I II I 8 g- o Q. Subsidie ’Brabant Bespaart’ verlengd ES kozion O wist Li dat I I 'I De wooneditie van De Tilburgse Koerier Sfeervol besparen op de gasrekening j I Huurders melden veel onderhoudsproblemen Zorgeloos kiezen voor kunststof kozijnen van Kozion wij de enige in Tilburg Provincie helpt de woningmarkt I i i - 8 Huisnummer In Huisnummer 1 woningaanbod, wonentrends, 3 en interieur. DONDERDAG 18 FEBRUARI 2010 1 1 1 .000 VERSCHIJNT IN TILBURG, OPLAGE Huisnummer Weer 500 te verdienen bij energiebesparing in huis De UW LEREN MEUBELS WEER ALS NIEUW fÖJ MARCO Zijn uw kostbare leren meubels versleten? Bent u toe aan een andere kleur? l Staat uw huis ook te koop, maar nog niet met Huisnummer!? bel 013 - 5368805 mogelijkheden. volgende Duisnummert verschijnt 18 maart n bezoekt, maakt winnen van een Kozion 's-Hertogenbosch Stadionlaan 73, telefoon 073 - 642 86 86 Kozion Udenhout Magazijnweg 11, telefoon 013 - 511 04 11 officeël en erkend verkooppunt van SIGMA ▼_F COATINGS Verf en Behangspeciaal-zaak Doe de meubel-check! Bel Marco Leer voor een gratis offerte aan huis. U krijgt ter plaatse een eerlijk en deskundig advies. Mare o Leer 4 Spinveld 13 - Breda 076-520 80 28 www.marcoleer.nl I voor d uw leren meubels, merk o» geen merk, leolux. Jat Montis, de Seds. Rolf Sera van Kuip tot Chesterfield. af te sluiten. Kopers van een ijgen namelijk via deze nieuwe bijdrage in de premiebetaling VERF EN BEHANG KORENBL URG TEL.013-4683528 zie voor meer info onze website: www.mink-vb.nl Duurzaam stoken Hout is een duurzame energiebron, wanneer er een. verantwoord kapbeleid gevoerd wordt, zal hout als energiebron onuitputtelijk zijn. Stoken volgens de regels en uitsluitend met schoon hout, zorgt voor een optimale verbranding met minimale uitstoot van fijnstof, koolwaterstof koolmonoxide en stik stofoxide. Niet alleen uw portemonnee maar ook het milieu heeft baat bij het stoken op hout een advertentie in Subsidie voor consumenten die woonlastenverzekering afsluiten zijn die officieel sigma-lak en muurver mogen verkopen aan doe-het-zelver en professional Als onafhankelijk leverancier van kunststof kozijnen combineert Kozion aantrekkelijke prijzen met een uitstekende service. De kunststof oplossingen van Kozion hebben een lange levensduur en zijn onderhoudsvrij én inbraakwerend. Door de perfecte isolatie bespaart u bovendien aanzienlijk op uw energiekosten. Dus wilt u nog lang,zorgeloos blijven genieten van uw huis? En weten wat Kozion voor uw woning kan betekenen? Kom dan eens kijken in één van onze showrooms. Kijk op www.kozion.nl voor de openingstijden. U kunt ons natuurlijk ook bellen voor informatie of het aanvragen van een vrijblijvende offerte. Kozion. Professionals in Kunststof Kozijnen en vraag naar de Nederland is in de ban van de winter. In heel wat huishoudens gaat de verwarming een graadje of twee hoger, voor nu heel behaaglijk, tot de afrekening komt. Een goed moment om.eens na te denken over de aanschaf van een houtkachel of inbouwhaard. Stoken met hout is een goedkope en duurzame manier van verwarmen. Houtkachels en inbouwhaarden vallen onder de noemer sfeerverwarming en inder daad de dansende vlammen van het knapperende haardvuur zijn sfeer- volle blikvangers, maar sfeerverwar ming heeft heel wat meer te bieden dan alleen sfeer! Meer informatie De Brabantse Subsidie Woonlastenverzekeringen is onder deel van een pakket maatregelen in het kader van die eerste steen waarmee de consument zijn voordeel kan doen. Meer weten? Kijk op www.brabant.nl/eerstesteen. Met onder meer een lijst van verzekeringsmaatschappijen die Woonlastenverzekeringen bieden die voldoen aan de voor waarden om vóór subsidie in aanmerking te komen. delijk naar tevredenheid kunt genieten van het dansende vlammenspel en een behaaglijk verwarmde woning. Deelnemende bedrijven aan deze stook- dagen zijn de leden van de Vereniging Het Sfeerverwarmingsgilde, de bran cheorganisatie van haarden- en kachel- specialisten. Hun adressen vindt u op www.haardenenkachels.nl Wanneer u tijdens deze dagen een showroom van een van deze bedrijven u tevens kans op het v maand stookkosten. I ir ervaring in het juren vanleren Landelijk hebben we al ruim 25 jaar herstellen, repareren, vullen en kleu meubels. CV-aansluiting Uw hele huis verwarmen met sfeerver warming? Dat kan met de zogenaamde cv haarden. Deze haarden beschikken over extra 'kamers' waar water opge warmd wordt Het opgewarmde water wordt door - speciaal hiervoor aange legde leidingen - naar het cv systeem gepompt. Tegelijkertijd wordt het afge koelde water teruggevoerd naar de cv waar het opnieuw verwarmd wordt Een voordeel is dat u niet hoeft te kie zen tussen de cv haard en de cv-ketek U kunt beide systemen haast elkaar laten functioneren. Het een sluit niet het ander uit Gaat u dan nieuwe meubels kopen of belt u eerst met Marco Leer? Met de renovatie van uw leren meubel spaart u het milieu en uw portemonnee! Duurzaamheid, optimale service en vakmanschap staan bij Marco Leer voorop. Als bewijs van de geleverde kwaliteit krijgt u bovendien 3 jaar garantie. Altijd warmte Onlangs hadden delen van Nederland te maken met een stroomstoring Zon der licht en televisie is er met wat creati viteit best nog iets van de dag of avond te maken maar in de kou zitten omdat de cv-ketel zonder stroom niet werkt, is een situatie die zeker in de winter niet wenselijk is. Met een inbouwhaard of houtkachel bent u niet afhankelijk van elektra voor het verwarmen van uw woning Zolang u voldoende hout voorradig heeft, kunt u onbeperkt sto ken. Huisnummer 1 is de maandelijkse wooneditie van De TUburgse Koerier met nieuws, wetenswaar digheden en achtergronden over de huizenmarkt en het interieur van de woning. peil te houden. Als projectontwikkelaars en aannemers geplande woningbouwprojecten staken, is dat slecht voot de Brabantse economie. Het kan leiden tot werkeloos heid en een woningtekort op de lange termijn. Daarom stimuleert de provincie zowel de bouwers als de kopers van nieuwbouwwoningen en legt daarmee de symbolische 'eerste steen' waarop zij verder kunnen bouwen. De pro vincie zegt er feitelijk mee: 'Een nieuwbouwwoning kopen in Brabant: juist nu!' LOON OP ZAND, UDENHOUT. B E R K E L - E N S C H O T OISTERWIJK, MOERGESTEL, HILVARENBEEK 'Heb ik over drie jaar nog wel hetzelfde salaris als nu en zo nee, kan ik mijn woonlasten dan nog wel betalen?' Dit is -in deze tijd van financiële onzekerheid- een eelgehoorde vraag die onder consumenten leeft. Met e Brabantse Subsidie Woonlastenverzekeringen maakt e provincie Noord-Brabant het aantrekkelijker een 'oonlastenverzekering nieuwbouwwoning krijj subsidieregeling een t Woningbouw op peil De kredietcrisis is de reden waarom de provincie deze sub sidie in het leven riep. Er is in totaal 400 miljoen gereser veerd om de gevolgen van deze crisis aan te pakken door te investeren in de economie, kennis en werkgelegenheid; 250 miljoen daarvan is bestemd om de woningbouw op Stookdagen Wie de aanschaf van een haard of kachel overweegt, doet er verstandig aan de vakman te bezoeken. De Nederland se Haarden- en Kachelbranche otgani- seert in maart de jaarlijkse stookdagen, een prima gelegenheid om zowel vak kundig advies in te winnen als inspiratie op te doen. De vakman kan u alles ver tellen vrat u moet weten met betrekking tot de aanschaf van sfeerverwarming en u adviseren bij het bepalen van de juiste haard of kachel, zodat u als klant uitein- Om voor de subsidie in aanmerking te komen, moe ten bewoners minimaal 1000 investeren in minimaal twee maatregelen aan hun huis. Dit kan bijvoorbeeld het isoleren van dak, gevel of vloer zijn of het aan brengen van HR++ glas, warmtepompen, zonnepa nelen of - boilers. Voorwaarde is dat de maatregelen worden uitgevoerd door bedrijven. Geïnteresseerden kunnen op de website www.brabant.nl/brabantbe- spaart kijken of en hoe zij in aanmerking komen voor de subsidie en deze aanvragen. De Woonbond meldde begin januari dat onderhoud het grootste probleem is voor huurders. Dat heeft vervolgens veel huur ders op het idee gebracht om zelf ook eens te bellen met een vraag. 'Kan de verhuurder weigeren mijn keuken te reno veren vanwege het economisch klimaat?' bijvoorbeeld. Of 'Mag de verhuurder een huurverhoging vragen voor een renovatie van de badkamer?' Vragen waarvan het antwoord ongetwijfeld voor veel meer huurders van belang is. Kan di verhuurder weigeren mijn keuken te renoveren vanwege het economisch klimaat? On^e keuken is nota bene meer dan 50jaar oud! Uw verhuurder is niet verplicht de keuken te renoveren. Wel moet de verhuurder gebreken aan de keuken herstellen als u daar schriftelijk om heeft verzocht. Dat de keuken inmiddels vijftig jaar oud is, is op zich geen gebrek. Voor werkzaamheden is,‘dat renovatie extra kwali teit of comfort oplevert. Extra ten opzichte van de situatie ervoor. Denk aan het plaatsen van dubbelglas waar eerst enkel glas zat; aan een HR-(combi)ketel in plaats van gaskachels; een bad naast de al bestaande douche, of aan een extra wastafel of toilet Bij onderhoud worden onderdelen of voor zieningen vervangen door nieuwe. Dat kan bijvoorbeeld het tegelwerk in de badkamer zijn, of een al aanwezig bad. Dergelijke onder houdswerkzaamheden leveren niets extra op aan kwaliteit of comfort en kunnen dus nooit tot een huurverhoging leiden.' Met vragen over uw rechten kunt u altijd de Huurderslijn bellen, de ledenservice van de Woonbond: tel. 020-5517755, bereikbaar van maandag t/m donderdag van 10.00-13.00 uur en dinsdag 18.30-20.00 uur. U moet wel lid zijn of worden. Doordat de reeds bestaande regeling effectief en succesvol was gebleken, heeft de provincie dit instrument weer ingezet. Gedeputeerde Lily Jacobs: "Met de Brabant Bespaart-subsidie zijn in 2008 en 2009 meer dan 4400 huiseigenaren geholpen. Dit was twee keer zoveel als verwacht. Een goed en effectief instrument dus om deze winter door te zetten en zo inwoners te helpen om geld én energie te besparen." In totaal is 3,25 miljoen voor subsidies voot circa 6500 particuliere woningeigenaren beschikbaar. De subsidie kan gecombineerd worden met andere (overheidssubsidies en leningen, zoals de lening van de provincie waarbij huiseigenaren 3.000 tot 10.000 kunnen lenen voor het treffen. Dit tegen een rente van slechts 2% en een looptijd van 10 jaar. De regeling wordt samen met andere voordelige lening- en besparingsmogelijkheden gecommuni ceerd in de 'Brabant Bespaart' campagne richting bewoners, bedrijven en gemeenten. huurverlagingsprocedure te starten wegens gebreken. Een medewerker van de huurcom- missie komt de klachten dan onderzoeken en stelt daar een rapport over op. U kunt met uw klachten ook rechtstreeks naar de rechter, om af te dwingen dat de verhuurder de gebreken herstelt. Het is dan wel belangrijk dat u, bij voorbeeld met onderzoeksresultaten door een deskundige, kunt aantonen wat de gebreken zijn en dat die niet door onvoldoende ventile ren worden veroorzaakt Mag de verhuurder huurverhoging vragen voor renova tie van de badkamer? Buiten de jaarlijkse huurverhoging, kan de huurprijs alleen worden verhoogd als er reno- vatiewerkzaamheden zijn uitgevoerd. Er mag dan een huurverhoging worden gevraagd die in redelijke verhouding staat tot de investerings kosten voor de aangebrachte verbetering(en). Het verschil tussen renovatie- en onderhouds- Met een woonlastenverzekering garandeert de consument zich van inkomen, ook al valt hij terug in inkomen door bijvoorbeeld ontslag of arbeidsongeschiktheid. De ver zekering keert in dat geval maandelijks een bedrag uit, waardoor de consument gewoon in zijn huis kan blijven wonen. De nieuwe subsidieregeling die hierop aansluit heet de Brabantse Subsidie Woonlastenverzekeringen. Het 'Brabantse' eraan is dat de provincie gedurende drie jaar maximaal een kwart meebetaalt aan de verzekeringspremie. Dat kan oplopen tot 12,50 per maand ofwel 450,00 in drie jaar. Een van de belangrijkste voordelen van sfeerverwarming is de besparing op de gasrekening Stoken op hout is aanzien lijk goedkoper dan stoken op gas, met name omdat hout relatief goedkoop is en weinig prijsfluctuaties kent Boven dien is er geen onnodig warmteverlies in boilers of leidingen, zoals bij een cv-ketel wel het geval is. Voor een optimale besparing is het van belang dat u de juiste haard of kachel kiest Een open haard geeft vooral sfeer maar met een rendement van slechts 20 procent weinig warmte. Voor het ver warmen van uw huis heeft u een afsluit baar toestel, zoals een inbouwhaard of houtkachel nodig, deze kunnen een rendement van meer dan 80 procent behalen. Het rendement is mede bepa lend voor het toestel van uw keuze. Een gedegen advies van de expert is hierbij onmisbaar. Laat de vakman bereke nen welke haard of kachel het meest geschikt is voor uw woning zodat u optimaal geniet en profiteert van uw sfeerverwarming gebreken moet u denken aan een lekkage of andere mankementen, die natuurlijk wel het gevolg kunnen zijn van ouderdom. Het 'huidige economische klimaat' kan voor de verhuurder in ieder geval geen reden zijn om gebreken niet te herstellen. Wij hebben een woning met vochtprohlemen. De woningcorporatie ^egt dat het on%e eigen schuld is. Hoe kunnen we ervoor Zorgen dat de verhuurder on%e klachten serieus neemt? Veel verhuurders hebben de gewoonte om huurders te verwijten dat ze onvoldoende ven tileren en dat daardoor vochtprohlemen ont staan. Meestal is dat onzin en is er wel degelijk een '(bouwtechnische' oorzaak en dus een gebrek dat de verhuurder dient te verhelpen. Meld de vochtprohlemen schriftelijk en vraag de verhuurder om een oplossing. Gaat die daar niet (of niet serieus) op in, dan is een van de mogelijkheden om bij de huurcommissie een Huiseigenaren in Brabant, die hun huis laten isole ren of zonne-energie of warmte opwekken, kunnen weer 500 subsidie krijgen van de provincie. De succesvolle subsidieregeling 'Brabant bespaart' is verlengd, zodat de Brabander energie en geld kan besparen. De provincie wil hiermee bereiken dat inwoners en (bouw)bedrijven in Brabant minder last hebben van de gevolgen van de economische Voorwaarden De consument die een nieuwbouwwoning koopt in Noord-Brabant en een woonlastenverzekering afsluit bij een verzekeringsmaatschappij, kan daarna deze subsidie aanvragen bij de provincie. De af te sluiten woonlasten verzekering is gericht op de woonlasten van deze gekochte woning. De maatregel geldt tot 1 maart 2010. DE PROVINCE LEGT DE EERSTE STEEN VOOR DUIZENDEN NIEUWE WONINGEN

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 17