Rozen in november Èl TIE M ïlh WilheMnapark verandert in kinderfestival Spelen nnet technische snufjes bij 'Het verborgen oog' Fluks 5 ndertussen in de wijk. I*1 Meer dan 200 koorleden en een groot orkest! Ernst Daniël Smid Miranda van Kralingen Alexei Grigorev Djemm Promsconcert 150 jaar Liedertafel Oefening en Vermaak IERS Hh1 WOENSDAG 12 MEI 2010 [tILBURGSE KOERIER W Ga voor meer informatie naar www.vrom.nl/bewonersbudget Alle buitenlandse kindergroepen die optreden tijdens Via del Mondo. FOTO:VELU. 2 Binang Mmino: zeven meiden die dansen, zingen en drummen. FOTO:VELU. I met o.a. E SMAAK SANTILBUM voorstelling. 29 en 30 mei Vredesplein, Waalwijk osv CURSUSSEN OPLEIDINGEN op voorraad!!! N EN BETALEN OP q; •line Va skundir voor Voor iar eens langs m alle rust door pireren! Zondag 16 mei is het tijd voor het leukste kinderfestival van, voor en door kinderen: Via del Mondo! Tij dens dit gratis evenement in het Wil- helminapark in Tilburg kun je volop genieten van alles wat jonge talenten uit Malawi, Brazilië en India brengen. Maar er is nog veel meer te doen... Ralf Mackenbach treedt op tijdens Via del Mondo. Kaarten te bestellen bij de Leest tel: 0416 33 17 51 www.liedertafelwaalwijk.nl je heen, buiten de twee podia gebeurt ook van alles! Zoals een kook- workshop waarbij je eten uit de landen van de kin dergroepen kunt maken. Of maak een bijzondere wereldreis met de riksja op Via del Mondo die je langs de acht Millenni- umdoelen voert. Eén van de acht Millenniumdoelen is die van gelijke rechten een anje De Uitvinders c 'Een eigen 'Br IU: PRIJSDÜ n met m tot wel M maar een ding; i wil, wordt opnieuw gebracht, lusief btw. i dienen aatsing om maar ook de drums en marimba (soort xylofoon) bespelen. Na het optre den van Ralf Mackenbach volgt een Grande Finale van de drie kindergroepen samen met Ralf. tentoonstelling is vanuit Sjanghai te zien! Op het evenement kun je ontdekken hoe dat werkt... voor jongens en meisjes wereldwijd. Via del Mondo kent trouwens twee bij zondere presentatoren: Shukri Mohamed en Nimo Barre, twee kinderen van de IMC Weekendschool in Tilburg. Dat is een school waar je op zondag extra lessen kunt volgens als je dat leuk vindt. Meer infor matie vind je op www. viadelmondo.nl. Kom zelf een mechanische dolfijn besturen tijden 'Het verborgen oog'. FOTO: MAAIKE VAN DEN BEMT I verder te zeekm houten vloeren in de regio lat, parket en planken; zo uft of thuisbezorgen ISSS3MM Ikhreef het filmscript voor 'Het ver- Workshops Op het Wereldkinderpo- dium zijn workshops te volgen die de kinderen uit Malawi, Brazilië en India zelf geven. Kijk goed om De speelfilm én de filmrekwisie- ten vormen samen het evenement J Het verborgen oog' dat Stichting I' De Uitvinders organiseert in Tilburg. I Een eigen 'Brabantse' wereldten- Straatvoetbaltoernooi Voetbalhelden opgelet! Op woensdagmiddag 2 juni is er een KNVB Calvé Straatvoetbaltoer- nooi bij de grote Albert Heijn aan de Jan Heijnsstraat in Tilburg. Vanaf nu kunnen alle jonge voet balliefhebbers van 9 tot en met 13 jaar zich inschrijven voor dit sportieve toernooi. De winnen de teams mogen meedoen aan regiofinales bij Albert Heijn. De winaars daarvan stromen door naar de KNVB Calvé districtsfi- nales. De allerbeste straatvoet- ballers van Nederland staan op zaterdag 3 juli in de finale op de Dam in Amsterdam. De KNVB Calvé straatvoetbaltoernooien zijn voor iedereen die is gebo ren in 1997/1998 (D-pupillen) en 1999/2000 (E-pupillen). Een team bestaat uit 5 spelers (4 in het veld en één wissel) én een begeleider van 18 jaar of ouder. Meisjes teams, jongensteams en gemixte teams kunnen meedoen. Op www.calvestraatvoetbal.nl kun je je met je team inschrijven. Je ontvangt dan een straatvoetbal- dvd en maakt kans op kaartjes voor Nederland - Hongarije, ei Meet en Greet met Jong Örar en diverse andere prijzen. Voetbalclinic Goirle Ben jij een stoere jongen of een stoer meisje tussen de 6 en 12 jaar, en houd jij van voetballen? Kom dan op zondag 30 mei naar jongerencentrum Mainframe in Goirle. Hier wordt een voetbalcli nic georganiseerd door enthou siaste stagiaires. Het begint om 13.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Je kunt je, behalve met een voet balclinic, vermaken met spring kussens, stropdasschieten en pannakooien. Ook zijn er straat- voetballers die de kleine talentjes met alle plezier iets willen aan leren. Het is helemaal gratis, je hoeft je alleen even in te schrijven! Dit kan via: www.mainframe101. nl of via het inschrijfformulier bij jou op school of een vereniging. Het adres is Sin Jansstraat 1 -01 in Goirle. Heb je een vraag, bel dan naar 013-530 08 74. Het Uitvindersevenement is een avontuurlijk uitstapje voor jong en oud. Tijdens de weekeinden van 17 tot en met 30 mei is het van 11 tot 17 uur geopend voor het publiek. Op werkdagen zullen duizenden kinderen van basisscholen het evenement in groepen bezoeken. Perron 58 vind je aan de Gasthuisring 58 in Tilburg. Meer informatie op www. deuitvinders.com. ezon- ruzgan, boven. Het is niet alleen kommer en kwel op de planken. Plezier en vriendschap komen ook ruim aan bod. Gerard de Laat schreef speciaal voor deze gelegenheid prachtige muziek. De voor stelling begint om 20.30 uur. Kaarten zijn voor 12,50 euro verkrijgbaar in het theater, tot ongeveer een halfuur voor de 'Rozen in november' is een familiedrama met een militaire achtergrond. •“O"te!!:~.g. roT0: VAN DEN Kruidenwandeling Zondag 16 mei vindt de eerste kruidenwandeling van dit jaar plaats. Natuurgeneeskundige Rian Jonkers neemt u mee voor een nieuwe kijk op de natuur. Voor meer informatie of opgave: 4563879 www.innerlijkegenezing.nl In Cultureel Centrum Jan van Besouw in Goirle is op Hemel vaartsdag donderdag 13 mei het toneelstuk Rozen in novejri- ber te zien, van Stichting Phae dra. Het is een familiedrama tegen een militaireachtergrond. De cast van het stuk bestaan uit slechts drie personen. In het verhaal worstelt een vader met zijn verleden, hij heeft geen weet van de geestelijke wond die hij opliep tijdens zijn werk in Libanon. Nu zijn zoon op het punt staat om uitgez den te worden naar Uruzc komt het allemaal weer t Twitter, Linkedln, Facebook etc. workshops Twitter, Facebook, Linkedln, etc. in mei en juni - Workshops in Tilburg bij Lusoned Webconcepts. 2x4 uur. Contact: 013-5456999 info@lusoned.nl www.lusoned.nl Tarot-kaartleggen basis uitleg Workshop Tarot-kaartleggen. Zaterdag 29 mei 2010 van 14.00 tot 17.00 uur bij de Nieuwe Tijdswinkel De Rode Ama ryllis Leharstr. 120 5011 KD Tilburg- Noord tel. 013-4552819 Onder leiding van Medium Ria www.mediumria.nl en spiritueel-coach Annemiek www. annemieknetten.nl Uitleg en de basis van deTarot-kaarten kosten 25,00 euro p.p. opgeven bovenstaand tel.nr. Toen kunstenaar Hugo Vrijdag hoor- de van de Wereldtentoonstelling in Sjanghai, bedacht hij dat hij zelf ook wel zo'n tentoonstelling kon bouwen. Dat deed hij ook, samen met studenten en bedrijven. Hij schreef het filmscript voor 'Het ver borgen oog', over de avontuurlijke zeereis van een groep uitvinders naar de wereldtentoonstelling in finghai. Studenten van zes techni sche beroepsopleidingen bouwden levensgrote filmrekwisieten (spullen die gebruikt worden in een film). Deze uitvindingen zijn te zien in de 30 minuten durende avontuurlijke speelfilm 'Het verborgen oog'. In Sjanghai, China is op 1 mei de wereldtentoonstel ling begonnen. Daar laten een heleboel landen - waar onder Nederland - van alles zien over bijvoorbeeld hun eigen cultuur en economie. In Perron 58 in Tilburg kun je van 17 tot en met 30 mei 'Het verborgen oog' bezoe ken, een soort Brabantse wereldtentoonstelling. Het is 9^. jouwwjjk’^ W‘<J maghet zeggen Cursus plaatsen De prijs voor plaatsing van een cur- sus-aankondiging wordt als volgt berekend: De kop van maximaal 40 karakters bedraagt 14,50. Voor elke regel (van 35 karakters) méér betaalt u 1,35 extra. Karakters zijn ook: spaties, punten, komma's e.d. Het gebruik van het woord cursus /workshop in de kop is niet toege staan. Een cursusaankondiging is niet hetzelfde als een advertentie en draagt een redactioneel karak ter. Dit betekent dat alleen offici ële afkortingen in de Nederlandse taal worden gebruikt. De redactie behoudt altijd het recht tot het aanbrengen van wijzigingen of het weigeren van aangeleverd materiaal. In een cursusaankon diging worden in beginsel geen tussenkoppen geplaatst. Indien men toch tussenkoppen voor elke tussenkop 14,50 in rekening Alle prijzen zijn exclt Cursusaankondigingen uiterlijk vrijdag voor plas 12.00 uur in ons bezit te zijn. Opgeven cursussen: www.tilburgsekoerier.nl klik op de button Adverteren Cursussenaankondigingen. Er is tijdens Via del Mondo ook talent van eigen Bra bantse bodem aanwezig. Ralf Mackenbach, winnaar van het Junior Eurovisie Songfestival, komt optre den! Daarnaast draagt de Tilburgse kinderstadsdichter Sara Bidaoui gedichten voor en maakt speciaal voor Via del Mondo een gedicht. Om 12.30 uur begint het festival met de Parade del Mondo in het Wilhelminapark. Met twee podia en volop acti viteiten door het hele park belooft het ook dit jaar een groot feest te worden. Alle ■I kinderen uit Tilburg en omg ving zijn hierbij uitgenodk om te komen genieten van H de voorstellingen en mee te doen aan de vele work- I shops. Het festival duurt tot I ongeveer 17.30 uur. Optredens Op het Plan Kinderpodium treden de kindergroepen op. Mlodza Stars uit Malawi dansen letterlijk de sterren van de hemel met hun tradi tionele dans. Comunidarte uit Brazilië combineren per cussie, theater en zang om hun verhaal van de favela's te vertellen. Binang Mmino uit Zuid-Afrika is een ener gieke dansgroep van zeven meiden. Ze kunnen niet alleen dansen en zingen, toonstelling waar ongeveer 4000 bezoekers worden verwacht. Na het zien van de speelfilm kun je je eigen avontuur beleven met de filmrekwisieten. Zo is er een mechanische dolfijn die je zelf mag besturen. Of wat te denken van de Waverunner: een enorme drijvende waterspin die met zijn tentakels energie opwekt. Inspi rerend is het Vlaggenschip: een zeilschip dat tegen de wind in kan varen! In leuke workshops kunnen jij en je ouders boven dien kennismaken met de ach terliggende technieken. En... de Bobbejaanland dicht Wilde jij zondag 16 mei met je ouders, broertjes en zusjes gezellig een dagje naar Bobbe jaanland? Doe maar niet! Het Belgische pretpark is dan name lijk niet toegankelijk. Er is dan een personeelsfeest van een groot bedrijf, waar 15.000 men sen op afkomen. Het park is dan dus al helemaal uitverkocht! Het zou jammer zijn als je, na dat hele stuk in de auto, voor een dichte deur komt te staan. I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 5