0 Feest op de Helen Parknurstschool I HL Zomerse waterpret in de tuin Fluks 5 I Reusachtige roofvogels in Gilze F*/ I 5 F «te I Schrijfwedstrijd Joris en de draak IERLAND WATEE< Gratis een dagje uit naar de bouw Westelijk van het Tilburgse stadscentrum wordt De Nieuwe Bouwmeester gerealiseerd. Een groene stadswijk waar oud en nieuw naadloos in elkaar «vervloeien. De bedrijven die deze stadsvernieuwing realiseren, nodigen u van harte uit voor een gratis dagje uit naar dit bouwproject. Op zaterdag 5 juni bent u er van harte welkom tussen 10.00 uur en 16.00 uur in het kader van de ‘Dag van de Bouw'. Er is van alles te zien en te beleven voor jong en oud. Ocoolen f hw wonen Pan/imende dames in de prijzen ratenüteEfil r dat or veel plezieren 1396982 DWEEK h.p.p.p. Durf jij een roofvogel vast te houden? Op 1 juli opent de nieuwe achtbaan Joris en de draak. Daniek, Kim, Kimberley en haar zusje Melanie. mannelijke n ZATERDAG 5 JUNI, DAG VAN DE BOUW Maak er een leerzaam en gezellig dagje van J fei ids.nl lk.nl 13-4684540 Kük je ogen uit BOUW DETILBURGSE KOERIER .DONDERDAG 3 JUNI 2010 Ingang bouwplaats Noorwitsstraat De zomer komt eraan en dan is het lekker om even af te koelen met een plens koud water. Met deze spel letjes kun je volop waterpret beleven in je eigen ach tertuin, buiten op straat of op de camping. Heeft u interesse in een appartement? De makelaar is tussen 11.00 en 13.00 uur aanwezig om u rond te leiden in een een appartement dat in aanbouw is. Programma Diverse stands met informatie van onder andere de aannemer, architect, constructeur, makelaars en het opleidingsbedrijf. Diverse activiteiten voor de kinderen (muurtjes metselen met echte specie, een lucht kussen). Gratis koffie en thee en voor de kinderen een gratis suikerspin. Op de bezichtigingsroute kunt u diverse vragen tegenkomen. Onder de goed ingevulde antwoorden worden vier toeganskaarten voor de Efteling en vier toeganskaarten voor bioscoop MustSee verloot. 11.30 uur: lezing van architect Jacq de Brouwer. 14.00 uur: lezing van Peter Keijzer, de architect van de woningen. Datum en openingstijd Zaterdag 5 juni 2010 van 10.00 uur tot 16.00 uur Meer informatie www.alphonscoolen.nl www.tbvwonen.nl een (den Hef flessenspel is een leukzor spelletje. ÏRNSTUBE azen oter tbuffet! VAN DE .Op een creatieve HYPODOMUS» HUIS. HYPOTHEEK HYPOOOMUS De ingang vindt u aan de Noorwitsstraat. koks een heerlijk ns het koken weldig diner Ze staan allemaal op de foto, de leerlingen, juffen en meneren van de Helen Parkhurst- school. En samen vormen ze het getal 25, zoals je ziet. Vorige week vierde de school in de Reeshof namelijk het 25-jarig bestaan. Ea dat werd gevierd met onder andere een dagje naar De Efteling, een sportdag en een dag met het thema 'kermis1. het De kerkuil, de slechtvalk en de Amerikaanse zeearend. Dat zijn nog maar een paar van de vele soorten roofvogels die je op zondag 6 juni kunt bewon deren tijdens de Valkerij Natuurbeurs in Gilze. Er staan kraampjes van valkeniers en verenigingen waar je deze en andere vogels van dichtbij kunt bewonderen. Misschien ben jij wel een van de geluks vogels die tijdens een demon stratie mee mag doen! Voor de jongste kinderen is er ook een kinderhoek met springkussens en een kinderboerderij. De Val kerij Natuurbeurs wordt van 10.00 tot 17.00 uur gehouden aan de Alphensebaan 14 in Gilze. De entree is 6 euro. Bou^eester Bouw BV *'w Vaderdag [geopend jesspel leuk om te doen. Maak bootjes van luciferdoosjes door er watten in te stoppen. Met een saté- of cocktailprikkertje kun je er een mast op maken. Het zeil maak je van een papiertje. Zet nu alle bootjes in het water en pro beer door te blazen jouw bootje als eerste naar de overkant te krijgen. uw beschikking ■vestigd in Tilburg. n a De Nieuwe Bouwmeester QJ goudstikker -de vries o W V mensen ursee nabij Heimbach. auemstube.com 0 Acht leeriingen van taekwondover- eniainq Yu-Sin-Kwan uit Tilburg Sen OP vrijdag 28 mei mee aan een toernooi in Uden. Kanma Bal- ouda, Adnan Mallouki, Ahlam Bal- ouda, en Hasna Ibrahim haalden een eerste plaats. ErtugrulYés, Lloyd Lo-Wong, Marouan Razine en Nathaly Straker gingen met het zilver naar huis. Een schilderij van een Misschien heb je wel gehoord dat er op woensdag 9 juni ver kiezingen zijn voor de Tweede I Kamer. Welke partij gaat winnen I is natuurlijk nog onbekend. Maar I I premier Jan Peter Balkenende is I in elk geval bij kinderen populair. I Hoe we dat weten? De kleurplaat I met zijn hoofd erop is namelijk I het meeste gedownload van de I website www.kleurplaten.nl. Op I die website staan ook kleurpla-1 ten van andere leiders van del politieke partijen. Een op de vier I kinderen koos voor de kleurplaat I I van Balkenende. n Ben jij tussen de 8 en 13 jaar oud? En ben je gek op het schrijven van mooie verhalen? Doe dan zeker mee met de verhalenwedstrijd van Tekstschrijvers.nl en De Efteling. Misschien heb je wel gehoord dat er in De Efteling binnenkort, op 1 juli, een nieuwe achtbaan wordt geopend met de naam Joris en de draak. Eigenlijk is Joris en de draak een heel oud sprookje. Het gaat over een jongen, Joris, die op een dappere, snelle en slimme manier een draak tekstset"' verslaat. Ter ére van de in je pen! Vaak zie je op deze pagina foto's van sporten als voetbal of tae kwondo. Maar denksporten zoals dammen verdienen ook een plaats je op Fluks. Daarom vandaag foto van drie hele slimme meic die een prijs hebben gewonnen tij dens het Brabants Kampioenschap Dammen. De beste dammer bij de meisjes was daar Kimberley Huijskens uit Tilburg. Zij damt bij de nieuwe achtbaan heb ben Tekstschrijvers.nl en De Efteling een leuke schrijfwedstrijd bedacht: schrijf een verhaal dat in onze tijd speelt en waarin het ook gaat om dapperheid, slimheid en snelheid. Natuurlijk kun je met deze wedstrijd mooie prijzen winnen. De hoofdprijs is een bezoek aan de Efteling met overnachting voor jou en je familie in het nieuwe vakantiepark Efteling Bosrijk. Kijk voor meer informatie op www. ihrijvers.nl en klim Bn! vereniging TDV. Tweede werd Kim van 't Westeinde uit Dongen. De derde prijs was voor Daniek Langh, ook uit Dongen. Op zondag 6 juni organiseert TDV trouwens het Til- burgs Jeugddamkampioenschap. Dat wordt van 10.00 tot 13.00 uur gehouden aan de Kraaivenstraat 23-13 in Tilburg. Wil je meedoen, dan kun je je inschrijven om 9.45 uur. Je bent van harte welkom! De Dag van de Bouw biedt u een unieke kans om een kijkje "achter de bouwhekken" te nemen op de bouwplaats die normaal niet toegankelijk is voor publiek. Er wordt een route uitgezet die u zelf kunt volgen, uiteraard zijn er genoeg medewerkers aanwezig om informatie te verstrekken en vragen te beantwoorden. Deze dag wordt u aangeboden door de bedrijven die hier onder staan vermeld. De architecten van het project zullen deze dag uitleg geven over de wijze waarop dit project tot stand is gekomen. lectant a Fonds Een leuk zomers spelletje is bij voorbeeld het waterballonnen- spel. Vul een ballon met water en gooi hem over. Wie de ballon laat knappen heeft verloren...en heeft natuurlijk ook een nat pak! Met een paar lege colaflessen kun je het flessenspel doen. Vul de flessen met water en zet er eentje voor je neer, zonder dop. De andere spelers zetten ook een fles met water voor zich neer. Probeer nu met een bal de fles van iemand anders om te gooien. De speler wiens fles omvalt, mag die pas rechtzetten als hij de bal heeft. Hoe lang kun jij het water in de fles houden en je kleren droog? Tip: speel dit spel ook eens met meerdere flessen of ballen per persoon. Heb je ergens nog een lang stuk plastic liggen? Dan kun je hier een waterglijbaan van maken! Leg het plastic op een grasveld en blijf het steeds natsproeien. Neem een aanloop en glij met je buik over het plastic. Heb je een zwembadje of een teil voor in de tuin? Dan is het boot

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 5