1 f z Danshuis Station Zuid presenteert festival Next Stop... i.'l Voordracht Vrij wil I igersprijzen 2010 Narcissus feat. Jozef Dumoulin in Paradox I^ontour Rol Heijmans Vastgoed bij herstructurering Westermarkt 11 Uittips 13 013 weer beste poppodium van Nederland 1 UUR NL i Expositie Titaantjes Geert Mak vertelt over zijn leven en zijn werk de tilburgse koerier DONDERDAG 4 MAART 2010 De genomineerden voor de Stimuleringsprijzen Vrijwilligerswerk 2009. Schrijfworkshop speci. I 12.0( COLOFON Vrijwilligerswerk. Ook voor jou! Opd< In de FOTOGRAFIE Peter Ligtenberg 1 Tel: 013-543 45 72 'W Dumoulin Silvester Zwaneveld FOTO: MERLIJN DOOMERNIK CULTUUR KORT Geldrop lendaal len g 8 I met door Silvester Zwaneveld treedt op in Midi Theater 040310-W09 O nnP Cabaretier Silvester Zwane veld staat op donderdag 11 maart vanaf 20.30 uur in het Midi Theater aan de Heuvel ring 108 in Tilburg. Voor het tweede achtereenvol gende jaar is 013 gekozen als beste poppodium van Neder land. Het Tilburgse poppodium sleepte naast deze titel ook de Agendainfo Award voor de beste podiumwebsite, al weer voor het derde jaar op rij, in de wacht. KLACHTEN OVER DE BEZORGING? MAIL UW KLACHT NAAR: In de voorstelling 'Niets Ontziend’ staan de verhalen van zeven oudere danseressen centraal. Heftige momenten in hun leven zijn de inspiratiebron voor de bewegingen. FOTO: PETER LIGTENBERG 'gstel- idithe- vanaf t nut baren, liers en HOME De dansp huis Stat DOET ES or advertenties id.00 uur. OPENINGSTIJDEN KANTOOR Maandag en dinsdag 9.00 -18.00 u. Woensdag, t/m donderdag 9.00 -17.00 u. Vrijdag 9.00-16.00 u. voor vrijwilligerswerk en informele zorg Op dit moment zijn op zoek naar enthousiaste personen voor de volgende ‘vacatures’ voor vrijdag 19 maart of zaterdag 20 maart a.s.: DIRECTIE J.A.J.M. de Beer REDACTIE Aldert van der Burg, Peter van Oirschot Petra Jansen ACQUISITIE Corde Groot, Michaël Korthout ADMINISTRATIE Regine Maas, Caroline van den Oetelaar Margie Nagtzaam BEZORGING Wout Vissers (coördinator) LAY-OUT Peter Ligtenberg, Ruud Verploegen Patty Tosseram partijen visie ook van der Feen Hemmem cissus, eer, uitgebreid met lijke en'/of ver bezorgen j is een zoi DIGITAAL BEELDMATERIAAL Digitaal fotomateriaal en fotoafdrukken dienen vrij van rechten te worden aan geleverd. Eventuele naamsvermelding van de fotograaf dient bij aanlevering expliciet gemeld te worden. Bij verzuim komen kosten voor rekening van de aanbieder. er door de hele stad onverwachte dansoptredens plaats, zoals Dans Thuisbezorgd op de NS stations. ADVERTENTIE’ Sluitingstijd voor a dinsdagavond 18.C advertentie@tilburgsekoerier.nl Het dansfestival Next Stop... van Danshuis Station Zuid pre senteert de dansvoorstelling HOME, het Mobiele Danshuis en meer. Van 3 maart tot en met 30 mei reist het dansfestival Next Stop... van Danshuis Station Zuid als een danskaravaan door het zuiden van Nederland: Tilburg, Venlo, Breda, Weert, Heer len, Middelburg en Eindhoven. In Paradox aan de Telegraafstraat 62 treedt morgen, vrijdag 5 maart, vanaf 21.00 uur Narcissus feat. Jozef Dumoulin op. LiContour - St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg I www.contourtilburg.nl - info@contourtilburg.nl uit de mouwen steken en iagvoorziening 't Dijkje van ”“t profes- jong, oud De kroon anist Bill Carrothers. In 2008 won de Belg de Django d'Or in de categorie Jong Talent. Met twee andere prijs winnaars, de Nederlanders Clemens i op bas en Flin van in op drums, vormt hij Nar en trio dat deze keer wordt ‘id met Jozef Dumoulin. MET DANSVOORSTELLING HOME EN HET MOBIELE DANSHUIS GESPROKEN KOERIER Voor mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cd-rom. Ini.: De Twern: Yvonne van Hees Tel. 013-583 99 99 De Tilburgse Koerier Is lid t organisatie van lokale nieuwsmedia mineerd kon worden voor een award. En daarna in de eindronde waarin er gestemd werd op de tien meest geno mineerde concerten, festivals, podia en artiesten. Naast 013 vielen o.a.Kyter Orkest (beste Benelux a (beste internationale artiest) Maassen (beste cabaretier) ir zen. Het Editors concert, op 1 ber 2009 in 013, eindigde als derde in de verkiezing van beste clubshow. Hoofdingrediënten van Next Stop.... zijn het Mobiele Danshuis en de dansproductie HOME, die zijn pre mière op 6 maart beleeft in Tilburg. Met onverwachte dansoptredens door de hele stad is het festival een ware happening. Hart op zoek Z mensen. Het geit ook de relatie de multiculturele In Bibliotheek Heyhoef is van woensdag 10 tot en met zaterdag 20 maart, de expositie 'Titaantjes' te zien. Hierin laten bibliotheekgebruikers hun jeugd 'zien'. Aan bibliotheekgebruikers, jong en oud, is een aantal vragen gesteld: wat was vroeger uw favoriete jeugdboek? Welk boek vindt u een aanrader? Op welke boeken zijn jongeren gek? De resultaten zijn te zien in leuke en otheek, Kerkenbosplaats 3, Tilburg. KOPIJSLUITING Vrijdag 12.00 uur, voorafgaand aan verschijnings Uitgezonderd sportberichten, maandag 12.00 uur. redactie@tilburgsekoerier.nl ters en kunstinstellingen, met f sionals, amateurdansers, jont en iedereen die maar wil. Dc op al deze activiteiten is de dansproductie HOME, die de laatste dag in het theater wordt opgevoerd. Kijk voor het volledige programma op website www.danshuisstation- zuid.com Paranormale avond Het Keltisch Kruis houdt op dins dag 9 maart een paranormale avond met de heer S. Bakker, die spontaan vanuit de zaal helder ziende waarnemingen zal doen. Plaats: café 't Verschil, Berkdijk- sestraat 40, Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. Meer informatie: Joop en Maria Smit, tel. 013-5351436. Paranormale waarnemingen Harmonia heeft op maandag maart een openbare avond m paranormale waarnemingen Ov middel van persoonlijke voorwer pen, met mevrouw C. Snel. Locatie: De Goede Herder, Isidorusstraat 6, Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. Meer info via 4557178/5470747. de kaart In de geschiedenis van 013 is het Til burgse podium al meermaals in de prij zen gevallen. In 20Ö3 en 2006 won 013 het Duiveltje, een prijs van Muziek Cen trum Nederland, waarbij het door Ne derlandse artiesten werd verkozen tot het beste podium. In 2008 en 2009 won eman's Hiphop artiest), Muse rtiest) en Theo in de prij- 11 novem- tionaliteiten. De dansende lichamen worden gevoed door livemuziek van vier improvisatiemusici. De cho reografieën vloeien samen tot één homogene, filmisch gemonteerde dansproductie. NL DOET (voorheen Make a Difference Day, MADD) is een jaarlijks terugkerend groot landelijk evenement. Tijdens NL DOET doen tienduizenden Nederlanders vrijwilligerswerk. Iedereen kan mee doen. NL DOET zet de schijnwerpers twee dagen op vrijwillige inzet. Dit jaar pakt de gemeente Tilburg samen met Contour NL DOET groots aan om zo het vrijwilligerswerk een extra stimulans te geven. Onverwacht De voorstelling HOME is een samen werking van vier (inter)nationale choreografen, ieder met een eigen dansstijl, die samen één stuk creëren rond het thema HOME. Livemuziek begeleidt de dansvoorstelling. Het Mobiele Danshuis brengt de dans dichter bij het publiek. In twee opblaasbare koepels midden in de stad zet Danshuis Station" Züid sa men met lokale dansmakers een wervelend progamma neer dat ver band houdt met HOME. Ook vinden jij aan de slag bij één in deze projecten? Wij kun nen enthousiaste mensen plaatsen in alle leef tijden. Ook kinderen A kunnen in overleg hun J steentje bijdragen. Voor meer informatie of aan- melding, neem s.v.p. contact op met Bhartie 1 -^gjprsad of Albert Rusch W ^van Contour, telefoon K 013 - 543 45 72. deelnemers aan de workshop ontvan gen schrijftips van een deskundige en kunnen inspiratie opdoen. Liefheb bers kunnen zich opgeven bij Biblio theek Udenhout, Tongerloplein 15 in Udenhout. Deelname kost 4 euro voor bibliotheekleden en 5 euro voor niet- leden. TheMixx Al in de jaren zestig verwierf de Tilburgse zanger John Desmares bekendheid als de Nederlandse Adamo. Met zijn band Les Copains trad hij regelmatig op in diverse Tilburgse sozen. Het Franstalige repertoire heeft Desmares nooit helemaal achter zich gelaten. Te genwoordig zingt en speelt hij in de band The Mixx. Deze band speelt gevarieerde muziek uit de jaren 60 en 70. Op zondag 7 maart is er een optreden in proeflokaal 't Gelagh, Lindeplein 3 in Oisterwijk. Aanvang om 17.00 uur. De entree is gratis. Verdere inlichtingen: 013- 5282658. Stoor JIJ je ook aan zwerfvuil in de natuur (project 8)? De Werkgroep Behoud Moerenburg doet een beroep op iedereen die zich stoort aan het zwerfvuil in Moerenburg. Je gaat in kleine groepjes samenwerken in de buitenlucht, even de handen uit de mouwen en ondertussen gezellig buurten. Vind jij het prettig om samen in de natuur werk zaam te zijn? Vuil te verwijderen langs kanten, sloten en in de bermen? Doe dan mee op zaterdag 20 maart! bezorging (oJtilburgsekoerier.nl of bel vrijdag t/m dinsdag tijdens kantooruren (013) 580 98 99 U kunt voc Tilburgse i kantooraa Bovendien I InTllbir-- aanh originele bijdrage aan de geschiedschrijving. Mak werd di verse keren gelauwerd voor zijn werk, o.a. met de Leipziger Buchpreis zur Europaischen Verstandigung 2008 en de Otto von der Gablentz Prijs 2009. Geert Mak schrijft geen droge historische verhalen, hij praat met gewone mensen en luistert goed. Door die ooggetui gen te laten spreken, weet hij complexe geschiedenis heel duidelijk te verwoorden. De geschiedenis komt tot leven. De Belgische jazzsaxofonist Robin Verheyen en de Nederlandse slag werker Flin van Hemmen speelden al diverse keren met Narcissus in Pa radox, met Harmen Fraanje op pia no. Verheyen was hier vorig jaar nog met zijn Robin Verheyen Internatio nal Quartet feat, de Amerikaanse pi- sproductie HOME van Dans- ation Zuid reflecteert op sa menleven en zij belichaamt het zii 'thuis voelen' in het nu, de samen leving en met andere geheel weerspiegt van mensen tot i samenleving. In HOME werken vier choreografen samen onder het dak van Danshuis Station Zuid in Tilburg: Liz King (Groot Brittannië), Daniël Renner (Oostenrijk), Itamar Seruss’ en Jens Van Daele (België). Hun stijl is eigentijds, maar totaal verschil lend; van theaterdans tot Urban. Ze werken met dansers van allerlei na- Of misschien wil jij de handen i iets doen voor de kinderen van d< Amarant (project 1)? Tijdens je vrijwilligersdag op 19 maart a.s. bij ortho pedagogisch dagcentrum ’t Dijkje ga je enerzijds actief aan de slag met allerlei voorkomende klusjes, zoals tuin onderhoud, statafels schoonmaken, ramen wassen etc. Anderzijds is er ruimte en tijd om iets leuks te doen met een aantal kinderen van ’t Dijkje, bijvoorbeeld wandelen, zwemmen of muziek maken. De cliënten hebben allen ernstige, meervoudige complexe beperkingen. Wij zoe- I ken maximaal 8 enthousiaste mensen met een flexibele instelling die openstaan voor deze doelgroep. Wil var Vrijdag 12 maart vertelt Geert Mak in het Literair Café in CC De Schalm, Eikenbosch 1 in Berkel-Enschot over zijn leven en zijn werk. Aanvang om 20.15 uur. Geert Mak is uitgegroeid tot één van de populairste schrij vers van Nederland. Hij maakte in Nederland het genre van de literaire non-fictie groot. Zijn specialiteit hierbinnen is de geschiedschrijving. In 2004 kende de Open Universiteit Ne derland hem een eredoctoraat toe voor zijn belangrijke en Samen met Arie Koomen vormde Zwaneveld het cabaretduo Arie Silvester. Na twaalf jaar beslo ten ze hun eigen weg te gaan. Zo stond Koomen deze maand al in Midi met de voorstelling Een avondje Bergkamp. Nu is het Zwanevelds beurt met zijn solo debuut getiteld Silvester alone. Voor meer informatie en voor kaartverkoop kunnen belangs lenden terecht op www.miditater.nl. Het theatercafé is va 18.00 uur geopend voor het r tigen van een staphap. Het formulier met uitgebreide toelich ting kan tot en met 24 mei bij voorkeur per e-mail gestuurd worden naar info@ contourtilburg.nl of per post naar Con tour, t.a.v. Susan van Schijndel, St. An naplein 21,5038TV, Tilburg. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Contour en vragen naar Susan van Schijndel, 013-5434572. Lunch Wie tijdens de lunch wat anders wil dan normaal, kan op donderdag 4 en vrijdag 5 maart onder de noemer Danslunch dansvoorstellingen bij wonen van Danshuis Station Zuid. Op het Pieter Vreedeplein in Tilburg staat een speciaal 'mobiel danshuis' ,waar van 12.00 tot 13.00 uur twee korte dansvoorstellingen te zien zijn. Na de twee dansproducties krijgt het publiek een lunch aangeboden. Een van de voorstellingen is Homemade van Jussi Nousiainen. De andere voorstelling blijft een verrassing. In de tent op het Pieter Vreedeplein is plek voor 80 personen. Een kaartje kost 7,50 euro per persoon. Aanmel den voor Danslunch kan via commu- nicatie@stationzuid.com. Formulieren Vanaf nu heeft iedereen de mogelijk heid om zowel een organisatie als een lliger voor te dragen om in aan- ing te komen voor één van deze n. Op www.contourtilburg.nl zijn hiervoor speciale formulieren te down loaden. Houdt u hierbij rekening met de criteria dat het vrijwilligerswerk ver richt dient te worden in de gemeente Tilburg en dat zowel de organisatie als ook de vrijwilliger hier gevestigd c.q. woonachtig dient te zijn. Een deskundige jury zal uit alle inzen- 013 de publieksprijs van Agendainfo als beste podium van Nederland. Guus van Hove, directeur van 013, ziet in de prijzen een erkenning voor het feit, dat 013 Tilburg al jarenlang op de kaart van Nederland zet. "Een prijs van artiesten is een waardering voor onze reputatie als kwaliteitspodium en onze gastvrijheid, maar een publieksprijs is natuurlijk de mooiste beloning", zegt van Hove. "In het afgelopen jaar trok ken we 240.000 muziekliefhebbers uit stad en land. Concerten van bekende artiesten als Moby, Simple Minds, en de laatste clubshow van Kyteman dragen bij aan onze reputatie als een landelijk en gerenommeerd podium. Maar ook met een internationaal fes tival als Roadburn en het Nederlandse hiphop festival DVD laten we de kracht van popcultuur in drie zalen zien." Organisatietalenten gezocht (project Wil jij mensen met een lichamelijke en/of verstandelijke beperking een onvergefelijke dag bezorgen met een pick nick op 19 maart a.s.? Werklocatie is een zorgboerderij van Gemini zorg en dienstverlening. Voor dit project zoeken we 10 enthousiaste mensen voor het verzorgen van hapjes en drankjes, gezellige sfeer creëren, helpen met eten en drinken waar nodig. Aan de verkiezing van Agendainfo, Podiuminfo, Festivalinfo en Cabaret info, de belangrijkste en drukbezochte websites voor liefhebbers van popcul tuur, deden ruim 14.000 mensen mee, muziekliefhebbers uit Nederland en Vlaanderen die democratisch hun stem hebben laten gelden. Eerst in een nominatieronde, waarin elk con cert, podium, festival of artiest geno- 'Goeienaard' Zondag 7 maart is de laatste 'Goeien aard met muziek' van dit winterseizoen in cultureel centrum De Schalm in Berkel-Enschot. Ook nu weer komen Nico Haneveld en zijn Elckerlyc-speellieden met een bonte verzameling speelstukjes, liedekens en verhalen uit het rijke culturele erfgoed van de Brabantse en Vlaamse Kempen. De aanvang is om 15.00 uur en de toegang is gratis. Op zaterdagavond 10 juli vindt tijdens het inmiddels bekende jaarlijkse vrijwilligersevenement de uitreiking plaats van de Vrijwilligersprijzen 2010 voor zowel een organisatie als een individuele vrijwilliger. Dit keer in een totaal nieuw jasje gesto ken en op een nieuwe locatie, T-Kwadraat. stem uitbrengen op hun favoriete vrij williger en organisatie en ook op de feestavond zelf kunnen de aanwezi gen nog eenmaal stemmen. DE TILBURGSE KOERIER BV NS plein 14,5014 DA Tilburg Postbus 10001,5000 JA Tilburg Telefoon 013-5368805 Fax 013-5359985 www.tilburgsekoerier.nl organisatie van de uitreiking Vrijwilligerprijzen ligt in han van Contour. Thebe stelt het prijzen geld beschikbaar en het Brabants Dag blad zorgt voor een grote presentatie van alle genomineerden. Het feest zelf wordt aangeboden door de gemeente Tilburg en mede gefinancierd door o.a. Interpolis, Rabobank en TBV Wonen. Stichting Collectieve Herstructurering Westermarkt (CHW) heeft de voorkeur uitgesproken om samen met Heijmans Vastgoed het ontwikkelproces van winkelcentrum Westermarkt in Tilburg verder vorm te geven. Het is een eerste stap naar verdere samenwerking tus sen beide organisaties. De komende maanden wordt de visie getoetst en besproken met individuele eiger vertegenwoordigers van winkelie bewoners. In stichting CHW is inmiddels van het eigendomsoppervlak winkelcentrum Westermarkt woordigd. In 2007 heeft de ge voorwaarden gesteld voor haa werking aan de herstructurering van het winkelcentrum Westermarkt. Eind 2009zijn die eisen nogmaals bevestigd, meedoen aar CHW heeft op basis daarvan de kaders j voor de herstructurering van het win kelcentrum geformuleerd. Daarna is waarin verte het proces gestart om een ontwikke- Nederland laar te vinden. Heijmans kwam hier als ven of die beste uit de bus. Kenmerkend voor de visie van Heij mans Vastgoed zijn het ambitieniveau, de helderheid over de financiële haal oer uw exemplaar van De Koerier ook terecht bij ons aan het NS-plein 14 in Tilburg, an kunt u De Tilburgse Koerier ilburg afhalen bij de stadswinkels i het Brucknerlaan (Noord) en de Kerkenbosplaats (Heyhoef) en Berkel- Enschot. In Udenhout bij het Servicepunt. In Oisterwijk is de Koerier af te halen bij Tiliander. In Loon op Zand bij De Wetering. ••jj. Spint over duurzaamheid De laatste editie van Spint, 'tijd schrift voor de betrokken Tilbur- ger', is afgelopen dinsdag ver schenen. Thema is duurzaamheid. Onderwerpen in deze uitgaven zijn onder meer de kindermoestuinen, de natuurcursus van Gert Brunink en de Tilburgse biowinkels. PvdA- raadslid Tine van de Weyer wordt langs de groene meetlat gelegd. Spint is gratis af te halen op meer dan tweehonderd distributie punten in de stad, waaronder alle wijkcentra, het gemeentehuis, de (betere) boekhandels, cafés, res taurants, ziekenhuizen, bibliothe ken en bij veel maatschappelijke, culturele en zorginstellingen. Wie meer wil weten of mee wil denken met de redactie, kan terecht op www.spinttilburg.nl. dingen drie organisaties en drie vrijwil ligers nomineren. Deze genomineer den zullen half juni bekend gemaakt worden in het Brabants Dagblad. Dit jaar kent de vakjury voor het eerst ook een Jonge Vrijwilligersprijs (Sti- muleringsprijs) toe. Voorgedragen vrijwilligers in de leeftijd tot en met 25 jaar komen hiervoor automatisch in aanmerking. Voor de twee overige categorieën bepalen de inwoners van de gemeente Tilburg samen met de vakjury de uiteindelijke winnaars. Zij kunnen tot één dag voor het feest hun besproken worden met vertegenwoor digers van winkeliers en bewoners en met individuele eigenaren en eventu eel andere belanghebbenden. CHW wil van winkelcentrum Wester markt het bruisend hart van de wijk maken, met een meer open karakter. Heijmans Vastgoed heeft deze ambitie vertaald in een visie met als belangrijke pijlers: verbreding van het winkelaan bod, verbeteren van de sociale veilig heid, een passende parkeeroplossing en (her)inrichting van de openbare ruimte. Mobiele Danshuis Station Zuid presenteert tijdens HOME de primeur van het Mobiele Danshuis. Twee opblaasbare Dans Domes markeren elke stad tijdelijk als dansstad. Eén koepel is klein met daarin een infostand, lunchcafé, multimediahoek en loungehoek. De zich andere is groot met een theaterzaal voor tachtig bezoekers. Deze staal tjes van eigentijdse nomadische ar chitectuur verrijzen zeven keer, vier dagen lang in de steden Tilburg, Ven lo, Breda, Weert, Heerlen, Middelburg en Eindhoven. In en rond de twee Dans Domes is er veel dansbedrijvig- heid, met optredens, ontmoetingen, lunchvoorstellingen, lezingen, work- ssi (Israël) shops, interactieve momenten en Hun stijl mini-performances. - Tilburg bijt de spits af met vier brui sende dansdagen, in samenwerking met culturele centra, scholen, thea- In Bibliotheek Udenhout kunnen geïn teresseerden op donderdag 18 maart an de workshop 'Schrijf of dicht een brief aan uw jonge zelf'. Dit in het kader van de Boekenweek, tegenwoordigers van de idse literatuur een brief schrij- Jichten aan hun jonge ik. De baarheid en het betrekken van pro cespartners bij de vervolgstappen. Hiermee voldoet CHW aan de eisen die vanuit de gemeente zijn gesteld. De fracties in de gemeenteraad wordt nu gevraagd om de herstructurering van winkelcentrum Westermarkt op te nemen in het nieuwe programma-ak- koord van de gemeente Tilburg. Zodra duidelijk is dat het gemeentebestuur de herstructurering van het winkel centrum samen met de andere p 75% ter hand wil nemen, kan deze vi: van vertegen gemeente aar mede ding v arkt. Eii I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 13