eentefuew i/i/s ^0 I Subsidie voor ontsluiting omgeving van Piushaven ‘Lokfietsen’ met gps om dieven op te sporen Algemeen 7 neen 6 LEUKE DINGEN DOEN AAA I K ■lïl DETILBURGSE koerier DONDERDAG 21 OKTOBER 2010 in Tilburg herinrichting en on- herinrichting diverse traat 40 plaatsen dakkapel innin- www.tilburg.nl 17 veranderen entreepui/ Telefoonnummers 542 88 11 Gemeente Tilburg Fietsendieven slaan onder meer bij deKapelhof geregeld hun slag. (Foto team Media gemeente Tilburg) ppknapbeurt. (Foto team West Bezoekadressen Een deel van het Piushavengebied. (Foto team Media gemeente Tilburg) Bouwrubriek Ruimtelijke plannen 0132131313 Kapvergunningen mber werkzaamheden Tel.: 0900-2020815 (35 cpm) E-mall: vwOtllburg.nl Internet: www.vwtllburg.nl U kunt onder meer naar Düsseldorf, Berlijn, Parijs en Londen. en een van Lrelaan cember groot onder LAND VAN OE HILVER ‘Schatzoekers' is de naam van drie routes door het Land van de Hilver, speciaal voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De route van 5 km is verwerkt in een spannend verhaal. Het deelnamepakket kost 12,50 en bestaat uit de drie routes, een schat kaart, een kompas en een sleutel om de schatkist te openen. GESCHIEDENISNACHT De Week van de Geschiedenis duurt nog tot 24 oktober. Op 21 oktober vanaf 19 uur organiseert het Regionaal Archief Tilburg de eerste ‘GeschiedenisN8’ van Tilburg en omgeving. Het Stadsmuseum en de stichting Tilburg te Water dragen ook een steentje bij. Meer informatie: www.regionaalarchieftilburg.nl. DANSMAAND In oktober is de stad een groot podium voor dansers. Workshops, experimenten en voorstellingen wisselen elkaar af. Op het theaterpluche, de vlakke vloer en in de winkelstraten. VVV Tilburg Nieiiwlainlstra.il 34. blliu'i; ma Agentschap Rooi Pannen Pr. Atiaus Verkooppunt Udenhout ‘Nogmaals1, VW Tilburg I KERSTDAGTOCHTEN j Vir,dt u het leuk om kerstmarkten te bezoeken? In de nieuwe, gratis folder staan niet alleen dagtochten, maar ook ’logementen inclusief overnachtingen. iSCHOT i, 2 berken in het plantsoen «751/10). 532 63 26 Brandweer 0900 8844 Politie 0900 4636443 GGD 1-1-2 Alarmnummer Wet bodembescht.r tning laan. 8 berken in bestrating tsoen achter nr 121 t/m 159 ampstraat 41, 3 coniferen in 1 (6755/10). In week 40 -41 hebben burgemeester i wethouders de volgende bouwvergum gen verleend: Z.Voorscbotenstraat 74 plaatsen dak kapel (20101184) t.Vurenstraat 14 bouwen woning (20101040) TILBURG l.Vierbundersweg 90 vergroten bedrijfs ruimte (20100920) rellaan (BKE) mber herbestrating. atum en het nummer gen het bezwaar- BKE) vember onderhoud. BERKEL ENS 1. De Kraan, 2 naast nr 37 (675 over één niet over Verzoeken om ontheffing die ter inzage liggen nelaan :mber herinrichting mielaan en Conserva- Meer informatie: www.tilburg.nl -> WWW. pïUS,rwi.il 1 werkzaamheden aardijstraat en Lan- mrichtingsverkeer TIP VAN DE WEEK: SPEURTOCHT Ruim een uur met de kinderen de stad ontdekken en vragen beantwoorden over het centrum van Tilburg. U begint of eindigt hij het Wapen van Tilburg met een etentje. Vanaf 9,50 per persoon. Meer‘informatie: *ww.vwtilburg.nl. Stadswinkels na 16 uur uitsluitend open voor afspraken, Reeshof na 13 uur. Afspraken mogelijk op alle tijdstippen binnen openingstijden. Kijk op het digitaal loket of bel 213 13 13. Meer informatie: www.tilburg.nl -> bouwvergunningen. Meer informatie: www.tilburg.nl -> fiets www.fietsdiefstalregister.nl Servicepunt Berkel-Enschot Openbare bibliotheek Eikenbosch 7 Open: maandag, dinsdag, woens dag 14 -17 uur, donderdag 10 -12 uur, vrijdag 14.30- 19.30 uur. antweg oktober fietspad «weg (BKE) cember dicht tussen ennest-Oost. 5W' Post dagtel weker Servicepunt Udenhout Openbare bibliotheek Tongerloplein Open maandag, woensdag, donderdag 14 -16 uur. Dinsdag 10 -12 uur en vrijdag 17.30 - 19.30 uur. fiets goed op slot in een bewaakte stalling." tien daders zijn drie veelplegers en jongens tot 25 jaar. De politie en de gemeente zetten binnenkort ‘lok fietsen’ in met een ingebouwd gps-systeem. Als ze gestolen worden, laat dit onzichtbare apparaat via een satellietverbinding zien waar ze zich bevinden. Dat maakt het makkelijker om dieven en helers op te sporen. e fietsen bij AFAC stalde fietsen die im zijn verwijderd, den opgehaald bij de lene Fiets Afhandel e is gevestigd aan de straat 19 a. Fietsen die kken staan, veroorza- De eigenaar kan de n met een legitima- een passende fiets- iFAC rekent 10 euro ekosten. Iedereen kan gratis een code laten het frame van een zo minder interessant Publiekshal Sociale Zaken Koningsplein 8 Open maandag t/m donderdag 8.30 - 16 uur, vrijdag 8.30-12.30 uur. De subsidie is afkomstig van het Operationeel Programma Zuid-Neder- land (OP-Zuid). Dit is een samenwer kingsverband van de provincies Lim burg, Noord-Brabant en Zeeland en de steden Breda, Tilburg, Den Bosch, Eindhoven, Helmond, Venlo, Sittard, Geleen, Heerlen en Maastricht. De activiteiten waarvoor OP-Zuid geld geeft, worden medegefinancierd uit het Europees fonds voor regionale ontwikkeling. Stadswinkel Noord Brucknerlaan 20a Open maandag 13-18 uur, dins dag, woensdag, donderdag 10 -18 uur, vrijdag 13-20 uur. Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 128 (ingang naast het paleis) Open maandag 13 -18 uur, dins dag, woensdag en vrijdag 10 -18 uur, donderdag 10-20 uur. Media gemeente Tilburg) komt u tegemoet 1 met bijzondere bijstand burg.nl -> piushaven ishaven.net In week 42 hebben burgemeester en wet houders de volgende kapvergunningen verleend: stemmingsplan ‘Berkel, 3e herziening (St. Willibrordstraat)’ heeft betrekking op de bouw van een vrijstaande woning op een perceel, dat is afgesplitst van het perceel gelegen aan de St. Willibrordstraat 6 te Berkel-Enschot.' De raadsbesluiten en de beide bestemmingsplannen met bijlagen liggen gedurende de genoemde termijn voor een ieder ter inzage in de stad Centrum en het plan ‘Berkel, 3e her (St. Willibrordstraat)’ daarnaast ook servicepunt Berkel-Enschot (zie voor adres sen en openingstijden het colofon). Ook zijn de bestemmingsplannen en de bijlagen te bekijken en te downloaden op www. tiiburg.nl ruimtelijke plannen. Tegen de bovengenoemde twee vastgestelde bestem mingsplannen staat, gedurende de termijn van terinzagelegging, rechtstreeks beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Beroep tegen een bestemmingsplan kan worden ingesteld door iedere belanghebbende, die tijdig zijn of haar zienswijze tegen het eerdere ontwerpbestemmingsplan bij de gemeente raad kenbaar heeft gemaakt, alsmede door iedere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze tegen het voorgaande ont werpbestemmingsplan kenbaar te maken. Artikel 3.23 Wro ontheffing: Voor de vol gende bouwplannen c.q. verzoeken om ont heffing willen wij ontheffing verlenen van het bestemmingsplan op basis van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Deze plannen liggen met de ontwerpbesluiten 6 weken ter inzage 22 oktober tm 2 december jgen 70 euro nima kunnen 70 euro ente krijgen via de eedoen-regeling. Het tld voor nuttige en Voorbeelden hiervan •n cursus, muziek en ok echtgenoten en ie kinderen komen in Als de activiteit duur- i euro, moet de deelne- est betalen. Meer in- r dit onderwerp staat e van de gemeente: nl -> meedoenregeling. TILBURG 3. Giekerkstt (20101055) 4. Jaa Heijnsstraat 10 plaatsen airco con- densorunlts (20100804) Artikel 3.6 lid 1c Wro ontheffing: Voor de volgende bouwplannen c.q. verzoeken om ontheffing willen wij ontheffing verlenen van het bestemmingsplan op basis van artikel 3.6 lid 1c van de Wet ruimtelijke ordening. Deze plannen liggen met de ontwerpbesluiten 2 weken ter inzage 22 oktober tm 4 november 2010. traat (U) 24 op 25 oktober den aan spoorwegover- Tilburg krijgt 1,6 miljoen euro subsidie voor een nieuwe brug ei ontsluitingsweg bij de Piushaven. Een samenwerkingsverband v provincies en steden in Zuid-Nederland stelt het geld beschikbaar. De gemeente legt de brug en de weg volgend jaar aan. Stadswinkel Reeshof Kerkenbosplaats 2 Zelfde openingstijden als Stads winkel Noord. 532 60 44 Verhuur sportaccommodaties 542 98 95 Onderwijs en Jeugd 549 55 10 Beheer en Onderhoud 0900 0595 Regiotaxi Zes fietsenstallingen Veilig en bewaakt stallen kan in Tilburg in zes fietsenstallingen. De vijf gemeentelijke stallingen zijn gratis. Ze bevinden zich op de Heuvel, de Katterug, Stappe- goor, het Pieter Vreedeplein en bij de concertzaal. De gemeente adviseert om bij het kopen van een tweedehands fiets het framenummer te controleren op internet. Het is verstandig een verkoper te vragen zijn identi teitsbewijs te laten zien. Consu menten hebben alleen wettelijke bescherming als de fiets bij een erkende handelaar is gekocht. Dit geldt niet bij aanschaf op verkoopsites, op straat en op de markt. De lokfietsen komen te staan op verschillen plaatsen in Tilburg. De afgelopen tijd is al een lok- fiets zonder gps met succes ingezet. In twee maanden stalen dieven de fiets tien keer, waarna zij werden aangehouden. De fiets heeft een aantal keren onafge sloten gestaan bij de Kapelhof, op het Pieter Vreedeplein en bij de buitenstalling aan de Spoor- laan. Dit zijn plaatsen waar vaak fietsen verdwijnen. Gedupeerden hebben meer dan veertig keer per jaar aangifte gedaan van diefstal op de drie genoemde plekken. Meestal werd de lokfiets binnen een uur meegenomen. Onder de van ernstige bodemverontreiniging of dat spoedige sanering noodzakelijk is; - vast te stellen dat de omvang van de verontreiniging ter plaatse van ‘voorma lige peilbuis 11' niet is bepaald en dat wij derhalve niet kunnen vaststellen of sprake is van een geval van ernstige bodemver ontreiniging of dat spoedige sanering noodzakelijk is; te bepalen dat het gebruik (functie) van de bodem, anders dan industrie aan de afde ling Milieu van de gemeente Tilburg dient te worden gemeld. Beschikking en bijbehorende stukken lig gen vanaf 22 oktober 2010 gedurende zes .„.ken ter inzage in stadswinkel Centrum. AJ-es en openingstijden: zie colofon, omnen zes weken na de dag waarop de "chikklng is bekendgemaakt, kunnen enden tegen dit besluit, op Daling diefstallen Het aantal fietsendiefstallen in Tilburg neemt dit jaar sterk af vergeleken met 2009. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van aangif ten. Burgemeester Peter Noorda- nus: “De daling is met name te danken aan de gerichte aanpak door de Taskforce Tilburg Veilig. Inzet van lokfietsen is een mooi voorbeeld van hoe je de systema tiek van de fietsendieven kunt ondermijnen en tegenhouden. Al ligt de sleutel tot preventie nog primair bij de eigenaar: zet je TILBURG 2.Heuvelstraat 1 gevel <20101202) 3Jolstraat 10 vergroten woning (20100840) 4. Jolstraat 6 vergroten woning (20100838) 5. Jolstraat 8 vergroten woning (20100839) 6. Kwaadeindstraat 123 vergroten woning (20100962) De ontsluitingsweg en een hoog waardige omgeving voor onderne mingen en recreatie zijn belangrijk om nieuwe bedrijvigheid aan te trekken. Ook wil de gemeente met de aanleg de bouw en verkoop van woningen stimuleren. Berend de Vries: “Dat is iets waar ons college in deze economisch moeilijke tijden stevig op inzet.” 213 13 13 Burgerzaken, Belas tingen, Parkeren, Bouwen en Wonen, Sociale Zaken, Schuldhulp verlening, Loket Z 0800 1920 Centraal Meldpunt 0800-3 65 65 65 Centrum jeugd en gezin TILBURG 1. Kruidenla en plants (10/2828). 2. Molenbochtpleln, 1 lijsterbes in plant soen to nr 33 (10/2829). 3. Averkampstraat 13, 1 wilg in voortuin J (6753/10). S 4. Averkampstraat 15, 1 berk in voortuin I (6754/10). 5. Averkam I achtertuin grond van artikel 87 Wbb juncto artikel 20.1 Wet milieubeheer juncto artikel 7:1 Algemene wet bestuursrecht (Awb), een bezwaarschrift indienen bij het college van de gemeente Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Het bezwaarschrift moet zijn ondertekend en moet ten minste bevatten: - naam en adres van de indiener; - de dagtekening; - vermelding van de dat,,m 1 van het besluit waartegen nci i schrift zich richt; - de gronden van het bezwaar. Bij de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 250Ö EA Den Haag, kan eventueel een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaar schrift is ingediend. 542 91 41 Gebiedsteam Oude Stad 542 90 88 Gebiedsteam Noord 542 98 07 Gebiedsteam Binnenstad 542 82 20 Gebiedsteam Ontvangen bouwaanvragen Voor het bouwen en veranderen van bouw werken is meestal een vergunning nodig. Met vragen hierover kunt u terecht bij de dienst Publiekszaken (telefoon 013-213 13 13). Het college van burgemeester en wet- ingevolge de Algemene wet bestuursrecht houders maakt bekend dat in de afgelopen kan eenieder wiens belang rechtstreeks twee weken bij de afdeling Bouwvergunnin- door een besluit is getroffen, binnen zes gen de volgende aanvragen om bouwver- weken na de dag waarop dit besluit aan de gunning zijn binnengekomen: aanvrager is verzonden tegen dit besluit schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemees- verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. In af wijking van bovenstaande alinea geldt voor bouwvergunningen waarvoor gelijktijdig ruimtelijke ordening het volgende: Tegen deze besluiten kunnen belanghebbenden die zienswijze hebben ingediend over het ontwerpbesluit beroep instellen bij de voor zieningenrechter van de rechtbank Breda. ten geen bezwaar indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Status informatie over deze besluiten is te vinden via www.tllburg.nl digitaal loket burgers, zoeken op status. Vastgestelde bestemmingsplannen Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt ingevolge het be- r__ paalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke de Afdeling bestuursrechtspr; ordening (Wro) bekend dat de gemeenteraad Raad van State, Postbus 2001! op 11 oktober 2010 de bestemmingsplan nen ‘Vossenberg de Scheg’ en ‘Berkel, 3e herziening (St. Willibrordstraat)'ongewijzig d heeft vastgesteld. De plannen liggen, met bijbehorende raadsbesluiten, van vrijdag 22 oktober 2010 tot en met vrijdag 3 de cember 2010 voor een ieder ter inzage. Het plangebied van het bestemmingsplan ‘Vos senberg de Scheg’ ligt tussen de Burgemees ter Letschertweg (de Noordwesttangent) in het noordoosten, de Gesworenhoekseweg in het noordwesten, de Dongenseweg in het zuidwesten en Bedrijventerrein Vossenberg II in het zuidoosten. Het bestemmingsplan heeft betrekking op een bedrijventerrein en maakt het tevens mogelijk om in een deel van de nieuwe bebouwing facilite- ende voorzieningen te vestigen. Het be- immingsplan ‘Berkel, 3e herziening (St. llibrordstraat)’ heeft betrekking op de uw van een vrijstaande woning op een rceel, dat is afgesplitst van het perceel legen aan de St. Willibrordstraat 6 te rkel-Enschot De raadsbesluiten en de imingsplannen met bijlagen ende de genoemde termijn stadswinkel erziening n“ ok in het keling» situatie wordt1 het oos de Ring bende die zl. tijder hebbenden ^onde^n^oAchrifteHJlOiun Vergunningen kamerverhuur zienswijze naar voren brengen over de Bij de verhuur van kamers aan drie of meer voorgenomen^besluttem^Deze dienen te personen Is meestal een vergunning nodig, ken. Posfbus 90118, s'oOOWWb^rg.'voo? XhnVvêrgïZ^ O^en inzage van de stukken kunt u terecht op de bij het digitaal loket op www.tilburg.nl volgende locaties: Stadswinkel Centrum: kamerverhuurvergunning. Op de website alle bouwplannen. Stadswinkel Reeshof: vindt u ook een overzicht van alle bij de bouwplannr. 3. gemeente bekende kamerverhuurpanden met daarbij aangegeven of reeds een ka merverhuurvergunning is aangevraagd en is afgegeven. Tot slot vindt u hier informa tie hoe u bij de gemeente nog onbekende kamerverhuurpanden kunt melden. Alle voornoemde kapvergunningen zijn aan aanvragers bekend gemaakt op 21 oktober 2010. Noordhoek 2010 De Wet ruimtelijke ordening (Wro) geeft aan dat bestemmingsplannen eens in de tien Jaar geactualiseerd moeten worden. Het bestemmingsplan voor het plangebied De Noordhoek is vastgesteld op 30 augustus 1999 en derhalve aan een wettelijk voorge schreven actualisering toe. Hiertoe heeft de gemeente een conceptplan opgesteld. Dit conceptplan is - met uitzondering van een kleinschalige ontwikkeling aan Elzenstraat CA niet gericht op toekomstige ontwik- agen, maar conserveert de bestaande atle. Het plangebied De Noordhoek dt begrensd door de Hart van Brabant- in het noorden, de Noordhoekring in asten, de Bredaseweg in het zuiden en igbaan-West in hét westen. Bewoners het plangebied (en andere belangheb- den) kunnen de vragen en opmerkingen, zij eventueel hebben, kenbaar maken ens een inloopavond op donderdag 4 november 2010, van 19.00 tot 21.00 uur in de koffiekamer op de eerste verdieping van Stadskantoor 1 (Stadhuisplein 130). Vooraf aanmelden voor de inloopavond is niet nodig. Voor meer informatie over het bestemmingsplan Noordhoek 2010 en/of de inloopavond kunt u contact opnemen met de heer De Boer van de afdeling Steden bouw op telefoonnummer 5429354 en per email vla xander.de.boer@>tilburg.nl. Welstandscommissie De welstandscommissie brengt advies uit over het uiterlijk van gebouwen, o.m. bij bouwaanvragen. De volgende, openbare vergadering is op 27 oktober van 9 tot 14 uur in Stadskantoor 1, in de ontvangst ruimte. De lijst met plannen die besproken worden, kunt u inzien op maandag en dins dag voor de vergadering op de adressen die elders in deze rubriek staan. Meer informa tie: Coen van Barneveld, tel. 542 91 38. snelverkeer sers kunnen i g- Inwerkingtreding Op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht kan eenieder wiens belang rechtstreeks door afgifte van deze kapvergunning wordt getroffen, daartegen zwaar aantekenen bij het college van jrgemeester en wethouders van Tilburg, istbus 90155, 5000 LH Tilburg. Een ge- '"tekend bezwaarschrift dient binnen 6 en na deze bekendmaking te worden ingediend en dient tenminste te bevat ten: een omschrijving van de beschikking waartegen het bezwaar is gerieht, alsmede de gronden van het bezwaar. Daarnaast kan bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda, een-ver zoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaarschrift is ingediend. Van voornoemde kapvergun ningen kan pas gebruik worden gemaakt 3 weken na de dag van bekendmaking aan de aanvrager. Indien binnen deze termijn van 3 weken een bezwaar bij het college van en levens Ven Wethouder Berend de Vries is blij voorziening bij de arrondlssementsrecht- met de. toekenning Hiermee kun- bank is ingediend kan van deze vergunning nen WIJ de aantrekkelijkheid van pas gebruik worden gemaakt, nadat op het het Piushavengebied aanzienlijk verzoek om een voorlopige voorziening vergroten en voorkomen dat het qua afwijzend is beslist. verkeer dichtslibt." Voor bestaande maar vooral ook nieuwe bedrijven Wie de kapvergunningen met de bijbeho- zjjn dit zwaarwegende aspecten. rende tekeningen wil inzien en wie vragen Ook bewoners en recreanten hebben heeft, kan contact opnemen met dhr. P. de uaat u,; j- aan]eff Rooij, Gebiedsontwikkeling, tel. 542 87 24. J U stelt beroep in door binnen de beroeps termijn een gemotiveerd, gedagtekend en ondertekend beroepschrift in te dienen bij J- ‘.fdellng bestuursrechtspraak van de nadu vail State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Een vastgesteld bestemmings plan treedt in werking na het verstrijken van de beroepstermijn. Een ingesteld be roep schorst de inwerkingtreding van het vastgestelde bestemmingsplan niet. Wel is het gedurende de beroepstermijn mogelijk de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak schriftelijk te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen tegen het vastgestelde bestemmingsplan (adres idem). Indien een dergelijk verzoek is gedaan, wordt de inwerkingtreding van het plan opgeschort totdat op het verzoek is beslist. Beschikking op grond van artikel 29 en 37 Wbb Mj het college van de gemeente Tilburg isop 7 juli 2010 door WDP Nederland BV om een beschikking verzocht op basis van een nader bodemonderzoek op grond van artikel 29, lid la, en 37 Wbb voor de locatie Siriusstraat 7-9 te Tilburg. In de beschik king besluit het college: vastte stellen dat er sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging ter plaatse van 'spot 01'; vast te stellen dat ter plaatse van 'spot 01’ geen sprake is van onaanvaardbare risico’s voor mens, plant en dier en dat spoedige gen v< sanering van het geval niet noodzakelijk is; weker vast te stellen dat de omvang van de Adres verontreiniging ter plaatse van ‘spot 02’ Binne niet Is bepaald en dat wij derhalve niet kun- beschikking i nen vaststellen of sprake is van een geval belanghebber 213 23 23 Ondernemerszaken 549 53 18 Vastgoed 542 93 03 BKW Startersadvies 583 93 93 Brabants Afval Team 542 33 17 Grofhuisvuillijn 542 99 55 Klimaatbureau TILBURG 1. Van Doorenstraat 13 verhuurbedrijf (20104721) 2. Enschotsestraat 161 - 161A oprichten overkapping (20100427) 3. Vurenstraat 3 bouwen woning met garage/berglng (20100803) van het b srsrecht 1 tstreeks

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 7