Efteling Zomeravond (•ontour Algemeen 3 Trots stelt verkoop van Duvelhok ter discussie Ultieme Afrika-beleving tijdens avondsafari's Rapport: 'Versterk aanpak drugsoverlast' GGD verstrekt ruim 38.000 reisadviezen 1 Start van opleiding tot GGZ-verpleegkundige Bejaarde vrouw zonder aanleiding mishandeld J Patrick Verbunt Horecaprijs voor '’I meest creatieve horeca-ondernemer Tilburgse Volkspartij wil meer bushokjes bij haltes r Goedkoop met Peerke op kamers^ Stadswandeling Dodelijk verkeersongeval op A58 bij Hilvarenbeek I J detilburgse koerier DONDERDAG 12 AUGUSTUS 2010 ALAIN CLARK, BERGET LEWIS EN ANITA MEIJER LIVE 5047 SX laf 13 augustus 2010 :ebracht naar aanleiding de lta.nl. FOTO: PEGGY VAN DEN BROEK ing Patrick Verbunt KORT Losse stoelen Losse tafels k» Losse banken Nederland monumen- Locatie Ook de locatie van het Duvelhok is vol gens Trots niet ideaal voor een stads- Andere risico's Volgens de GGD gaat een reisadvies smuld I. Via 3 de ?nde iets altes. voor vrijwilligerswerk en informele zorg bekend van het idial, preser \vonds; I West ilburg West zijn de no- 'Station Tilburg-West Station Tilburg! Ook op station Tilt dige problemen. gunning beroep worden praak van de Raad van en van beroep is afsprak ?ekuur is .'ia 0900-E minuut) of via de* zigerszorg.nl. 21 - 5038 TV Tilburg info@contourtilburg.nl jele wijzigingen die pzichte van het Contour - St. Annaplein "i. www.contourtilburg.nl - in i: Feest ituelen, imarkt. Aan- 3.00 uur. e dag waarop de nijn bij de voorzitter te een verzoek om van kracht voordat op ning moet worden ling van de Raad van Show Mundial Productions, t Tilburgse Festival Mundial, presenteert tijdens de Afrikaanse Avondsafari's s Afrika Show’. Een spetterend actief programma, speciaal asteld voor Safaripark Beekse Met spectaculaire acrobatiek, .percussie, waterdrums en dans, een Bjoetiesalon en augustus is er een g door het centrum De start is om 10.30 In- en verkoop van gebruikte meubels inajaarmarkt in Stichting TESS met GGz Breburg omdat de opleiding naad loos aansluit bij de praktijk van de GGZ.” rden verweten geen ontwerpbesluit. De vrijwilligersvacatures zijn ook te beluisteren op radio MagnifiQue (Kabel 87,5 Mhz of via www.m-tilburg.nl). Tel: 013-543 45 72 goed haar staan en in het gezicht. kunt u contact via telefoonnummer dat het een wijzigings- ng oppervlaktewateren n Van Gansewinkel leieinde 8, 5047 SX ifvalwater en n de gemeente Tilburg, alsmede van ons waterschap, ling van het 600 m' winkel Korvelseweg 159 Tilburg (ma. gesloten) vanaf 1," vanaf 19j" van af€29,- Toen de bejaarde vrouw op de grond viel, brak ze haar linkerpols. De verdach te werd door omstanders vastgepakt. Het slachtoffer verklaarde dat de ver dachte op de Spoorlaan iets naar haar riep. Ze kon het echter niet goed ver staan. De man kwam bij f gaf haar direct een klap Ir De bejaarde vrouw verloor haar even wicht en viel op de grond. Ze brak door de val haar linkerpols en ook haar bril raakte beschadigd. De verdachte pro beerde te vluchten, maar drie omstan ders hielden hem tegen, waarna de po litie werd gebeld. Agenten namen hem over. Aan het bureau gaf hij aan dat hij wilde kijken 'of je tegenwoordig nog mag vechten op straat'. Daarom had hij de vrouw, die hij verder niet kende, een klap gegeven. De Tilburger moest een straf van drie dagen die nog openstond, uitzitten. Voor de mishandeling heeft hij een dagvaarding gekregen. Toten met 5 september is het Efteling Zeven Mijls Zomer. Het park is dan lekker lang tot 21.00 uur open. Tijdens de Zomeravonden op alle zaterda gen blijft het park zelfs open tot middernacht. Komende zaterdag, tijdens de vierde Efteling Zomeravond, geven Anita Meijer, Berget Lewis en Alain Clark een live-optreden in het park, onder begeleiding van een 12-koppig orkest. i van de over- ■«■ddrugs. Daar- "‘ellers van het I rapport 'Daadkrachtig drugsbeleid i In de regio MW-Brabant', dat vorige week donderdag openbaar is ge maakt. tijden^ uc 'Mundial's? en interac samengest Bergen. Me workshops. uitbundige Rijbewijskeuringen ^plussers H vierde maandag van elke maand men 70-plussers uit Tilburg en om- «en voor een rijbewijskeuring terecht "Wijkcentrum De Nieuwe Stede, Ca- ^enstraat 156 in Tilburg. De eerst- data zijn 30 augustus en 27 jwmber. Kosten: 30 euro. Bel voor een naar013-543 66 64. Meer mfor- mate*ww.rijbewijskeuringen.com. Ruim 38.000 reizigers hebben vo rig jaar de GGD Hart voor Brabant bezocht voor reisadviezen. De GGD spreekt van 'een indrukwekkend getal', maar is nog niet helemaal te vreden. ipak moet zich meer gaan rich- specifieke preventieactiviteiten isicogroepen. regio Midden- en West-Brabant t werken met een eenduidige regi- geeft uitleg o V. .die aanpak van hennepkwekerijen. en markante figuren uit het rijke - De politie in Midden- en West-Bra- den van Okjterwijk. De kosten bedr bant prioriteert de bestrijding van de 3 euro. Aanleiden is niet nodig. georganiseerde misdaad achter de hennep en komt verder met een voor stel om de operationele slagkracht te vergroten. - Geen experimenten met pasjessyste men. - Conform de lokale Nota cannabisbe- leid 2009 zullen de gemeenten Bergen op Zoom en Roosendaal op termijn een onderzoek starten naar de moge lijkheid van een coffeeshop op niet- commerciële basis. ke werkdag van 09.00 op een ander tijdstip 6 564 15 01. aandag van 13.00'tot ir en zaterdag van I ten versterkte aanpak r I last van soft- en harde l| koor pleiten de opstell japport 'Daadkrachtig inde regio MW-Brab Zo wil deze alleenstaande 51-jarige mevrouw graag gezelschap. En als het even kan, ook naar buiten. Vanwege haar spierziekte is zij voor buiten afhankelijk van een rolstoel. Wil jij mevrouw gezelschap houden en gezellig met haar naar buiten. Zij zoekt een vrouwelijke vrijwilliger (002768). Of misschien wil jij dit echtpaar op leeftijd blij maken? Mevrouw is een gezellige, spraakzame dame met beginnende dementie. Zij is goed mobiel en wil graag actief blijven. Wil jij met haar gaan wandelen of fietsen? Haar echtgenoot kan dan niet meer vanwege zijn hart. En als het weer het niet toelaat om naar buiten te gaan, is zij ook te ‘porren’ voor een spelletje Rummykub (003137)1 Zo zijn we ook dringend op zoek naar mannelijke coaches! Die jongeren in de leeftijd van 7 tot 18 jaar extra aandacht kunnen geven, die zij zo hard nodig hebben om zich goeo te kunnen ont- I wikkelen. Wil jij een jongere meenemen op een persoonlijke ontdekkingstocht? De jongere extra aandacht geven door bijvoorbeeld samen leuke activi teiten te ondernemen, zoals samen koken, samen shoppen, helpen met huiswerk, helpen met de computer of een goed hm. gesprek hebben. De wens van I de jongere staat centraal! Een 65-jarige Tilburger heeft zon dagmiddag voor station Tilburg zonder enige aanleiding een 79-ja- rige Tilburgse aangevallen. afspraken met de universiteit zijn ge maakt om meer overlast te voorkomen. Op de gemeentepagina's in deze krant is meer informatie te vinden over de plan nen van het college om het Duvelhok te arlaan verkopen aan de Universiteit van Tilburg. gebied van drugs. De nota van deze commissie is een herijking van het in 1997 regionaal opgestelde beleid. De aanbevelingen zijn inmiddels naar de burgemeesters gestuurd, zodat zij het kunnen voorleggen aan hun col leges en gemeenteraden. Enkele voorgenomen besluiten: - Voor de verkoop van alcohol en can nabis wordt in deze regio de leeftijds grens van 18 jaar gehanteerd wanneer dit wettelijk mogelijk is. - Op alle scholen voor voortgezet on derwijs en basisscholen in onze regio wordt het voorlichtingsprogramma De gezonde school en genotsmiddelen aangeboden. -Deaanp- ten op spe onder risic - De gaat\ onale Een 82-jarige vriendelijke dame kan best wat hulp gebruiken! Deze krasse dame op leeftijd is slechtziend, waardoor zij niet meer alleen naar buiten kan. Wil jij met deze mi op dinsdag, woensdag of vrijdagmiddag naar het did zijnde winkelcentrum voor een boodschapje? Of een war (003632)? eren Horeca Club iio.ucuj uc luuurgse Horeca Alex SchneidersNadere berichten over de inschrijfdatum en de. aanmeldcriteria volgen begin volgend' jaar. plannen en de mate waarin het pand zijn oorspronkelijke vorm behoudt. 'Het kan toch niet de bedoeling zijn dat de financiële factor van groter belang is dan het cultuurhistorisch besef?', al dus de partij in een persbericht. Verder vindt Trots dat een stadsmensa in het Duvelhok niet het beste past bij de visie van de gemeente bp het Veemarktkwartier, die vooral gericht is op creatieve bedrijvigheid. 'Binnen de ingediende plannen zijn initiatieven te vinden die hier vele malen beter op aansluiten dan het plan van de univer siteit', stelt Trots. info@ Het gaat om de haltes aan het Besterd- te be- plein, het Wilhelminapark, het Juliana- park en de Obrechtstraat bij winkelcen trum Kreverplein. Ook de halte aan de Van Anrooylaan, naast de nieuwe mul tifunctionele accommodatie die bijna klaar is, heeft nog geen bushokje. Verder wijst de TVP erop dat de halte Bisschop Zwijsenstraat geen ver hoogde bushalte heeft, terwijl daar volgens de fractie veel studenten van de Kunstacademie uitstappen, van wie sommigen met zware instrumenten. 'Daardoor is in- en uitstappen niet erg comfortabel', schrijft deTVR Het park is deze dagen extra lang ge opend tot 21.00 uur. Tijdens spannen de Afrikaanse Avondsafari's beleven bezoekers avontuurlijk Afrika, genie ten ze van spetterend entertainment en spotten ze The Big Five. Wie op zoek is naar nog meer avontuur waagt zich aan de smakelijke sprinkhanen uit de insectenbar. Wie deze zomer een avondje Afrika wil beleven is op iedere zaterdag in augustus welkom in Safaripark Beekse Bergen. Op die dagen is het grootste wildlifepark van Nederland extra lang geopend tot 21.00 uur. Zo kunnen bezoekers de zon onder zien gaan op de Afrikaanse savannes van het safaripark en genieten van de ultieme 'Afrika-experience'. En wat niet eens De fractie van Trots op stelt de verkoop van het tale Duvelhok aan de St. Joseph- straat ter discussie. Burgemeester en wethouders zijn van plan om het Duvelhok te verkopen aan de Universiteit van Tilburg, die in het pand een eetgelegenheid voor studenten ('stadsmensa') wil vestigen. De voorgenomen verkoop wordt in september behandeld in de raadscom missie Economie. Trots denkt dat het college, al dan niet bewust, verkeerde «schattingen heeft gemaakt bij de be- oordeling van de diverse plannen. De partij vindt dat burgemeester en wet- 1 houders bij de verkoop te veel hebben I gelet op de hoogte van de biedingen, t enteweinig op de haalbaarheid van de Op woensdag 25 augustus vindt er een cultuurhistorische stadswandeling plaats in het centAim van Oisterwijk. De start van de ronpleiding is om 16.00 uur bij het Oude Raadhuis. Gids Nico Haneveld, over monumentale panden xM.^e figuren uit het rijke verle- i Oisterwijk. De kosten bedragen Sommige bushaltes in Tilburg heb ben nog steeds geen bushokjes. Dat stelt de Tilburgse Volkspartij (TVP) in de inleiding op de schriftelijke vragen die zij begin deze week aan burgemeester en wethouders over dit onderwerp heeft gesteld. Gezocht maatjes m/v Honderden mensen zoeken iemand die af en toe wat tijd yoor hen vrijmaakt. Iets voor jou? Word dan maatje, bijvoor beeld van: Transport K 1 service eburg scoort goed in het uit je tevredenheidsonderzoek Ier ambulante cliënten dat eind '9 is gehouden door de Stichting atus onder 15 instellingen in de astelijke gezondheidszorg. In gelijking met andere ggz-instel- ...t Breburg beter dan I op de onderwerpen jelijkheden binnen de ig' en 'vervullen van de snelheid tegen een portaal van de aanwezige matrixborden en de ANWB- bewegwijzering. De hulpverleners zijn circa anderhalf uur bezig geweest om de beknelde man uit zijn wrak te bevrijden. Het personeel van twee ambulances kreeg daarbij ondersteu ning van het medische team van traumahelikopter. Het slachtoffer vervolgens per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij en kele uren na het ongeval overleed aan zijn verwondingen. De politie sloot de autosnelweg in de richting Eindhoven enige tijd af. Omstreeks 09.00 uur werd de weg weer vrijgegeven. het park. Ook kan Afrikaans gesm worden van een heerlijke braai. www.avondsafari.nl kunnen bezoe kers exclusieve tickets kopen voor de Afrikaanse Avondsafari's voor 14,95 (entree vanaf 16.00 uur). Het muziekfestival op het grote podium wordt om 19.45 uur geopend met het Efteling Sprookjespopconcert, spe ciaal voor kinderen, met de favoriete Sprookjesbosbewo ners. Het Sprookjesbos en alle attracties zijn deze avonden prachtig feeëriek verlicht. Natuurlijk is er tijd genoeg voor een extra rondje in de nieuwe houten racer-achtbaan Joris en de Draak of een bezoekje aan Sprookjesboom. Ook at tracties als Droomvlucht, de Python en De Vliegende Hol lander zijn tot twaalf uur geopend. Overal zijn dagelijks extra entertainmentacts te zien, van de waggelende gan zen van de Pieck Parade tot de stuiterende Springelaers. Tijdens de Zeven Mijls Zomer is er extra tijd voor alle at tracties. Te beginnen bij de nieuwe, houten racer-acht baan Joris en de Draak of de grote, wijze Sprookjesboom in het Sprookjesbos. Dagelijks is er overal live-entertainment, zoals Pardoes de Tovernar en de bekende Grobbebollen van TiTaTovenaar. Meezingen met Geitje Benjamin, Heks, Langnek en Ezel kan elke dag in het Sprookjesbostheater. Op het Spook- slotplein verbaast de virtuoze poppenspeler Alex bezoe kers met zijn beweeglijke marionet. Percussiegroepen zijn te vinden op diverse pleinen in het park en de studio van Efteling Radio brengt swingende muziek ten gehore in Anderrijk. mensa: deze ligt 'op een behoorlijke loopafstand' van zowel bushalte en treinstation als parkeergarage. De par tij vreest daarom onvoldoende gebruik van deze voorziening, die volgens haar beter op bijvoorbeeld de Spoor kan worden gevestigd. Trots wil onder meer van het college weten of het in gesprekken met de universiteit ook alternatieve locaties heeft onderzocht. Tot slot zegt de partij berichten van verontruste wijkbewoners te hebben ontvangen die nu al veel overlast heb ben van studentenwoningen en van studenten aan onderwijsinstellingen die aan de St. Josephstraat zijn geves tigd. De buurtbewoners vrezen voor een toename van de overlast. Daarom wil Trots van het college weten of er Een 19-jarige automobilist uit Dor drecht is afgelopen zondagmorgen overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval op de A58. Brandweer, ambulancedienst en poli tie rukten zondagochtend omstreeks 06.30 uur uit voor een eenzijdig ver keersongeval op de A58. Het ongeluk was gebeurd bij Hilvarenbeek, op de rijbaan van Tilburg In de richting van Eindhoven. De bestuurder van de pick-up truck was vermoedelijk met zijn wielen rechts in de berm terechtgekomen en vervolgens via een vangrail ge lanceerd. Hij botste daarna met hoge elke toerist lukt tijdens een vakantie naar Afrika, zal menig bezoeker van Safaripark Beekse Bergen tijdens deze avonden voor elkaar krijgen: The Big Five spotten. De olifant, neushoorn, leeuw, buffel en luipaard zijn allemaal te zien langs de verschillende routes door het park. I Het bestrijden van drugstoerisme en I Jiet terugdringen van de drugsgere- I teerde criminaliteit zijn belangrijke I onderdelen van een versterkte aan- II pak. Ook het drugsgebruik door jon- geren wordt in het rapport specifiek benoemd. Het voorkomen, beheersen en verminderen van gezondheids- en sociale schade voor hen is daarbij van grootbelang. Het Regionaal College van de regio Midden en West Brabant heeft in Wtvorig jaar de commissie-Franzel irigesteld. Die kreeg als opdracht mee om het College te adviseren over een gezamenlijke aanpak door bestuur, Openbaar Ministerie en politie op het Kunstwandeling Stadsgidserij Tilburg verzorgt op dinsdag 17 augustus een kunst wandeling door Tilburg. Een ver rassende wandeling waarin de deelnemers samen op zoek gaan naar wat het centrum van Tilburg aan kunst te bieden heeft. Indien mogelijk brengt de groep ook nog een bezoek aan het atelier van een kunstenaar. Gidsen: Fons van den Hout (tel. 013-535 02 88 of hout- bormans@hetnet.nl) en Nel Bos. Vertrek om 19.00 uur op de Heuvel, bij het standbeeld van Koning Wil lem II. Kosten 3 euro p.p., kinderen tot 12 gratis. Rondleiding begraafplaats Stadsgids Yvonne van Bilsen van Heemkundekring De Kleine Meijerij verzorgt op zondag 15 augustus om 11.00 uur een rondleiding over de Joodse begraafplaats in Oisterwijk. De stadsgids vertelt aan de hand van vele graven over de geschie denis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk. Rond 1730 vestigden zich de eerste joden in Oisterwijk en in 1811 werd een synagoge gebouwd. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de jood se tradities bij het begraven. Graag aanmelden via tel. 013-523 00 47. Kosten 4,50 euro, waarvan de helft bestemd is voor de Vereniging Is raëlitische Begraafplaats Oisterwijk voor de instandhouding van de be graafplaats. Bridgecursus In De Driehoek, bij Zorgcentrum Reyshoeve in Tilburg, start 24 au gustus weer een bridgecursus voor senioren. De cursus is öp dinsdag morgen van 9.30 tot 11.30 uur. Er is plek voor een beperkt aantal deel nemers. Meer informatie bij Corry Henzen, tel. 013-571 39 90. De Drie hoek is gevestigd aan de Gendrin- genlaan 179 in Tilburg. Stichting TESS Tijdens de Sint-Anr Molenschot werd f Dolfijntherapie verrast met een cheque van 1500 euro van uitvaart verzorger Monuta. Relatiebeheer der Imelda Coenen overhandigde de cheuque namens het Monuta Charity Fund. Stichting TESS Dol fijntherapie haalt geld op om dol- fijnondersteunde therapie voor kinderen met het syndroom van Down, autisme, fysieke en andere beperkingen mogelijk te maken. Seniorenacademie In het kader van 'een leven lang leren....' biedt HOVO Brabant Seni orenacademie dit najaar weer cur sussen met uiteenlopende onder werpen aan. In Tilburg onder meer over de oude Grieken, psychologie gecombineerd met het ontstaan van de mens, en de Large Hadron Collider van het CERN in Genève. Inschrijven voor de cursussen in het najaar is mogelijk tot 6 september. Bel voor meer informatie over de cursussen en wijze van inschrijven met 013 - 466 81 19 of mail naar: info@hovobrabant.nl. Alle informa tie is beschikbaar via de website: www.hovobrabant.nl. Stadswandeling Op zondag 15 aug stadswandeling xk van Oisterwijk. De uur bij het Raadhuis.. De rondlei ding duurt ongeveer 2 uur en voert de deelnemers door de oude stads kern. Theo Wiegeraad, gids van de Heemkundekring de Kleine Meije rij, geeft uitleg over monumentale panden en markante figuren uit het rijke verleden van Oisterwijk. De kosten bedragen 3 euro. Aanmel den is niet nodig. GGz Breburg GGzBrebi- gebreide onde 2009 i Milen gees" vergelijking mi lingen scoort gemiddeld keuzemoge behandeling hulpwensen welke cliënten heb ben'. Qua totaalscore staat Breburg, samen met een andere GGZ-organi- satie, bovenaan met 24 sterren. Er is geen enkel thema waarbij Breburg onder het gemiddelde scoort. Sensoor De vakantieperiode is een feest voor wie weg gaat of leuke dingen doet met andere mensen. Maar niet voor iedereen. Veel mensen blijven thuis in deze periode, waarin veel activiteiten stoppen. Clubs sluiten hun deuren, kranten zijn dunner. Vaak vertrekken vrienden, beken den en buren naar een vakantie bestemming. Dan kan het ineens erg stil worden. Iedereen die zich tijdens de zomer alleen of eenzaam voelt, kan terecht bij de vrijwilligers •wan Sensoor Tilburg via 0900 - 07 67 (5 ct/m) of 013 544 15 44. Chat- ten kan elke dag via www.sensoor. nl/brabant. IJzertijdboerderij De IJzertijdboerderij aan de Oude Oosterhoutsebaan in Dongen be staat 5 jaar. Daarom bedraagt de entree op de zaterdagmiddag iri september slechts 1 euro per per soon in plants van de gebruikelijke 2,5 euro. Op de zaterdagmiddagen 4 en 25 september zijn er boven dien twee themamiddagen: in de Ijzertijd: feesten, rit symboliek en IJzertijdm vang beide keren om 13.1 Markant horeca-ondernemer Patrick fabunt overleed 'op 14 juli. Om zijn I gedachtegoed -het creatief onderne men in de horeca- ook in de toekomst een blijvende plaats te geven, is bij de Bonheur Horeca Groep het idee ont staan om jaarlijks een prijs uit te reiken aan de horecaondernemer in Tilburg, pie met een creatief en innovatief idee üjn bedrijf of de horeca in de stad een nieuwe impuls heeft gegeven, fatrick Verbunt stond bekend om zijn creatieve ideeën, zoals het AEX menu, ten op grote hoogte' in de Westpoint- toren en de ontwikkeling van het Til- Pbrgs gebakje Toepertoetje. Zijn ziekte verhield hem niet om zich nog in te «ten voor horeca-ondernemers en de stad Tilburg. Zo vereeuwigde hij vele “blissementen in 'Het Groot Tilburgs ^Kaboek'. Zijn creativiteit inspireer- ook andere horeca-uitbaters. Voor 2011 -St. Patricks day- op feestelijke De Dinsdagmiddag Her ™isde Patrick Verbunt Horecaprijs in wijze uitgereikt door Patrick's echtge- en namens de Tilburg: ceven geroepen. note Marlou Verbunt. In de jury zitten Patrick Verbunt Horecaprijs, o.a. afgevaardigden van Horeca Neder- dt teel toepasselijk op 17 maart land afdeling Tilburg, De Rooi Pannen, Volgens de dienst vertrekt bijna helft van de reizigers onvoldoer beschermd naar risicogebieden. 'De risicogebieden voor infectieziekten liggen niet alleen in (sub)tropische lan den zoals in Azië, Afrika of Midden- en Zuid Amerika', schrijft de GGD in een persbericht. 'Ook in landen als Turkije en Egypte kunnen slechte hygiënische omstandigheden een bedreiging vor men voor de gezondheid.' Nieuw radioprogramma op Radio Magnifique Radio Magnifique, onderdeel van LOTT, start in september met een,nieuw ra dioprogramma: 'Tilburgs Prötje, met Dees en gene vanuit Padua'. Het pro gramma staat in het teken van Tilburg se verhalen van de bewoners van en rondom Padua. In een interview wordt verteld over vroeger en nu. Steeds zal eén echt Tilburgs gezegde richting geven aan het gesprek. Wie in een in terview graag zijn of haar verhaal wil vertellen, kan dat laten weten via in'- m-tilburg.nl. Radio Magnifique is te L- luisteren op de kabel 87,5 MHz en op www.m-tilburg.nl. Lekker bijkomen van een spannende gamedrive langs The Big Five rondom een smakelijke braai, met op de achtergrond Afrikaanse dans en een ondergaande zon. Voor zo'n Afrikaans tafereel is het niet nodig om naar Johannesburg of Kaapstad af te reizen. Deze zomer is een reis naar het Brabantse Hilvarenbeek op een zomerse zaterdagavond in augustus voldoende. Kwaliteitsslag "We ervaren deze opleiding als een kwaliteitsslag", zegt Astrid Stigters, se nior praktijkopleider en projectleider van de opleiding bij GGz Breburg"We leiden studenten specifieker op. De af stemming tussen theorie en praktijk is optimaal." Dat er met deze opleiding een verbeterslag gemaakt is, is ook de conclusie van een onlangs gehouden kwaliteitsonderzoek door Calibris, het kenniscentrum voor leren in de praktijk in zorg, welzijn en sport. Door overleg over de inhoud van het onderwijs en door samen te werken aan onderwijsvernieuwing, willen GGz Bre burg, ROC Tilburg en Vitalis college be reiken dat de opleiding up-to-date blijft. de beste Afrikaanse muziek kunnen bezoekers zowel actief als passief ge nieten van alles wat Afrika te bieden heeft. De shows zijn elke zaterdag avond in augustus te zien van 18.00 tot 21.00 uur op het entreeplein in Informele Zorg zet voor allerlei diensten vrijwilligers in bij mensen thuis. Mensen die extra hulp hard nodig hebben of gewoon goed kunnen gebruiken. Wij zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor: heeft wel een hellingsoprit vanaf de t bushalte naar het fietspad, voor rol- stoelers of voor kinderwagens', schrijft de TVP, 'maar aangekomen vanaf de i bushalte onder in de stationstunnel, r is er geen lift of hellingsoprit naar de verschillende perrons. Tot slot zijn de bushalteperrons van de Hart van Brabantlaan volgens de TVP te kort. Aan de kant richting station Til burg kunnen nauwelijks twee bussen tegelijk stoppen, waardoor passagiers vanuit de tweede bus niet goed kun- i nen in- of uitstappen op het busper- ron. En autoverkeer op de Hart van Brabantlaan en vanuit de Beukenstraat wordt gehinderd, omdat de tweede r of zelfs derde bus met de achterkant i half op de hoofdrijbaan van de Hart van Brabantlaan moet blijven staan. Ook fietsers en voetgangers zouden I daarbij worden gehinderd. Voor de halte Hart van Brabantlaan richting de Reeshof geldt volgens de TVP min of meer hetzelfde. De TVP-fractie wil dat het college i t doet aan de problemen bij de bushali om méér dan alleen vaccinaties. Ook andere risico's die tijdens het spreek uur aan bod komen, kunnen de bezoe ker verrassen. Door onvoldoende beschermd op reis te gaan, kan de reiziger vervelende en soms gevaarlijke ziekten oplopen, zoals diarree, huidproblemen, sek sueel overdraagbare aandoeningen en malaria. Slechts 25 procent van de reizigers naar gebieden waar malaria voorkomt, neemt de medicijnen op de juiste wijze in. Voor meer informatie over reizen en het spreekuur kunnen belangstel lenden terecht op www.ggdhvb.nl. Een afspraak maken voor het reiziger- spreekuur is op alle werkdagen moge lijk via 0900-8222467 (10 eurocent per 'i website www.ggdrei- GGZ Breburg, ROC Tilburg en het Vi talis college in Breda zijn dit school jaar gezamenlijk gestart met een opleiding tot verpleegkundige. Het bijzondere aan deze opleiding is dat deze zich specifiek richt op het werken in de geestelijke gezondheidszorg. Stu denten krijgen hun theorie- en praktijk lessen in het gebouw van GGz Breburg in Etten-Leur. Daarnaast hebben zij een leerarbeidsovereenkomst met GGz Bre burg. Dit houdt in dat studenten deels studeren en deels werken bij een van de afdelingen van deze zorginstelling. "De opleiding is nu al succesvol”, zegt accountmanager Jos Reulen van het ROC. "We zijn echt razend enthousiast. Studenten zijn gemotiveerd en er is 0 procent uitval. Het is echt een win-winsi- tuatie: voor studenten omdat zij letterlijk in de praktijk hun lessen krijgen en voor

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 3