Dertigste Haghorst's Spektakel IN d INI ID hl? ÏE’ Tv Tilburger gaat steppen tegen kanker Tilburgse gilden heten burgemeester welkom Nieuw distributieconcept gaat in Tilburg van start Tilburg weer overspoeld door nieuwe studenten Kameraanbod Tilburg gedaald - OPLAGE 111.000 VERSCHIJNT IN TILBURG, GOIRLE, RIEL, LOON OP ZAND, UDENHOUT, BERKEL-ENSCHOT, OISTERWIJK, MOERGESTEL, HILVARENBEEK EN HULTEN. NR. 2759 DONDERDAG 19 AUGUSTUS 2010 Trots jrote waarde voor het cultureel Een motorstuntteam voert tijdens het Haghorst's Spektakel een wervelende en snelle show op. professionals skate-,clinics. Aldert van der Burg tk op .NL Marcel Roomer beklimt op 28 augustus de Alpe d'Huez. n Voor de dertigste keer vindt op vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 augustus het Haghorst's Spektakel plaats. Na al die jaren is het nog steeds een verras send en uniek evenement, waar voor iedereen wel iets te zien, te horen en te beleven is. De vriendin van Tilburger Marcel Roomer, Linda Vaessen (31), heeft een primaire hersentumor. Samen met zo'n 115 andere steppers beklimt Marcel daarom op 28 augustus de Alpe d'Huez. Met een step. Zo wil hij 4£0.000 euro inzamelen voor onderzoek naar deze ernstige ziekte. Straattheater Het straattheater ontbreken op Het >en 15 euro aan lint om 20.30 en aar niet zullen en ties Burgemeester Peter Noordanus FOTO: PAUL VOORHAM teriaal en per Spektakel. maar dan t podium id Driven uit Middelbeers, de Bob Color Band en de Gebroeders Ko. Kaarten kosten 12,50 euro in de voorverkoop e de kassa. De avond begir eindigt om 1.30 uur. primaire hersentumoren. Het gene- zingspercentage voor deze vorm van kanker is daarom al veertig jaar lang slechts 0,3 procent. De TIK-week is afgelopen maandag weer begonnen. Dit betekent dat zo'n 1.600 aankomende studenten nog tot eh met morgen kennisma ken met Tilburg. Er worden voor hen allerlei activiteiten georganiseerd. Zo vond er gisteren op evenemententerrein 't Laar een gezamenlijk ontbijt plaats (zie foto), waarbij Tilburgse studie- en studentensportverenigingen diverse acts verzorgden. FOTO: PETER LIGTENBERG Eén van de aardgas wagens die Binnen- stadservice gebruikt I eerder al van start in tem, Den Bosch, cht. Rotterdam is ern van and King ::-e het JAARGANG 53 Sponsors Marcel gaat op 28 augustus samen met ruim 115 andere steppers, onder wie plastisch chirurg Robert Schoem- acher, de Alpe d'Huez op steppen om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor onderzoek naar primaire hersen tumoren. Inmiddels is er bijna 300.000 euro aan sponsorgeld binnen. Maar Centraal ontvangen Op het distributiecentrum aan de Ka pitein Rondairestraat 3-7 op bedrijven terrein Loven worden de zendingen centraal ontvangen. Daar worden ze geladen in voertuigen die ze gebun deld naar de winkeliers brengen. In plaats van zeven of acht verschillende voertuigen die op een ochtend op wil lekeurige tijdstippen de winkels bele- veren, gebeurt dit nu door één voer tuig op het afgesproken tijdstip. ÏÏ5T werkt met abonnementen Midi: eerste helft dit jaar 25.000 bezoekers De zes gilden van de gemeente Tilburg heten aanstaande zater dag, 21 augustus, Peter Noorda nus officieel welkom als nieuwe burgemeester van Tilburg. Zij doen dit vanaf 10.45 uur op het Willemsplein in Tilburg. Gemeen te nieuws kirgemeester Bechtweg komend nuktnd dicht ideologisch onderzoek Mn fabriek Korvel Muw grind op deel M"spoor in Tilburg Hg. 6 en 7 e Tilburgse Keerier brengt de regio Tn beweging L Rampenoefening Een van de hoogtepunten van deze editie van het Haghorst Spektakel is zonder twijfel de rampenoefening door diverse hulpverlenende diensten. Bij een in scène gezette kettingbotsing zal te zien zijn hoe de diverse diensten in te praktijk te werk gaan bij de hulp verlening aan de slachtoffers van een dergelijke ramp. Hierbij werken brand- r, politie, Rode Kruis, EHBO, ANWB iet rampenbestrijdingsteam een- u"g samen om de 'slachtoffers' de Lotuspatiënten Vereniging) iun benarde positie te bevrijden. Landmacht is met ma- ïrsoneel aanwezig op het Kinderattracties Voor kinderen is er veel klim- en springplezier. Voor de kleine durfals staat er een zweefmolen. Ook mogen ze clown Flapido niet missen die in zijn autootje op het terrein rondrijdt. Verder kunnen zij zich laten schmin- ken. Voor de wat oudere kinderen is er de rodeokrokodil. Ook kunnen zij zich vermaken door te laserschieten en vanaf een wintersleebaan naar bene den te glijden. Bij de skatebaan geven 1 ta Midi Theater in Tilburg Jerste helft van dit jaar bijna 25.000 be- ™ers verwelkomd. Dat zijn er even- w als in de twaalf maanden na de j opening in maart vorig jaar. Dat heeft itheater de gemeente deze week wen weten. Wi is tevreden over de aantallf- warm de bezoekers van repetitieru... jon en dansstudio's niet zijn meege- Joadburn 2010, georganiseerd door ^centrum 013, bracht he üntal bezoekers op. de Vlaamse Jasmine en Juliette te zien zijn met hun gezellige mobiel kap- en schoonheidssalonneke 'Het wassende water'. Ook lekuu is weer aanwezig met de geheimzinnige kast, waarin iedereen een kijkje mag nemen. Ver der brengt de Verlokker, een vreemde snuiter die tussen het publiek ver schijnt en verdwijnt, menigeen aan het schrikken en/of lachen. akel begint om 11.30 uur. De entree bedraagt 4 euro per persoon, kinderen tot en met 12 jaar betalen 2,50 euro. Alle kinderattracties zijn gratis. Kijk voor meer informatie op www.haghorstsspektakel.nl. Het spektakelweekend begint op vrijdag met de dance-avond, georganiseerd door de jongeren van J-Town Haghorst. De dj's Low-E, Scope, Mach 2, Frontliner en Josh Wesz verzorgen de muziek in de Bavaria feesttent aan het Wilhelmi- nakanaal. Entree van de avond is 12,50 euro in de voorverkoop en 15,00 euro aan de kassa. Het feest duurt van 20.00 tot 01.00 uur. Ook de zaterdagavond staat in het teken van muziek, n van de live-artiesten. Op het staan die avond de coverbanc heeft in de Vanaf het moment dat Linda en Marcel het sléchte nieuws krijgen, staat hun leven in het teken van-kanker, artsen- bezoeken en scans. Dan ontdekken ze het bestaan van de Stichting STOPher- sentumoren.nl. Deze vraagt aandacht voor het gebrek aan onderzoek naar de allen, genezing van hersentumoren en werft ruim- fondsen voor alle hersentumorenon- derzoek. De grote kankerbestrijding- organisaties zoals KWF, de overheid en andere aanverwante partijen beste- tet hoogst den volgens deze stichting nauwelijks aandacht en geld aan onderzoek naar Duikdemonstraties Op het Wilhelminakanaal is veel wa terpret te beleven. Zo wordt een reddingsactie nagebootst door een duikteam. Duikers laten het publiek zien hoe je in actie komt bij calamitei ten in en op het water. De jeugd kan zich vermaken in de kano's of met een ritje op een reusachtige banaan achter een jetski. Radiografisch bestuurbare speedboterrseheren op spectaculaire wijze over het water. Voor wie het wat rustiger aan wil doen, zijn er tochtjes met een rondvaartboot. lar terecht kritisch zetje creatief meede gemeente kenne' j. Het bestuur zou blij moeten jn dat er in deze stad nog win- Was (in dit geval in de Nieuw- Wstraat) bereid zijn om humnek uit te steken en het winkelgebied laantrekkelijk(er) willen maken. Nee, zegt de gemeente, mag niet. Punt. En daar moet je het dan als ondernemer maar weer mee doen. Laten we daarom hopen dat het college niet ongevoelig is voor He brief van Trots, die oproept om toch een succes te maken van de Nieuwlandstraatdag, waarvan het muziekfestival onderdeel is. 'Regel 1minder regels!' was de slo gan die mij gisteren bij het lezen van de brief van Trots te binnen schoot. Dat was een kreet van de jWD in de verkiezingscampagne van dit jaar. En die partij is goed Vertegenwoordigd in het huidige college. Laat ons derhalve hopen dat de liberalen het serieus me nen met die opmerking en dat het geen inhoudsloze oneliner was. wezullen het zien. van dit jaar aan de beurt. Landelijke dekking wordt binnen een jaar ver wacht. 1, plastic, kleerhangers, lege ge bekers en dergelijke mee 1 genomen en vervol- arecyded. De recycling van de llende producten vindt plaats in ig m^t Van Gansewinkel. zet door StockWise Self listiek, twee bedrij- ger actief waren in de logistiek. Binnenstadservice plus zal niet alleen de Tilburgse binnenstad, maar de hele bebouwde kom van de gemeente Tilburg bedienen. Het nieuwe concept Binnen stadservice plus gaat op 1 sep tember in Tilburg van start. Hier mee wordt een nieuw concept binnen de stedelijke distributie gelanceerd: totaaldistributie van standaard, gekoelde en diep vriesproducten met milieuvrien delijke voertuigen. t zijn Mid- ligden inwoners zich ale gemeenschap te >dig (gewapender- i. In de huidige tijd van grote waarde voor het cultureel drie erfgoed. leder gilde hanteert een wapen: hand boog, kruisboog of geweer. Met dit wapen wordt, meestal iedere drie jaar, geschoten op de koningsvogel. Dit jaar vindt het koningschieten plaats bij het gilde Sint Joris uit Tilburg. VERTEREN? Geef dan nu uw advertentie op: ^iail naar advertentie@tilburgsekoerier.nl of bel 013-5368805 Het Spektakel Het klapstuk van het driedaags evene- ment blijft natuurlijk Het Spektakel op weer, zondag. De dorpskern van Haghorst is en he weer het terrein voor heel wat ener- drachtig verende acties, demonstraties en op- (van de tredens. Tussen al dit spektakel door uit hc is er in de straten van Haghorst ook De Koninklijke nog een ruim opgezette en gezellige markt te vinden. Vanwege het zesde lustrum gaan een aantal successen uit het verleden dit jaar op herhaling, aangevuld met nieuwe verrassende onderdelen. Zo zorgt de Dutch CarPul- ling Organisation (DCPO) voor specta culaire autoraces op een baan van 100 meter. Ook motorliefhebbers komen aan hun trekken. Een motorstuntteam voert een wervelende en snelle show op, waarbij motorsprongen en vuur gecombineerd worden met humor. 'Het is komkommertijd en dat is voor mij als journalist/columnist geen feest. Links en rechts gebeurt er in de stad gelukkig nog wel van alles, maar in de lokale politiek is het rustig. Van sommige partijen hoor je tijdens het reces even he- lemaal niks, van andere zie je nog 'wel het een en ander voorbijko men. Trots op Nederland hoort bij Kje laatste categorie. Zo stelde de fractie van deze partij vorige week 'schriftelijke vragen aan het college over de organisatie van het Suiker feest door de gemeente. Dat vindt op 11 september plaats in het Midi Theater. Trots op Nederland zegt sterk te hechten aan de strikte scheiding tussen kerk en staat en vindt daarom de organisatie van zo'n evenement door de ge meente onacceptabel. Daar moet je de partij natuurlijk groot gelijk in geven. Prima dat moslims willen feesten, maar laat ze dat dan effe lekker zelf regelen. Het is alleen jammer dat fractievoorzitter Joost van Puijenbroek en consorten het in de inleiding op hun vragen niet kunnen laten om onze islamitische vrienden een vileine stoot onder ;de gordel toe te dienen. Verwij zend naar de terroristische aan slagen in 2001 in de VS, merken ze namelijk cynisch op dat ze 11 september wel een toepasselijke datum voor het Suikerfeest vin den. Moet je niet doen. [Hetevenement in het MidiTheater was niet hét enige waar Trots de afgelopen week over viel. Want gisteren stuurde de partij een open brief naar de leden van het college en vertegenwoordigers van de media. De gemeente staat namelijk niet toe dat er eind sep tember op een muziekfestival een podium op da vijfsprong wordt geplaatst, omdat dat het verkeer I te veel zou belemmeren. Trots is i op. Een klein denken is er bij lelijk niet meer ou blij r rtad nc Uit onderzoek van Kamernet.nl blijkt dat in juli 2010 de gemid delde huurprijs van nieuwe ka mers in Tilburg is gestegen met 0,7 procent ten opzichte van de zelfde maand een jaar geleden. Bij nieuw aangeboden kamers berekenden verhuurders gemid deld 271 euro huur. Het kamer aanbod nam met 3,5 procent afin vergelijking met juli 2009. Er wer den in totaal 768 nieuwe kamers in Tilburg aangeboden. De ge middelde oppervlakte van nieuw aangeboden kamers in Tilburg was in juli dit jaar 3,5 procent klei ner dan in dezelfde maand een jaar geleden. De nieuw aangebo den kamers hadden een gemid delde oppervlakte van 15,93 m2 ten opzichte van 16,51 m2 rn juli 2009. De huidige gemiddelde op pervlakte van een nieuwe kamer in Tilburg ligt 12,5 procent onder het landelijk gemiddelde, een verschil van 2,28 m2. Centrumwandeling □pgeroepen een bijdrage Stadsgidserij Tilburg verzorgt op dins- ikoi. Voor bedrijven zijn er dag 31 augustus weer een wandeling nengesteld. Voor door het centrum van de stad. Bij deze i geldt dat er een wandeling ligt het accent op de histo- il aiuotrijkstokbeleid wordt rie van de stad. Deelnemers komen op ard. Iedere gesponsorde euro verrassende plaatsen in het centrum, "jk Gidsen zijn Annie Jonkergouw (013- e 4562653 of anniejonkergouw@home. Ad Cools en Fons van den Hout. Ver trek om 19.00 uur vanaf de Heuvel bij het standbeeld van koning Willem II. De kosten bedragen 3 euro per persoon, kinderen tot 12 jaar mogen gratis mee. Voor deze vorm van distributie zet Stadsdistributie in Tilburg auto's in die rijden op elektriciteit en aardgas. Hierdoor is het voor klanten mogelijk om op een voordelige en duurzame manier goederen te ontvangen, ver zenden en uit te laten leveren binnen de bebouwde kom van Tilburg. Maat schappelijk gezien moet dit veel voor delen opleveren: een vermindering van de uitstoot van schadelijke stoffen en een aanzienlijke reductie van het aantal voertuigen in de stad met als resultaat een prettiger en gezonder leef- en winkelklimaat. Binnenstadservice Tilburg plus (BST) maakt onderdeel uit van Binnen- stadservice Nederland. Dit initiatief BST werkt met abonnementen waar- ging eerder al van start in Nijmegen, bij ook de restmaterialen zoals papier Arnhem, Den Bosch, Maastricht en en karton, plastic, kleerhangers, lege Utrecht. Rotterdam is aan het einde toners, lege retour worden gens ger X X LxA'x verschille Fietstocht OlSterWijk samenwerking BST is opgeze Dinsdag 24 augustus is er een cultuurhistorische fietstocht in Oisterwijk en omge- Storage en l&L Logis ving. Bob Keasberry en Yvonne van Bilsen, stadsgidsen van de Heemkundekring ven die al lange - de Kleine Meijerij, leiden de fietsers langs grote en kleine monumenten in het logistiek. Binner buitengebied. De tocht start om,13.00 uur bij Piet Plezier aan de Vennenlaan 5 in niet alleen de Tilburgse Oisterwijk, is 25 km lang en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De kosten bedragen 5 maar de hele bebouwde euro. Aanmelden bij de start van de fietstocht. Fietsen zijn eventueel te huur. kedam, midden in de dorpsker Haghorst. Daar zal de coverbanc Five 's avonds op passende wijze dertigste Spektakel afsluiten. Hollandse muziek Liefhebbers van het Nederlandstalige -lied zijn op zondag van harte welkom in de Bavaria feesttent tijdens de Hol- Toegang landse middag. Vanaf ongeveer 16.00 Het Spektal uur laten diverse bekende artiesten uit de regio zich horen, zoals CMF, Peter Smulders, Vinzzent, Leen Zijlmans en de Dikdakkers. Volop genieten is het ook op het terras op plein de Hek- De gilden willen de burgemeester trak teren op een kleurrijk spektakel. In een défilé presenteert ieder gilde zich in eigen tenue en met eigen attributen, zoals koningszilver, vaandel en trom. Na het défilé wordt met een massale opmars, met een eed van trouw en met een vendelgroet hulde gebracht aan de nieuwe burgemeester. De gemeente Tilburg telt zes actieve gilden en in heel Noord-Brabant er nog ruim tweehonderd. In de N deleeuwen verenig-1— hierin om de lokale ge dienen en waar nodig hand) te verdedigen. kennen de schuttersgilden nog functies: het bevorderen van onder linge broederschap, het leveren van een bijdrage aan de samenleving e het in stand houden van oude traditie en gebruiken, alsmede het bewaren van de gildeattributen. Het gilde is zo er is meer geld nodig. Daarom wordt iedereen opgeroepen een bijdrage over te maken. Voor bedrijven zijr sponsorpakketten samenoc alle sponsorbijdragen 100 procent antistrijf gehanteer wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek. Meer informatie over de stepactie en de sponsorpakketten is te nl), A vinden op www.steppentegenkanker. trek nl. Meer informatie over de stichting is de vinden op: www.stophersentu- moren.nl. Wrr "i

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 1