5. RISP maakt zich zorgen over -"jongerenpension Traverse X I Achtste editie van Cubamaniafestival n PRIMEUR! 3D-TV NU leverbaar! Bis Algemeen 3 mm» Trots hekelt 'subsidie' Mundial voor Willem II Hypnotiserende Romy Schneider in Filmfoyer Open dag Huis ter Heide JE s. i Stadsnatuur De stijl van nu, de service van toen. Eerst naar Hamlet dan naar Londen! ,29. Dodelijk ongeval Bechtweg leidt tot vragen bij TVP Vogelkooikes k Avondvierdaagse Tilburg KOOPZONDAG DONDERDAG 27 MEI 2010 het ‘lijk •lij- *n. www.scheidings in kleur 35,00 lOPEDISCHl dkussenJ Carbootsale Romy Schneider IURG tijds veiligheidsmaatregelen te treffen. Rob Vereijken U kunt contact opnemen met Johan Heeffer van Natuurmuseum Brabant, tel. (013) 535 39 35 of e-mail j.heeffer@natuurmuseumbrabant.nl KORT 1SCHUIM - VOOR DE www.theaterstilburg.nl ■oorbeelden: Henk van Rijen “ScheidincsMakelaar PANASONIC 50VT20, als beste getest Ook u kunt helpen Word vrijwilliger! BESTERDRING 87- 91 TILBURG TEL. (013) 54 31 489 www.bartelstilburg.nl Opgroeien als jonge knaap in de jaren '40-45', gevolgd door gesprekken met Tilburgers die in 1944 in de frontlinie woonden. Pianoconcert in Het Cenakel Vanaf nu te koop bij alle Tilburgse boekhandels. Fraai gebonden boek, 256 blz. met 80 illustraties Voor fans van Romy Schneider is de film Inferno niet te missen. Maar de film is ook een prachtig voorbeeld van hoe een filmpro ductie uit de hand kan lopen als iedereen blijft luisteren naar de geniale, maar ook lichtelijk doorgedraaide regisseur. oronkelijke gsgroep Iedere laatste zondag van de maand van 12.00 - 17.00 uur de ga de Bi jaar i deT’ mooi en zo actrice stelt PIETER VREEDEPLEIN Nederland. Zi wuders gestel. WWW. f bel I Boekhandel LIVIUS I Nieuwlandstraat 56, Tilburg 013-5435944 Informatie of een gratis intake? 073 622 15 22 jong@scheidingsmakelaar.nl AVY P poten, 200cm zondag i Tilburg, gramma hoven, Skr- uur I oopavond) Hifi TV, Multiroom oog- en oorstrelend ySLECHT kome1 (meer makei L theaters 2010/2011 Itilburg Panasonic experience store an 2.795,- NU«»r suren I Itilburgse koerier Kijk voor meer in formatie tuurmonumenten.nl/Huis-ti Pianist Robert van der Vorst geeft op 1 30 mei een concert in Het Cenakel in 1 Aanvang 12.30 uur. Ophetprogrc staan werken van Brahms, Beethc jabin en Liszt. De toegang bedraagt 8 euro, inclusief koffie en cake. Het Platform Stadsnatuur Tilburg is een samenwerkingsverband van Natuurmuseum Brabant, IVN Vereniging voor natuur- en milieueducatie - afdeling Tilburg, KNNV (Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging) - afdeling Tilburg, Rauwbraken Onderwaterpark en gemeente Tilburg. '■ga 214. torn te dansen, Je muziek ’regonero >21.30 tot lATRAS' :huim agschuim I dersteunendl )x200cm Nu slechts Het Nederlandse Rode Kruis greren om er zo- ■est, te weten één aken?’ zo sluit de dat volgende maand wordt - Mundial ontvangt jaarlijks ^hrijftTrots in de inleiding al Mundial te organiseren. UW SCHEIDING regelt u op één adres Samen werken we aan een snelle en duideljW oplossing voor alle financiële en juridische za subjectieve taal van een i Henri Ge nialiteit als op met Fe- 96 of www. raatras ER gschuim op eren pm2. 0x200cm - Nu slechts heel wat kabaal, wat de beide ouders aanmoedigt om de hongerige kroost te gaan voeden. Allerlei insectenlarven worden uit het hout gehakt. Met de lange, soepele tong halen ze al het lek kers uit schorsspleten en rottend hout. Brandweer houdt open dag voor gehandicapten Het is goed dat veel Tilburger: den, maar 'zwaar gesubsidiee aan meedoen. Dat stelt de Tilbt" hierover schriftelijke vragen aar Met alléén een beitel ging hij aan de slag en maakte een mooi rond gat. Allerlei timmerlieden zouden daar nog wat extra hulpmiddelen bij nodig heb ben, maar hij kreeg het zo gemakkelijk voor elkaar. Daar bleef het niet bij, want zijn werk werd afgemaakt met een mooie holte in het hout. Spechten zijn de meest natuurlijke hout hakkers die we kennen. 1 meeraan- alijke omgeving It in deze is -er nog een beperl kampeerplaatsen bes Naast de zonneweide zijn faciliteiten als sanitair, ele teit, clubgebouw, speelv kinderspeeltoestellen, poline, klein zwembad, weide en een verlichte pétan- quebaan. Meer informatie: tel. 013-4682450, e-mail info@hart- van-brabant.nl en www.hart- van-brabant.nl. De grote bonte specht is de meest algemene specht in Nederland. Hij is ongeveer 25 centimeter lang, wit en zwart gevlekt, en heeft prachtig rode veren op zijn onderbuik en onder zijn Zondag 30 mei is het feest in Huis ter Heide, een natuurgebied ten noordwesten van Tilburg. Natuurmonumenten viert dan de afron ding van een groot natuurproject. Na achttien jaar is het open heide- en vennenlandschap weer in ere hersteld. MS vereniging Op woensdag 2 juni is er weer een bijeenkomst in het Hazen nest, Kreverplein 27 in Tilburg. Van 10.00 tot 12.00 bent u van harte welkom om onder het ge not van een kopje koffie of thee met lotgenoten van gedachten te wisselen. Meer informatie: Maria Reneerkens, tel. 013- 5711635 of e-mail mariareneer- kens@hotmail.com. hypnotiserend. De jonge zich volledig ten dienste van de grote regisseur. Nooit was een auteur zo dicht en zo verstrengeld met de held die hij gecreëerd had. Regisseur Serge Bromberg slaagt erin een reconstructie te maken van het verdwenen materiaal en creëert zo Het Nederlandse Rode Kruis biedt noodhulp en sociale hulp n binnen- en buitenland. Ook lokaal bieden wij hulp aan mensen. Als vrijwilliger van t ix_op basis van persoon|ijke voorkeur, hulpverlening. Waar gaat uw hart naar - op www.na- -ter-Heide. Het is heel leuk en bijzonder dat in het Stadspark aan de Oude Dijk een grote bonte specht broedt in een stevige, dode boom. Het is dan ook uitermate triest dat die boom, met het nest en de jongen daar nog in, vorige week door de gemeente is gekapt. Mogelijk wilde iffeld, waarbij men het park opknappen voor de Dag jnde op een tak van het Park, aanstaande zondag. Deze rmee lokt hij dag hoort bij de week van de biodiver- 1 matras TAR afgedekt met Ca.22cm dik! x200cm lu slechts srs zich gezamenlijk inzetten om Willem II te red- eerde instellingen als Mundial' moeten hier niet jurgse fractie van Trots op Nederland. Zij heeft lan burgemeester en wethouders gesteld. Deze gelden zijn derhalve niet bedoeld om externe partijen mee te 'sponsoren'. Anders zou dit zijn wanneer stichting Mundial bijvoorbeeld gedurende het festival de stichting Red Willem II laat col lecteren op het evenemententerrein. De gehele actie komt nu vooral over als een reclamestunt mede mogelijk gemaakt door de gemeente Tilburg', aldus Trots. teit aan vogels in de stad is echt niet te behouden met een berg nestkasten. De meeste vogels willen ook helemaal niet in een kooike broeden. Een gemeente die echt opkomt voor de natuur in de stad, weet waar vogels nestelen en bijzondere planten groeien. In dat geval was deze dode boom vol leven zeker blijven staan. De week van de biodiversi teit is dus niet alleen belangrijk voor de inwoners van de stad, maar zeker ook voor de gemeente Tilburg zelf. Van elke kaart die Mundial verkoopt voor Festival Mundial, 1 gehouden, komt 2 euro ten goede aan Willem II. 'Stichting Mi een bedrag van meer dan 100.000 euro gemeentesubsidie', sch op haar vragen. 'Hiervoor wordt zij onder meer geacht Festival I Kinderen kunnen naar hartenlust :jes vangen, nestkastjes of op een speelse manier r beleven met. Bezöëkers' ten ook met verf en doek aan de» De film Inferno moest het grote inter nationale filmproject van 1964 wor den. Dankzij de Amerikanen was er een onbegrensd budget en de prach tige 26-jarige Romy Schneider speelde de hoofdrol. Haar tegenspeler Serge Reggiani was ook niet een van de min- ste. Maar na een paar weken draaien sloeg het noodlot toe. Het project wend onderbroken en de opnames nooit gemonteerd. Jaren is het materiaal kwijt geweest, maar nu is het teruggevonden en zijn de opnames nog verbazing wekkender dan de legende deed vermoeden. Ze vertellen het verhaal van een unieke film, van de waanzin en de jaloezie door een s camera gefilmd, het verha vervloekt project en van orges Clouzot die zijn ger cineast de vrije loop liet. Nooit tevoren was Romy Schneider zo lansz gezamer' keld, valt eenvo welke toeslager gen de Belastingdiei tijdje proberen de gemeenten te bewe' gen) regelingen via kelijk te maken. Inr gemeenten daartoe over geldt niet voor de geme< De SP-fractie wil nu da* zo snel mogelijk alle i: financiële regelingen kenuwrecht.nl laat zetter Om armoede te verlichte nen, is het volgens de SP zaak om er) Tilburgers gebruik te laten ken van financiële regelingen, zoals de bijzondere bijstand. Sie gers: "Het blijkt erg moeilijk om alle daarvoor in aanmerking komende Tilburgers te bereiken en afdoende te informeren over hun aanspraak op regelingen. Die site verschaft snel zicht op de mogelijkheid om deze inkomensaanvullende uitkeringen aan te vragen. Daarmee wordt een bijdrage geleverd aan het bereiken van de doelgroep en het voorkomen en verlichten van armoede." Een specht hakt alleen een nestholte als hij zich gaat voortplanten. In maart en april wordt flink geroffeld, waarbij wel twintig keer per seconde op een tal wordt getrommeld. Daarmee een partner en geeft meteen ook aan siteit, waarbij de gemeente wil laten dat dit gebied bezet is. Van al dat gerof- zien dat zij het belangrijk vindt dat er fel en hakken krijgt de specht geen kop- zoveel mogelijk soorten dieren en plan- pijn. In zijn kop zitten schokdempers. ten in Tilburg kunnen leven. Zo is een Zijn oog heeft ook een derde ooglid, van de vogelkooikes van de StadsHeer dat net sluit voordat de snavel de boom aan de Spoorlaan omgetoverd tot een raakt. Hierdoor schiet het oog door de reuzepimpelmezenkast. Mezen en gier- harde klap niet uit de oogkas. Tijdens zwaluwen kun je dan wel helpen met het hakken houdt de vogel zich goed kunstmatige woningen, maar de diversi- vast aan de boom met zijn twee naar teit aan vogels in de stad is echt niet te voren stekende tenen. Ook zijn staart -- >--u— drukt tegen de stam, waardoor hij zich zelf niet van de boom aframmelt. Het spechtenhol heeft een ingang van 5 centimeter in doorsnede. Daarachter gaat het 25 centimeter naar beneden en kom je in de broedholte uit. Een specht besteedt geen aandacht aan het inrich ten van de kinderkamer. Deze is kaal met mogelijk nog een paar splinters van het hakwerk. Zo'n vijf eieren worden gelegd en in de loop van mei kruipen daar de jongen uit. Deze maken samen Hoofddoelstelling van het platform is het vergroten van het natuurbewustzijn bij mensen die in Tilburg wonen, werken en/of recreëren. Tegelijkertijd wil het platform dat op diverse fronten meer aan- 1f dacht komt voor behoud en versterking van een gevarieerde natuur in de stedelijke omgeving ,-L J van Tilburg. Eén van de activiteiten is deze artikelenreeks. Maandelijks wordt in deze r*11 rubriek informatie verstrekt over stadsnatuur (auteur is Rob Vereijken) Reacties zijn zl 11 I I® welkom! -u™ LL_1 1 Stadsnatuur Til burg Culinaire dinerwandeling Op één avond in drie verschil lende restaurants genieten van culinaire hoogstandjes. Dat kan op donderdag 3 juni in Oi- sterwijk. Elke gang van het - op elkaar afgestemde - diner wordt geserveerd bij een ander restau rant. Deelnemende restaurants zijn: Brasserie de Swaen, Bras serie Vulders, Restaurant Maik en Restaurant Linnen. De chef koks vertellen aan tafel wat zij die avond hebben bereid. Kijk voor meer informatie op w gastrotouroisterwijk.nl of naar 06-47 33 55 76. ving en de gemeentelijke budgetten. Voorkomen is beter en goedkoper dan genezen." gers wil dat het college de pro- cie, die verantwoordelijk voor gdhulpverlening is, aanspreekt haar verantwoordelijkheid. Daar naast wijst de leider van de socialis ten het college op de Reserve So ciale Investeringen die in de vorige raadsperiode op voorstel van de SP werd ingesteld als buffer voor te korten bij sociale voorzieningen en 15 miljoen euro telt. Het nieuwe col lege wil volgens Siegers deze reserve ook gebruiken vóór wegenaanleg, bedrijventerreinen, Tilburg Dome, Piushaven, Wilhelminakanaal en een nieuw gebouw voor Traverse. Dat was niet de bedoeling, meent zij. "Dit geld is niet voor stenen, maar voor mensen." is. De derde en vierde avond, met de traditionele intocht, wordt er gestart vanaf het winkelcentrum van De Rooi Pannen aan de Dr. Ahausstraat. Ook de finish is bij het winkelcentrum. De start Meer) kunnen bezoekers te voet is alle avonden 18.30 uur. De laatste ja ren namen ruim 5000 wandelaars deel aan de Tilburgse avondvierdaagse. Opgeven hiervoor kan bij de bekende voorinschrijfadressen en de eerste avond op het startbureau. Alle verdere informatie kan men vinden op website www.avd-tilburg.nl. Aanleiding voor de vragen van de TVP is het dodelijke ongeval op de Bur gemeester Bechtweg dat afgelopen maandag plaatsvond. Volgens de par tij staat de weg al jaren bekend om de vele ongelukken. Verdubbeling van de weg zou de onveilige situatie vanaf volgend jaar moeten opheffen, maar de TVP denkt dat die termijn onhaalbaar is, gelet op de stand van de procedure en de onteigeningen, die noodzakelijk zijn voor de aanleg van de verbreding. Als de verdubbeling volgend jaar nog niet haalbaar is, stelt deTVP voor om tussen- iwijnen Financiële regelingen enselijk Verder heeft de SP vragen gesteld over informatie over financiële re gelingen op internet. Op de web site www.berekenuwrecht.nl, die het kenniscentrum voor budgetvoorlich ting Nibud en adviesbureau Stimu- O&dit Jaar organiseert de Stichting fedvierdaagse Tilburg weer een Vierdaagse wandeltocht in Tilburg. De 59ste avondvierdaagse vindt plaats I ran maandag 31 mei tot en met don- derdag 3 juni. Men kan ook dit jaar liezen uit een wandelparcours van 5 10 km. De routes zijn zo gepland, dat iedere avond een ander traject iwdt gelopen. De start is de eerste en tweede avond in de Reeshof vanaf I fKronenbergstraat bij het sportcom- jlfflvanSV Reeshof, waar ook de finish Tussen 11.00 en 17.00 uur verandert het zandpad langs de vennen voor één dag in een gezellige natuurboulevard met leuke en verrassende‘activiteiten. Vanaf de parkeerplaats aan de Baan achter de Plakken 1 (bij het Blauwe “,ccr) tc ,;ot (15 minuten lopen) of met een huifkar naar het feestterrein. Voor jong en oud is er van alles te beleven. Boswachters staan klaar om de mooiste plekken te laten zien en meer te vertellen over de verandering van landbouwgebied naar vennenlandschap. Voor liefheb bers van vogels zijn er vogelsafari’s. Vincent Logas uit Cuba acte de pre sence. Ook de door Europa toerende Cubanen van Grupo Sincopa geven een optreden op Cubamania, en deel met live-muziek wordt afgesloten door de winnaars van de Latin Fanatics Competitie 2010: Charangz Wie daarna nog zin heeft or kan zich verder uitleven op de van de deejays Aché en El Prei tijdens de afterparty, die van 1 02.00 uur duurt. Gratis parkeren is mogelijk bij Station Tilburg West. Schilderijenveiling De kinderen van basisschool Cleijn Hasselt hebben de afgelopen tijd laten zien dat ze goede kunstenaars zijn. Ze hebben zelf met verf en kwasten prachtige schilderijen gemaakt. Niet om zelf thuis op te hangen, maar om te veilen voor het goed doel. De veilig is op vrijdag 28 mei van 13.30 tot 15.15 uur. Het geld dat met de schilderijen wordt opgehaald gaat naar SOS-kin- derdorpen. Die organisatie zorgt dat kinderen zonder ouders weer in een gezin kunnen wonen. Windekind Spelen vanuit veiligheid en ge borgenheid. Dat kan bij peuter- speelkamer Windekind, Lange Nieuwstraat 189 in Tilburg. Win dekind is een huiselijke peuter speelzaal, waar peuters elkaar ontmoeten in een liefdevolle omgeving. Wilt u graag infor matie over speelmogelijkheden en de pedagogische visie, komt u dan gerust samen met uw kind een kijkje nemen op een van de inloopochtenden. De eerstvolgende inloopocbtend is op maandag 31 mei tussen 09.00 en 10.00 uur. Huis voor Zingeving Woensdag 2 juni verzorgt ChriS- tien Boosten van CHRISTALL, praktijk voor Nieuw Bewustzijn in Berkel-Enschot, in het Huis voor Zingeving een lezing over de volgende stap in de evolutie voor de mensheid. De Maya's hebben deze overgang aange duid op hun kalender. 2012 is bij hen de einddatum van de aarde zoals die nu wordt be leefd en tevens de begindatum van de Nieuwe Tijd. Tijdens de lezing gaat Christien Boosten in op vragen als: Wie zijn wij nou werkelijk en waar komen wij vandaan? Waarom zijn wij op aarde en waarom juist nu, in 2010? Hoe kun je groeien in be wustzijn, in het dagelijks leven? Aanvang: 20.00 uur; entree: 5 euro (ind. koffie/thee). Adres: Kloosterdreef 4 in Moergestel. Kijk ook op www.huisvoorzin- geving.nl. het Rode Kruis kiest u, uit diverse vormen van uit? Help ons helpen. SP-fractievoorzitter Veerle Siegers of een opleiding. Daarmee is het vol gens de SP een noodzakelijke voor ziening in de stad. "Het verdv ervan zal niet alleen veel mensc.b leed, maar ook veel maatschappelij ke kosten veroorzaken", zegt fractie voorzitter Veerle Siegers. "Denk aan het ontsporen van jongeren met alle gevolgen voor de lokale samenle- Autowasactie Leden van Scouting Oisterwijk houden op zaterdag 29 mei een autowasactie. Wie een auto heeft die wel een poetsbeurt kan gebruiken, kan zich tussen 13.30 en 16.00 uur melden bij de blokhut op het kruispunt Schoolstraat/Terburghtweg in Oisterwijk. Om het wachten te veraangenamen staat er een kop koffie en iets lekkers klaar. De automobilisten mogen de prijs van de wasbeurt zelf be palen, de opbrengst komt ten goede aan het zomerkamp van de scouts. staart. Zelden zag je deze specht in het stedelijk gebied van Tilburg, en eigenlijk alleen in grote villatuinen. In de buurt van café het Dorstige Hert aan de Bredaseweg broedde ieder jaar wel een paartje. Het gaat de laatste jaren goed met de grote bonte specht in Nederland. Hij komt ook verder de stad in en heeft een nest gemaakt in het Stadspark aan de Oude Dijk, midden in het centrum van Tilburg. waterdiertje timmeren c de natuur kunne slag, bijgestaan door een echte kun stenaar met goede tips. Verder komt een schaapherder in actie met zijn schaapskudde. Op onverwachte mo menten duiken leuke theateracts op die een link hebben met de geschie denis en natuur van Huis ter Heide. Onder de naam BRAVA, brandweerac- tiviteiten voor anderen, organiseert Brandweer Midden- en West- Brabant, Cluster Tilburg, op zondag 30 mei een open dag voor mensen met een ver standelijke beperking. De dag wordt om 10.00 uur geopend door de clus tercommandant Tilburg, Marcel Appel doorn. Daarna mogen zo'n 70 deelne mers meedoen aan allerlei activiteiten, bijvoorbeeld een brandend huis blus sen. Ook zijn er diverse demonstraties. De activiteiten gaan door tot 15.00 uur waarna de clustercommandant Tilburg aan alle deelnemers een brandweer- certificaat zal uitreiken. De open dag wordt gehouden op het kazerneterrein van Brandweer Cluster Tilburg aan de Fabriekstraat 34 in Tilburg. T-Parade Verder heeft de TVP schriftelijke vra gen aan het college over de T-Parade gesteld. De fractie is verbaasd dat deze een Brabants evenement moet wor den en dat de organisatie daarom in Brabantse steden en dorpen deelne mers aan het werven is. De TVP vindt dat de T-Parade op deze manier haar oorspronkelijke doel, namelijk be volkingsgroepen in Tilburg bij elkaar brengen, voorbijschiet. De fractie wil onder meer weten waarom de ge meenteraad hierover niet is ingelicht en of steden en dorpen buiten Tilburg ook aan de kosten van de T-Parade bij dragen 'Is het niet beter om carnaval en T-parade te integr doende één volksfees carnaval, van te mak, TVP haar vragen af. Grote bonte specht (foto: Saxifraga-Jan Nijendijk Feniks De zomer komt eraan en bij Fe niks kun je je vleugels uitslaan! Feniks heeft dé activiteit die bij jou past. Wil je erop uit trekken, de mooie lentebossen in, sluit je dan aan bij nordic walking. Wandel mee onder enthousi aste, deskundige begeleiding op vrijdagochtend. Wil je ge zond en ontspannen bezig zijn, maar doe je dat liever binnen of bij mooi weer in de beschutte achtertuin van Feniks? Kom dan op maandagmiddag, van 16.00 tot 17.00 uur naar Feniks en doe mee aan Chi Kung. Door deze rustige en soepele manier van bewegingen, ontspant je lichaam en geest en komt je energiestroom weer op gang. Of kom aanschuiven bij de eet- groep op woensdag van 17.00 tot 19.00 uur; je kinderen zijn ook welkom. Neem voor meer informatie contact op niks: 013-542 18 96 fenikstilburg.nl. een nieuwe film, die het verhaal ver telt van een prachtige ondergang en die. het project eindelijk laat leven. Inferno is te zien in de Filmfoyer aan de Schouwburgring in Tilburg van don derdag 27 tot en met zondag 30 mei om 21.15 uur. Kaarten zijn te bestellen via tel. 013-5432220. Naturisme Op zondag 6 juni kunt u ken nis maken met naturisme op het terrrein De Reeshof van Naturistenvereniging Hart van Brabant). De Reeshof ligt aan de Zwartvenseweg 79 in Tilburg. Ook mensen die nog geen NFN lid zijn zijn op 6 juni welkom vanaf 10.00 uur. Naast de mo gelijkheid tot dagbezoek is het ook mogelijk om naturistisch te kamperen. Voor nieuwe leden ?rkt aantal eschikbaar. n er wat lektrici- .‘Iweide, tram- zonne- De achtste editie van het Cubamania festival vindt aanstaande zondag 30 mei, van 13.00 tot 21.30 uur plaats in Bosvreugd Cultuurbos aan de Reeshof- dijk 12. Tijdens het festival is er weer Cubaanse muziek in allerlei variaties te horen. Het ambulante trio Los Cal- lejeros zorgt voor de opvulling van de pauzes tijdens de podiumwissels. De Cubanen van Grupo Havano bijten op het podium de spits af. Daarna is het de beurt aan Bocason (met de Cubaan Vidal Cruz Conde), Septeto Trio Los Dos en als special guest geeft Jonas 1 l| HetTilburgse college moet l| met de provincie en met H jongerenpension Traverse in gesprek over het openhouden van deze voorziening aan de Ringbaan-Noord. Dat vindt de SP-fractie in de Tilburgse gemeenteraad. Zij heeft hier over schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders gesteld. Volgens de SP wordt het jongeren pension aan de Ringbaan-Noord in zijn voortbestaan bedreigd door rijks- en provinciale bezuinigingen. Daardoor behoort sluiting op termijn tot de mogelijkheden. De SP wil nu dat het college met Traverse en met de provincie in gesprek gaat over het openhouden van het jongerenpen sion en dat de geplande gemeente- 1 lijke bezuiniging van tafel gaat. Het jongerenpension vangt een toe nemend aantal jongeren met woon- en geldproblemen op en voorziet in j hun behoefte aan opvang, onder- steuning en begeleiding naar werk De Tilburgse Volkspartij (TVP) wil van burgemeester en wethouders jarantie dat de verdubbeling van burgemeester Bechtweg volgend r is gerealiseerd. Hierover heeft uc TVP-fractie in de Tilburgse raad schriftelijke vragen aan het college gesteld. Buurtbewoners uit de Raadhuisstraat in Berkel-Enschot organiseren op 30 mei van 10.00-16.00 uur een carbootsale, waarbij vanuit de auto gebruikte goe deren worden aangeboden. Er worden alleen particuliere standhouders toe gelaten. Locatie is het weiland tussen de Raadhuisstraat 10 en de spoorlijn in Berkel-Enschot. Kinderen kunnen zich zondag uitleven op een springkussen. Het inschrijfbe- drag voor standhouders en het entree geld voor bezoekers komt ten goede aan goede doelen, waarvan mensen uit Berkel-Enschot initiatiefnemer zijn. gezamenlijk hebben ontwik- valt eenvoudig vast te stellen en en heffingskortin- -lienst biedt. Al een ue initiatiefnemers zwegen ook hun (ei- via de site toegan- Inmiddels zijn 120 vergegaan. Dat neente Tilburg, lat het college alle informatie over op www.bere- en. ten of te voor- Bestel voor 1 juli en maak kans op een theaterweekend Londen! bi< vii jet op

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 3