Fontys helpt bij realisatie tophockey Tilburg uurK zoom? (lontour Sport |11 Heropening Lumette Verlichting Perfecte comeback Remmers en Van Gestel i Basisschool St. Hubertus bouwt aan de toekomst Lopen voor middelbare Rondleidingen NM Kamp Vught Werkzaamheden A58 bij Tilburg IJslandse paarden strijden om titels op NK Verhulstprijs uitgereikt bij Pijnenburg Schoenen ilburg ET-ZELF vtu, niets Frans van Dommelen stopt als voorzitter Trappers Vrijwillig veilen van woningen wordt populairder scholieren Kenia iia I DONDERDAG 8 JULI 2010 Wojciechowski weer INZET VAN STUDENTEN UIT VERSCHILLENDE DISCIPLINES tiek, technologie, iet, design, etc. sluit i RF RTERREIN 24 |45 •l' I61 [68 De familie Spijkers SPersbelangen P0741 JOM.nl |75 |30 [71 |'2 [29 58 j 65 [6 [39 j22 [69 152 55 Oplossing van vorige week: I I Zinwoord: HYDROTECHNIEK (1.3.72.60.21.53.49.41.5.27.57.71.33) I es I I I I I i FOTO: JACCO SUIJKERBUIJK. Of mis te houden met een Tel: 013-543 45 72 vrij. Op v and van i; SPORT KORT STAND VAN ZAKEN KRUISWOORDPUZZEL TELEFOON: 013-5839766 uurRIJk acwn beers Olrschot om als actief 't Hc 4W-Ï tevenement 5 faciliteiten awenst rekenen advies. Met de I tember cursui ist. Alle lc^Hinese taal en li welkom tussen het gebouw van igediend, waar- r besluitvorming lieren enorm om de opleiding a> Parisa wil met zijr - de Tilburg Ten vragen voor de Stichtinc c port. Steur, tie: w aheel vrij- igen aan n. U kunt Rob en K prima in de De hockeyclubs TMHC Tilburg en TMHC Forward hebben met Fontys een belangrijke partner betrokken bij hun ambitie om te komen tot een tophockeyboiwerk in Tilburg. Fontys Hogescholen heeft aangegeven graag bereid te zijn om de komende jaren deze ambitie te ondersteunen door inzet van kennis en kunde van studenten. Middelbeers npenzoom.nl De beste IJslandse paarden van Nederland en hun ruiters tref fen elkaar op 30,31 juli en 1 augustus op de terreinen van Stoeterij de Breidablik in Oirschot. Tijdens Wedstrijden Zuid strijden ze om het Nederlands kampioenschap voor IJslandse paarden in diverse klassen. Het jaarlijkse Wedstrijden Zuid staat bekend om de mooie sport en de fijne sfeer. paard wint jlariteit. Het t de extra i is dan ook ave kinder eend wedstrijd en Zuid paarden Hij zit in an. Mijnheer te gaan. Jij De vrijwilligersvacatures zijn ook te beluisteren op MagnifiQue (Kabel 87,5 of via www.m-tilburg.r,:;. .rkplaats; 28 per- ■elonk; 30 luizenei; 33 lidwoord; 35 40 lok- ,u, -.5 boom; leon; 48 vrijplaats; ferlandse rivier; 55 alaan; 61 dato; 67 jaar met een dochter veek allerlei zaken die ij haar maatje zijn Contour - St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg www.contourtilburg.nl - infoecontourtilburg.nl ME VAKANTIE £2 LIGHEIDS UITWERK. KACT OP MAAI 5TEN - IJZERWARE^ ELEKTRIsl SIERBESLffl In juli en augustus organiseert Nationaal Monument Kamp Vught elke zondag rondleidingen over het voormalig SS-terrein in Vught. In de authentieke gebouwen, waarin tijdens de Tweede Wereld oorlog de SS-bewakers waren gehuisvest, is nu de Koninklijke Landmacht gevestigd. Normaal gesproken is dit deel van de Lunet tenlaan niet toegankelijk voor het publiek. De speciale rondleic het beperkt aantal op werkdagen 3,50 euro (101/: I 1OI DE TILBURGSE KOERIER np radio 17,5 Mhz r.nl). HORIZONTAAL: 1 handwerken; 6 be roep; 12 pronkziek; 14 Europese rivier; 16rand; 18 en dergelijke; 19 zoogdier; 21 fliilitair; 22 titel; 23 vod; 24 herken ningsteken; 27 werkp1"*'' 'soonlijk vnw; 29 spelor.,., '32 persoonlijk vnw.; 33 lidwoor onder meer; 37 huidopening; 4, spijs; 42 sculptuur; 44 thans; 45 F 46 Europeaan; 47 neon; 48 <50 optelling; 52 Nederlanc^ ijzer; 58 dierengeluid; 59 welaa «richten; 64 bloedvat; 66 de u. lopen plek in het bos; 68 rivierroofvis; j?0 aanbieding: 71 maanstand; 72 gra- ös; 73 gesloten; 74 persoonlijk vnw.; 76 selenium; 77 doorbakken; 79 huidvet; [81 katachtige; 82 uitvegen. Tilburg mogelij zoals bedr commercie.^ municatie, sp manager tiek, lichan mentorgar. voor vrijwilligerswerk en informele zorg Lumette Verlichting, Bredaseweg 310 in Tilburg, is op 1 juli na een enkele weken durende verbouwing geopend. De showroom is aanzienlijk uitgebreid en gemoder niseerd waardoor de ruime collectie nog beter gepresenteerd wordt. Be langstellenden kunnen geh blijvend een bezoek brenc de vernieuwde showroom. s van verkopen. °n. Door het ho ..I de avonduren tel maken." teem werkt eenvoudig, is veilig en staat onder toezicht van ?n koper heeft gewoon bedenktijd en een financieringsvoor- dient de kijker zich te registreren. Bieders zien, welke bedragen er geboden worden, maar araf zijn gunprijs moeten aangeven. Als dat t in beeld. Bieders zijn wel vrij om meer te O Het afgelopen weekend zijn in Hoek van Holland Danielle Remmers en Sophie van Gestel de winnaars ge worden van de eredivisie Grand Siam beachvolleybal. Precies een jaar nadat Sophie met een achillespeesblessure naar de kant werd verwezen, slaagde het team erin om de eerste keer dat ze weer samen een toernooi speelden, meteen ook het hoge niveau van vorig jaar te bereiken. In de finale werd met 2-1 gewonnen van het ook internatio naal spelende team Van der Hoeven- Van der Vlist (21-16,18-21,15-12). In VERTICAAL: 1 harpoen; 2 Epe; 3 yellow; 4 ga; 5 hal; 6 uk; 7 terras; 9 aas; 10 vitrage; I2 been; 15 loon; 18 g.m.; 19 sitar; 20 parel; 21 o.k.; 23 garderobe; 24 biografie; 26 Ne; 20 je; 31 takel; 33 kreet; 35 Lek; 38 a.h.w.; 42 beleefd; 44 stand; 46 vette; 48 Merwede; 50 ei; 51 slinks; 52 reseda; 54 o.o.; 56 Suez; 58 merg; 60 r.-k.; 62 NS; 64 Ml;65kea;67tak;70no.;71 er. bruikers rekening langere reistijd. Vrijdag 16 juli start vanaf 19.30 uur de Tilburgse Kermis. Hierdoor verwacht Rijkswaterstaat extra ver Het verkeer naar Tilburg i Breda wordt daarom via i West en Bredaseweg r leid. En bij knooppunt de Baars komen Monument Kamp Vught o extra aankondigingborden met de zoekers. In de zomervakar aanduiding 'Tilburgse Kermis', die het er dagelijks rondleidingen o verkeer naar de daarvoor ingerichte het leven in het concentrate parkeerterreinen leiden. de kaartjes worden verkocht i Bij slecht weer gaan den mogelijk niet dc opnieuw ingepland. ziek zijn, kunnen cirig komen voor dit kinderen ontvangen icuci trimester van de Stichting een cheque voor schoolgeld en boeken. Tijdens de vakantieperi ode komen de scholieren terug met hun schoolresultaten. Blij ven die resultaten achter dan komen ze in aanmerking voor bijles. Ook leren zij om te gaan met de erosieproblematiek door middel van het leren planten van bomen en het verzorgen daar van, zij nemen tevens deel aan diverse sociale en culturele pro gramma's. Hierdoor blijven de scholieren enorm gemotiveerd ’-gaf te ronden. tzijn deelname aan an Miles aandacht de projecten van ng Samburu Child Sup- m hem! Meer informa- www.samburuchild.com. isschien wil jij jonge gezinnen met ten minste een kind tot 7 jaar helpen met een vriendelijk en praktisch steuntje in de rug? Ben jij iemand die uit eigen varing weet hoe zwaar het soms is >m kinderen op te voeden? Ben jij geen hulpverlener met een werk- 4^ plan en een drukke agenda? Meld je dan aan als Home- Start vrijwilliger. Je bent meer dan welkom! De 20-jarige Pool Pawel Wojciechowski tekent voor twee seizoenen bij Willem II. De aanvaller speelt sinds 2008 bij SC Heerenveen. Als 18-jarige maakte hij zijn debuut op 1 november 2008 in de Eredivisie. Zijn contract liep af bij de Friezen, waardoor hij transfervrij naar Tilburg komt. Wojciechowski is de ne gende nieuwe A-selectiespeler. De an dere nieuwelingen zijn Lasnik, Hakola, Vossebelt, Ippel, Hutten, Gravenbeek, van Zaanen en Kuperus. Chinese School De Chinese School Tilburg sluit op za terdag 10 juli het schooljaar af met een sportieve open dag. Na het uitreiken van de certificaten zullen leerlingen, studenten, docenten en andere be trokkenen bij de school hun krachten meten bij ondermeer tafeltennis, tref- bal en touwtrekken. Belangstellenden kunnen deelnemen aan een gratis in troductieles Tai Chi. Begin september start op zaterdagochtend een i in deze Chinese bewegingskuns geïnteresseerden in de Chin cultuur zijn op 10 juli 10.00 en 13.00 uur in h Gezocht maatjes m/v r Honderden mensen zoeken iemand die af en toe wat tijd voor hen vrijmaakt. Iets voor jou? Word dan maatje, bijvoorbeeld van: Wil jij met deze gezellige oudere dame uit Tilburg Noord gaan winkelen of haar thuis gezelschap bieden? Zij is ver geetachtig, maar een gezellige dame om mee in contact te zijn (003927). Of misschien vind jij het leuk om deze heer thuis te bezoeken en hulp te bieden bij het gebruik van de computer? een rolstoel als gevolg van gezondheidsproblemer vindt het ook gezellig om af en toe naar buiten 1 ook (004064)? Het stoere IJslandse p= nog steeds aan populai kleine paardenras met gangen tolt en telgang i: heel veelzijdig, van brav vriend tot spetter paard. Tijdens Wedstrijdr komen de beste IJslandse van Nederland tegen elkaar uit in zogenaamde gangenproeven. Juryleden in het midden van de ovaalbaan of langs de telgang- baan beoordelen de combinaties. In de spectaculaire telgangon- derdelen breken de combinaties geregeld snelheidsrecords. De wedstrijdsport met IJslandse paarden heeft een enorme vlucht genomen. Elke twee jaar vindt het wereldkampioenschap plaats. In 2007 was dat op de terreinen van Stoeterij de Breidablik, al meer dan 30 jaar organisator van Wedstrij- Deze alleenstaande moeder van 35 j. zoekt een maatje om één keer per week haar bezighouden te bespreken. Wil jij (000017)? Wie wil met een actieve sportieve dementerende vrouw van 80 jaar één keer per week gaan zwemmen, wandelen of fiet sen op een duofiets? Mevrouw woont in een verzorgingshuis (004096)? cie Noord-Brabant inc over kort na de zomer) wordt verwacht. I Fontys wordt daarmee de zesde part ner in het plan tot samenwerking dat 'lijk moet leiden tot fusie van - Jbs in een nieuwe topaccom- modatie. Het hockeybolwerk moet in Tilburg en omgeving de hockeylief- hebbers op alle niveaus en van alle leeftijden het beste op het gebied van hockey gaan bieden, zowel in de breedtesport als in de topsport. De nieuw te realiseren multifunctionele accommodatie voor de beide clubs vraagt een investering van 12,1 mil joen. Daarvan is inmiddels door de clubs (1 miljoen) en de gemeente Tilburg (6,1 miljoen) in totaal 7,1 mil- joen gedekt. Voor de ontbrekende 5 miljoen is een verzoek bij de provin- VERTICAAL: 2 file; 3 plaats in Gel derland; 4 elk; 5 oude maat; 7 voor de middag; 8 rustige; 9 huisdier; 10 boom; 11 neteldier; Bondergang; 15 werk; 17 kous; T9 kloosterhoofd; 20 schrijfgerei; 22 dijk; 25 sporenplantje; 26 lidwoord; 29 scheepstouw; 31 vooruit; 33 vrucht; 34 bevestiging; 36 eetgelegenheid; 38 persoonlijk vnw.; 39 drank; 40 bijl; 41 vistuig; 42 pap; 43 watering; 48 Nederlandse rivier; 49 ge lofte; 51 voegwoord; 53 Engelse titel; 54 trapleer; 56 groot water; 57 berg op Kreta; 60 woonboot; 62 aangezien; 63 keurig; 64 groet; 65 Frans wijngebied; 66 kledij; 69 kledingstuk; 72 kookgerei; 75 loofboom; 77 bevel; 78 zangnoot; 79 titanium; 80 persoonlijk vnw. de halve finale werden eerder Michelle Stiekema en Rimke Braakman geklopt. Deze laatsten slaagden er uiteindelijk wel in om de derde plaats te pakken. In het herentoernooi was er brons voor Jon Stiekema en Daan Spijkers. Het volgende vrouwen eredivisietoer- nooi zal komend weekend, op 10 en 11 juli, gespeeld worden op de velden van Were Di Beach aan de Ijsclubweg in Tilburg. Zaterdag en zondag is er vanaf 09.00 uur te genieten van topbeach- volleybal. De finales zullen op zondag vanaf circa 15.00 uur te zien zijn. Wie de afgelopen weken aan de achter kant van basisschool St. Hubertus aan de Jagerslaan 55 heeft gekeken, zal het zijn opgevallen dat er allerlei bouwacti viteiten plaatsvinden. Vanwege de groei van het aantal leer lingen en de wens om op onderwijs gebied ook de nodige veranderingen te kunnen doorvoeren, is meer ruimte noodzakelijk en die wordt op dit mo ment gerealiseerd. Op vier plekken wordt de school naar achter toe uitge bouwd waarna aan de binnenkant op vier plekken grote werknissen en werk plekken voor kinderen en leerkrachten worden gerealiseerd. De eerste twee uitbouwen moeten voor de zomervakantie al worden opgele verd en kunnen erna al in gebruik wor den genomen. De andere twee worden in de periode tussen de zomervakantie en Kerstmis gebouwd en opgeleverd. Dorpentoernooi Zaterdag 3 juli was er weer het groot dorpentoernooi bij Petanque Club Oisterwijk. De wisselbokaal werd ge wonnen door Harry de Brouwer en Marinus v.d. Zanden van PCO. De uit slag in poule A: 1 .Walter Broos en Jan de Laat PCO 4W-37 punten, 2.Toon op loog en Riet Scheffers Moergestel '-24 punten, 3.Ad Smetsers en Bart Heefer Moergestel 3W-26 punten, 4.Wim Delien en Harry de Rooy Les Klutes 3W-25 punten. Poule B: 1 .Har ry de Brouwer en Marinus v.d. Zanden PCO 4W-39 punten, 2.Ad van Helvoort en Joke van Helvoort PCO 3W-14 punten, 3.Patrice Viguurs en Didier Viguurs Cromvoirt 3W-10 punten, 4.Frans van Empel en Kees Soeterings PCO 3W-9 punten. Op dinsdag was er nog de wekelijkse minimix. De uitslag is als volgt: 1. Harry de Rooij Tilburg 3W-25 punten, 2. Marinus v.d. Zanden Esch 3W-18 punten, 3. Harry Buster Tilburg 2W-12 punten, 4. R.v.d. Velden Baarle Nassau 2W-9 punten. er desgewenst rekenen op deskun dig lichtadvies. Met de heropening van de zaak kunt u tevens kennis nemen van de laatste trends op het gebied van verlichtingsarmaturen. In de maand juli is er bij aankoop van een verlichtingsarmatuur vanaf 195 euro voor elke klant een leuke attentie. Meer informatie: www.lu- metteverlichting.nl. riding wordt om 13.00 en 15.00 uur aangeboden. Vanwege I deelnemers is het noodzakelijk om te reserveren. Dit kan verkeersdrukte, op werkdagen via 073-656 67 64 en via www.nmkv.nl. Deelname is 5 euro of uit de richting 3,50 euro (10 t/m12 jaar) en biedt tevens toegang tot het nabij gelegen Genie- i de Ringbaan- museum (inclusief koffie/thee/chocolademelk aldaar). Het Geniemuseum is in naar de A58 ge- de zomer extra geopend van 12.00 tot 16.00 uur. Elke zondag biedt Nationaal n bij knooppunt de Baars komen Monument Kamp Vught om 14.00 uur een rondleiding aan voor individuele be- aankondigingborden met de zoekers. In de zomervakantie van Zuid-Nederland (24julit/m 5 september) zijn TÜburgse Kermis', die het er dagelijks rondleidingen om 14.00 uur. Deze rondleiding geeft een beeld van -'e daarvoor ingerichte het leven in het concentratiekamp Vught. Hiervoor is reserveren niet mogelijk; ‘iden. de kaartjes worden verkocht op de dag van de rondleiding. Deelname aan de an de werkzaamhe- rondleiding kost 3,50 euro 2,50 euro (10 t/m 12). De entree tot het herinne- door en worden ze ringscentrum is vrij. Op veler verzoek is NM Kamp in juli en augustus ook op maandag geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Veel disciplines De ondersteuning van Fontys zal dus bestaan uit betrokkenheid en inzet van studenten die als onder deel van hun bacheloropleiding, in stage- project of onderwijsverband op hbo-niveau en als het past in het praktijkgedeelte van hun cur riculum, ingezet kunnen worden op het gebied van het grotere pro jectplan of in deelprojecten. Dit interdisciplinaire project zal binnen Fontys gecoördineerd worden door een programmamanager 'Fontys in Sports', die vanuit de volle breedte van Fontys de inzet van studenten uit veel disciplines en opleidingen met het sportdomein gaat verbin den. Dit past naadloos in de plannen en activiteiten van Fontys c hoger onderwijsorganisatie bij te dragen aan de realisatie van de Nederlandse ambities in relatie tot het Olympisch Plan 2028. Rijkswaterstaat voert de komende twee weekends, van vrijdag 9 juli tot en met maandag 12 juli en vrijdag 16 juli 'tot en met maandag 19 juli, onder houdswerkzaamheden uit aan de A58 bij Tilburg. Het werk begint op beide vrijdagen om 21.00 uur en eindigt op beide maandagen om 05.30 uur. In beide weekends is de verbindings weg A65-A58 van 's-Hertogenbosch naar Breda en de op- en afrit 11 Goirle dicht. De ‘A58 zelf is niet geheel afge sloten, slechts één of twee rijstroken zijn dicht. Rijkswaterstaat verwacht veel verkeershinder voor het verkeer richting Breda en adviseert wegge- pORIZONTAAL: 1 het; 3 yoghurt; 8 n.a.v.; 11 A.P.; 12 bè; 13 aak; 14 el; 16 ai; 17 regels; 20 proost; 22 melig; 24 barok; 25 on; 27 nota; 28 Iran; 29 ja; 30 eet; 32 warmoes; 33 teg; 34 al; 36 R.D.; 37 g.l.; 38 ar; 39 oker; 40 eer; 41 chef; 43 e.k.; 44 sr.; 45 a.v.; 47 we; 49eel;51 stoffer; 53 toe; 55 li; 56 slab; 57 item; 59 OR; 60 ruïne; 61 etsen; 63 erkend; «eerste; 68 fa; 69 z.k.; 70 nee; 72 dg; 73 ad; 74 dis; 75 shoarma; 76 oké. Een jongensdroom komt uit. Pa- werkloos of riM (16) loopt voor het eerst in in aanmerkiric zijn jonge leven een Europese project. De kir I wedstrijd: de Tilburg Ten Miles ieder trimestei °P 5 september. Al jaren is hard lopen Parisa. zijn passie en loopt hij elke dag diverse kilometers in de heuvels van Maralal in het Samburu District in Kenia. In dit gebied is de Stichting Samburu CMd Support actief. Deze stich- jting is een kleinschalige kind- (hulporganisatie die projecten initieert ten bate van kinderen l en jongeren. De stichting is vooral actief op het gebied van scholing en watervoorzienin gen Een van de projecten is het "mid delbare scholieren project". Ach tergestelde kinderen die geen enkele kans hebben om een Middelbare opleiding te volgen [omdat zij geen ouders meer hebben, of omdat de ouders Frans van Dommelen zet na vier jaar een punt achter het voorzitterschap van Tilburg Trappers. Dat heeft hij maandagavond tijdens de bestuurs vergadering officieel bekend gemaakt. Informeel was men al op de hoogte van het voornemen van Van Domme len om te stoppen, maar nu is de kogel door de kerk. Frans van Dommelen maakt sinds kort voor dé Tilburgse Volkspartij deel uit van de gemeente raad. "De functies van voorzitter van een grote sportvereniging als Trappers en die van gemeenteraadslid zijn niet te combineren. Niet alleen vanwege het vele werk dat er aan vast zit, maar ook vanwege de mogelijke verstrenge ling van belangen, die kan optreden", aldus de scheidende voorzitter. Het bestuur van Tilburg Trappers be raadt zich de komende periode over zijn opvolging. De eerste gesprekken daartoe zijn inmiddels al achter de rug. Voordat Frans van Dommelen preses werd van Tilburg Trappers, was hij ge durende dertien jaar algemeen direc teur van Willem II en in dezelfde func tie twee jaar actief bij FC Twente. Informele Zorg zet voor allerlei diensten vrijwilligers in bij mensen thuis. Mensen die extra hulp hard nodig hebben of gewoon goed kunnen gebruiken. Wij zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor: Omvangrijk Uitgaande van een positief besluit wacht vervolgens een zeer omvang rijk project op verdere uitwerking. Uitvoering hiervan volledig door pro fessionals is onbetaalbaar en uitvoe ring uitsluitend door vrijwilligers is onmogelijk door de enorme omvang en doorlooptijd. De hockeyclubs kwamen daarom bij Fontys met de vraag om ondersteu ning, die daartoe graag bereid en in staat is. Fontys, gevestigd in Brabant en Limburg, is met 40.000 studen- Mevr. Els van der Sanden heeft op woensdag 30 juni de Verhulstprijs uit gereikt gekregen door de heer Sander Pijnenburg van Pijnenburg Schoenen aan de Korvelseweg 6 in Tilburg. Het gaat om een leuk voetverwenpakket, inclusief een paar gratis schoenen ter beschikking gesteld door de firma Verhuist die ook dit jaar weer een leu ke actie tijdens de Libel Ie Zomerweek had georganiseerd. Het evenement trok zo'n 82.000 bezoekers. Pijnen burg Schoenen werkte als zaak voor jcomfortabele kwaliteitsschoenen in een moderne look graag mee aan deze actie. 2College Wandelbos aan de Wandel boslaan 1 in Tilburg. Meer informatie: www.chineseschooltilburg.nl. Kristie Spijkers zijn op zoek naar een nieuwe woning. Ze wonen n hun appartement aan de Heuvelstraat 141-02, maar ze zijn sinds komst van hun dochter toe aan een nieuwe stap. "We willen wel eerst verkopen", legt Rob uit. Begrijpelijk in deze tijd, vinden ze. Hun ervaringen bij het zoeken naar een woning bracht ze op het idee om hun appartement vrijwillig te veilen. Makelaar Koen Timmermans van Hart van Brabant Makelaardij is enthou siast over deze nieuwe wijze van verkopen. "Via openhuis.nl is dit een aan trekkelijke manier om te kopen. Door het houden van kijkdagen is het mak kelijk om zonder afspraak én in de avonduren te komen kijken. Overigens is het wel mogelijk om een afspraak te i Het veilingsysteem werkt eenvoudig een notaris. Een koper heeft behoud. Bij belangstelling c zoals op een reguliere veiling, niet door wie. Verkoper heeft voor bedrag wordt geboden komt dit i bieden. Na een uur is de veiling afgelopen. "Er zitten geen extra risico's aan vast voor de koper", aldus Tim mermans. De eerste kijkdagen zijn prima bezocht en de volgen de zijn vandaag, 8 juli, om 17.00 uur en aan staande zaterdag om 11.00 uur. De veiling is op 14 juli. Zelfstandig De extra werkruimten worden zo in gericht dat kinderen er zelfstandig en in groepjes kunnen werken aan bij voorbeeld thematische opdrachten of het verwerken van de rekenles. Op dit moment is dat niet goed mogelijk. Het achterliggende doel is dat de school de kinderen wil leren zelf verantwoordelijk te zijn voor hun werk en ze zodoende wil prikkelen hun verantwoordelijkheidsge voel en hun zelfstandigheid te vergroten. Ook het samenwerken tussen kinderen krijgt in deze uitbouwen letterlijk en fi guurlijk meer ruimte. Wie meer wil weten over de uitbouwen of de achterliggende gedachte ervan, kan even binnenlopen. Bellen met directeur Marcel van den Hoven via 013-4672792 of mailen naar marcel.vandenhoven@xpectprimair.nl is ook mogelijk. De school is op internet te vinden via www.hubertusschool.nl. den Zuid. Wedstrijden Zuid is een groot paardensporte met zeer professionele en een grote groep enthousiaste en ervaren vrijwilligers. Het Nederlands kampioenschap voor IJslandse paarden is het ide ale uitstapje voor het hele gezin, ook als niet iedereen van paarden houdt. Naast de wedstrijdproeven is een gezellig promodorp en na tuurlijk een hapje en een drankje. Op vrijdag duurt het programma van 9.00 tot 18.00 uur, óp zater dag van 8.30 tot ongeveer 17.30 uur. Op zondag vinden de finales plaats van de diverse rubrieken en worden dus alle kampioenen bekend. Ook is er een verrassende show. Op vrijdag en zaterdag is de entree gratis, op zondag 5 euro. Meer informatie: www.wedstrij- denzuid.nl. ten en 4.000 medewerkers een van de grootste instellingen voor hoger onderwijs van het land, met oplei dingen in vrijwel alle disciplines. Het kenmerkende van hoger beroeps onderwijs is dat het kennisintensief is én gericht op de beroepspraktijk. Fontys voelt zich aangetrokken door het idee de kennis, kunde en vaardigheden van haar studenten en docenten/studentbegeleiders in te zetten in dit bijzondere, mooie en maatschappelijk en sportief be langrijke project. Studenten krijgen de kans om theorie en praktijk te verbinden en daarmee direct, actief en concreet een bijdrage te leveren aan de uitwerking en realisatie het trgse hockeybolwerk. Het betreft lelijk studenten uit opleidingen drijfseconomie, marketing, :iële economie, recht, com- sport marketing, sport ement, sport media, logis- amelijke opvoeding, evene- anisatie, logistiek, journalis- 1 fiÜiillll. I II ■■acn

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 11