Tilburgse artiesten treden op voor kansarme jongeren en kinderen f9, Nina de la Croix en Roemer van der Steeg EN Musea zetten deuren open in Nationaal Museumweekend Toneelgroep De Bult speelt'Emma Bult' 9 Grievend gedrag Scotfest pakt extra uit dit jaar Ue _c" magazijnverkoop korting! OND 20.00 GOEDKOOPSTE DUURZAAMHEID Eindhoven Airport verwacht 2 miljoen passagiers >rdeei CW4 1 ■T WEG’ KORTltó 2 1/ I benebnooma MANIFESTATIE OP 13 juni in bosvreugd Algemeen 3 I z°n I kern I dingen. Hc I te laten v DONDERDAG 8 APRIL 2010 lontage*: BU- ln Burkina Faso kunnen veel kinderen niet naar school. ADVOCATEN 240 - 5011 Fotofrafie: Ron's Photography ;n, of via 17.00 uurem zaterdag 17 april 2010 en ruig, 1 ra KORT KZO ADVOCATEN NET OVER DE GRENS STUDEREN? lager in prijs dan nieuw.. i NIEUWE CAMPUS TURNHOUT (B) vanaf september 2010 w w. khk.be Bacheloropleidingen bedrijfsmanagement office manager leraar basisonderwijs voortgezet onderwijs verpleegkunde verloskunde Open deur zo. 25 april -10-16 uur klijn zegers van osch bur Cultureel Centrum Jan van Besouw, Thomas van Diessenstraat 1 in Goirle, presenteert op vrijdag 9 april om 20.30 uur Nina de la Croix met 'Alles kan Kapot' en Roemer van der Steeg met 'Ik ben geen kernfysicus'. jrkendf allateur ud vrouw g was om de I van de man zoda om partneralime. Deze week bericht Mr Lilian Scheepens ll o Steenstraat 7a in Dongen (tegenover Montis) 11.00 -15.00 uur Betreft showroom- en beursmodellen meubelstoffen. Aankopen moeten direct meegenomen worden. Betaling a contant (bij voorkeur per pin). Nina de la Croix. FOTO: JEROEN VAN AMELSFOORT T winkel X. |59 -I >v- gesloten) 11 KK TILBURG-013-536 65 55 jrseleinkast n. Öp de en neer serieuzere Sport cultuur Zorg, onderwijs economie o geld joede nkel- en toename het gevolg imingen; de boekjes worden goed doel. irag wordt aan- igelijks voedsel- ‘Jnderen van in Tilburo nodig e.i Café Brein en eindigt i informatie van E zorg, Annel van Haaren. Benebnooma heeft via haar muziek- en dansgroep LaTroupe Saaba en het NAK-festival een sterke historische band met Tilburg. Voor de steun aan KHK KZO advocaten presenteert vanaf deze plaats een tweewekelijkse rubriek over personen- en familierecht. joen passagiers, veer 20% ten op een aantal var In het eerste kwartaal van 2010 is het eerste drie maanden van 2010 werden aantal passagiers op Eindhoven Air1 er 27 lijndienstbestemmingen aan port gegroeid van 298.000 in het eerste geboden en in 2009 15 lijndienstbe- kwartaal van 2009 naar 375.000 in het stemmingen. Het merendeel van deze eerste kwartaal van 2010, een toename nieuwe lijndienstbestemmingen is in april is het Audax Textielmuseum van 26%. Deze toename is het gevolg de tweede helft van 2009 toegevoegc Van meer ||jnc|jenstbestemmjngen; je vooral de afschaffing van de ticketbe Het Nationaal Museumweekend vindt komend weekeinde, op zaterdag 10 en zondag 11 april, W plaats.Vrijwel alle musea in Nederland zetten dan hun deu ren open voor het publiek. Ook in Tilburg is er die dag genoeg te beleven. incentius eumweekend is ook open voor 'incentius is een ASVZ, een orga- dienstverlening ar.delijke 'incentius amheden naai- I Kraakhelder -100 s huishoudtextiel angevende an de afge- rnaast Toneelgroep De Bult speelt op donderdag 22, vrijdag 23 en zaterdag 24 april het schrijnende familiedrama 'Emma Bult'. Het stuk wordt gespeeld in Perron 58 aan de Gasthuisring in Tilburg (voormalige uitgeverij Zwijsen). In ons echtscheidingsrecht is de schuldvraag niet meer van belang, zodat afkeu renswaardig gedrag in de rechtszaal nog nauwelijks aan de orde komt. Ook in het i de alimentatievaststelling niet. De uitspraak van de rechtbank Almelo zal --‘-"-g blijven. Infodapen do. 1 juli en za. 28 augustus - 10-15 uur Kaatsheuvel 0416 - 54 01 21 centralheating.nl -- Paso, één van de armste lanc J wereld. Erg veel kinderen kun 4 1 niet naar school. Voorzieninge het terrein van de gezondheid zijn zeer schaars en voor de meeste ouders vrijwel onbetaalbaar. Veel kinderen ontberen dagelijks voedsel. Benebnooma biedt dagelijks aan 140 kinderen in de leeftijd van 4 tot 6 jaar een vorm van kinderopvang en eer ste vormen van educatie. 2600 m2 Topkwaliteit gebruikte meubels Indien u vragen heeft op het gebied van het personen-, familie- en arbeidsrecht kunt u contact opnemen met ons kantoor, telefoon 013-536 65 55. Daarnaast kunt u ook gebruik maken van onze vragenservice op www.kzoadvocaten.nl onder studenten opdracht zondere huist Tijdens het M deze ontwerpen presenteerd. Aan gevraagd om een or neren voor de p Armoede Verder is de werkloosheid onder jongeren in Burkina Faso zeer groot en is armoede alom aanwezig. Be nebnooma ontplooit diverse activi teiten op het gebied van educatie, onderwijs, cultuur, sport, media en werkgelegenheid. Het centrum be staat dit jaar een kwart eeuw. Het Kleding- en speelgoedmarkt Spelotheek De Duizendpoot houdt op zaterdag 10 april van 10.00 tot 12.00 uur weer een grote kleding- en speelgoed markt in wijkcentrum Heyhoef in de Reeshof. De entree be draagt 1 euro, kinderen mogen gratis naar binnen. Adres: Ker kenbosplaats 1 in Tilburg. Ook Audax Textielmuseum aan de Goirkestraat 96 pakt diverse bijzondere activiteit* n oud. Zo zijn er rond.ci tops en verschillende ter te bezoeken. Het mus het Museumweeken ikelijk. ide dat het jarige centrum is de in Tilburg gevestigde Stichting Support Be nebnooma (SSB) op zoek naar spon sors, partners en mensen die een gift of donatie willen verstrekken. Voor kader van daarom denk ik een uitzondering blijven. Op zondag 13 juni dit jaar zal het Reeshofpark weer in een stukje Schot land veranderen. Dan vindt namelijk een nieuwe editie plaats van het evenement Scotfest. Deze dag zal de beroemde schotse band The Red Hot Chilli Pipers optreden. Deze band speelt bagrock. Daarnaast zal de formatie Rhythem 'n Reel weer aanwezig zijn. Tijdens de viering van het eerste lustrum van Scotfest zal Ogham haar 25-jarig ju bileum vieren en dat geldt tevens voor Wout Zijlstra, want de Highland games bestaan eveneens 25 jaar. Voor de kinderen is er op 13 juni ook veel te doen. Zo zullen er weer verschillende springkussens zijn en is er bovendien een speurtocht voor de kinderen. Zij kunnen op ludieke wijze kennis maken met de Schotse cultuur. Het festival is opnieuw gratis te bezoe ken. De opbrengst van de programma- zal voor een deel geschonken aan een nog nader te bepalen juiste ingr voorstellir te krijgen traat 19-21) en via een e-mail 10euro pers..).. Z..'LI voorradig. MS-vereniging Op woensdag 14 april houdt de MS-vereniging weer een lotgenotenbijeenkomst in het Hazennest, Kreverplein 27 in Tilburg. Te gast is Ingrid van de Pol, ms-vepleegkundige in het TweeSteden Ziekenhuis in Tilburg. De bijeenkomst duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Con tactpersoon MSVN wefkgroep regio Brabant Noordoost: Maria Reneerkens tel. 013-571 16 35, e-mail: mariareneerkens@hot- mail.com. 1 IeTILBURGSE koerier Ook de groep Dicko Fils, die uit Bur kina Faso afkomstig is, treedt op. Dat optreden wordt mogelijk gemaakt door sponsoring van Mundial Pro ductions. Benebnooma is een cen- I trum voor kansarme jongeren en kinderen in de stad Koudougou in het West-Afrikaanse land Burkina j-'-nden ter jnnen er gen op -idszorg Tijdens je laatste levensdagen hoop je omringd te zijn door familie, vrienden en warmte. Maar de familie van de evenzeer dictatoriale als stervende Emma Bult is zo onderkoeld als een diepvries en vindt ijs koude euro's belangrijker dan een warme relatie. Voeg daar een hond, incestueuze relaties en ruig, uitdagend spel aan toe, en je hebt de gradiënten voor een heerlijk avondje theater van De Bult. De ingen beginnen om 20.45 uur. Kaartjes zijn in de voorverkoop n bij Café Weemoed (Korte Heuvel), Garage Probaat (Lehars- en via een e-mail naar debult@vodafonevast.nl. Ze kosten stuk. Ook aan de kassa zijn kaarten verkrijgbaar, indien nog Tilburg AH Stars Eind november levert de speciaal daarvoor geformeerde Tilburg All Stars, bestaande uit acht bekende Tilburgse artiesten, een unieke mu zikale bijdrage aan het programma van de vijftiende editie van het NAK- festival. Daarmee benadrukken zij hun vriendschap, betrokkenheid en internationale solidariteit. De Tilburg AH Stars bestaan uit Peer de Graaf, Piet Maas, Pascal Vermeer, Laetitia van Krieken, Frederix Felix, Maurice Leenaars, Bram Wouters en Herman W Korvékeweg 15 Tilburg (ma. ges J000 m ma««'in hl K’Pdnwwterlaan 114 Tilburg Noord (°Pen:do.,vrij.enzat.) 3) www.Peerke.hii (013) 535 98 58 Windekind Spelen vanuit veiligheid en ge borgenheid. Dat kan bij peuter- speelkamer Windekind, Lange Nieuwstraat 189 in Tilburg. Win dekind is een huiselijke peuter speelzaal waar peuters elkaar ontmoeten in een liefdevolle omgeving. Wilt u graag infor matie over speelmogelijkheden en de pedagogische visie, komt u dan gerust samen met uw kind een kijkje nemen op een van de inloopochtenden. De eerstvolgende inloopochtend is op dinsdag 13 april tussen 9.00 en 10.00 uur. K In het Bosvreugd Cultuurbos wordt op zondag 13 juni de Beneb- 1 nooma Manifestatie gehouden. Er zijn optredens van een groot aan tal Tilburgse artiesten, onder wie Sticks and Bits, Maurice Leenaars, K Herman van Haaren, Peter Faber, El Nirio Batucada, Zebra Percussie, Peer de Graaf, Pascal Vermeer, Frederix Felix, Piet Maas, Laetitia van Krieken, Rockgroep Loungeroom Lizards en Bram Wouters. muziek- en dansfestival les Nuits Atypiques de Koudougou (NAK) is één van de initiatieven van Beneb nooma en beleeft nu zijn vijftiende editie. Stichting Support Benebnooma (SSB) wil activiteiten organiseren om Benebnooma te ondersteunen. Zij streeft naar een cadeau in de vorm van een donatie van 25.000 euro. Een deel van dit bedr?" gewend voor een dagelij programma voor de kir de kinderopvang. I gramma over E Je bent intellii_ tief. Maar je woi IAlbert Einstein. J' I Elvis, Stevie Wor I terechtkor I over een I dorp binnenkomen, je ook tot deze ont Onlangs is door de rechtbank Almelo een opmerkelijke uitspraak gewezen. Opmerkelijk in die zin dat de rechtbank op grond van gedragingen van de vrouw tijdens het huwelijk oordeelde dat er sprake was van een verbreking van de lots verbondenheid, zodat in redelijkheid niet van de man kon worden verlangd bij te dragen in haar levensonderhoud. De man stelde dat hij in 2006 was gehuwd met een, naar later bleek, pathologische leugenaar. Het stelselmatig liegen, het feit dat de vrouw geen inzicht had in de nadelige gevolgen van haar gedrag en niet bereid was om de hulp van deskundigen in te roepen, waren gedragingen die ten opzichte odanig grievend waren, dat de rechtbank het verzoek van de vrouw lentatie afwees. Café Brein Donderdag 15 april vindt in Tilburg Café Brein plaats, een trefpunt voor zowel naastbe- trokkenen van mensen met Niet Aangeboren Hersenletsel (NAH) als voor mensen met een NAH, hulpverleners en andere geïnteresseerden. Gastspreker is die avond Lidwien van de Laarschot, schrijfster van het boek 'Op zoek naar de zin van mijn leven'. In het boek schetst de schrijfster haar jeugd en opleidingsjaren om vervolgens langer stil te staan bij de beteke nis van het ongeluk dat zij kreeg in 1996. Café Brein vindt plaats in De Poorten, Hasseltstraat 194 “burg. Aanmelden is niet en de toegang is gratis. begint om 19.30 uur rond 21.30 uur. Meer :ie bij Ellen Willemse i Expertisecentrum Familie- g, tel. 013-544 33 43 en bij lelies van der Laan van MEE Tilburg, tel. 013-542 41 00. Themaexcursie Natuurmonumenten verzorgt op zondag 11 april een thema excursie op Landgoed Huis ter .Heide. De wandeling start om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 12.00 uur. De kosten voor deze excursie bedragen 4 euro voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen 7 euro. Reser veren bij het bezoekerscentrum in Oisterwijk, tel. 013 - 5231800 of via www.natuurmonumen- ten.nl/agenda. Het vertrekpunt wordt kenbaar gemaakt bij de aanmelding of ziet u bij het boeken op de site. )urg Tilburg uit met teiten voor idleidingen, ïntoon- nuseum >nd vrij Handweverij Vin Tijdens het Musei Handweverij Vincentius publiek. Handweverij Vir activiteitengroep van AS nisatie voor zorg- en c. aan mensen met een verstandelij beperking. In Handweverij Vir voeren deelnemers werkzaar uit zoals weven, borduren, vilten, naai en en locken. Graag geven de deelne mers uitleg over de werkzaamheden en is er gelegenheid om producten als zelfgemaakte vaatdoekjes, theedoe ken, placemats, boa's, slingers, laven- delzakjes, tassen en sjaals te kopen. Naast Kraakhelder -100 jaar huishoud textiel zijn ook de tentoonstellingen Glanzend wit voor de Oranjes, gedenk- damast voor het koningshuis, ten toonstelling Hete harten, koele koppen over het werken in de textielindustrie en De Wollendekenfabriek 1900-1940 te bezoeken. Tijdens het Museumweekend op 10 en 11 april is het Audax Textielmuseum Tilburg open van 12.00 uur tot 17.00 uur. er 27 lijndienstbestemmingen geboden en in 2009 15 lijndien stemmingen. Het merendeel nieuwe lijndienstbestemminge de tweede helft van 2009 toegevoegd. Vooral de afschaffing van de ticketbe- lasting per 1 juli 2009 was voor lucht vaartmaatschappijen reden om vanaf dat moment nieuwe bestemmingen aan te kondigen. Transavia, Ryanair en Wizzair zijn sinds dat moment de vol gende nieuwe bestemmingen gaan vliegen: Gdansk, Praag, Sofia, Wroclaw, Warschau, Oslo, Porto, Pescara, Brindisi, Trapani en Innsbruck. Helaas is de be stemming London Gatwick door Aer- Lingus in het eerste kwartaal gestopt. Daarmee verwacht Eindhoven Airport eind 2010 uit te komen op ruim 2 mil- -een groei van onge. vcci AVTv lci i opzichte van 2009 toen eer, aantal van 1.711.000 passagiers van de luchthaven gebruik maakten. Kinderboerderijen Vmbo-leerlingen van De Rooi Pannen overhandigden op 2 april op kinderboerderij Maria Goretti 4.000 euro aan Mark Bergen Henegouwen, coördi nator Kinderboerderijen Tilburg e.o. De leerlingen organiseer den tal van activiteiten om r in te zamelen voor het goe doel. Ze verkochten in Win) centrum De Rooi Pannen onder meer worstenbroodjes, appel flappen, kleding en vetbollen. Daarnaast maakten enkele vm- bo'ers tijdens de lessen hand vaardigheid zes rennen waarin knaagdieren afgeschermd kun nen grazen. meer informatie kunnen zij terecht op www.benebnooma.nl. Contact opnemen met Léon Lejeune via 06- 51881457 of info@leonlejeune.nl is ook mogelijk. Als een olifant in een porse dendert ze door het leven, planken golft ze prettig op tussen platte humor en wat se overpeinzingen. Maar hoe breekbaar is zijzelf? Want ze weet het. Alles kan Ka pot. In dit eerste avondvullende pro gramma van Nina de la Croix neemt ze je met haar prachtige teksten, haar krachtige stem en haar innemende uitstraling mee in haar eigen wereld. Daar is ze de innemende persoonlijk heid die onverwacht fel om zich heen kan slaan. Want Nina weet van aanpak ken en is niet op haar mondje gevallen. I Ze heeft een boodschap te vertellen die soms hard kan zijn. Want alles kan I kapot. Behalve deze dame. Door haar flinke dosis humor en herkenning, laat I ze overal een overweldigende indruk I achter. I Roemer van der Steeg is met zijn I droge declamatie, zijn sterke teksten, zijn pakkende songs, zijn scherp oog en oor, en zijn charmante uitstraling een veelbelovend talent die in 2008 de I jury- en publieksprijs van het Wim Son- I neveld Concours won. Met als gevolg dat hij nu in de theaters te zien is met ~;n nieuwe programma 'Ik ben geen ..arnfysicus'. Roemer kan en wil veel Hoog tijd dus om het publiek weten waar zijn nieuwe pro- rgaat. Iligent, muzikaal en spor- wordt niet de nieuwe ;..i. Je zal niet in het rijtje Wonder en Bob Dylan >men, en je zal nooit zonder hek klimmen het Olympisch dorp binnenkomen. Op welk moment je ook tot deze ontdekking komt, je moet ermee verder leven. Met een pri- A an de ex-echtgenoot die niet voldoende inkomsten heeft voor eigen levenson- /l derhoud, noch zich in redelijkheid kan verwerven, kan de rechter ten laste van flde andere echtgenoot partneralimentatie toekennen. Partneralimentatie wordt vastgesteld op basis van behoeftigheid, behoefte en draagkracht. De grondslag voor de alimentatieverplichting is de lotsverbondenheid tussen echtgenoten, die ook na het huwelijk nog doorwerkt. Ten aanzien van partneralimentatie is in de wet geen matigingsbevoegdheid van de rechter opgenomen. Desalniettemin komt het voor dat een alimentatieverzoek wordt afgewezen omdat het gedrag van de alimentatiegerechtigde dermate grievend is geweest dat in redelijkheid niet van de alimentatieplichtige kan worden verwacht dat enige bijdrage wordt geleverd in de kosten van levensonderhoud van de ander. Gedacht kan worden aan gevallen waarin sprake is van stalking, valse aangiftes, brandstichting, poging tot doodslag, etc. Nu kunnen tijdens de echtscheidingsprocedure de gemoederen hoog oplopen. De rechter houdt daar rekening mee. Niet elke misdraging leidt tot het wegvallen van de lotsverbondenheid tussen ex-echtgenoten. Europese landschappen West-Europa dichtbevolkt? Helemaal niet! Tenminste, als u meekijkt door de bril van plantenliefhebster Petra van der Wiel. Aan de hand van haar foto's, verhalen en observaties komt u erachter dat er nog veel landschappen zijn waar u vrij wel ongestoord kunt genieten van de natuur. Zin in inspiratie voor de komende vakantie- tijd? Mis dan de gratis lezing in Natuurmuseum Brabant op dinsdagavond 13 april niet. De lezing start om 20.00 uur, het museumcafé is vanaf 19.30 uur. geopend. Na de lezing is er ge legenheid om na te praten in het Museumcafé. iét thema van het Museumweekend an dit jaar is 'verleiden'. Daarom wil iet Muziekinstrumentenmuseum (Mu- üma Tilburg) musici verleiden om een optreden te verzorgen in het museum I aan de Lovense Kanaaldijk 7 in Tilburg. I Opzondag 11 april treden tussen 12.00 Veriifa if117,1)0 uur d'verse bands op bij Mu- 1 -ma, waaronder Bad Duck, Sax-O-Fac- tóry, BlueSox, de Beneluxband en de Jr9 lEangmoakers. De bezoekers kunnen ak Ringboan-Wal ^aarnaast genieten van het cultureel en muzikaal erfgoed van de eens zo -1 -beroemde Kesselsfabriek, die tussen 1896 en 1956 in Tilburg stond en waar aer dan 500.000 instrumenten zijn maakt. De entree is gratis en Muzima rgt voor een gezellige sfeer met een pje en een drankje. Meer informatie e vinden op www.muziekinstrumen- tnmuseum.nl. kryption ‘en ander museum, Scryption, houdt jdens het Museumweekend een ver- beide dagen pop van rekenmachines, kassa's en ««machines. Op zondag worden bo- fndien nog vijftig bijzondere stukken eveild, waaronder enkele kasregisters Audax Textielmuseum Tilbi an National en boekhoudmachines an Burroughs. Veilingmeester is oud- urgemeester Frits Speetjens van Oir- shot, lid van de commissie Cultuur van jong en fet CDA in de provincie en vriend van worksho |et museum. De veiling start om 14.00 stellingen ken een greep uit de veilingstukken is tijdens jte bekijken op www.scryption.nl. Ijdens het museumweekend geven de Ier gastconservatoren van de nieuwe tentoonstelling Zo werkt 't doorlopend demonstraties die de werking laten zien van de typemachine, vulpen, drukpers en computer. Ook is er aller lei filmmateriaal te bekijken op het ge bied van schriftelijke communicatie. Tijdens dit weekend is een deel van het museum ingericht als open depot. De bezoeker krijgt hiermee de kans kantoormachines te bewonderen die niet eerder getoond werden in het Scryption. Het museum is komend weekend op n geopend van 11.00 tot i de toegang is gratis. oorkshc stellinge is tijGv. toegank Op beide dagen zijn er rondleidingen door het Textiellab en door de ten toonstelling Kraakhelder-100jaar huis houdtextiel. Productontwikkelaars, demonstra- teurs, studenten, ontwerpers en kunstenaars komen samen in het Tex tiellab om te werken aan nieuwe en originele textielproducten. Tijdens de rondleiding krijgen bezoekers uitleg over het hele proces van ontwerp tot product. In de tentoonstelling K jaar huishoudtextiel is van verschillende toonaanc ontwerpers en bedrijven van lopen honderd jaar te zien. Daarr toont de expositie door middel van originele patroon- en ontwerpteke ningen, prijscouranten, boekjes, foto's en films'de ontwikkelingen in dessin, verkoop en promotie van huishoud textiel. Voor de rondleidingen dienen belang stellenden zich in te schrijven. Dit is mogelijk op zaterdag en zondag in het museum. De rondleidingen starten om 14.00 en 15.30 uur. In het kader van Kraakhelder -100 jaar huishoudtextiel organiseert het Tex tielmuseum een ontwerpwedstrijd academiestudenten. Tachtig en hebben zich gestort op de ■t om een eigenzinnige, bij- *- 'shouddoek te ontwerpen. ,,cl Museumweekend worden aan het publiek ge- i de bezoekers wordt :en ontwerp te nomi- publieksprijs. Van de ma baan en onderhoudende hobby's. 'Ik ben geen kernfysicus' gaat over de waarde van een mensenleven. En de drijfveer van de mindere góden. Op overtuigende wijze weet Roemer van de Steeg altijd zo te verassen dat het publiek continu nieuwsgierig is waar hetvolgendstukweeroverzalgaan.En zijn liedjes doen in de verte herinneren aan het ambachtelijke literair-poëti- sche genre van kleinkunstpuristen als Kees Torn en Jeroen van Merwijk. Kaarten voor de voorstelling zijn te verkrijgen aan de kassa van Cultureel Centrum Jan van Besouw of telefo nisch te reserveren via nummer 013- 5343400 tijdens kantooruren e-mail info@janvanbesouw.nl Adres info en open deur: Campus Blairon 602,2300 Turnhout, België tel. +3214 42 6601, www.khk.be Vroege vogel Op zondag 11 april kunnen belangstellenden deelnemen aan de excursie Vroege vogél in Nationaal Park De Loonse en Drunense Duinen. De twee uur durende excursie start om 7.00 uur vanaf café-restaurant Roestelberg, Roestelbergseweg 2 in Kaatsheuvel. De excursie is gratis. Honden mogen helaas niet mee en de wandeling i niet geschikt voor buggy's. Aar melden is niet nodig. Aanstaande zondag worden in Scryption onder meer boekhoudmachines van Burroughs geveild. winnende ontwerpen worden in het Textiellab huishouddoeken gemaakt en deze zijn vanaf eind mei te bewon deren in het museum. Het hele weekend worden workshops aangeboden voor kinderen. In de workshop Ontwerp je eigen kussensloop maken kinderen een eigen dessin op een kussensloop door te stempelen en te verven. De kinderen moeten zich hiervoor inschrijven en dat kan op za terdag en zondag in het museum. De workshops starten om 14.00 uur en 15.30 uur en de kosten voor het mate rialenpakket voor deze workshop zijn 5 euro. In het Kinderatelier is van 14.00 uur tot 16.30 uur een inloopworkshop. Hier leren kinderen servetten vouwen en decoreren. uur

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 3