Geen meeyaller in gemeentelijke woonlasten JfO l 1 8 I De wooneditie van De Dilburgse Koerier Nederlanders verhuizen het Van dik hout. Kind kan de was doen Tapijtcentrum Nederland met ruimte voor eigen idee Verlagen energierekening dankzij Eco2all haarden van Eco2all mooi sfeervuur en veel warmte. Met een CV haard is in combinatie met een zonneboiler gebruik je bijna geen gas meer. In de wintermaanden verwarmd dehoutkachel het huis en zorgt deze voor warm douche water. Gedurende het voorjaar en zomer realiseert de zonneboiler dit. Hier door is het systeem snel terug te verdienen. liefst naar een dorp Emotionele gevolgen inbraak nog steeds onderschat Huizenveiling per internet Huisnummer 1 woningaan^ en interim VERSCHIJNT IN TILBURG, H U LT E N Vereniging Eigen Huis: GEMEENTELIJKE WOONLASTEN STIJGEN GEMIDDELD MET 2% De Staat uw huis ook te koop, maar nog niet met een advertentie in Huisnummerl? bel 013 - 5368805 en vraag naar de mogelijkheden. Evert Jansen. Huisnummer I is de maandelijkse wooneditie van De Tilburgse Koerier met nieuws, wetenswaar digheden en achtergronden over de huizenmarkt en het interieur van de woning. Vraagprijs: 16.000, L en 17.000,- k.k. [Vraagprijs: 189.50c Vraagprijs: 238.000 volgende Huisnummer! verschijnt 18feb. Meer kijkers Hoe zijn de ervaringen van de make laars tot nu toe? In algemene zin kan gezegd worden dat een aantal van de woningen -circa 25%- de veiling niet l 40, 78308, Texelse schapenwol Texel is de bakermat van het Texelse schaap. Het eiland telt in ruitmotief t wassen te i te ifla- De resultaten van het onderzoek staan op www.eigenhuis.nl/verhuizen2009 worden ook zo'n 1 daadwerkelijk 50% zal na de terwijl DONDERDAG 21 JANUARI wonentnA (1) Eigen onderzoek onder 1.01.1 leden van Vereniging Eigen Huis. Rioolrecht Het rioolrecht stijgt volgend jaar voor eenpersoonshuishoudens gemiddeld met 5,8%, terwijl gezinnen gemid deld 3,8% meer gaan betalen. Voor beiden komt dat neer op een lasten stijging van 6 euro. die een zeer natuurlijke uitstral hebben, zijn er verrassende grafts: dessins. Kijk voor meer informs op www.tapijtcentrum.nl. Meer informatie over Evert Jansen en Stichting Veiligheid Prevent»: www.veiligheid-prevende.nl /S r ALPENLAAN - Twee garage - Ook apart te Gelegen aan In rustige woonomgev Nr. 231 is voorzien var en een elektrische kan de zien we nieuwe ontwikkelingen: Vinyl is door de verscheidenheid aan dessins een trendy artikel geworden. Naast hout-, steen- en tegeldessins, 3n ruime acht ing met ek Buitenland Wonen in het buitenland spreekt onge veer 25% van de huiseigenaren aan. Bel gië staat daarbij bovenaan, vooral door belangstelling er kopers die niet willen h proberen vooraf over- te bereiken. Een recent is St. Josephstraat macronorm voor 2011 buiten wer king te stellen, en de tariefsgroei maximeren op het verwachte infl tiepercentage. geven een functionele Als werk en geld spelen bij de keuz plaats, kiest het merendeel van de Nederlandse huiseigenaren voor verhuizen naar een dorp. Ook popu lair is wonen op het platteland of aan de kust. De voorkeur voor het stede lijk wonen is aanzienlijk kleiner. Dit blijkt uit representatief onderzoek van Vereniging Eigen Huis naar de woonvoorkeuren van Nederlandse eigenwoningbezitters (1). i Huisnummer 0 L In Huisnummer[ g-- Nieuw dekbed van TexelWool: kind kan de was doen. FOTO: TEXELWOOL Nieuw van Gardena: elektrische kettingzagen. Binding ’’amilie, vrienden en andere sociale ban den spelen een belangrijke rol bij de keuze voor een nieuwe woonplaats. Vaak kiest men er liever voor wat verder te reizen dan te 'ontwortelen' en de ver trouwde omgeving te moeten verlaten. De aanwezigheid van natuurschoon, een rustige woonomgeving en het prijs niveau van woningep zijn andere facto ren die op een eventuele verhuizing van invloed zijn en die ook samenhangen met de voorkeur voor het dorpswonen. N 231 EN 23 jeboxen te koop doorgaan BENELUXLAAN In recent nieuwbouwcc verdieping gelegen 3-k Met eigen buitenruimt: parkeerplaats in de kei Royale woonkamer var laminaatvloer en balko Moderne keuken (hoek voorzien van inbouwat - Een slaapkamer van 13 van 6 m2 Luxe en stijlvolle batik met ligbad en badkam Separaat vrijhangend t Extra berging met CV-k Bijdrage VvE: 92,- P< •Zeer fraai instapklaar a Rondom huis en tuin zijn er talrijke doe-het-zelfklussen. De pro ductie van openhaardhout, het op lengte zagen van planken, palen en balken of voor het 'betere' snoeiwerk. Een kettingzaag biedt voor deze zware klussen uitkomst. Gardena introduceerde dit najaar nieuwe elektrische kettingzagen. Ze zijn innovatief, krachtig, com fortabel en veilig. Van dik hout zaag je nu eenmaal.alles! HENRIETTE RONNERSTF Zeer royaal opgezet 3-t gelegen op de 3e verdi Opp.: circa 105 m2 bc Royaal balkon gelegen Rustige ligging, maar v\ van het bruisende cent Grote woonkamer van 1 en 2 royale slaapkamei Royale badkamer met I •nloopdouche en een v Exra ruime wasruimte toiletruimte Eigen berging in de kei I Parkeerplaats in parkee Uitschieters Toch zijn er ook onder de 102 onderzochte gemeenten enkele forse uitschieters, die sterk afwijken van het landelijk gematigde beeld. De hoogste procentuele stijging van de totale gemeentelijke woonlasten betalen huiseigenaren in de gemeen te Moerdijk. Hier schiet de rekening LOON OP ZAND, UDENHOUT. B E R K E L - E N S C H O T OISTERWIJK, MOERGESTEL, HILVARENBEEK EN Huisnummer 0 Ieder huis Jansen vervolgt: "Een inbreker let niet op wat voor waarde iets heeft. Ieder huis heeft wel spullen die wat opbrengen. Een inbreker checkt alleen of hij een huis makkelijk bin nen kan komen. De favoriete knuf fel van een kind, het oude horloge van vader en de antieke ring van oma: voor mij waren het dingen die geld opbrachten of aardige cadeau tjes voor familie en vrienden. Dat er op een laptop herinneringen staan zoals foto's van de kinderen van het afgelopen jaar die niet meer te vervangen zijn, daar stond ik echt niet bij stil. De dingen waar ik uit eindelijk niets mee kon doen, smeet Een goede verzekering helpt bij de financiële rompslomp na een inbraak, maar neemt niet alle ellende uit handen. De rommel, die moet je zelf opruimen. In 7 procent van de inbraken is zelfs sprake van geweld, wat betekent dat iemand een inbreker betrap te. Mensen beseffen pas na het meemaken van een inbraak wat een impact het heeft: iemand is in jouw huis geweest, heeft met zijn vingers aan jouw spullen gezeten en persoonlijke dingen meegenomen. De gevoelens die een inbraak oproept is onvoor stelbaar. Je voelt je niet meer veilig in je eigen huis. Daarvoor kun je je niet verzekeren. Spreiding Tweederde van de ondervraagde eigen woningbezitters vindt dat de overheid regionale spreiding moet stimuleren door handel en industrie te bewegen om zich in 'lege' regio's te vestigen en door ervoor te zorgen dat er in alle regio's goede voorzieningen zijn, zoals scholen, ziekenhuizen en thea ters. Daardoor zouden alle provincies even aantrekkelijk moeten worden voor potentiële bewoners. De gemeentelijke woonlasten gaan met gemiddeld 2% omhoog voor eenpersoonshuishoudens en 1,8% voor gezinnen. De stijging is beperkt, maar meer dan de verwachte inflatie van 1% (bron: CPB). De OZB stijgt gemiddeld met 2%, de rioolheffing met een kleine 6% voor eenpersoons huishoudens en bijna 4% voor gezinnen. De afvalstoffenheffing wordt met een gemiddelde stijging van minder dan 1% nauwelijks duurder. Dit blijkt uit een representatieve steekproef van Vereniging Eigen Huis onder 102 gemeenten naar de ontwikkeling van de gemeentelijke lasten in 2010. OZB, terwijl een huiseigenaar in Blaricum gemiddeld 735 euro aftikt. Ook bij de afvalstoffenheffing en rioolrechten komen grote verschillen voor. Gezinnen betalen aan riool recht in Rijswijk 54 euro, terwijl daarvoor in Vlagtwedde maar liefst 306 euro moet worden betaald. Voor het ophalen van het huisvuil betaalt een gezin in Zevenaar 97 euro ter wijl eenzelfde gezin in Groningen daar 352 euro voor moet afrekenen. Beide heffingen mogen overigens niet meer dan kostendekkend zijn. Vanaf volgend jaar wordt plastic huisafval apart ingezameld. Gemeen te ontvangt een vergoeding voor het plastic dat door inwoners apart wordt gehouden. Vereniging Eigen Huis is van mening dat deze inkom sten moeten worden gebruikt om de afvalstoffenheffing te verlagen. Uit het onderzoek blijkt dat slecht 57% van de gemeenten het geld laat terugstromen naar haar inwoners. Een derde van de gemeenten gaat de vergoeding niet gebruiken om de afvalstoffenheffing te verlagen en een kleine 10% zal de extra inkom sten slechts gedeeltelijk gebruiken om de lasten van haar inwoners te verlichten. Grote verschillen Gebaseerd op de gemiddelde woningwaarde betaalt een huisei genaar in Koggenland 86 euro aan Daarnaast verkoopt eco2all infra rood verwarmingspanelen. Deze panelen verwarmen de kamer door middel van infrarood straling i goedkoper is dan traditioneel gas verwarmen. Eco2all BV, Fabrieksweg 5683PP Best; tel 0499-37É info@eco2all.nl, www.eco2all.nl Veiligheid voorop De nieuwe zagen worden gele verd met smeerolie voor de ket ting. Dankzij het unieke Quickfit systeem is voof het spannen van de ketting of hef plaatsen van het zaag- zwaard vanaf nu geen gereedschap meer nodig. Met een eenvoudig te bedienen knop kan het zaagzwaard eenvoudig worden gemonteerd. H geen rol zouden euze van een woon- ik gewoon zonder gevoel wegv» Alarm Voorkomen is nog steeds beta dan genezen. Dat geldt beslist voor woninginbraken. Want het verwel ken van de emotionele klap is vedj zwaarder dan de financiële schade.: Jansen: "Zodra ik zag dat een huBl beveiligd was met een alarmsysteem! met doormelding naar een central liet ik die links liggen. Dan ging k door naar de buren. Een inbreker kent maar één duidelijk doel: zo gemakkelijk (hogelijk scoren zondaI gepakt te worden." Een alarmsy steem met doormelding naar eet centrale weert niet alleen inbrekers, het geeft je een veilig gevoel. Jat- sen: "Het zijn simpele maatregelen, maar ze werken echt Ik zeg, eet goed voornemen voor 2010: ervoor zorgen dat je je thuis veilig blijft voelen!" Deze staan in schril contrast met de ambities van overheden in Nederland. Zo wil het kabinet tot 40% van alle nieuwbouw in bestaand stedelijk gebied realiseren en hebben sommige gemeen ten nog ambitieuzere doelstellingen. Dit betekent dat relatief vaak hoogbouw wordt gerealiseerd in plaats van de gewenste eengezinswoningen in het groen lijk ging, maar dat ze het heel gemakkelijk had gem: reden dat ik bij haar had ingebro ken was een raam dat op een kier openstond. Gek genoeg was de vrouw blij dat te horen. Ze besefte dat ze zelf veel kan doen aan haar eigen veiligheid. Onder andere door gewoonweg alle ramen en deuren goed op slofte doen." Populair De provincies Drenthe, Gelderland en Noord-Brabant staan bovenaan de voorkeurslijst om naar te verhuizen. Natuurlijk zal dat veelal niet haalbaar zijn in verband met werk dat veelal geconcentreerd is in bepaalde regjo's. Opvallend is dat ruim 35% van de huiseigenaren in Friesland, Zeeland en Overijssel aangeeft niet te willen verhui zen naar een andere provincie, terwijl slechts 7% van de woningbezitters in Flevoland en Utrecht in de eigen pro vincie wil blijven wonen. Tenminste, als werk en geld geen rol zouden spelen. haalt Door de grote vanwege het veilen zijn het risico van een veiling nemen en toch nrnl eenstemming te uc voorbeeld hiervan 131 in Tilburg. Tijdens de veiling 25% van de woningen gegund. De resterende f veiling op de gebruikelijke manier weer aangeboden worden. Wat is dan het voordeel van het aanbieden van uw woning via een veiling? Hans van Ber- kel: "Heel eenvoudig, door de scherpe vraagprijs komen er toch meer kijkers. Als er meer kijkers zijn, is de kans gro ter dat er daadwerkelijk een potenti ële koper tussen zit Maar het grootste verschil is dat potentiële kopers zien wat de andere gegadigden doep, jk zou bijna zeggen, dtarven doen. Met andere' woorden: potentiële kopers zien dat zij niet de enige zijn die belangstelling hebben, dat zij niet de enige zijn die in deze onzekere tijden durven te koper Op deze manier durven de twijfelaar ook een bod uit te brengen, in andere situaties potentiële blijven afwachten." Hans van Berkel weet verder nog melden dat het bij bieders als ze positief wordt ervaren dat het bieden nog tot op zekere hoogte vrijblijvend is. Na het bieden wordt namelijk op de gebruikelijke manier in onderling over- Buiten is het koud maar binnen is het warm door de houtkachel. Niet alleen de huiskamer maar het gehele huis wordt verwarmd. Een moderne CV haard kan op de Centrale Verwarming aangesloten worden en verwarmt het gehele huis. Eco2all uit Best biedt verschillende mogelijkheden om de energiereke ning te verlagen. De CVhoutka- chel is naast de gewone Hoog rendement houtkachels één van de mogelijkheden. Ook door middel van zonne-energie om stroom op te wekken en om water te ver warmen kan de energierekening verlaagd worden. Iedereen wil wel besparen op de energierekening maar niemand wil besparen op comfort. De CV In 2008 heeft het kabinet de maxi mering van de stijging van ozb tarie ven afgeschaft. Om de tarieven toch enigszins te beteugelen is toen een macronorm in het leven geroepen, die is gebaseerd op de toenmalige economische groeiverwachtingen van 2% per jaar. Dit jaar is er ech ter sprake van een forse econo mische krimp (-4,75%), terwijl de ozb tarieven gemiddeld 4,3% zijn gestegen. De macronorm gaf zelf ruimte om de tarieven met 6% te laten stijgen. De systematiek faalt dus. Als gevolg van de gevolgde daarvan konden gemeenten in 2009 al meer belasting innen dan op basis van de economische omstandighe den gerechtvaardigd is. Ondanks de beperkte tariefstijgingen van 2% in 2010 is de stijging toch meer dan de verwachte economische groei van 0% voor volgend jaar. De huidige macronorm roept de almaar voort durende tariefstijgingen geen halt toe. Vereniging Eigen Huis vindt dat de scherpe tariefstijgingen, die voor 2011 verwacht worden, moeten worden voorkomen. Daarom roept de vereniging het Kabinet op de de veronderstelde hoge kwaliteit van leven. Daarna volgen Frankrijk, Portu gal en Italië, die voornamelijk populair zijn vanwege het klimaat Duitsland wordt met name genoemd vanwege de lagere huizenprijzen. Met de ver koopopbrengst van het eigen huis in Nederland verwacht men in Duitsland een groter huis met meer grond te kun nen kopen. De huizensites die via internet woonhuizen veilen zijn talrijk. We noemen er een paar: bieden en Wonen, Openhuis.nl, livy.nl en vast- goed-auctions. Ze hebben allemaal gemeen, dat er per internet geveild wordt. Dit veilen staat overigens niet gelijk aan het veilen op open bare veilingen. Uit onderzoek van Homesafety naar het veiligheidsgevoel onder vrouwen blijkt dat ongéveer 40 procent lange tijd nog bang is na het meemaken van een inbraak. Slapeloze nachten, spanningen, de angst dat de inbreker terugkomt, het gemis van spullen van emoti onele waarden, allemaal gevoelens die bijdragen dat vrouwen zich na een inbraak onveilig voelen in hun eigen huis. Een enkele keer zoekt een slachtof fer contact met een inbreker. Zo vertelt Evert Jansen: "Drugsversla ving verdoofde mijn gevoelens in mijn inbrekersverleden. Ik stond echt niet stil bij wat ik een ander aandeed. Toen ik de laatste keer vastzat, kreeg ik het. verzoek van een slachtoffer. Zij wilde weten waarom ik bij haar had ingebro ken. Ze dacht dat ik het op haar persoonlijk gemunt had. De vroüw voelde zich niet meer veilig in haar eigen huis. Ik heb haar uitgelegd dat het mij niet om haar persoon- Het veilen via de site gebeurd meest al per opbod, maar een enkele keer gebeurd het ook per afbod. Bij deze laatste variant wordt de woning iedere week duizenden euro's goedkoper, net zo lang totdat er een koper is. Bij het veilen per opbod zijn de spelregels in grote lijnen overal gelijk. De koper kan zich, al of niet na een bezichtiging, laten registreren, waarna hij een inlog code krijgt opa %an de veiling deel te nemen. Hij dient zich te legitimeren en alles staat onder toezicht van een nota ris. De verkoper bepaald samen met de makelaar een inzetprijs en een gunprijs, deze gunprijs is bij potentiële kopers uiteraard niet bekend. Tijdens het bie- dingproces meldt de notaris wanneer de gunprijs is geboden, en feliciteert hij de bieder met zijn koop. Het is weer kouder geworden. Wat is er prettiger dan 's avonds onder een comfortabel dekbed kruipen? Maar wel een schoon dekbed, waaronder het niet tè warm of koud is en eentje die bescherming biedt tegen huisstof mijt en bacteriën. Daarom is het wel zo prettig en fris als het dekbed zo nu en dan in de eigen wasmachine kan! Het Nederlandse merk TexelWool uit Oudeschild (Texel) heeft vanaf september een nieuw zuiver wollen dekbed dat aan al deze eisen voldoet. Een ingebouwde magneet zorgt ervoor dat de ketting optimaal gespannen en gefixeerd (vastgezetj wordt Het nastellen van de ketting is daarom niet meer nodig Omdat persoonlijke veiligheid voorop staat is het raadzaam om speciale vei- ligheidskleding te dragen. Laat je bij aanschaf goed voorlichten in de winkel. Kijk voor meer informatie op www. gardena.nl Positieve ervaringen Hans van Berkel makelaardij leg een voorlopig koopkonttfl steld, met drie dagen bedenk^ ontbindende voorwaarde finance de oplevering direct of na verlooft enkele maanden, etc In die zin ds. groot verschil met het kopen opi normale veiling. Een ander groot* deel is dat op de internetveiling» laren niet mee doen. De aspiran» heeft in de regel alleen gelijkge* particuliere kopers als concurred Bieden op een internetveiling h» voordeel voor de koper: vertm goed geregeld, onder toezicht w notaris en zonder risico. Voor koper is het voordeel dat er veelt belangstelling is voor zijn of I woning. Kosten Is veilen duur? Helemaal niet kosten van een gemiddelde vej bedragen 250 tot 500 euro. De m laar rekent geen extra kosten het verzorgen van alle zaken ra» de veiling, inclusief het plaatsei ondersteunende advertenties, héd niseren van kijkdagen, etc. J Iets voor u? neem vrijblijvend a» op met uw eigen makelaar oil Hans van Berkel makelaardij: teil 5070930 Elders in deze editie van Huis» mer 1 vindt u een advertentie mal greep uit het "veiling" aanbod w| Berkel. met 71 euro /12%) omhbog. Als alleen naar de OZB wordt gekeken betaalt de eigenaar van een gemid delde woning in ,de gemeente Oude IJsselstreek ruim 15% meer, wat neerkomt op een verhoging van 28 euro. In Bolsward gaat de OZB met ruim 12% omhoog, een verhoging van gemiddeld 19 euro. Voor het ophalen van het huisvuil betaalt een gezin in Rijssen-Holten volgend jaar bijna 15%, een verhoging van 36 Gardena introduceert drie nieuwe kettingzagen voor de 'gewone' tui nier tot voor de professionele doe- het-zelver. De elektrische zagen zijn ontworpen voor optimaal gemak en comfortabel werken. Het zagen vraagt nauwelijks krachtinspanning want de zaag 'glijdt' als het ware door het hout De speciale hand grepen bieden een goede grip voor elke zaagklus. Door dit optimale comfort is het veilig werken. Maxi male veiligheid biedt de "kickback"- rem die de kettingzaag binnen 0,15 seconden stopt. Tapijtcentrum Nederland is de naam, die al meer dan 40 jaar staat voor één van de grootste speciaalzaken op het gebied van woninginrichting. Naast een enorme collectie vloerbedekking (tapijt,vloerkleden, vinyl) vindt u er een schitterende collectie raambekle- cjing (gordijnen, vitrage en zonwe ring) onder de naam Eurogordijn. Wist u dat de onderneming uw vloerkleed naar eigen idee kan laten maken. Kleur, maat en ontwerp aan gepast aan uw interieur. Neem uw ontwerp en kleurvoorbeelden mee naar één van de 24 vestigingen en de mensen van Tapijtcentrum Neder land helpen u graag verder. Met uw eigen tapijt onderscheidt u zich van de rest. Ook binnen de vinylcollec- maar liefst 16.000 stamboekschapen. Al eeuwenlang wordt dit schapenras op het eiland gefokt. De zon, zilte zeelucht en de wind hebben er vrij spel. Het geeft de Texelse schapenwol net dat beetje extra en alle op het eiland geproduceerde wol wordt door‘TexelWool verwerkt in hun slaapcomfort pro ducten. Texelse schapenwol is daarmee de ideale basis voor een gezond en zacht slaapproduct. De nieuwe TexelWool dekbed:len dragen het Woolmark label, het ambachtelijk streekkeurmerk 'Echt Texels Product' alsmede het Wad- dengoud' label. Kijk voor meer informatie op www.texelwool.nl LEPELKRUIDHOF 28 - Royale tussenwoning v de wijk ‘Wandelbos’ n< - Perceel: 144 m2 Inho - Bouwjaar: 1965 Doorzon woonkamer v loopdeur naar achterti - Dichte keuken met eer 3 royale slaapkamers op ie verd. Eenvoudige badkamer en vaste wastafel - Ruime zolder met voor slaapkamer -Voortuin en 7 - stenen bergir achterom - Verwarming middels bl L Vraagprijs: 160.00c Nieuw is dat de WashableWool dekbedden van TexelWool in de wasmachine op 60° gewassen kunnen worden. Wel zo schoon en makkelijk. En ideaal voor kinderen want die kunnen soms flinke vlekken maken. Bovendien zijn er geen extra kosten meer voor de stomerij. Dit dekbed is speciaal antibacterieel behandeld waardoor ook mensen met gevoelige huid of luchtwegen uitgerust wakker worden. De WashableWool dekbedden van TexelWool zijn in ruitmotief gestikt waardoor de wollen vulling tijdens het wassen niet kan verschuiven. Bovendien kan het dekbed ook in de droger! Verkrijgbaar in diverse maten vanaf 100 x 135 cm (kinderdekbed), verkoopadviesprijs vanaf 109 euro. Oproep Gezien de sterk verslechterende financiële positie van gemeenten maakt Vereniging Eigen Huis zich grote zorgen dat de lokale lasten na het verkiezingsjaar 2010 sterk zul len oplopen. Gemeenten zullen als gevolg van de economische recessie fors moeten gaan bezuinigen. Het gevaar dreigt dat tekorten worden afgewenteld op de burger. Vooral eigenwoningbezitters zullen hier door getroffen worden, omdat de OZB vaak gebruikt wordt om de gemeentelijke begroting sluitend te krijgen. Woonlastendalingen Er zijn ook gemeenten waar de woonlasten omlaag gaan. Zij laten zien dat een jaarlijkse stijging niet altijd vanzelfsprekend hoeft te zijn. In Rijswijk betalen alle huiseigenaren ruim 5% minder, wat nesrkomt op een daling van 35 euro voor gezin nen en 26 euro voor alleenstaanden. Gemeenten blijken vaak keuzen te maken in de lastenverdeling tus sen eenpersoons- en meerpersoons- huishoudens. Zo gaan gezinnen in Bemheze weliswaar 44,50 euro min der betalen (-8%), maar de aanslag voor alleenstaanden stijgt hier met 36 euro (+8%). In Menaldumadeel gebeurt het omgekeerde: een alleen- jaar ruim 6% minder (37 euro), terwijl een gezin daar juist 1% meer betaalt (+7 euro). Goede voornemens 2010: - Zorg dat u zich veilig blijft voelen in uw eigen huis. - Geef inbrekers geen kans door altijd alle ramen en. deuren goed af te sluiten als u weggaat. - Laat geen spullen slingeren dit inbrekers helpen uw huis binnen» dringen, zoals ladders of een kliko - Bewaar uw kostbaarheden W- spreid over de woning op onge wone plaatsen. - Zorg voor goede buitenverlidtl ting - Investeer in goed hang- en sluit werk en een alarmeringsysteem, liefst met een doormelding naar een alarmcentrale zoals bijvoor-1 beeld van Homesafety. OPLAGE 111.000

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2010 | | pagina 18