I<ontour H! Nieuws Playing for Success van start Begrip! g DESTIL I |1 Bi Ill Stef Nijland wil Willem II behoeden voor degradatie M www.willem-ii.nl IBDO W D EST IL ...en word collectant voor het Astma Fonds Bestel voor de derby nog uw halve SeizoenClubCard Vrijwilligerswerk. Ook voor jou! Wijsheid Willem II iw FOTOBURO TOIN DAMEN r zijn hoor Etiënne van Breugel FOTOBURO TOIN DAMEN Hoofdsponsor Business partners Brabants «iDagbiao Van Mossel jjupiler| ARRG Willem II - NAC Breda, vrijdag 5februari Bierland Interpolis. Glashelder AMSITA ADO Den Haag - Willem II Het kost u ongeveer 90 minuten. Meld u nu aan op astmafonds.nl Of bel 0800-2345777. een naschools programma van 10 weken volgen. momen in de groei s nauwelijks een maa Het het Astma Fonds i is *n die J per i één voor vrijwilligerswerk en informele zorg Kweek ook Stop borstkanker^ Geef voor onderzoek www. stopbors tka n ker.nl ingericht en multi- ing aan school- iks jaarlijks Tel: 013-543 45 72 Contour - St. Annaplein www.contourtilburg.nl - we de pur NAC Bred; voetballend vermogen. Achterin met jongens als Penders en Zwaanswijk en voorin met Amoah en Leonardo. Toch denk ik dat wij voetballend het verschil kunnen maken. Ons systeem is heel duidelijk en iedereen kent zijn taken.' tin 21 - 5038 TV Tilburg - info@contourtilburg.nl Wil jij een routeboekje vormgeven? Bij dé fietstocht ‘Vuelta a Matagalpa’ hoort een route boekje. Wil jij dat vormgeven in de zomer? Kennis van een digitaal opmaakprogramma is gewenst. En natuurlijk een dosis enthousiasme? SCHROBBEER Ben jij een organisator in hart en nieren? En houd je ook van fietsen? Stedenband Tilburg- Matagalpa zoekt een medeorganisator van de fiets tocht ‘Vuelta a Matagalpa’, die in september plaats vindt. Heb je organisatietalent en ben je creatief, dan zoeken wij jou. Rabobank Uit onderzoek dat in Engeland uitgevoerd, blijkt dat leerlingen - tien weken lang één middag week het programma volgen ep tand bij Wil- jnten hard nodig hebben, ia heeft zowel fysiek als Opgei Stef is T- O - Naast Willem II zijn bij het leercen trum ook BST, T Primair, Midden Brabant College: locatie Economie Groen, Fontys Hogescholen (PABO en FLOT) en ROC Tilburg betrokken. van een warm hart Professionals, sbepalers, sponsors iporters hebben zich getoond om schou- Houd jij van zwemmen? Deze jong dementerende bewoners van de Hazelaar wel. Zij zwemmen wekelijks in het Hoge Veer. Wil jij hen daarbij begeleiden? Stef Nijland heeft zich in nog geen maand tijd naadloos ingepast in het team van trainer Fons Groenendijk. Het resultaat? Twee wedstrijden, twee doelpunten. De noorderling, die in januari 2010 op huurbasis van PSV overkwam, is met een missie naar Tilburg gekomen. 'Ik ben voor zestien wedstrijden gekomen en wil er alles aan doen om ervoor te zorgen dat Willem II in de eredivisie blijft.' Komende vrijdag staat de wedstrijd tegen NAC Breda op t programma: een echte derby. Nijland weet uit zijn Groningse riode wat er bij dergelijke wedstrijden komt kijken. Strijd, heel J strijd... Willem II Jamindagen Schrijf het in je zaterdag 6 en op ari 2010 bezoekt Kinc winkels. Op 6 februa. 20 februari jamin Heijhc aanwezig met de fanshop kraar 7 diverse prijsvragen met supc prijzen en andere leuke actie gy.tCy. sief Willem II - NAC Breda op vrijdag 5 februari. U kunt de halve SeizoenClubCard bestel len bij de receptie van Willem II (open van maandag t/m vrijj dag van 8.30 tot 1 7.00 uur) of online via www.willem-ii.nl (onder service). Kom naar de topwedstrijden in het Koning Willem II stadion en steun de Tricolores! stond even stil, >m ll-supporters Je krui- - Ring Irukwek- >1 sym- alleen supporters maar heel Tilburg zich zorgen over de onze club, sportief als ig niet meer Typische streekderby Met twee doelpunten in even zo veel wedstrijden, is ook het vertrouwen van Stef gegroeid. 'Als speler vóel je je prettig als je van waarde kunt zijn voor het team. Tegen NAC Breda hoop ik uiteraard weer het verschil te kunnen maken. Ik kijk erg uit naar de wedstrijd. Ik vergelijk het een beetje met FC Groningen - sc Heerenveen, ook zo'n typische streekderby vol passie en strijd. Als bij ons defensief alles goed staat, dan moeten we drie punten kunnen pakken. agenda, want op zaterdag 20 febru- Kingo twee Jamin- uari is Kingo aan- /ezig bij Jamin Heuvelstraat en op 0 februari gaat hij op bezoek bij Op deze dagen js Kingo tussen 12.00 uur en 16.00 uur - iam, diverse prijsvragen met superleuke prijzen en andere leuke acties. Dus zorg ervoor dat 6 en 20 februari vrij blijven zodat je deze gezellige dagen niet hoeft Xe missen! Ruimte en vrijheid Hoewel Stef in het begin aan het systeem bij Willem II moest wennen, heeft hij zijn rol tot op heden perfect ingevuld. 'Bij Groningen speelden we 4-4-2, bij PSV 4-3-3 en nu bij Willem II 4-2-3-1. Daarin heb ik een vrije rol vanaf links. Je moet mij niet vastzetten op een bepaalde positie, ik ben een speler die ruimte en vrij heid nodig heeft. Gelukkig krijg ik die vrijheid van de trainer. Natuurlijk moet ik bij balverlies wel mijn verde digende taken goed oppakken. Het systeem waarin we nu voetballen, bevalt me heel goed.' "Ik draag het lint voor mijn twee schoonzusjes." Miekevan derWeij, i11/- tv-presenutrice V. het peril veel 'Ik verwacht een felle wedstrijd tegen NA(2 Breda waarin voor elke meter strijd zal worden geleverd', aldus Stef. 'Iedereen uit ons team kent het Jan Klaassen zoekt vrijwilligers! Museum ‘De werkplaats van Jan Klaassen’ is voor Tilburg een nieuw museum. Hier kunnen bezoekers genieten an een verzameling poppenkast- poppen en kennis maken met de cultuurhistorische achter grond van Jan Klaassen en de zijnen. De permanente J tentoonstelling omvat ruim 3700 poppenkast- b. poppen uit alle delen van de wereld. Voor het museum zijn vrijwilligers voor publieks-, presentatie-, collectie-, secretariële, technische en huishoudelijke taken. In het Koning Willem II sta dion kunt u dit seizoen nog van veel toppers genieten. De eerst volgende thuiswedstrijd is de Brabantse derby Willem II - NAC Breda. Met een halve Sei zoenClubCard kunt u live mee genieten van deze Brabantse topper! De halve SeizoenClub Card biedt u in het totaal nog zeven thuiswedstrijden, inclu- Wil jij anderstaligen helpen bij het beter leren spreken van de Nederlandse taal? Samenspraak is een onderdeel van Contour. Op een gezel lige, informele wijze de Nederlandse taal oefenen, met zijn tweeën of in een klein groepje. Dat is Samenspraak. Gewoon Nederlands praten met elkaar, bijvoorbeeld met een buurman of buurvrouw. De anderstaligen en de vrijwillige taalcoach ontmoeten elkaar bij de vrijwilliger (taalcoach) of J bij de anderstalige thuis. Ben jij bereid om 1 tot 1 ‘/z uur wekelijks beschikbaar te zijn voor maximaal één jaar? Met de ondertekening van een convenant tussen Willem II, een aantal Tilburgse onderwijspar- tijen en onderwijsadviescen trum KPC Groep is maandag middag het startschot gegeven voorde oprichting van een Play ing for Success leercentrum in het Koning Willem II stadion. Playing for Success is een succes vol leerconcept dat door KPC Groep vanuit Engeland naar Nederland is gehaald. Doelstelling is om leerpres taties van kinderen tussen 9 en 14 jaar te verbeteren door ze in een motiverende en uitdagende omge ving op te vangen en te begelei den. Het nieuwe leercentrum in het Koning Willem II stadion, met moderne materialen media, wordt naar verwachtir het begin van het volgend s jaar geopend en zal strak- f plaats bieden aan 500 kinderen die tot anderhalf jaar leerachterstand kunnen inlopen. 'Unieke resultaten', vindt Pieter Jansen van KPC Groep. 'Maar die bieden geen garantie voor de toekomst. Met het oog op de introductie van Playing for Success bij alle betaald voetbalorganisaties in Nederland zullen de resultaten in Tilburg dan ook zorgvuldig worden gemonitord.' Vrijdagavond 5 februari speelt Willem II om 20.45 uur de derby der derby's in het Koning Willem II stadion. Kaarten zijn te verkrijgen bij de J receptie van Willem II (open van maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur). Ook kunt u uw kaartje kopen bij alle voorverkoopadressen van winkelketen Primera en online via www.besteljekaart.nl. De stadion- kassa's zijn op de wedstrijddag gesloten en voor deze wedstrijd geldt een (Seizoen)ClubCardverplichting. Dit houdt in dat u 1 kaart met een SeizoenClubCard en 1 kaart met een ClubCard kunt kopen. PSV, FC Zwolle en ADO Den Haag gingen Willem II voor. Frank Molkenboer, directeur alge mene zaken Willem II: 'Playing for Success is een project dat perfect past bij de sociaal maatschappelijke rol die Willem II speelt in Tilburg. stadion, het topsportklimaat en contact met de voetballers dragen bij aan een omgeving die kinderen uitdaagt, stimuleert en prikkelt tot beter leerprestaties.' Wedstrijdaanbieding Zoals bij iedere thuiswedstrijd zorgt Willem II ook tijdens de derby weer voor een geweldige wedstrijdaanbieding in de fanshop. Vrijdag zijn er twee mutsen in de aanbieding, één van 1 3,50 voor 9,95 en een ander model is afgeprijsd van 9,95 voor 7,50. Kom naar de fanshop en haal de wedstrij daanbieding. Zo zorgen we met z'n allen voor een geweldige sfeer tijdens de derby in het Koning Willem II stadion. 'Playing for Success laat kinderen ervaren dat ze wel degelijk kunnen leren. Maar ook dat leren zinvol is én leuk kan zijn', zegt projectleider Adrienne Verschuren. We noemen dat "Leren met een WOW-factor". De inhaalslag die ze hier maken, heeft grote effecten op hun zelfbeeld en zelfvertrouwen.' 'Het lesprogramma bestaat uit acti viteiten die aan het stadion en het voetbal zijn gerelateerd en bijdragen aan de taal- en rekenontwikkeling en de computervaardigheden van leer lingen. Denk aan het schrijven van een wedstrijdverslag, of het bereke nen van toeschouwersaantallen.' tegen ig rijke „et de verplichte buscombi en er geldt een uitkaartverplichting. van de supportersclub len €18,50, niet-leden €26,50 en bus passe-partouthouders €10,-. Buscombikaarten zijn ver krijgbaar rondom de wedstrijd Willem II - NAC Breda op vrijdag 5 februari en bij de receptie van Willem II open van maandag t/m vpjdag van 8.30 tot 1 7.00 uur. Willem II op YouTube Na Tricolores TV heeft Willem II nu ook een Willem II YouTubé channel. Op dit interactieve tv-kanaal zijn leuke en bijzondere filmpjes te zien van en over Willem II. Je kunt abonnee worden om zo de Willem ll-filmpjes die je zelf maakt te koppelen. Gal naar www.youtube.com/Willemll en neem eens een kijkje op het Willem II YouTube channel. lem II maar het lijkt alsof hij al jaren in het team meedraait. 'Ik heb me bij de groep aangesloten op het trai ningskamp in Torremolinos. Je leert zowel de technische staf als de spe lersgroep in zo'n korte periode goed kennen, want je bent dag en nacht bij elkaar. Jasper Waalkens kende ik al van PSV en Jan Arie van der Heijden uit het Nederlands elftal. We hebben een hele leuke groep waarin ik me prima thuis voel.' De Driekoningenzangers waren amper uit het Til burgse straatbeeld ver dwenen of er dienden zich opnieuw drie wijze mannen aan. Dit keer om te bezien hoe onze club het negatie ve tij kan keren, financieel en daarmee op termijn ook sportief. Trainer Groenen dijk probeert na de win terstop een nieuwe start te maken met liefst drie nieuwelingen. Of Willem II daar wijs aan heeft gedaan weten we over een paar maanden. Het begin is er met de cruciale winst op RKC Waalwijk. Maar we zijn er nog lang niet. De drie punten waren belangrijker dan aantrekkelijk en ver zorgd voetbal, daar was iedereen het over eens. Behalve de opluchting na de benauwde winst op de hekkensluiter van de Eredivisie blijft van deze winterse vrijdagavond vooral de aanblik bij van "Koning Willem II" op zijn witte paard. Het verkeer in Tilburg toen Willem ll-suppc bezit namen van de sing Goirleseweg baan Zuid. Een indi kend en misschien wel bolisch beeld. Niet a deze fanatieke groep, maakt toekomst van i We staan zowel financieel al lan<_ in het linkerrijtje en dat doet pijn. En om weer terug te komen waar we thuisho ren is een enorme inspan ning nodig van iedereen die Willem II toedraagt, beleidsbep-* en supi bereid der aan schouder onze club uit het dal te gaan trek ken. En ook de plaatselijke overheid bood de helpende hand. Willem II van 1896 mag en zal nooit verloren gaan. Laat dat duidelijk zijn. Ik wens de wijze man nen de komende maanden veel succes. Want wat is wijsheid in deze lastige situatie? Misschien wel die fraaie regel uit ons clu blied: Hoofd steeds koel voor het doel, dan kan je niets gebeuren. belang van zulke wedstrijden en weet dat er iets extra's bij komt kij ken. Bovendien is het voor ons een heel belangrijke wedstrijd omdat Willem II is met de opening van het leercentrum één van de koplopers in het betaald voetbal. Naar verwach ting zullen voor het eind van het seizoen nog zeker vier nieuwe leer centra in stadions van betaald voet balorganisaties worden geopend. Tricolores TV wekelijks op Eredivisie Live Iedere dinsdag heeft Willem II zijn eigen programma op de voetbal- zender van Nederland: Eredivisie Live. Tricolores TV begint om 18.25 uur en biedt de kijker een blik achter de schermen bij Willem II. In Tricolores TV wordt nabeschouwd en vooruitgeblikt op de wedstrijden, staan spelers in the picture en is er iedere week een verrassende spe cial. De uitzending is iedere dinsdagavond om 18.25 uur te zien op Eredivisie Live 1Het programma wordt herhaald om 00.20 uur en op woensdag om 11.50 uur. Uitzending gemist? De programma onderde len zijn later in de week ook te zien via internet: www.tricolores.tv zaterdag 13 februari Op zaterdag 13 februari reizen de Tricolores af naar Den Haag om het daar op te nemen tA"' ADO Den Haag. Deze belangrij. wedstrijd is te bezoeken met r gel Leden beta- DETILBURGSE KOERIER DONDERDAG4 FEBRUARI 2010 r/i'

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 11