder van John Engels, mondde al snel uit in het Barnide Bill Trio. Morgen, vrijdag 5 november, treedt het gezelschap vanaf 21.00 uur op in Paradox. jrgse toneelver- DOTO brengt op 2, woensdag 3, 9 en woensdag 10 aer de klucht Celien aopde planken. Dat »r La Vida de basis van de moderne salsa en com bineert instrumenten zoals de tres, gi taar, trompet, bongo, guiro samen met zang.Turquino werd op gericht aan het begin van de jaren '80 door een groep studenten. De voorstelling begint om 20.-15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.theaterstilburg.nl of bij de Ticket service, tel. 013-543 22 20. U» -C 2 Mediacentrum Ook op Nederlands grondgebied is sprake van een nieuwe ont wikkeling. De landelijke halve finales van het lopende seizoen gaan plaatsvinden in de Gashouder, het beroemde ronde ge bouw van de Westergasfabriek in Amsterdam. De Westergasfa- briek is het nieuwe mediacentrum van Nederland, waar o.a. De Wereld Draait Door, Pauw Witteman en The Battle van The Voice of Holland' worden opgenomen, maar waar ook regelma tig grote concerten plaatsvinden. Al zes jaar is Paradiso tijdens de landelijke halve finales ruim uit verkocht. Om alle fans en belangstellenden een plek te kunnen bieden, is een grotere locatie een must. De Gashouder os niet al leen groter, maar past qua uitstraling uitstekend bij het muzikale spektakel. Tijdens de twee landelijke halve finales strijden de 16 beste co- 2 voor de prijs van 1 naar Holland* in Theaters Tilburg Dinsdag 9november - 20:15 uur- schouwburg Scapino Ballet Rotterdam - Holland+ het grote succes vorig jaar is Holland van het Scapino Ballet Rotterdam nu ook in nilburg te zien! Choreograaf Ed Wubbe neemt u mee naar de Gouden Eeuw, naar de «emvan de Hollandse identiteit. Tegen de achtergrond van een schitterende wol klucht in de stijl van de Hollandse meesters toont Wubbe de tegenstelling tussen handelsgeest en de Hollandse bekrompenheid. In deze dynamische groep- xnoreografie met spetterende solo's en choreografische vondsten wil hij het land wen zien waarin je jezelf kan zijn. Van choreograaf Marco Goecke vervolgens, ziet u a)n nieuwste werk Suite, suite, suite. De anarchie van dansfenomeen Marco Goecke 9aat hierin wonderbaarlijk samen met Bach's orkestSuite. Tijdens deze avond ziet u jog een première: Craquer la peau van Loïc Perela. Deze danser choreograaf was dé We ontdekking van het afgelopen seizoen. In Craquer la peau is Perela op zoek naar een sprankje goddelijkheid in de mens. Een kwetsbare en geraffineerde choreografie. L«ers van De Tilburgse Koerier kunnen nu extra voordelig naar dit concert: 2 VOOr de prijs van 1 Normale prijs: 221 191 13 2,25 servicetoeslag) Ga naar www.theaterstilburg.nl/actie/tilburgsekoerier op vul de actiecode hólland in, of bel met Infoservice Tickets op 013 543 22 20 en vermeld de actiecode. LgWal4 kaarten per adres. Op op Turquino Wat optredens over de hele wereld tagt de achtkoppige band Turquino hun aanstekelijke feelgood geluid op let podium door deel uit te maken van tana Rakatan. De band Turquino is gespecialiseerd in traditionele Cubaan- sedansmuziek: Son. Son heeft zijn wor- kkinde Afro-Caribische muziek. Het is Het nieuwe seizoen van The Clash of the Cover Bands krijgt een internationale kleur. "Al jaren krijgen we veel aanmeldinr uit België, maar helaas konden we hier tot nu toe niets mee. j< mer, want ook België heeft veel covertalent. Vanaf nu i ook bands uit België en Luxemburg een kans in de ver internationale bandcompetitie The Clash of the Cover Bands - The Benelux Edition", aldus organisator en initiatiefnemer John Van den Borne. "Onze lange lijst van bekende Nederlandse podia, zoals Paradiso Amsterdam, Effenaar Eindhoven en Tivoli Utrecht wordt nu aangevuld met een aantal bijzondere Belgi sche locaties, zoals de beroemde poppodia Ancienne Belgique in Brussel en Trix in Antwerpen. De winnaars van de verschil lende landen treffen elkaar in een spetterende 'Grande Finale', die plaats zal vinden in Nederlands grootste poppodium 013 Tilburg.” De Tilburgse Koerier mag tien keer twee kaarten weggeven voor The dark party. Belangstellenden maken kans op de gratis toegangsbewijzen door zo snel mogelijk een e-mail te sturen naar avdburg@tilburgsekoe- rier.nl. Vermeld in de onderwerpregel The Dirty Brothers'. De eerste tien mensen die zich aanmelden, krijgen twee kaarten. Deze kunnen morgen- 1.00 uur bij de kassa van opgehaald. Brothers neemt het publiek de surrealistische wereld lesjes, Zorba-de-Griek- nuizenvallen, accu's, te- Clash Jaarlijks melden zich meer dan 1.500 coverbands aan, waarna via een voorselectie per stijl de beste bands worde* •1*- De vele voorrondes en finalerondes trekken e dan 60.000 bezoekers. De bands strijden t categorieën om 'The Clash of the Cover Be bijbehorende titels 'Beste coverband' (r1' coverband' (publiek). De uiteindelijke winnaars van The Clash of the Cover Bands Awards krijgen naast de eeuwige roem en naamsbekendheid een CD-contract met videoclip, plugging en distributie in de Be nelux, een presentatie-avond van de single met videoclip, een DVD-contract, 20 optredens in de Benelux en kunnen rekenen op coaching en begeleiding. pelpiercings, nietapparaten en nog veel meer wonderlijke attributen. The dark party is een samensmelting van sideshow stunts en hedendaags komisch theater, dat in Europa niet of nauwelijks te vinden is. The Dirty Brothers waren de afgelopen tijd di verse malen te bewonderen op grote theaterfestivals in Edinburgh, Parijs en Sydney en zijn deze weken einde lijk in Nederland. Voor meer informatie over de Dirty Brothers kunnen belangstellenden kijken op www.facebook.nl (zoeken op The Dirty Brothers) of op www. ruuddegraaf.nl. DeTilbur eniging E dinsdag dinsdag novembc slaat toe op de pla gebeurt in theater aan de de Veldhovenring in Tilburg. De voorstelling gaat over Huub Smit, de eigenaar van evenementenbureau Spektakel, die flink in de geldproblemen zit. Hij moet bezuinigen en zijn eerste slachtoffer is huishoudster Celien. Maar zijn vrouw is het daar niet mee eens, want wie moet dan het huishouden doen? Dit is tevens de jubi- leumuitvoering van Corrie van Lieshout, die dit jaar 25 jaar bij DOTO speelt. In het stuk speelt zij de hoofdrol van Celien, de huishoudster. De voorstelling begint om 20.15 uur. Na afloop wordt de jubilaris gehuldigd. In 1969 begon Simek aan zijn vrije leven in Nederland, midden in de seksuele revolutie. Je moet hersens hebben om van hem te houden. En durf om te le ven, niet alleen om te consumeren. Zijn voorstelling '69 is een confrontatie met het publiek. Een provocatie natuurlijk, want dat is hij: charmeur, provocateur, pyromaan en brandweerman. De oud-tennisser en interviewer vindt dat nu het moment is gekomen om zijn levensverhaal te vertellen, in een boek en op toneel. Zijn ouders zijn dood, zijn broer is dood, Tsjechoslowakije bestaat niet meer en geïntegreerd zijn is ook niet alles. Kaarten voor '69 zijn verkrijgbaar via www.tiliander.com of via 013-5217220. nis achter zich. Hij speelde met Chet Baker, Dizzy, Ben Webster, Stan Getz en vele anderen. Nog steeds is hij nieuws gierig naar nieuwe ontwikkelingen. Mi guel Martinez en Mark Haanstra spelen bij veel moderne jazzgroepen als Mar- igejazzgeschiede- tinez Move, New Cool Collective, Yuri Honing Wired Paradise en Agog, maar dat maakt hen niet minder hongerig naar het doorgronden van de traditie. De uitwerking die de drie musici op elkaar hebben, klinkt als een genre- en stijloverstijgend avontuur. Communi catie met elkaar en het publiek, daar gaat het om. Het repertoire bestaat uit 'standards' die nooit helemaal stan daard zijn geworden. In februari nam het trio zijn debuut-cd op. De presentatie vond plaats tijdens de 75e verjaardag van Engels in het Bimhuis in mei. °C C 0) <D C N C <D 12* 0) II 0 IW club Tilburg Triborch or ganiseert op 18 december a.s. een speciaal concert met Wibi Soerjadi in Tiliander in Oisterwijk. Innerwheel is een wereldwijde serviceclub be staande uit de partners Rotaryleden. Deze club neert de opbrengst v concert aan De Honc in Oisterwijk en wil op manier een bijdrage lev aan de ontwikkeling de speeltuin van de Hc berg. Het wordt een prachtig dyna misch evenement op hoog niveau. Aansluiten^ uu.. concert is een gezellige after party met hapjes, drankjes en live muziek. Toegangs bewijzen, inclusief voor de afterparty, kosten 55,-. Indien u dit concert bij wilt wonen en de kinderen van de Hondsberg wilt helpen aan een mooie speelplaats, kunt u kaarten bestellen via innerwheel-tt@hotmail.com of tel. 06-47806830. In De Nwe Vorst aan de Willem Il-straat is Renske van den Broek met Fast car te zien. Dit is een monoloog en een drumsolo, maar ook een stand-up- show. De voorstelling vertelt over een jongen met een heftige vorm van Gil les de la Tourette. Ray is een gedwon gen clown. Zijn ziekte dwingt hem in een absurd groteske persoonlijkheid. Achter de facade zit echter een diep wanhopig mens. Ook is de dansvoor stelling Ground floor van Elodie Morard en Teresa Noronha Feio te zien. In Paradox aan de Telegraafstraat treedt Mr. Probe op. Na een periode waarin zij beiden met andere projec ten bezig waren, steken Marieke Be- rendsen en Bruno Nelissen weer de koppen bij elkaar. Mr. Probe vroeg een aantal Nederlandse, Vlaamse en Duitse H2001 werd het Ballet Ra- iüan opgericht door dan re en choreografe Nilda tora. Het Ballet Rakatan Hordt gezien als een van Je meest getalenteerde en iielzijdige Cubaanse dans- jroepen van de afgelopen jaren. De meeste dansers uit het gezelschap zijn afgestu iterd aan de vernieuwde tala Nacional de Arte de la Hafena, waarin heden daagse danstraining wordt gecombineerd met alle aspecten van de Cubaanse tos en de Latijns-Ameri- anse stijlen. "These guys are fabulous", beweerde soullegende Solomon Burke over the Deep River Quartet. Niet verwonder lijk dus dat deze vier mannen, vier persoonlijkheden, vier unieke stem men samen met het indrukwekkende gospelkoor Evocs een spirituele gospel mochten zingen tijdens de Solomon Burke tribute, twee dagen na zijn dood, in Paradiso. Deze twee tenoren, een ba riton en een bas zijn ook voortdurend op zoek zijn naar de perfecte klankhar- monie. Typischer kan the Deep River Quartet niet omschreven worden. Met groot enthousiasme swingt de groep Jelena Kostic beleefde op 9 maart 1991 als 17-jarige intens de opstand tegen het regime in Belgrado, de hoofdstad van het toenma lige Joegoslavië. Uit haar ervaringen ontstond de dansvoorstelling March, die vandaag, donderdag 4 november, vanaf 20.30 uur te zien is in Theater De Nwe Vorst. March legt een situatie bloot waarin je als mens tot in de kern wordt uitgedaagd, tot het punt waar je adrenaline gaat stromen en je buiten jezelf raakt, daar waar de rebel lie in je losbreekt. In een van protest bestaan 1 verslagenheid aar. De voorstelling Wegens het grote succes dat zij in oktober behaalden en op veler verzoek, zullen de Jazzhounds ook in november weer van zich laten horen tijdens het Jazzmatinee in Kasteel Nemerlaer in Haaren. Op zondagmiddag 7 novem ber zullen zij het souterrain van het kasteel weer vullen met hun ongedwongen Jazzy klanken. Aanvang om 14.00 uur. Op enthousiaste wijze duiken de Jazzhounds de ge schiedenis van de toeganke lijke jazz in. Ze zullen diverse stijlen ten gehore brengen zoals de jump, blues, swing, bebop, ballads en poppy jazz en maken zo een mooie combinatie tussen jazz en entertainment.Tijdens het matinee krijgt het publiek ruim de gelegenheid om in gesprek te gaan met de muzikanten. Ook zullen de muzikanten telkens uiteen zetten hoe en wat ze spelen, wie de componist is en welke aardige details bij personen en het tijdperk horen. De mogelijkheid bestaat om te reserveren via tel. 06-10924883. Dit is niet ver plicht. De entree bedraagt 5 euro per persoon, waarvan een deel ten goede komt aan het onderhoud van Kasteel Nemerlaer. zich een weg door jazz, blues, gospel, pop en zelfs klassiek repertoire. Bege leid door hun geweldige band geven deze vocale talenten een concert waarbij niemand zijn handen en voe ten stil kan houden. De warme stem men, verrassende arrangementen en stijlvolle presentatie hebben The Deep River Quartet gemaakt tot Europa's meest bekende vocal-group. Kaarten zijn te verkrijgen aan de kassa van cultureel centrum Jan van Besouw of telefonisch te reserveren via num mer 013-5343400 tijdens kantooruren, of via e-mail info@janvanbesouw.nl. nponisten om bijzondere stukken schrijven. Impro meets virtuoso in Convection van Frank Crijns; een rock- gitarist met viool als versterker in de theatrale performance Shootout van David Helbich. Bizar, maar ook humo ristisch. In Ruimte-X vindt de try-out van Anti pode II van componist, musicus, per former Merlijn Bisschops plaats, een vrijmoedig straatgevecht tussen viola d' amore en tape met aftastende bal dadigheid, agressieve ritmiek en ge mene kneepjes. Ruim een week nadien zal tijdens November Music, op 14 no vember in de Toonzaal in Den Bosch, een uitgebreide versie hiervan worden uitgevoerd: Antipode I, II en III, triptiek voor klavecimbel, viola d'amore dwarsfluit.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 5