BW i PE E LegerbaasVan Uhm eert Brabantse militairen Logeren in tentenkamp Safaripark Beekse Bergen FIT FACTOR!. Beid Algemeen 7 Sport! (fimwco] Bandwedstrijd Bavaria Open Air Brainpower naar Berkel-Enschot Toename ongelukken wintersport op de piste Uw organisatie kleurrijk met allochtone vrouwen Club de la Scène 514 heup- >e Muziekkapel 013 Solvage zingt in Udenhout 2SJ Onderscheiding voor drie leden raad Hilvarenbeek 2 schoonheidsspecialistes 1 lichaamsmasseuse en 1 voetreflextherapeute 9 gediplomeerde pedicures met aantekening diabetes- en reumatische voet ONDER 1 DAK Wat te doen bij een autokraak LET OP SIGNALEN VAN DE VERDACHTEN 10% *<*’*2® Pisteregels DONDERDAG 11 MAART 2010 DE TILBURGSE KOERIER WAKKER WORDEN VAN BRULLENDE LEEUWEN EN TETTERENDE OLIFANTEN anken... Groepspraktuk URG NIET KENNEN PISTEREGELS MAAKT SLACHTOFFERS ike ;plan nsdec gen- 1. Houd rekening met anderen Ruim 1.900 ISAF-militairen ontvingen afgelopen vrijdag in de Brabanthallen in Den Bosch een Herinneringsmedaille Vredesoperaties. FOTO: DEBBIE STRUUK Diëtistenpraktijk Prodimed Afslankcursussen HT Cursus: Help mijn kind wordt te zwaar t.nl o JLB, O o o int.nl so tel: 013-544 90 09 www.fitfactor.nl >eraties ont- luchtmacht Voorkomen Uiteraard is het beter om een au- ge- ilstaan. F wil stop- vrijwil- anisatie vrou- irganiseerd terug april, uitzending ipnieuw. Zc symposium een van de -il doen in .ensietop en Ziet u een autokraak gebeuren? Bel direct 1-1-2! FOTO POLITIE MIDDEN EN WEST BRABANT, BART VAN HATTEM afscheid genoi die geen zittir gekozen raad. ment van de C zijn geme jaar of lar vandaag gebeld=afspraak binnen 5 werkdagen ont- Het naar moe- Sta niet zomaar stil op de piste Haal voor zichtig in ling door ontdekken de I giraffen en zet Steeds meer wintersporters krijgen een ongeluk op de piste, met veel kneuzingen en botbreuken tot gevolg. In de kerstvakantie zijn al meer ongevallen gemeld dan met kerst 2008 en binnenkort begint de voorjaarsvakantie. Dan gaan veel Nederlanders, zo'n half miljoen winterspor ters, naar de sneeuw. Een flink toename van het totaal aantal ongelukken kan niet uitblijven. Kijk uit bij oversteken en invoegen 6. Nauwe passages vrijhouden Een skiër mag nietzonder noodzaak »n Air 2010 voor de t Stichting Pop Uit -09, "The Battle of trijd gaan eigen re- Met een ranger een avondwan deling maken over de roodkleu- rende savanne, samen genieten van een Afrikaanse braai en overnachten in het tentenkamp op een steenworp afstand van Afrikaanse olifanten en bavia nen. Ook voor Afrika-liefhebbers met vliegangst of een minder dikke portemonnee kan die droom werkelijkheid worden. n lopen altijd langs de liste ue skiër mag alleen de in afdalingstraject ge- geldt voor een laait. 0 Houd j® de Q VMIma hulp Q dragen. Na een overnachtir de leeuwen en t de gasten weer kelvers ontbijt. 1 de deuren open ranger zijn gaste langs het or Actieplan Tijdens de clinic komen o.a. de volgen de onderdelen aan bod: introductie in de markt van allochtone vrouwen, po- PEDICURE-T1LBURG.NL I _e toega '-szijntei hout, 013-57019' of via mail: penning- ineelverenigingclub- 2009 een succesvolle Kansenbeurs ge organiseerd, waar verschillende orga nisaties zich konden presenteren aan allochtone vrouwen op het gebied van -1 juni 2010 zal er iueurs plaatsvin- g van deze beurs ;n Contour een Klim en loop O altijd langs de >en op mijn 46e maatschappe- en wil over vier jaar U ziet iemand staan bij een auto. U voelt: hier klopt iets niet. Volg u uw intuïtie? Dan belt u direct 1 -1 -2. Want ook bij verdachte situaties komt de politie direct in actie. Om zeker te weten of uw voorgevoel klopt vindt u hieronder de signalen van een autokraak op een rij. 3. Kies een veilig spoor Wanneer een skiër e skiër van achteren nadert, hij zijn spoor zo kiezen, dat ander niet belemmert of ir brengt. 4. Voorzichtig inhalen Inhalen mag van alle kanten, maar wel op een veilige afstand om de ingehaalde niet in zijn bewegingen te belemmeren. een andere moet hij de in gevaarIedere skiër moet zich aar markeringen kens houden. g 26 en zaterdag 27 rengt de Tilbur liging Club de I .celling - vindt Ruim 1.900 ISAF-militairen hebben afgelopen vrijdag in de Brabant hallen in Den Bosch een Herinneringsmedaille Vredesope vangen. Onder hen waren ongeveer 150 mensen van de h van vliegbasis Gilze-Rijen. STAY IN SHAPE vrijwilligerswerk. Op 1 jur wederom een Kansenbei den. Ter voorbereiding’ organiseren Feniks en gratis clinic voor maatschappelijke organisaties, die met vrijwilligers wer ken. In deze clinic krijgen organisaties handvatten aangereikt om het vrijwil- ligersbestand binnen hun organ uit te breiden met allochtone wen. De clinic wordt geor_ op dinsdag 23 maart met een teri'"- kombijeenkomst op dinsdag 20 ar..., van 09.30 tot 12.00 uur. Locatie is het gebouw van Contour, St. Annaplein 21 in Tilburg. JICHT? imma's aan en 'bewegen' deskundige jrapeut of lessen die uw eid verbeteren, in een diëtiste. ueel intake- ïjdens een oken of het ften en of de »ten worden ering komt u in hele vergoeding voor u na. 10. Legitimatie verplicht Iedereen, getuige of betrokkene, verantwoordelijk of niet, moet bij ongevallen zijn persoonsgegevens verstrekken. 7. Klimmen en Ic kant van de piste Een klimmende s"”- zijkant van een afde.. bruiken. Hetzelfde g skiër die te voet afdaa Bergen geldt een verlaagd tarief. In begrepen zijn tot Safaripark overnachting ir een Afrikaanse br tijd), nacht- en ontbijt, en dranl via 0900-0200 vraag is op andei vriendengroepen informatie is te vin sebergen.nl. In dit project werkt Contour samen met Centrum voor Buitenlandse Vrou wen, Moedercentra de Ketting en de Parel, Regionaal Opleiding Centrum, Nederlands Centrum Buitenlanders, Feniks, Stichting Nieuwkomers en Vluchtelingen, Missionair Service- Centrum, participatiehuis Bloesem in Tilburg-Noord, De Twern, Stichting Experimenten Werkgelegenheid en de gemeente Tilburg. In het kader van dit project is er in april >n bij ongelukken i is iedereen verplicht opzet van de clinic is het ;perkt tot 12. De is. De initiatiefnemers van de deelnemers lomen van elf raadsleden ting nemen in de I. Op grond van het Orde van Oranje-I zijn gemeenteraadsleden die twaalf jaar of langer zitting hebben gehad, decorabel. Groenendijk, Linnemans en Versteijnen voldoen aan dit criterium en kregen daarom een lintje. 5. Kijk uit bij oversteken en invoe gen Een skiër die zich (weer) op d.e piste wil begeven of een piste wil krui sen, moet zich ervan vergewissen dat hij daarbij niet anderen of zich zelf in gevaar brengt. Dit geldt ook na iedere stop. gaan werken bij Defensie", zegt ze vastberaden. Wat betreft haar werk bij de thuisfrontorganisatie zit het er voorlopig op voor Bouwmeester. Wa neer haar zoon weer op uitzending zou gaan, meldt ze zich opnieuw. Ze bereidt zich voor op een in Den Haag waar ze als sprekers haar verhaal zal aanwezigheid van de defen staatssecretaris DeVries. Altijd aangifte Als er wordt ingebroken in uw doe dan altijd aangifte bij de pomie. Dit kan via www.politiemwb.nl of u kunt een afspraak maken via telefoon nummer 0900-8844. Aanbieding OP het starterspak ^ewtgwt22'«>art20’0’ overnachting brullen tetteren de olifanten r wakker voor een ka- Nog voordat het park ant, neemt een ervaren ten mee voor een tocht langs het ontwakende wild. Safaripark Beekse Bergen organiseert de rangerkampén op 15 mei, 26 juni, 24 juli en 7 augustus. Volwassen deel nemers betalen 139, kinderen tot en met 11 jaar 129. Voor abonne menthouders van Safaripark Beekse van de FIS Muziekkapel 013 houdt op zondag 6 juni een jubileum feest. Daarom vraagt het or kest aan oud-leden om hun e- mailadres naar het secretariaat te sturen. Het adres is secr@ muziekkapel013.nl. zich voor de finale op zondagmiddag 30 mei en wordt door een deskundige jury bepaald wie de opvolger wordt van Dee Dee York Band, de winnaar van 2009, die een geweldig optred verzorgde tijdens de eerste editie v Bavaria Open Air. Meld je nu aan voor The Battle of PUL en wie weet sta jij op 28 augustus voor duizenden mensen op het podium van Bavaria Open Air en ontmoet je back stage medemuzikanten als Golden Earring, Rowwen Héze en Van Velzen. Ga voor meer informatie en het aan meldingsformulier naar www.popuit- laarbeek.nl. Inschrijven voor The Battle of PUL kan tot en met 21 april. de Ook kan hij vervolgd worden. N„ het naleven van de ook het wintersport avunu uw mand elkaar in de ligen geven Piste, kan iedereen k jp en knie- din9doen- ie? qe- De 10 Pisteregels van de Internatio- leoaard nale Ski Federatie (FIS) zijn: 9. Hulp verlener Bij ongelukken i hulp te bieden. Signaal 1: gluren in een rij auto's Verdachten van een autokraak zijn vaak op zoek naar spullen die in het zicht liggen en kunnen worden mee genomen. Ze gluren in verschillende auto's op zoek naar een achtergelaten tas, telefoon of navigatiesysteem. Ziet u iemand gluren in een rij auto's? Bel dan direct 1-1-2. Signaal 2: op de uitkijk staan Autokrakers werken vaak samen. Een van de verdachten staat bijv, op de uit kijk terwijl een andere verdachte wacht op een seintje. Ze houden daarbij vaak contact via mobiele telefoons. Herkent u dit gedrag? Bel dan altijd 1-1-2. Signaal 3: een paar keer terugkomen Een autokraker is op zoek naar het juiste moment om toe te slaan. Om de omgeving en de situatie goed in zich op te nemen, komt de verdachte vaak een aantal keer terug. Valt het u op dat iemand een paar keer achter elkaar terugkomt en zich verdacht gedraagt? Bel dan 1-1-2. Signaal 4: lang rond een auto hangen Voordat een autokraker toeslaat is de verdachte vaak lang te zien in de buurt van de auto. Soms wordt er vooraf zelfs uitgebreid tegenaan gehangen of geleund. Ziet u iemand verdacht lang rond een auto hangen, dan is het slim om direct 1-1-2 te bellen. 8. De 'verkeersborden’ volgen in de piste en waarschuwingste- Op vrijdag maart brengt de Tilburgse to neelvereniging Club de la Scène de voorstelling De Chippos. De uitvoering vindt plaats in het the ater van de Kunstbalie (voorheen het Centrum voor Amateurkunst) aan Ringbaan Oost 8-17 in Tilburg. Het is een eigentijdse bewerking van het stuk Rinoceros van Eugene Ionesco. De aanvang is steeds om 20.15 uur, de toegangsprijs is 8 euro. Kaartjes zijn te reserveren bij S. van Turnhout, 013-57019 45 (na 17.00 uur) of via mail: penninc- meester@ton delascene.nl. Koor Solvage geeft op zaterdag 13 en zondag 14 maart een concert in 't Plein aan de Van Heeswijkstraat in Uden hout. Het thema is deze keer 'Bestsel lers!', vanwege het 15-jarig bestaan van Solvage en de start van de Boeken week op 13 maart. Het concert wordt muzikaal verrijkt door een swingend combo: Harrie Swinkels (piano), Patrick Verstappen (drums) en Rutger Verbeet (bas). De muzikale leiding is in handen van Gerrie de Jong-van Oirschot. Zater dag begint het concert om 20.15 uur, zondag is er een uitvoering om 14.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via 06-38 38 89 05, via www.solvage.nl of eventu eel aan de kassa. Volwassenen betalen 10 euro en kinderen tot 12 jaar 5 euro. Safaripark Beekse Bergen slaa voorjaar een luxe tentenkamp op, waar gasten twee dagen lang kunnen dineren, overnachten en ontbijten. Met 120 hectare en zo'n 1.250 die ren is Safaripark Beekse Bergen het grootste Afrikaanse wildlife park van de Benelux. Als bezoeker is het bijna onmogelijk om al dat wild in één dag te bekijken. Daarom biedt het safa ripark dit voorjaar en deze zomer de mogelijkheid om te overnachten in een luxe tentenkamp, middenin het park. Als de laatste bezoekers het park hebben verlaten, worden gasten hier getrakteerd op een Afrikaanse braaimaaltijd met spannende Afrika- verhalen. Daarna volgt een wande- de avondschemering. Zo logés hoe de leeuwen, abra's zich 's nachts ge- Tijdens de zogenaamde Medal Pa rade reikte Commandant der Strijd krachten generaal Peter van Uhm samen met vertegenwoordigers van de krijgsmachtdelen en Tweede Ka merleden de decoraties uit. Tijdens een emotioneel moment werden de gesneuvelde militairen Kevin van de Rijdt uit Tilburg en Mark Leijsen met een minuut stilte herdacht. Ook landmachtmilitair Bob uit ving een herinneringsmedaille. was zijn tweede uitzending Afghanistan sinds 2006. Zijn der Nicóle Bouwmeester is sinds de eerste uitzending van haar zoon ac tief binnen de thuisfrontorganisatie. Daarnaast schreef ze een boek over wat zo'n uitzending doet met de sitionering in de markt/imago, de mar ketingtools in de praktijk en een eigen actieplan. Met het actieplan in de hand kunnen organisaties gelijk aan de slag. Het geeft hen inzicht in wat de orga nisatie allochtone vrouwen te bieden heeft, waar de organisatie goed in is, maar ook waar de organisatie niet zo goed in is en waarom. En vervolgens hoe dit verbeterd kan worden. Natuur lijk worden er ook meteen actiepun ten geformuleerd voor de komende maand(en). Gezien de c aantal deelnemers bef deelname is gratis verwachten wel 1 dat zij openstaan voor een nieuwe ma nier van denken en graag allochtone vrouwen in hun organisatie welkom heten. Voor vragen of aanmelden kunt u terecht bij Contour, Margaret Ariëns, projectleider Duizend en één Kracht, e-mail mariens@contourtilburg.nl of tel. 013-5434572. Met Bavaria Oper deur organiseert Laarbeek, net als in 2009, PUL".Tijdens deze bandwedstr:J coverbands en/of bands met eigc pertoire de muzikale strijd met elkaar aan voor die ene geweldige hoofdprijs; het openen van de 2e editie van Bava ria Open Air in Lieshout op zaterdag middag 28 augustus. The Battle of PUL vindt plaats van 28 tot en met 30 mei in Café-zaal De Koe koek, Dorpsstraat 49 in Lieshout. Bands kunnen zich vanaf nu inschrijven. Uit alle aanmeldingen zullen 12 bands worden geselecteerd, die in twee voor rondes "The Battle" met elkaar aan gaan. Uiteindelijk plaatsen vier bands Orde scheppen Volgens woordvoerder Joris Gieske van de Nederlandse Ski Vereniginc moeten de pisteregels orde schep pen: "Vergelijk wintersporten maar met druk stadsverkeer. Iedereen skiet door elkaar heen met de ge middelde snelheid van een brom mer. Dan moet je wel rekening hou den met elkaar, anders vergroot je de kans op ongelukken. Bovendien is het asociaal om dit niet te doen omdat anderen dan dubbel moe ten opletten." Al sinds de invoering van de piste regels in 1967 is iedere winterspor ter verplicht deze te kennen en zich eraan te houden. Gieske: "Iemand die dit niet doet en een ongeluk veroorzaakt, kan aansprakelijk wor den gesteld voor de financiële ge volgen. Ook kan hij strafrechtelijk vervolgd worden. Maar los daarvan; Ie regels vergroot irtplezier. Als nie- 'e weg zit op de i lekker zijn eigen Geen eigen rechter Als u een autokraak ziet, rhag verdachte aanhouden. Om te voor komen dat hij de benen neemt, mag u in afwachting van de politie ook dwang uitoefenen; bijvoorbeeld door de dader tegen de grond te houden, Maar: het gebruikte geweld mag niet verder gaan dan strikt nodig is om te voorkomen dat de verdachte vlucht. Als u geweld blijft gebruiken nadat verdachte is aangehouden en hij v zet zich niet, slaat het om in redel geweld en bent u strafbaar. Een van de oorzaken van onge vallen is de toenemende drukte. Maar ook onbekendheid met de verkeersregels op de piste speelt rol. Recent onderzoek at slechts één op de drie rters weet dat er pistere en de Internationale Ski maar deze niet kent. De pisteregels zijn opgesteld om on gelukken te voorkomen. Zij gelden voor alle landen, op alle pistes en voor alle wintersporters. Iedere skiër moet zich altijd zo ge- op nauwe of onoverzichtelijke dragen dat hij anderen niet in ge- deelten van een afdaling stilsta vaar brengt of schade toebrengt. Wie op zo'n helling valt of i pen moet zo snel mogelijk de weg vrijmaken en naar de kant gaan. achterblijvers. Toen het van de druk ker kwam, nodigde staatssecretaris Jack de Vries haar uit in Den Haag om het boek persoonlijk in ontvangst te nemen. "Ik ben dochter van een Indi- eganger die als dienstplichtig militair zwaar getraumatiseerd thuiskwam", vertelt Bouwmeester. "Daarna kon hij niet meer functioneren. Wilde en kon ook zijn verhaal niet kwijt. Mijn oma vroeg zich bij zijn thuiskomst af wat ze met haar zoon gedaan hadden. Ze kende hem niet meer." Uiteinde lijk dreef de ervaring met haar eigen vader haar om meer te willen beteke nen voor de uitgezonden militairen en hun thuisfront. "Ik ber een hbo-opleiding n lijk werk gestart en wi! t tokraak te voorkomen. Laat nooit spullen zichtbaar in uw auto achter en parkeer uw auto zoveel mogelijk in het zicht en op een goed verlichte parkeer plaats. Voor meer tips kunt u kijken op www.politiemwb.nl preventief diefstal voertuigen Stel, u ziet dat iemand inbreekt in uw auto. Naast de schrik, voelt u angst kwaadheid. U krijgt misschien de n ging de dief een rake klap uit te del< maar uw verstand blijven gebruiker hier van belang. Speel niet voor eigen rechter en bel direct 1-1-2. In drie jaar tijd 50.000 alloch tone vrouwen maatschappelijk actief. Dat is de inzet van het programma Duizend en één Kracht. In januari 2009 is in Tilburg gestart met het project Duizend en één Kracht, dat veel mogelijkheden biedt om alloch tone vrouwen te betrekken bij het vrijwilligerswerk. van het Twee- op woensdag igsavond over rundic heup - behandelir"" ie aan he. t vaak gepaard h chirurg A.MJ. ior- en nadelen rartrose en zijn en over de be- bij knieartrose. •sthesist uitleg de operatie en Ie ingreep. Tot arpleegkundige ij een heup- of De avond be- auditorium van uis in Tilburg, chtingsavonctë secretaresse or- 99. Op zaterdag 27 maart verzorgen De Zuivelfabriek, Stichting EXPO en het jon gerenwerk van de Twern de eerste editie van B-E-hiphop; een avond vol rap en beats in De Schalm. Vanaf 20.30 uur volgen de verschillende acts elkaar op. De opening is voor The Act. Direct daarna staat de Berkel-Enschotse rapper Teezee op het podium, gevolgd door deOisterwijkse Big Deal-rappers. Aansluitend heeft de organisatie de Tilburgse Timmietex weten te strikken. Als hoofdact staat vanaf 21.30 uur de bekende rapper Brainpower drie kwartier op het podium, als altijd FOTO: PEGGYVAN DEN BROEK begeleid door DJ TLM. Daarna is er en open mie, waarbij iedereen die wil, mag rappen. Kaarten zijn in de voorverkoop voor 10 euro verkrijgbaar bij Time Out en de Schalm in Berkel-Enschot en bij de Zuivelfabriek in Udenhout. Aan de onbeperkte toegang worden ook nog kaarten verkocht, maar dan kosten ze 12,50 euro. Adres: E Beekse Bergen, een bosch 1 in Berkel-Enschot. in het luxe tentenkamp, Draai (barbecuemaal- ochtendwandeling, ikjes. Reserveren kan uv-vxOO 0,20 p.m.). Op aan- 's het kamp ook te reserveren Jere data voor (grote) families, Ruud Groenendijk (PvdA, 63 jaar), Jac n en bedrijven. Meer Linnemans (CDA, 63) en Piet Versteij- indenopwww.beek- nen (Gemeenschapslijst, 63) hebben gisteravond tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Hilvaren beek een koninklijke onderscheiding gekregen. Zij ontvingen deze uit handen van burgemeester Jan van Homelen. Tijdens de vergadering werd 2. Beheers je snelheid bij het skiën Iedere skiër moet zich qua snelheid en skistijl aanpassen aan zijn eigen capaciteiten, de toestand van de pi ste en het weer. Op de website van Nederlandse Ski Vereniging vindt u naast deze regels ook alle ander tips voor een ideale voorbereiding op uw winter- vakantie: www.wintersport.nl een gro wijst uit wintersf gels zijn Federati

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 7