I to 3 1 Snuffelen tot je erbij neervalt L I Warm welkom met een negerzoen ra Dolle dagen O Koningschieten bij Sint Jorisgilde brengt de regio Tn beweging Dressuur- Allereerste 'Sous Ie Pont' volgende week te beleven Sportkrant} Tricolores WILLEM II ;xens g, 1 wedstrijden Bomenfietstocht Stichting Thuishaven Tilburg present op boekenmarkt Zaterdag Demonstraf ie Panasonic LUMIX TUERL1NGS DeTilburgse Koerier OPLAGE 111.000 VERSCHIJNT IN TILBURG, GOIRLE, RIEL, LOON OP ZAND, UDENHOUT, BERKEL-ENSCHOT, OISTERWIJK, MOERGESTEL, HILVARENBEEK EN HULTEN. DONDERDAG 26 AUGUSTUS 2010 JAARGANG 53 NR. 2760 Twitter-vrij r'y.- FOTO: JAN STADS/PIX4PR0FS Wie de koningsvogel naar beneden schiet, mag zich koning noemen. Aldert van der Burg Gemeentenieuws Donderdag 2 september verschijnt hij weer... Aantal startende 55-plussers fors gestegen 1 i op in V bijge- f >od. FOTO: PETER LIGTENBERG www.tapijtcentrum.nl .en dan? Afgelopen week was het de beurt aan 1600 studenten om via de TIK-week kennis te maken met hun nieuwe studentenstad. Déze week worden op de Universiteit van Tilburg (UvT) 840 buitenland se studenten welkom geheten tijdens de Welcome Week. Wilt u adverteren in de nieuwe Sportkrant? VRIJDAG 27 AUGUSTUS Detc— krijgbc- Cools t:: verzorgt een op“ De mar ZATERDAG 28 AUGUSTUS Neem contact op met De Tilburgse Koerier Cor de Groot T. 013 - 536 88 05 M.06-211108 04 info@tilburgsbkoerier.nl en. eld 'gen be- ,c,i sterk phandel erdag 11 jurlijk fan- enteraads- van torso's f Lilian Sche jtuur een me sadvocaten.nl Dcaten.nl j,n. Bij de Je nieuwe enburg en de dressuur viertal t"“* op zateruav 09.00 uur i verplichte oefer-- door een deskunu Zondag zullen de de Z1 er Muziek uitvoeren. De gratis. Het wedstrijdterr zich aan de Heukeloms Heukelom. Een boottocht over het water, stilhouden in een grotachtige ruimte, de verte zien waar het kanaal zich in de horizon ver liest en dan twee stemmen horen die je meenemen naar een wereld vol kleurrijke taferelen. Het klinkt als een romantische droom en deze is op 4 september mee te maken. I TAPIJTCENTRUM fïïïlNEDERLAND EUROGORDIJN lijk via www.tilburgtewater.nl of 06- 25515556. Sous Ie Pont is een initiatief van Stich- Er is plaats voor zo'n vijftig ting Tilburg te Water en vindt volgend i. Reservering is noodzake- jaar maandelijks plaats, met een geva- Tijdens een Informatiemarkt die afgelopen dinsdagmiddag werd gehouden maakten uitwisselingsstudenten kennis met enkele oerhollandse producten zoals drop, een droog koekje en natuurlijk de negerzoen. LEES MEER OP PAGINA 13 lichtjes, zetten Coelers en Coenen hun talent en ervaring op het gebied van tekst, zang en instrumentaal spel in om de aanwezigen te vergasten op een uur van poëtische en muzikale klanken. Coelers en Coenen maken ook deel uit van de programmering van het festival Poëzie en Muziek, dat een weekend la ter plaatsvindt in Paradox. Deelname aan dit varend concert kost 15 euro. E~-■““- personen. Reservering is rammering. De stichting itiatieven om de 'verras sende en veelzijdige waterkant van Tilburg te ontsluiten voor iedereen die deze wil beleven'. In het centrum van Tilburg vindt aan staande zondag, 29 augustus, van 10.00 tot 17.00 uur voor de dertiende keer de inmiddels befaamde boeken- manifestatie Boeken rond het Paleis plaats, georganiseerd door de Stich ting dr. PJ. Cools msc. Wethouder Jan Hamming opent het evenement om 12.00 uur in het Paleis-Raadhuis. Volgende week zaterdag zijn zange- res/gitariste Sandra Coelers en dichter/ voorlezer Herman Coenen de eerste gasten in een serie avondconcerten on der de titel Sous Ie Pont. De Tilia steekt van wal voor een tocht langs rietkragen, strueel, waterhoentjes en oeverlopers. Aangekomen onder de brug van de vroegere Meierijbaan, gaat de vloot gevuld met publiek en artiesten voor anker. In het duister van deze unieke concerthal, aangelicht door vele sfeer- Htn om Wilhelminakanaal te verdiepen en te verbreden SolarVlinder als oplaadpunt voer elektronische voertuigen Gemeente schaft zestien nieuwe Mrfgasauto’s aan A A A Vrijdag 27 augustus 2O.4S uur Ontslag m.hollants@kzoadv l.scheepens@kzoadvoc www. kzoad vocatenn I Andere tijden, andere advocaten Met De Sportkrant willen we laten zien 1 hoe leuk sport is, wat I voor sporten er in onze I regio allemaal zijn en waar u eens kunt gaan kijken. In deze krant komen uiteenlopende sporters aan het woord. Liefhebbers die praten over hun passie, hun clubje, hun bijgeloof. Zowel nieuwsgierige lezers als fervente bibliofielen vinden zeker wat van hun gading in het aanbod aan oude en nieuwe boeken op de grootste boe kenmarkt van Zuid-Nederland. In drie honderd kramen rondom het Paleis- Raadhuis bieden niet alleen officiële boekverkopers, maar ook particulieren hun boeken aan. vervolgens op het gemeentehuis aan burgemeester Peter Noordanus. Daar bij wordt opnieuw de vendelgn gebracht. De feestelijke dag wordt gesloten in het gildehuis van Sint Jc aan de Oisterwijksebaan. Bezoe zijn bij deze traditionele wedstrijd harte welkom en de toegang is gra Romans, Nederlandse en buiten landse literatuur, kunst en cultuur, natuur, hobby: al deze categorieën zijn te vinden in de kraam van STT op het Stadhuisplein). Maanden lang hebben vrijwilligers deze boeken verzameld, met als doel een flink bedrag aan inkomsten te Op zaterdag 28 en zondag 29 au gustus aanstaande vinden bij ma nege De Gulle Ruif in Heukelom de landelijk bekende dressuurdagen plaats. De rij- en jachtvereniging De Ruif is er weer in geslaagd ruim driehonderd ruiters in de klassen B tot en met ZZ naar Heukelom te halen om hun capaciteiten in jrsport te tonen. In een buitenringen worden zowel terdag als op zondag vanaf in alle categorieën de eningen beoordeeld skundige KNHS-jury. J deelnemers in sn Z2 klasse ook een Kür op toegang is errein bevindt nseweg 2a in Bram van Beurden en Joost Werkho ven van de Stichting Stadsbomen ne- men belangstellenden graag mee op een bomenfietstocht langs vijf van de tien uitverkoren bomen uit de verkie zing 'De mooiste boom van Tilburg'. De tocht vindt aanstaande zondag, 29 augustus, vanaf 13.30 uur plaats en deelname is gratis. Om 14.00 uur *ordt gestart vanaf de Groenstraat in Udenhout. Het einde van de tocht is om ongeveer 15.30 uur bij de monu mentale treurwilg op het terrein van net voormalig St. Elisabeth Ziekenhuis. Belangstellenden kunnen terecht op agenda ('bijzondere bomenfiets tocht') op www.stadsbomentilburg. nl om zich aan te melden. Vervolgens krijgen ze een ontvangstbevestiging met de exacte vermelding van de start plaats. Bellen naar 013-5361690 is ook mogelijk. Al bijna tien jaar organiseert de Univer siteit vanTilburg (UvT) een introductie week voor buitenlandse studenten. De studenten, waarvan de meeste gaan studeren aan de Economische faculteit, komen uit 77 verschillende landen. De best vertegenwoordigde nationalitei ten zijn Chinees, Duits, Spaans enTurks. Het grootste deel van deze studenten zal naar verwachting de volledige stu die volgen. 275 van hen zijn uitwisse lingsstudent. Ze verblijven slechts een semester, ofwel een half studiejaar, op de Tilburgse universiteit. Tijdens deze Welcome Week trek- E ken de nieuwbakken studenten c groepjes. Iedere groep wordt t„ staan door een buddy, een ouderejaars student die soms zelf ook van buiten landse afkomst is. Deze zal proberen de nieuwe student wegwijs te maken in deze vreemde stad en in dit land met al z'n typische gebruiken. Op het oog simpele vragen als: 'Hoe functioneert het openbaar vervoer in Nederland' of 'Wat zijn de beleefdheidsregels in Nederland' komen hierbij aan bod. Bijzonder is dat deze buddy niet alleen tijdens de introductieweek paraat staat voor deze jongelui maar ook tijdens de rest van hun studieverblijf. verwerven voor de uitgave van het nieuwe boek. Al zo'n twee jaar verricht een groep vrijwilligers research om de gezich ten van en wetenswaardigheden over de Piushaven - in verleden, heden en toekomst - vast te legger Gezichten die in tekst en in beeh worden vormgegeven. Al dit voor werk moet het mogelijk maken om in de tweede helft van het volgende jaar een nieuw, bijzonder boek over de Piushaven uit te geven. Tijdens de boekenmarkt kunnen belang stellenden alvast een voorproefje inzien van het nieuwe boek. Bibliotheek De bibliotheek sluit ook aan bij de boe kenmarkt. Van 10.00 tot 17.00 uur zijn daar tweedehands boeken uit de col lectie te koop. Bibliotheekleden zijn ex tra voordelig uit, want voor hen geldt: drie halen twee betalen. Bibliotheek Midden-Brabant trakteert nieuwe le den op drie maanden lang onbeperkt films kijken en muziek luisteren. Stichting Cools organiseert wederom een literair programma met Ted van Lieshout (illustrator, schrijver van jeugdromans en dichter) en Nop Maas (literair historicus en kenner van Gerard Reve). Dit literaire programma voor jong en oud vindt plaats van 12.15 tot circa 15.00 uur in het Paleis-Raadhuis. toegang is gratis. Kaarten zijn ver- jbaar bij de stand van Stichting ■5 tijdens de markt. Van Lieshout ?rgt van 13.30 tot 14.00 uur nog iptreden in de bibliotheek. nanifestatie wordt publicitair en financieel ondersteund door de ge meente Tilburg en de horeca in de Stadhuisstraat. Op deze laatste zondag van augustus, de dag waarop de mani festatie gewoonlijk plaatsvindt, is het eveneens koopzondag. 'Zitje al op Twitter? Dat is een su- perinformatiebron voor journalis ten', zo wist een gemeenteraads lid mij eind vorig jaar te melden. Mede door deze opmerking liet ik me overhalen om ook actief te worden op deze netwerksite op in ternet, waar je berichtjes ('tweets') van maximaal 140 lettertekens kunt publiceren. Je kunt het zo gek nog niet bedenken, of twitteraars twitteren erover: wat ze op televi sie kijken, wat ze graag eten, wat voor muziek ze beluisteren, wat ze vervelend aan het weer vinden of juist prettig, wat ze met hun kin dertjes aan het doen zijn of wat ze op straat zien als ze vanuit hun kantoor naar buiten kijken. Echt alles. Ik kwam er dus al vrij snel ach ter dat je selectief moet zijn met de mensen die je op Twitter wilt volgen. Ik besloot me vooral te concentreren op de mensen die actief zijn in de Tilburgse politiek en in de kring eromheen (andere journalisten en dergelijke), dat leek me wel nuttig voor een jour nalist. En inderdaad, je pikt heel af en toe wel eens een nieuwtje op en er spelen zich soms aardige discussies af tussen mensen van verschillende politieke gezindten. Desalniettemin ontkom ook ik er niet aan dat ik bij tijd en wijle de grootst mogelijke hoeveelheid flauwekul en non-informatie over I me krijg uitgestort, wat me enorm veel tijd kost. Het is natui tastisch dat een gemeer lid zo gecharmeerd is I van voetballers uit Kameroen en dat haar zoon zo goed nummers van Metallica op zijn gitaar kan spelen, maar wat heb ik eraan om het te weten? Aan de andere kant vroeg ik me af wat het nut was van de elfhonderd tweets die ik heb geplaatst. Daarom besloot ik om me een tijdje geheel afzijdig te houden van alle discussies. Eens •kijken hoe dat zou bevallen. Ik ben nu vijf weken verder en ik kan het iedereen aanraden. Heerlijk, het bespaart je een hoop tijd. Wat anderen er roepen, lees ik gro tendeels nog wel, maar de non- informatie lijkt alleen maar verder op te rukken. Hou er dan helemaal mee op, hoor ik u al denken. Zo ver ben ik nog niet. Twitteren is versla vend, las ik in het Twitter handboek (ja, dat bestaat echt!), dat ik deze week in een winkel in de Heuvel- straat doorbladerde. Zo voelt het i ook: je weet dat het je nauwelijks j iets te bieden heeft, maar hele maal afkicken is moeilijk. Heel erg moeilijk. Een Twitter-vrij bestaan is voor mij dan ook nog niet hele maal in zicht. Het Tilburgse Sint Jorisgilde, dat dit jaar 527 jaar bestaat, houdt aan staande zondag, 29 augustus, op het schietterrein aan de Oisterwijksebaan 11 b (naast het Longa-terrein) weer het traditionele koningschieten. Het feest begint met de gildemis. Dan trekt het gilde, in gezelschap van de Tilburgse zustergilden Sint Sebastiaan en Sint Dionysius, naar de kerk van 't Heike voor de hoogmis om 10.30 uur. Na de mis wordt de vendelgroet gebracht aan pastoor-deken J. Miltenburg. Van af 13.15 uur vertrekt de stoet richting schutsboom op het terrein aan de Oi sterwijksebaan 11b, waar het schieten rond 14.00 uur begint. De strijd om het koningschap is pas beslecht als één van de schutters de koningsvogel naar beneden heeft gehaald. Na de huldi ging keert de stoet vanaf het schiet terrein terug naar het centrum, pastorie van 't Heike wordt de r, koning voorgesteld aan Miltenb I Het aantal 55-plussers dat een eigei drijf begint, is de afgelopen jaren gestegen. De Kamer van Koopf I Brabant houdt daarom op zaterc september een Startersdag die speciaal I voor oudere starters is bedoeld. I In 2005 waren er 1032 starters van 55 jaar en ouder. De afgelopen jaren is I dat aantal enorm gestegen: van 1253 I in 2006 naar 1491 in 2007. In 2008 ging I het om 1678 starters en vorig jaar om I 3.298. Onder de oudere starters zijn I steeds meer vrouwen. In 2005 was circa eenderde vrouw, in 2009 was dat aantal I gestegen tot bijna de helft. Volgens algemeen directeur Henk Ros- I man van de Kamer van Koophandel (KvK) Brabant werd de flinke stijging van vorig jaar veroorzaakt door de crisis I en de daarmee gepaard gaande krapte I op de arbeidsmarkt. "Voor mensen met I een hogere leeftijd is het doorgaans i lastiger om een nieuwe baan te vinden. I In het ondernemerschap vormt leeftijd I geen belemmering. Ervaring kan dan I zelfs een pre zijn. De Kamer van Koop- handel helpt oudere starters graag om goed beslagen ten ijs te komen." De Startersdag op 11 september vindt I van 09.00 tot 14.00 uur plaats in het ge- 3 bouw van de KvK Brabant aan de J.F. Ken- I nedylaan 1 in Eindhoven. Er is een door lopend programma met onder meer een informatiemarkt, een netwerkcafé en een ervaringsstraat. Verder zijn er diverse presentaties over onder meer bedrijfs overname, administratie, belastingen, digitaal netwerken en het starten vanuit een uitkering. Voor de presentaties is van tevoren aanmelden noodzakelijk. Dat kan via www.kvk.nl/50plus. Nieuw gezicht bij Boeken rond het Paleis op zondag 29 augustus is de Stichting Thuishaven Tilburg (STT). Naast allerlei boeken verkopen wil STT promotie maken voor haar nieuwe, derde boek Havengezichten. De opbrengst komt geheel ten goe de aan de uitgave daarvan. 7»? V I Panasonic Lumix G10 Kom Zaterdag as tussen 10.00 en 17.00u naar Ringfoto Tuerlings aan de Heuvel 27 in Tilburg-Centrum, laat voor slechts 0,50 een gave Jumpshot van jezelf maken, ervaar hoe mooi je fotografeert met een Lumix-G camera van Panasonic en neem een gratis vergroting mee! rieerde ontoloo

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 1