voor J Joosen a F 4 J J kerstkoekjes Griezelen met Het Huis Anubis BOSE feliciteert Joosen Audio-Video met het 50-jarig jubileum 99,- 99,- 599,- Theaters Tilburg pakt uit in de kerstvakantie Gezond kerstdiner safaripark Xi :co Fluks 5 beugel? in TANTE PATENT VAN /W< f-|G SCHMIDT Audio - Video ft/ DONDERDAG 17 DECEMBER 2009 afloopt. Smullen mag, maar dan wel gezond! Beneluxlaan 61 5042 WK Tilburg Tel. (013) 467 05 37 Internet: www.joosenav.nl Wat is kerst nou zonder kerstkoekjes? Daarom hieronder het recept! Vraag je ouders eventueel om hulp. Het wordt een kerstvakan tie vol spanning en sensatie. De tweede film van Het Huis Anubis draait namelijk sinds gisteren in de bioscoop. Niet geschikt voor angsthazen! Maak kennis met het CineMate digitaal home cinema luidspreker-systeem met nog betere akoestische prestaties. •urg iontist Ie vervelen is er niet bij de komende kerstvakantie. Want Theaters Tilburg vermaakt je de komende dagen met leuke, grappige en spannende voorstellingen. COMPLETE BOSE ASSORTIMENT NU DEMONSTRATIEKLAAR. Dankzij de speciale TrueSpace technologie voor digitale surroundverwerking kunnen twee GEMSTONE luidsprekerarrays en een uit het zicht te plaatsen ACOUSTIMASS module worden aangesloten, zodat het geluid u lijkt te omringen. De tv-serie is al drie jaar lang een groot succes. Daarom kwam eind 2008 de eerste film uit: Anubis en het Pad der Zeven Zonden. En nu is er dus de tweede film: Anubis en de Wraak van Arghus. Omdat Appie jarig is, gaan de Anubis- FIRMA PIE SVaRTE SPEELT- T: 013 - 46 70 970 www.rechtgebit.nl g veel meer! Het srdag met allerlei spelen. Op ciaal thema: Kerstvoorstellingen I 23, donderdag 24„ zater dag 27 en woensdag 30 >eelt Luuk Petersen van Poppentheater )p een podium i blazers, strij- gel. Het bestaat >n op maandag 14.00 en 16.00 De eenvoudigste manier om home cinema-geluid van Bose te voegen aan uw HD-televisie. Bose In-Ear hoofdtelefoon De ideale hoofdtelefoon vóór uw Ipod of MP3. Draagcomfort met kwaliteitsgeluid. Waarschijnlijk ken je Het Huis Anubis al, maar voor wie er nog nooit van gehoord heeft even een korte uitleg: het Huis Anubis is een tv-serie die uit wordt gezonden door de zen der Nickelodeon. Het gaat over negen jongeren die onder leiding van conciërge Victor samen in een statig pand uit 1900 wonen, dat dienst doet als internaat. Wanneer nieuw komer Nienke als ontgroening Zingende konijnen of met een orkest van kers en een vleugc echt, je kunt het zien i 28 december om 14. uur tijdens Nijntje, het concert. Voor alle Nijntje-fans vanaf 3 jaar. Het 3-2-1® DVD home enterta i n ment-systeem brengt films en muziek tot leven met geluid dat u lijkt te omringen uit twee compacte luidsprekerarrayss en een uit het zicht te plaatsen ACOUSTIMASS®-module. Bose Companion 2 multimedia speakersysteem Optimaal geluid op uw computer. een nacht moet doorbrengen op de zolder van het huis doet ze een bizarre ontdekking: het huis heeft een geschiedenis, een groot mysterie waar nie mand iets vanaf weet. Terwijl ieder op zijn eigen manier bezig is met school, vrienden, liefdes en volwassen worden, gaan de negen op zoek naar de verbor gen geschiedenis van het huis. En die hadden ze maar beter met rust kunnen laten... Je hebt nodig: 200 gram bloem 100 gram witte basterdsuiker 150 gram koude boter 1 eierdooier beslagkom aluminiumfolie plastic folie boterkwastje en wat margarine deegroller kerstvormpjes kookwekker nootjes glazuur jam hagelslag Meng alle ingrediënten in de beslagkom en ze tot een bal. Verpak de deegbal dan in folie en leg hem 30 minuten in de koelkast. Verwarm de oven voor op 175 graden. Vet de bakplaat in met het kwastje en margarine. Strooi een beetje bloem over de plaats waar je het deeg wilt gaan rollen en ook over de deegrol. Rol de deegbal daarna plat tot een lap van 3 tot 4 millimeter dik. Nu kun je er leuke vormpjes uithalen. Leg daarna alle koekjes op de bakplaat en schuif de plaat in het midden van de oven. Zet de kookwek ker óp 15 minuten, maar kijk tussendoor even of de koekjes niet verbranden. Laat de koekjes even afkoelen als ze uit de oven komen en versier ze dan met nootjes, glazuur, jam, hagelslag of iets anders. Eet smakelijk! bewoners naar een oud land huis. Tijdens het horrorfeestje slaat de klok twaalf en begint het huis te spoken. Als ze één voor één verdwijnen, denkt Appie dat het huis bewoond wordt door een vampier en is hij vastbesloten om hem te zoeken. Maar Nienke twijfelt, waarom vindt ze overal in huis boodschappen over vriend schap en eenzaamheid? En is de vreemde man die in huis ronddoolt een hulpje van de vampier of probeert hij hen iets duidelijk te maken? Als Apples actie mislukt, lijkt alles verloren. Maar dan neemt Nienke het heft in handen en bedenkt een dapper plan waarmee ze Fabi an en alle andere verdwenen vrienden probeert te redden. Op woensdag dag 26, zonde december spec Luuks Poppentheater telkens twee voorstellingen. Eerst kun je kijken naar een kerstvoorstelling. Jan Klaassen en mevrouw de Heks beelden samen het echte kerstverhaal uit. Een rappende aartsengel Gabriël, herders, drie konin- gen, zelfs de Kerstman en een sneeuw pop komen aan bod. Dat mag je niet missen! Na de pauze is er een variété voorstelling. Jan Klaassen en mevrouw de Heks spelen dan maar liefst vier kleine voorstellingen: over een fakir, een vlooientheater, een bokswedstrijd en een doorzaagact. Kom je ook kijken? Het begint om 14.30 uur. Kaartjes kosten 5 euro. Bel om te reserveren naar 0413-47 73 74 of 06-30 98 56 79. Luuks Poppen theater vind je aan de Gemullehoeken- weg 147 in Oisterwijk. Peuterochtend Kindertheater Van Niks en Van Alles in Oisterwijk houdt op maandag 21 december een peuterochtend. Kinderen tussen 2 en 4 jaar zijn welkom om 11.00 uur. Een gezellige ochtend met Winnie de Poeh en heel veel liedjes uit het Hon- derdbunderbos. De kosten zijn 5 euro, inclusief drinken. Reserveer via 013-509 36 12. Kindertheater Van Niks en Van Alles ligt aan de Pastoor van Beugen straat 10-12 in Oisterwijk. Zaterdag 19 december is het eerst de hoogste tijd voor de peu ters. In de voorstelling Klokken van Cees Brandt zien we Wim Wijzer, klokkenmaker van beroep. De burgemeester geeft Wim de opdracht om een grote klok te bouwen voor de kerktoren. Maar als de kerkklok niet wil tikken, is de burgemeester heel boos. Lukt het Wim om de klok vóór 12 uur te maken? Wim gaat haastig aan het werk, maar of het zal lukken? Je bnt om 14.00 uur welkom in de Studio. Het Huis Anubis is er niet alleen op tv en als film (zie het artikel op deze pagina), maar ook in het theater! Dinsdag 29 december om 16.00 uur kun je kijken naar Het Huis Anubis: de Legende van het Spooktheater. Ben jij 7 jaar of ouder en durf je het aan? Haal dan snel kaartjes, want de voorstelling van 19.00 uur is al uitverkocht. Bestel je kaarten, ook voor de andere voorstellingen, via www. theaterstilburg.nl of bel 013-543 22 20. Op de website vindt je ook informatie over andere voorstel lingen in de kerstvakantie. jTILBURGSE KOERIER Lekker spetteren Kinderen tussen de 5 en 15 jaar zijn op dinsdag 22 en woensdag 23 decem ber welkom voor de KidsPlayDays in sporthal De Leye in Oisterwijk. Tussen 10.00 uur en 13.00 uur kun je spelen in de sporthal, daarna kun je tot 15.30 uur in het zwembad terecht om heerlijk te spelen en te spetteren. De sporthal wordt omgetoverd tot luchtkussenpa- radijs. Je kunt je onder andere uitleven op een survivalbaan, een klimtoren, een zaalvoetbalspel en nog zwembad is op donden dingen gevuld om lekker te woensdag is er een speci; oliebollenschuimparty! Voor alle kinderen vanaf 6 jaar fis er op dinsdag 22 december de feestelijke voorstelling Tante Patent, gespeeld door de Firma Rieks Swarte. Naar het bekende boek van Annie M.G. Schmidt. JDe keurige Tante Patent woont in een klein stadje als ze plots wordt opgeschrikt door een Batavier. Kom om 15.00 uur kijken hoe dit De decembermaand is altijd een maand boor devol lekkernijen. Ook de dieren in Safaripark Beekse Bergen worden in deze maand af en toe feestelijk verwend met een extra stukje vis of vlees. Daarom hebben de verzorgers besloten om het kerstdiner voor de olifanten, chimpan sees, mantelbavianen en de leeuwen dit jaar 'Sonja Bakker-proof' te maken. Extra gezond dus! De dieren kunnen op zaterdag 26 decem ber genieten van een diner met veel gezonde dingen erin, zoals rauwe kalkoen, rijstwafels en verschillende soorten groente en fruit. Een aantal lekkernijen wordt geheel in kerststijl opgediend. De chimpansees krijgen onder meer hoge kerst bomen versierd met groenten en in hun verblijf komen feestelijke paprikaslingers te hangen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 5