I J KA Hakim vertelt: de dromendief '09 ,‘A,$ Et lillek (èwipke èn de laimime lozzie Ki Fluks 6 I Fitnafoger draait dierenfilms Het is wit en smaakt naar ananas. Vrijwilligers I - DE SPE BeteeCfcL^“?»1x i '^9 - Meegluren in een vogelnest! •-< 1 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 22 APRIL 2010 DE TILBURGSE KOERIER Noora doet geheimzinnig over het zeehondenjong dat ze heeft gevonden. Drie pinguïns ruziën over van alles en nog wat. j-J Duiken voor kinderen I Welkom bli Beleef de Lente 2010! Wie steelt toch al die dromen van de kinderen? De Jan Ligthartschool heeft de wedstrijd Kénderkwéék 2010 gewonnen. Dat is een wedstrijd voor Tilburgse basisscholen, waarbij de leerlingen liedjes moeten zingen in het Tilburgs. te vermaken. Deze schoonmakers van de bioscoop in soepjurken en met overdadige haargroei, waren naar eigen zeggen op het laatste moment ingesprongen, nadat ze het duo Simon en Nick wegge stuurd hadden. Deze kwajongens hadden geprobeerd gratis bij het festival binnen te komen. Tilburgse onderwerpen De acht scholen mochten elk twee liedjes zingen. Het waren liedjes die speciaal voor kinderen uit de hoog- ste groepen van de basisscholen^ geschreven waren. De liedjes waren allemaal in het Tilburgs diaiect en gingen bijna allemaal over echte Tilburgse onderwerpen als Peerke Donders, de kermis, het Wandelbos, de kinderoptocht tijdens carnaval en Festival Mundial. Basisschool De Sporckt zong bijvoorbeeld het liedje 'Draaje mar', over het draaiende huis op de rotonde. Basisschool De Cocon liet allemaal straatnaam borden zien tijdens hun liedje 'Mèn èège buurt'. De jury keek vooral of de leerlingen zuiver zongen en natuurlijk of ze het Tilburgs dialect j wel goed uitspraken. Dat Hakim goed kan vertellen, had je vast al gezien in Sesamstraat! Aan staande zondag 25 april vertelt hij een mooi verhaal in cultureel centrum Tiliander in Oisterwijk. Simon en Nick De finale van de liedjeswedstrijd vond plaats in de Euroscoop-bios- coop in Tilburg-Zuid. Het festival begon met een ruim kwartier ver traging doordat drie scholen vast zaten in het verkeer door een onge luk in Tilburg-West. Maar gelukkig waren de presentatoren Oma en Aal in de zaal aanwezig om iedereen Maak nu o (neem de i niet bekend of je kopen. Aan de liedjeswedstrijd deden acht scholen mee. De Jan Ligthartschool Rendierhof was de beste. Die school was net iets beter dan de Jan Ligthartschool Huibeven (Glim- menstraat). Een derde plaats was er voor De Triangel (Wassenaer- laan). Als afsluiting van het festival zongen de leerlingen van de Jan Ligthartschool Rendierhof (ofwel de 'JLR', zoals ze hun school zelf noe men) nogmaals het winnende lied over een lelijk lampje en een door gedraaid horloge, 'Et lillek lèmpke èn de lamme lozzie'. •ng heeft gevonden, inig, waardoor een dat zij een pakket- ■genomenlReser- >013-543 22 20. Het verhaal heet 'De dromendief'. De dromendief steelt dromen van kin deren. Omdat kinderen de mooiste dromen hebben, maar vooral omdat ze ook veel dromen hebben. De dro mendief kan dromen speuren van heel ver met zijn Dromoscoop. En met zijn dromenzuiger zuigt hij de dromen van de kinderen leeg. Hij droomt die dro men zelf op. Om jong te blijven. Omdat hij een oude man is die geen dromen meer heeft. Op een dag steelt de dro- NK Schooldammen Mustafa, Emre, Civello en Sau-Yon vormen het enthousiaste damteam van basisschool De Regen boog uit Tilburg. in het schooldamkar het ze lukken om o. kampioenschap te t Het is lente en dat betekent dat veel vogels een nestje bouwen en eitjes uit gaan broeden. Ben jij nieuwsgierig of de ooievaar al jonkies heeft? Of wil je zien hoe de torenvalk zijn kindjes eten geeft? Surf dan eens naar de website www.beleefdelente.nl. Daar kun je namelijk bij 8 verschillende vogels live meegluren in hun nest. Dat kan, omdat er een webcamera in hangt. Miudhewherming f hondjes. De ouders van Noora hebben een hotel aan het water. Onder de gasten is een stel dat op zeehonden jaagt terwijl Noora net een jong - Ze doet heel geheimzinnig stel smokkelaars denkt c. je met drugs heeft meegc veer voor deze films via C Op vrijdag 23 april is er weer een disco in Wijkcentrum de Schans, speciaal voor kinderen van de groepen 6, 7 en 8 van de basisscholen uit Tilburg-Noord. De muziek draait van 19.00 uur tot 21.00 uur. De entree is 1 euro, maar voor de kinderen die een pasje hebben is het gratis. Het laten maken van een pasje kost 1,50 euro. Wijkcentrum De Schans vind je aan De Schans 123 in Tilburg-Noord. Stelaertshoeve Blaren op de voeten, rode handen van het klappen, een kaal grasveld en volle stempelkaarten. Dat was het resultaat van de sponsorloop die basisschool Ste laertshoeve hield voor kinderen in het Afrikaanse land Malawi. Daar kunnen kinderen vaak niet naar school. Omdat ze arm zijn en omdat ze moeten werken. Er zijn ook te weinig leraren en in de klassen zitten soms wel meer dan 100 kinderen! Om daar iets aan te doen, startte basisschool Stelaertshoeve een project over Malawi, samen met Stichting Edukans. De afsluiting was een sponsorloop waar alle leerlingen van de school, van jong tot oud, aan deelnamen. Het was een groot succes. Aan het eind van de dag was er 5728 euro opgehaald! Met het geld levert de school een bijdrage aan de verbetering van het onderwijs in Malawi. Stinken pinguïns naar vis? Is het erg om een vlinder dood te maken? En wat vindt God daarvan? Als ie tenminste bestaat? Drie pinguïns maken over al deze dingen ruzie. Omdat ze zich vervelen, op de ein deloze sneeuwvlakte waarop ze wonen. Dan komt er een duif langs met een boodschap. God heeft er genoeg van dat mensen en dieren i steeds ruzie maken. Daarom wil hij de hele wereld schoonspoelen en helemaal opnieuw beginnen. Dus is er een Ark. Maar van elke diersoort mogen er maar twee mee op deze Ark van Noach. Wat nu...? Dat zie je op zondag 25 april om 15.00 uur in Theater De NWE Vorst in de voorstelling 'Om 8 uur bij de ark'. Voor alle kinderen vanaf 7 jaar. Wil je kaartjes, bel dan even naar 013-532 85 32. Het adres is Willem II straat 49 in Tilburg. In maart hoorden zij bij de toppers kampioenschap van Brabant. Gaat ook de finale van het Nederlands e bereiken? Op zaterdag 24 april weten we meer! De Regenboog is dan gastheer van een halve finale van het schoolkampioenschap van Nederland. De school krijgt 15 andere basisscholen met de beste jeugddammers uit Zeeland, Zuid-Hol- land, Utrecht, Flevoland, Gelderland, Brabant en Limburg op bezoek. De wedstrijden duren van 10.30 tot 17.00 uur. De Filmfoyer in Tilburg heeft komend weekend twee leuke dierenfilms voor je in de aanbieding. Om 13.00 uur begint de animatiefilm Willie en het wilde konijn, voor alle kinderen vanaf 3 jaar. Deze film laat zien wat er gebeurt als de kooi van het tamme konijn Willie door een ongeluk openspringt. Willie zet voorzichtig zijn eer ste stapjes naar de vrijheid van het bos. Hij ontmoet daar een wild konijn, dat hem alles leert over het leven in vrijheid. Om 15.00 uur is er voor alle kinderen vanaf 8 jaar de film S.O.S kleine zeehond. Een echte thriller over smokkel, drugs en zee- Wat staat er op deze foto? Nee, het zijn geen aardbeien die nog niet rijp zijn. Het zijn witte aardbeien. Een nieuw soort fruit, dat alleen nog maar in Engeland te koop is. En al lijken deze vruchten dan op aardbeien, ze smaken naar...ananas! Het is nog niet bekend of je de witte aardbeien binnenkort ook in Nederland kunt I Hallo allemaal, Mag ik me even voorstellen? Ik ben een Oezel! Wat is nu een Oezel? Een Oezel is een kind van 8 tot 12 jaar, die graag in het water zit en best eens onderwater wil kijken. Kan dat? JA, wij zijn een club van kinderen in deze leeftijdsgroep, die 1 keer in de week, in zwembad de Reeshof, met duikuitrusting te water gaan. Wij zijn de enige club in Tilburg die dat doet. Dit doen wij op dinsdag van 18.00u tot 19.00u. Vanaf de eerste keer met een echte duikuitrusting onderwater! Heb JIJ zin om het eens te proberen? Loop dan binnen op 27 april in het zwembad van de Reeshof, want dan houden we open huis en spring er met ons in! Voor nadere informatie kunt u bellen naar 06-16842219 of mailen naar john.50@live.nl. Speciaal opgeleide vrij* ligers van het Ouderenwe vandeïwern gaan op hu bezoek bij Tilburgers die jaar worden of eerder dat ja geworden zijn. Tijdens dat t zoek kunnen de ouderen hi wensen en behoeften uitspi ken op het gebied van wone welzijn, financiën, gezondhe en zorg. Desgewenst krijg< zij ook informatie over de onderwerpen en/of een doe verwijzing, bijvoorbeeld na de ouderenadviseur in i mendief de dromen van de zoon van een uitvinder. Als de uitvinder merkt dat zijn kind geen dromen meer heeft, probeert hij erachter te komen wie dat heeft gedaan. Maar dat is geen mak kelijke klus...Deze voorstelling begint om 14.00 uur. Kaartjes kosten 10 euro. Je kunt ze bestellen door te kijken op www.theatersoisterwijkmoergestel.nl of door te bellen naar 013-521 72 20. Je vindt het theater aan de Spoorlaan 82c in Oisterwijk. Hier zie je een echt 'lillek lémpke'.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 6