aSSst Joosen 'Politici moeten meer met burgers stoeien' Bartels oog- en oorstrelend 749 5urg -ZELF Zomer-/Winter- KIcding^ST Algemeen 3 Boek Theresia schot in de roos >ERS M n Examenstress ivond tdek gezaagd mannenmode <44,- Zuinig met energie en een mooi beeld! Nu magazijnverkoop zaterdag 17 april 2010 De Wever genomineerd voor Maatschappelijke Stage Awards Aanpassingen N65 Debat over boek pastoor Audio - Video LI4 DONDERDAG 15 APRIL 2010 DETILBURGSE KOERIER I SCHEIDEND GROENLINKS-WETHOUDER GON MEVIS BLIKT TERUG OP ACHT JAAR PLUCHE FOTO: PETER LIGTENBERG 'EZE WEEK: I €1,49 €0,49 \KT €0,69 najaari i uitverg ILADE €0,8! 'OOP! |2: t Philips LED TV model 2010 Full HD vanaf Slechts 171x97x50 NIEUW! Ziggo ci+ Besterdplein www.degunst. nu •100 Hz Geschikt voor Ziggo CI+ De nieuwste modellen LED TV zijn binnen. de grootste Pall Mall collectie van Tilburg e.o. en deur! 2,99 cm dik •USB ,na alle /an, de ;n heb bin- dat besluit eraan jatief zien www.Peerke.biz (013) 535 98 58 r Totale collectie demonstratieklaar! SPECIALE AANBIEDINGEN dit o> manii helder- tal doen. I, Berkdijk- anvanc Tïh'ander □ra, Tel: 013-M319K >r PME LEGEND AMERICAN CLASSIC grote oppositiepartijen, ren, maar kregen hiervoor onv gemeenter ailijk voor Steenstraat 7a in Dongen (tegenover Montis) 11.00 -15.00 uur Betreft showroom- en beuremodellen meubelstoffen. Aankopen moeten direct meegenomen worden. Betaling a contant (bij voorkeur per pin). -•»-I 2® i grc_. SP, de 20:15 uur jd van hét Vrije Sctoa de school verzorgd liander.nl Met LED techniek heeft u tot 40% lager energieverbruik Samsung LED TV model 2010 Theresia in de schijnwerpers, door tijd en wijk Gon Mevis bij MFA Quirijn, de multifunctionele accommodatie aan de Hlenbergstraat in Tilburg-Noord die naar verwachting deze zomer wordt opgeleverd en die hij als wethouder mede mogelijk heeft gemaakt. ‘1 itturar me ‘gereikt riginele Ierland. lie. Maar hoe gaat het met de i il op een inloopbijeenkomst Ypelaer (Corellistraat T ang is gratis. Meer infor ders zoals Stichting De Wever spelen hierin een belangrijke rol. Zij brengen de scholen, leerlingen pelijke organisaties in kaar. In samenwerkin begeleidt de stichting dens hun nieuwe ervar niets is De Wever ger op een vernieuw inier in goede banen te leiden. urg, mingstoffering sinds 1983 0, din. t/m vrij. 0930-1730 zat. 0930-14.00 3^^ Beuken hang- legkast Paranormale waarnemingen Harmonia heeft op maandag 19 april een openbare avond met pa ranormale waarnemingen d.m.v. toegangsnummer door dhr. M. Reul. Plaats: De Goede Herder, Isidorusstraat 6, Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. Tel. info: 4557178 en www.harmonia-nl.org. iruising afgesloten. II velseweg 2: eg of 3: Hij overleefde in acht jaar tijd twee moties van wantrouwen en zag de ene na de andere bestuurder vertrekken. Nu valt voor Gon Mevis (46) zelf ook het doek. Na acht jaar vindt de Groen- Links-wethouder het welletjes. Vol gende week vrijdag neemt hij tijdens een bijeenkomst in het Midi Theater afscheid van de Tilburgse politiek. .Schuurkes Wilhelminapark74 Kadosjop en atelier 't Klein Verschil Gerund door mensen met een beperking ma. t/rri vrij. 10.00-15.00 Veldhovenring 36, TapijttegelhuisTilbur project- en won:- ma. 13.00-17.00, u„ Besterdring 54, Postzegel-Munthandel Den Besterd deze ongeveer 18 kilometer lan ge fietswandeltocht drie van de vijf oorlogsmonumenten in het park. De deelnemers verzame len die ochtend om 9.30 uur bij Landgoed Bosch Duin, Oude Bosschebaan 1 in Udenhout. De fietstocht eindigt daar om uiter lijk 12.30 uur. Belangstellenden dienen zich uiterlijk donderdag 22 april aan te melden bij Natuur monumenten via 013-523 18 00. Er kunnen slechts een beperkt aantal deelnemers meedoen. Er wordt in groepen gereden. Deel name aan is gratis en kinderen vanaf 11 jaar, mits onder beg ding, zijn van harte welkom. _t ervoor idjes over trots om jen voortzetten.'' stichting i deze ma- tot Heden immaterieel te zetten ter Neem even pauze of ga verder met iets stat anders. - Als het je helpt, kies dan voor iets ïrfectionistisch. Je waar je steun bij vindt, zoals een ge- luksvoorwerp. Meer tips of informatie? gie niet aan en Gezin Tilburg, www.j :k-out kom informatie. Minder goed Als hem gevraagd wordt wat hij zelf minder goed heeft gedaan, denkt hij even na. Zijn lijst trekkerschap bij de gemeenteraadsverkiezin gen in 2006, waarbij zijn partij één zetel verloor, was geen succes, erkent hij. "Ik lijd er niet onder, maar ik ben geen goede lijsttrekker", zegt hij met een lach. Maar ook tijdens debatten in de raad heeft hij steken laten liggen. "Achteraf ge zien had ik daar bepaalde boodschappen wel steviger willen uitdragen. Soms had ik best wat meer willen bluffen en van me af willen bijten. In een debat gaat het wel eens om fracties van seconden. Maar mijn kracht is meer om dingen goed tot me te nemen, te analyseren en dan pas te reageren." Wat hem verder spijt, is dat hij een groot deel van de vorige raad (met name de SP, de Lijst Smolders en de WD) niet heeft kunnen overtui gen van het nut van internationale samenwer- - Wissel het studeren af met ontspan ning en beloon jezelf voor het harde werken. - Wees niet te per hoeft niet alles te weten, fouten ma ken mag. - Blijf rustig, verspil je energie gepieker. Tijdens een black je toch niet op de juiste ii Stichtir ageaa de lar Stage Awar ouderenzorg gen, vrijdag 16 ap ontvangen uit han sentatrice Saar K demissionair staatssecretar Paranormale avond Het Keltisch Kruis organiseert op dinsdag 20 april een openbare paranormale avond met dhr. Th. Gahrman, die aan de hand van di agnostische handanalyse h ziende waarnemingen zal Plaats: café 't Verschil, sestraat 40, Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. Meer informatie: Joop en Maria Smit, tel. 013-5351436. Keurmerk Eiken bosch Winkelcentrum Eikenbosch in Berkel-Enschot scoort goed op het gebied van veiligheid. Dat blijkt uit onderzoek van het Hoofdbedrijfschap Detailhandel (HBD). Op 13 april heeft het win kelcentrum daarom de eerste ster van het Keurmerk Veilig Onderne men (KVO) ontvangen. Voor het behalen van het Keurmerk Veilig Ondernemen heeft de winkeliers vereniging intensief samenge werkt met mers, politie king, eveneens onderdeel van zijn portefeuille. "Tilburg is een grote stad met dertigduizend studenten, ook uit het buitenland, en grote al lochtone gemeenschappen. Dat vergt op eco nomisch en cultureel vlak een open houding. Het gaat niet om dat ene stedenbandje, wel om een open geest." Inde periode van eind april tot en met half augustus gaat Rijkswaterstaat de N65 tus sen 's-Hertogenbosch en Tilburg optimaliseren. Er worden twee kruispunten aange- Bang voor examenstress? Bijna past(Udenhout-Oisterwijk Quatre Bras en bij Helvoirt) en bijna de gehele N65 wordt jongeren hebben hier last var opnieuw geasfalteerd. Hiervoor moet de N65 een aantal keren worden afgesloten voor het verkeer. De afsluitingen staan gepland tijdens de weekenden 23-26 april en 4-7 juni en tijdens twee weken in de bouwvakvakantie (de eerste twee weken van augustus). Lezing De Vlaamse klinisch psycholoog Manu Keirse verzorgt op dinsdag 20 april een lezing met de titel 'Van het leven geleerd'. Deze le zing vindt plaats in 't Draaiboom- pje aan de Hild 1 in Moergestel. Iedereen weet dat verlies tot het leven behoort en toch bereiden weinig mensen zich hierop voor. Men stelt zich allerlei vragen, bijvoorbeeld: 'Is het normaal dat ik mij na maanden nog zo verdrietig voel?' 'Zal ik nog opnieuw kunnen genieten het leven?' 'Is het wel goed ze zoveel over haar overleden man praat?' De spreker luisterde meer dan 30 jaar naar mensen in verdriet en reikt vanuit deze rijke ervaring suggesties aan die kun nen helpen om verdriet te over leven. De lezing begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Meer informatie: 013-5331029. niet blij mee zijn. Maar ik stond op en nen drie minuten uitgelegd waarom de was genomen/Dat had effect. Wat heb je erae om alleen maar mee te gaan in een negz sentiment van burgers? Als je maar laat dat je mensen serieus neemt." Zijn prestaties komen ter sprake. Het meest trots is hij op de goede erfenis die hij zegt te hebben achtergelaten bij Sociale Zaken. "Er staat nu een goed functionerende dienst. Verder heb ik richting gegeven aan inspanningen van de ge meente op het gebied van welzijn, sociale acti vering, het behoud van gesubsidieerde banen, armoedebeleid en schuldhulpverlening. Er zijn vijf multifunctionele accommodaties gereali seerd. Natuurlijk, zoiets doe je niet alleen, maar je geeft er wel een statement mee af." Dubbel gevoel Hij heeft een dubbel gevoel bij de gemeente raad. "Die heeft twee gezichten laten zien. Ik heb heel vaak goed kunnen samenwerken met raadsleden, bijvoorbeeld als het ging om ar moede en de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning. Ze zijn oprecht betrokken en investeren in relaties met allerlei maatschappelijke organi saties, maar ze gaan te makkelijk mee in kritiek van burgers op de gemeente. Die moet je niet klakkeloos aannemen. Ik vind dat raadsleden meer met de burgers moeten stoeien, beter moeten uitleggen waarom bepaalde besluiten worden genomen. We kunnen het nu eenmaal niet alle burgers naar de zin maken als er sprake is van een overstijgend belang. Dat zag je bij voorbeeld toen in de Reeshof een geschikte locatie voor een vmbo-school moest worden gevonden. Een aantal raadsleden had toen wel heel erg de neiging om mee te bewegen met mensen die daarover klaagden. Een beetje dis tantie naar burgers toe is dan wel gepast." Als voorbeeld van hoe het ook kan, noemt hij een bijeenkomst van wijksociëteit Groenewoud, waar bezoekers zich beklaagden over de kor tere openingstijden van wijkcentrum Spijker- beemden. "Natuurlijk snap ik dat mensen daar Vido Vido, Vrouwen in de overgang, houdt op woensdag 21 april weer een inloopochtend van 09.30 tot 10.30 uur. Verder is er een avondinloop op woensdag 28 april van 20.00 tot 21.00 uur. Iedereen die behoefte heeft om over de overgang te praten of daar informatie over wil is van harte welkom in buurthuis Loven/Besterd. Vrouwen die behoefte hebben in een ge spreksgroep tijdens de ochtend of avond kunnen zich daarvoor opgeven. Adres: Koestraat 164 in Tilburg, ingang Park de Horion. Voor informatie of vragen tel. 06-48 31 69 23 of per e-mail vi- dotilburg@planet.nl. Kijk ook op www.vidotilburg.nl. „engen i en maatschap- contact met el- :ing met de school ng de leerlingen tij- aringen. Niet voor enomineerd; zij weet awende en creatieve maatschappelijke stages in f Een jury onder leiding van Ross (directeur Nederlands voor Sport en Bewegen) bepaa eindelijk wie de winnaars wordt awards worden uitgereikt tijc Sensation, een evenement vo scholier die iets lijke stage heeft. Stage Awards en MaS Sensatii zijn een initiatief van het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Mantelzorgers Voor een ander zorgen kost veel tijd en energie. Maar hoe gaat het met de man- telzorger zélf? Dat onderwerp staat centraal op een inloopbijeenkomst voor mantelzorgers op vrijdag 16 april in wijkcentrum De Ypelaer (Corellistraat 10). De bijeenkomst duurt van 13.30 tot 15.30 uur; de toegang is gratis. Meer informatie: mantelzorgconsulent Lydia Driessen, wijkcentrum De Ypelaer, tel. 013-455 29 28, e-mail lydiadriessen@noord.twern.nl. ing De Wever in Tilburg is als aanbieder genomineerd voor .andelijke Maatschappelijke irds. De stichting voor de maakt kans om mor- 16 april, een award te informatie? Centrum Jeugd ontvangen uit handen van TMF-pre- .3, ...jw.jeugdengezintil- sentatrice Saar Koningsberger en burg.nl, telefoon 0800-3 65 65 65 (gratis) demissionair staatssecretaris Marja Binnenlopen kan ook: Ringbaan West van Bijsterveldt van Onderwijs, Cul- 227 en wijkcentrum de Heyhoef (Kerken- tuur en Wetenschap. bosplaats 1 in Reeshof). MaS Sensation Maatschappelijke stage is een bijzon der vak. Het succes is afhankelijk van het enthousiasme van de leerlingen, van de inzet van de school en van de bereidheidvan vrijwilligersorganisaties om maatschappelijke stageplekken te bieden. Met een goede stagemakelaar wordt het al een stuk eenvoudiger om goede maatschappelijke stages te or ganiseren en als een bedrijf bijspringt, is dat mooi meegenomen. Om de inzet van alle betrokken partijen te belonen, zijn de MaS Awards in het leven geroe pen. Er zijn nominaties in vijf verschil lende categorieën: scholieren, scho len, stageaanbieders, stagemakelaars en stagebedrijven. De nominatie van Stichting De Wever valt in de categorie 'stageaanbieders'. Vijfentwintig genomineerde scholen, stagebieders, stagemakelaars, bedrij ven en groepen leerlingen maken kans op de Maatschappelijke Stage Awards 2010. De awards worden uitge voor de beste en meest, orig ■■“ges in Nede, i Clémence is Instituut L-aalt uit weiden. De ‘ijdens MaS vo ie. i io it voor iedere s met maatschappe- De Maatschappelijke tion 2010 600 m’winkel ■M Korvelseweg 159 Tilburg (ma. gesloten) 2000 m magazijn Kapelmeesterlaan 114 Tilburg Noord (open: do., vrij, en zat De eerste debatavond nar aanleiding van het boek Tien mythen over Kerk Tilburg van onder anderen pastoor Harm Schilder vindt aanstaande dinsdag, 20 april, vanaf 20.00 uur plaats in de bovenzaal van Stadscafé Meesters aan de Monument- straat 6. De auteurs lichten hun stellingen toe en gaan het gesprek aan met de aanwezigen. Onderwerp van deze bijeenkomst is de invloed van fabrikanten op het kerkelijk leven en de invloed van Peerke Donders. Spreker is Harm Schilder en de entree bedraagt 2,50 euro. Dansavond Op vrijdag 16 april van 20.00 tot 24.00 uur is er weer een dans avond in Wijkcentrum De Ypel Corellistraat 10 in Tilburg. De tree bedraagt 1,50 euro. Er kan danst worden op gezellige mu; onder het genot van een hapje en een drankje. De muziek wordt zorgd door Dj Cees van Berkel. Taalcoaches gezocht Zaterdag 17 april geeft Contour in Bibliotheek Tilburg Centrum presentaties over vrijwilligers werk bij het project 'Taalcoaches'. Voor het project 'Taalcoaches' is Contour op zoek naar vrijwil ligers die het een uitdaging vinden om een inburgeraar op weg te helpen, lederëen die de Nederlandse taal goed beheerst kan taalcoach worden: een stu dent, een gepensioneerde, een moeder...Een taalcoach is een vrijwilliger die een inburgeraar helpt bij het leren van de Ne derlandse taal en hem of haar wegwijs maakt in Nederland en/of Tilburg. Dit gebeurt door samen te oefenen in de praktijk; samen naar de bibliotheek of het gemeentehuis te gaan. En vooral ook door samen te praten, presentaties van 11.00 tot uur. De toegang is gratis. Midi Theater Toch waren de moties van wantrouwen niet het dieptepunt in zijn periode als wethouder. De perikelen rondom het Midi Theater van af gelopen najaar hebben Mevis meer geraakt. ’De mensen waren niet meer trots op hun stad. Iedereen klaagde, een ontluisterend beeld. Bestuurders werden afgeserveerd op een ma nier die ik niet terecht vond. Of ze het er zelf naar hadden gemaakt?" Hij denkt even na en vervolgt dan: "Er zijn fouten gemaakt, maar wethouder Hugo Backx was verantwoordelijk portefeuillehouder en die was in februari al op gestapt. Doordat Hugo al weg was, werd in het najaar de rol van burgemeester Ruud Vreeman ergroot.Terecht dat de vraag wordt gesteld of Ruud er zo'n groot prestigeproject van had moeten maken, maar het vonnis was al vóór het debat op 21 dktober geveld. Er was geen meer aan." t-oi ®gt volgens Mevis iets over de huidige bestuurscultuur. "Het wordt steeds moeilijker om daarin te opereren. Ik ben er niet voor om feiten achter te houden; bestuurders moeten op fouten worden aangesproken en desnoods weggestuurd. Dat is natuurlijk ge woon de politieke realiteit. Voor bestuurders is het niet erg om gedwongen op te stappen in die zin dat ze heus wel ergens anders een Hifi TV, Multi room Dealer van de betere merken Deskundig advies Vakkundige plaatsing voor d j Eigen technische dienst BESTERDRING 87- 91 TILBURG TEL (013)HWt89 www.bartelstilburg.nl Marjo Frenk Zijn opvolger in de partij, Marjo Frenk, staat inmiddels te trappelen om het stokje van hem over te nemen. Morgen wordt zij, samen met haar toekomstige collega's van PvdA, WD, CDA en D66, geïnstalleerd als wethouder. "Qua rich ting zie ik geen grote verschillen tussen Marjo en mij. Ik vind haar goed in het onderhouden van een informeel netwerk en ze is heel actief op het gebied van digitale media, zoals Twitter. Ze kan goed communiceren en wat debatteren betreft, is ze wat verder dan ik. Ik ben goed in de analyse, kan een visie neerzetten." Wat Mevis na zijn afscheid gaat doen, is nog niet bekend. Hij is voorgedragen voor een plek op de kandidatenlijst van GroenLinks voor de parlementsvèrkiezingen op 9 juni, maar zal niet hoger dan zestiende komen te staan. Het is dus zeer onwaarschijnlijk dat hij meteen in de Kamer komt. "Dat wilde ik nu ook niet. Maar wellicht stroomt iemand van onze partij de ko mende kabinetsperiode,door naar een andere functie en volg ik die persoon op. Verder ben ik me aan het oriënteren óp een baan in deze stad of de regio, maar nog niet aan het sollici teren. Ik hoop iets te vinden op het gebied van wonen, zorg, welzijn of onderwijs. Ik ben veel te gedreven voor een rustig baantje, maar ik vind het wel fijn om nu even een stapje terug te doen.” aansluiting I Geschikt voor I Beneluxlaan 61 5042 WK Tilburg Tel. (013) 467 05 37 www.joosenav.nl woonverzorging- behandelcentra en voor mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking. Zo versterken beide doelstellingen van de stichting Verleden tot Heden elkaar. Op dit moment is in in het restaurant van woon- en verzorgingscentra Pa dua aan de Paus Adriaanstraat 60 een overzichtstentoonstelling ingericht. Deze is te bezoeken tot 25 mei 2010. De expositie omvat telefoonappara- tuurvan 1900 tot 2000... Het aantal verkooppunten van het Theresiaboek is inmiddels uitgebreid met twee nieuwe adressen: Postzegel- Munthandel Den Besterd, Besterdring 54 in Tilburg (013-5430053) en woon en verzorgingcentra Padua, Paus Adri aanstraat 60 in Tilburg (013-5408600). Meer informatie: www.verledentotheden.nl. aatschappelijke Stage naf het schooljaar 2011-2012 is de Maatschappelijke Stage (MaS) een ver plicht onderdeel voor alle middelbare scholieren. Deze stage houdt in dat jongeren vrijwilligerswerk doen als ze op de middelbare school zitten. Door iets te doen voor een ander of voor de samenleving, stimuleren zij hun eigen ontwikkeling. De scholieren maken kennis met andere kanten van de Ne derlandse samenleving. De school bepaalt in welk leerjaar de leerlingen stage lopen. Hoewel de MaS pas vanaf volgend jaar verplicht is, heb ben veel scholen de maatschappelijke stage nu al vrijwillig in hun onderwijs programma opgenomen. Stageaanbie- Stichting de Wever is een begrip in Til burg als het gaat om ouderenzorg. Zij zet zich echter niet alleen in voor de zorg en welzijn van ouderen, maar ook draagt zij de maatschappelijke stage een warm hart toe. Jaarlijks komen er honderden leerlingen hun stage uit voeren binnen een van de vele locaties. Het draagvlak voor maatschappelijke stages is groot en De Wever staat open voor nieuwe ideeën van jongeren en scholen. De jongeren krijgen de moge lijkheid om op verschillende afdelingen hun stage te vervullen. Daarom is Stich ting de Wever nu genomineerd voor een Maatschappelijke Stage Award voor stageaanbieders. Het aantal aanmeldin gen bedroeg ruim tweehonderd. De verkoop van het boek Theresia in de Schijnwerpers, door tijd en wijk over treft de stoutste verwachtingen van de initiatiefnemers. Zoals eerder vermeld is de oplage op de valreep in overleg met drukkerij Gianotten verhoogd. Het bestuur van de nieuwe stichting Verleden tot Heden is blij met dit resul taat. "Voor ons is het een prima start. Wij zijn de werkgroep Theresia in de Schijnwerpers veel dank verschuldigd. Mond-tot-mond reclame zorgt- dat de boeken als zoete broodjt de toonbank gaan. Wij zijn t.v het werk te moge De vriendenkring van de i groeit eveneens gestaag. Op c nier is de stichting Verleden tc in staat maatschappelijk en materieel erfgoed 'in t ondersteuning van activiteiten in baan vinden. Het is wel erg voor de organisatie erachter. Ambtenaren raken zo in een kramp uit angst dat een wethouder of burgemeester moet opstappen, dat ze niet goed meer durven te handelen. Het werkt door naar de slagkracht van een organisatie als een raad alleen maar wil afrekenen met bestuurders." Mevis zegt wel dat hij uiteindelijk strijdbaarder uit de crisis van vorig jaar is gekomen. "Wat ik toen meemaakte, kon ik gelukkig omzetten in positieve energie." Stress ontstaat in situaties waarin je een prestatie moet leveren waar veel vanaf hangt en waarvan de afloop onzeker is. Stress kan positief zijn. In gevaarlijke situaties zorgt stress er bijvoorbeeld voor dat je gaat vluch ten of vechten. Maar bij een examen kan stress zo hinderlijk worden dat je niet goed meer presteert. Je kunt last krijgen van trillende handen, knik kende knieën, overmatig transpireren, van het gevoel niets meer te weten of zelfs van een volledige black-out. Hoe houd je die zenuwen het beste onder controle? - Zorg voor een goede studieaanpak, voldoende nachtrust en een regel matig leven. Dit is de basis voor een goede prestatie. - Praat over de stress met je klasgenc ten, ouders of een docent. Praten a leen al helpt! ’Het doet best zeer om te stoppen, ik moet nog afkicken", zo verwoordt Mevis zijn gevoe lens. "Maar het is een mooi moment om mijn periode als wethouder af te sluiten. Als ik was doorgegaan, kun je je afvragen of ik bepaalde dingen niet te vaak voorbij zou zien komen en of ik m'n scherpte wel had behouden." Mevis constateert dat het wethouderschap te vaak wordt gezien als slechts een politieke functie. "Maar dat politieke aspect vormt maar een klein onderdeel van het werk. Je bent veel meer bezig met het ontwikkelen van een visie en het richting geven aan ambtenaren." Van 2002 tot 2008 had Mevis Sociale Zaken in zijn portefeuille. "Ik was er verknocht aan, had een goed gevoel bij hoe de dingen liepen." Niet iedereen dacht daar zo over: in oktober 2007 kreeg hij voor de tweede keer een motie van wantrouwen aan zijn broek toen hij niet dui delijk kon maken of de miljoenen die de ge meente aan ré-integratiebedrijven besteedde, doelmatig en doeltreffend waren geweest, t J SP, Lijst Smolders Tilburg en WD, destijds de 1 grote oppositiepartijen, wilden Mevis wegstu ren, maar kregen hiervoor onvpldoende steun van de rest van de gemeenteraad. Mevis: "Het was wel even moeilijk voor mij om me daar overheen te zetten toen de SP en de WD een halfjaar later in het college terechtkwamen. Dat j vereist professionaliteit, maar uiteindelijk is me dat goed gelukt." Korvelseweg 110,! de kapper zonder afspraak din. t/m zat. 10.00-17.00 Nieuwlandstraat 58a, De Soete Inval, di: t/m zat. 10.00-17.00 en don. tot 21.00 Nijverstraat 42, Wijkgebouw Theresia ma. 13.00-16.00 Paus Adriaanstr, Woon- en verzorgingscentra Padua liemt A- EN PM .^TC B4796 Ltraat 129 Tllliri |ag gesloten. Bang jonge een meer dan de ander. KORT >oit van dat er, >n- Fietstocht Op zondag 25 april kunnen ge ïnteresseerden meedoen aan een fietswandeltocht langs oor logsmonumenten in Nationaal Park De Loonse en Drunense Duinen. Onder leiding van een

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 3