n i Film over zoektocht naar massagraven Debuut Vloervu I ling Veranderingen in de zorg I Savannah presenteert nieuwe cd in 013 P Optreden zangeres Nandy Mannaert in Paradox Première 'Sometimes it's there' in De Nwe Vorst k Koor 0 Recordaantal 'bezoekers met bonnetje' naar Safaripark Beekse Bergen €5.95 4+1 Gratis «Se pril* 50% KORTING DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 DECEMBER 2009 DETILBURGSE KC fr (advertorial). 4 Maandag Tarwe en Wit brood Dinsdag Woensdag Chocoladebollen Donderdag Vrijdag Eierkoeken Broodjes Zaterdag ‘deze actie loopt tZm 24 december 2009 de Q 144/V LINGERIE Deze informatie is voor langdurig zieken, gehandicapten, ouderen en arbeidsongeschikten. U leest hier over de Wet tegemoetkoming chronisch zieken en gehandicapten (Wtcg). U krijgt deze informatie van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Ouderen en arbeidsongeschikten De Wtcg regelt ook financiële compensatie voor ouderen en arbeids ongeschikten. Kijk op www.wtcg.info of u een tegemoetkoming kunt krijgen. Welke kosten kunt u van de belasting aftrekken? Bij de aangifte inkomstenbelasting over 2009 kunt u sommige speciale zorgkosten aftrekken. Bijvoorbeeld kosten voor extra gezinshulp of zieken bezoek. Bel voor meer informatie met de Belastingtelefoon: 0800-0543, of kijk op www.belastingdienst.nl. Heeft u extra kosten omdat u ziek of gehandicapt bent? U kunt hiervoor een tegemoetkoming krijgen. Dit staat in de Wtcg. Kijk op www.wtcg.info of u een tegemoetkoming kunt krijgen. Wat kunt u nog meer krijgen? Korting op eigen bijdrage Wmo en AWBZ: Krijgt u huishoudelijke zorg van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo)? Dan krijgt u 33% korting op uw eigen bijdrage. Krijgt u thuiszorg van de AWBZ? Dan krijgt u ook 33% korting op uw eigen bijdrage. Het CAK betaalt de korting over 2009 in april of mei 2010 in één keer uit. Vanaf januari 2010 krijgt u de korting elke maand. Korting op eigen bijdrage persoonsgebonden budget: Heeft u een persoonsgebonden budget en krijgt u aparte rekeningen voor uw eigen bijdrage? Dan gaat u een lagere eigen bijdrage betalen. Krijgt u geen aparte rekeningen voor uw eigen bijdrage, maar gaat de eigen bijdrage af van uw persoonsgebonden budget? Dan gaat uw nettobudget omhoog. Meer weten? Wilt u meer weten over de mogelijkheden van de Wtcg? Kijk dan op www.wtcg.info. Wilt u weten wat er nog meer verandert in de zorg in 2010? Kijk dan op www.veranderingenindezorg.nl of bel gratis met Postbus 51: 0800-8051. Skivlaai van 6,50 Worstebrood NIEUWE VESTIGING: Willem II straat 51 -53 TILBURG Besterdplem 3-4 Tilburg Wagnerplein 26 Tilburg Hovel 26 Goirle Deze coop baas Filmt De zijn wone rijtje Petts mach heeft met i iets i men gehe door Wat moet u doen? Heeft u in 2009 recht op een tegemoetkoming? Dan krijgt u in het najaar van 2010 een brief van het CAK. Het CAK betaalt de tegemoetkoming aan het eind van 2010 uit. U hoeft dus niets te doen. Hoe hoog het bedrag is, hangt af van uw persoonlijke situatie. Als u 65 jaar of ouder bent, kan het bedrag 150,- of 350,- zijn. Bent u jonger dan 65, dan is de tegemoetkoming €300,-of €500,-. s op zatei nber het het Midi Thee te koor is inmii pthousiaste gi teersen en bes (Spiranten (6 pO -13 jaar) ei U jaar). In aa Banketbakkerij de Bever Brunostraat 62, Tilburg 013 - 467 35 80 www.banketbakkerijdebever.nl gratis parkeren voor de deur Op zondag 13 december (14.00 uur) vertoont Nationaal Monument Kamp Vught eenmalig en gratis de film 'Shoah by bullet, the forgotten history'. De Franse regis seur Romain Icard volgt de priester Patrick Desbois en zijn onderzoeksteam bij hun speurtocht naar massagraven uit de Tweede Wereldoorlog in Oekraïne. bezoekers te spa- ting op of om in uit te art nu 2+1 Gratis nu 4+1 Gratis nu nu 4+1 Gratis Bij aankoop van een Marlies Dekkers bh uit de 'Home Town' serie, de bijpassende string of slip GRATIS* Expositie De resultaten van het onderzoeksteam van Yahad-ln Unum (Hebreeuws voor 'eenheid') -i!- te zien in de expositie Holocaust by bullets ,„.10 januari 2010 in Nationaal Monument Kamp Vught). De oorspronkelijke titel van de film is Shoah par balles, l'Histoire oubliée (85 minuten, 2008). De documentaire en de ex positie zijn geschikt vanaf 16 jaar, de toegang is gratis. De film is Engels ondertiteld. Reser veren is'mogelijk via www.nmkampvught.nl of 073-656 67 64. 'Sometimes it’s there' is een intieme dans voorstelling van twee jonge choreografen en vrienden, ontstaan vanuit de behoefte samen aan het werk te gaan. De première van deze productie vindt morgen, vrijdag 11 december, vanaf 20.30 uur plaats in Theater De Nwe Vorst aan de Willem Il-straat. Het atmosferische stuk van Ulrika Kinn Svensson en Koen De Preter is een onder- Nog nooit kwamen zo- veel bezoekers met een terwijl de kortingsbon binnen oroken in Safaripark Beekse Bergen. In economisch lastigere tijden ne men meer bezoekers auze zingt Mannaert tien nummers van de moeite om t -de ge- ren voor kortir treden via in- de entreeprijs vie houdt van een kortingsbor instrumentale jazz, luistermuziek en melodieuze knippen, zo signaleer popnummers en benieuwd is hoe deze cross- het park. Opvallend i over heeft uitgepakt, is dit concert een aanrader, dat gasten eenmaal iets meer de horeca iops. Sa le Bergen dat op In 85 minuten zien we hoe Desbois ooggetuigen opspoort, overlegt met allerlei betrokken instan ties in en buiten Oekraïne en hoe massagraven worden blootgelegd. Desbois is een priester met zijn te een bijzondere missie, die de laatste bejaarde (tot 1 ooggetuigen van de moorden opspoort, nu het nog kan. Veel bewoners hebben nooit over de moorden gesproken, omdat niemand hen iets vroeg. Zoals Nina Lisitsina (1939), die als kind uit een kuil met vermoorde dorpsgenoten kon ont snappen door zich aan boomwortels omhoog te trekken, nadat de Duitsers weg waren. Zangeres Nandy Mannaert (1970) woont sinds twee jaar in Tilburg en brengt luistermuziek, popballads en -nummers ten gehore. Aan staande zondag, 13 december, treedt ze vanaf 15.00 uur op in Paradox. De afgelopen jaren maakte Mannaert deel uit van meerdere regionale popbands, maar de wens om een geheel eigen en op haar lijf ge schreven repertoire op te bouwen, deed haar besluiten als solo-artiest op te treden. Met haar partner Jeroen Krouwels schreef ze een album vol nieuwe nummers met de titel Just me. Spe ciaal voor deze gelegenheid wordt ze begeleid door jazzformatie This side up uit Breda. Op S4 0 het eerste gezicht een ongebruikelijke combi natie, want het repertoire van Mannaert is ge oriënteerd op easy listening en pop, terwijl de mannen van This side up normaal gesproken het instrumentale werk van artiesten als Pat Metheny, John Coltrane en Mike Stern op hun repertoire hebben staan. Na de pat haar nieuwe repertoire. Een aantal van de speelde nummers kan na het optre ternet worden gedownload. Voor wie Theatergroep Vloervulling speelt morgen, ling is een vers Tilburgs amateurgezelschap, vrijdag 11 december, vanaf 20.30 uur in ontstaan uit een groep van zeven fervente Theater Zaal 16 haar absurdistische debuut- toneelspelers die elkaar tijdens hun studen- voorstelling 'Niemand in het bijzonder'. De tentijd hebben ontmoet bij Studententhea- regie is in handen van Aaf Dohmen. Vloervul- ter de Koffer. De Tilburgse countryformatie Savannah presenteert zondag 13 december haar nieuwe cd "Savannah" in popcentrum 013 aan de Veemarktstraat 44 in Tilburg. De cd bevat dertien nummers en is geproduceerd in Nashville, het Mekka van de countrymuziek. De vijf band leden ontvangen omstreeks 16.45 uur de eerste exempla ren van de cd uit handen van een bekende Nederlander. Het programma begint overigens al om 14.00 uur. De Amerikaanse singer-song- writer Billy Yates heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan de totstandkoming van de cd. Meer dan de helft van de songs zijn van zijn hand en hij treedt op als gastzanger. Verder heeft Yates het gehele album gemixed, gemasterd en uitgebracht op zijn eigen pla tenlabel MOD Records. Gast muzikanten zijn Brent Mason (gitaar) en Robby Turner (steel- gitaar). Kaarten a 10,- zijn verkrij baar via de ticketing servi van 013 (ga hiervoor naar de button Tickets op www.01 De zaal gaat open om uur. Knippen, het park, dat gast in het park besteden in en souvenirshonc faripark Beekse verwacht in 2009 de 31 december, net als in recordjaar 2008, ruim 800.000 bezoekers de kassa zijn gepasseerd, zoek naar subtiele schakeringen van beteke- Als het economische nis in beweging, woorden, geluid en licht, klimaat minder gunstig De performers spelen met ontroering en is, gaan mensen graag humor, en met introversie en extraversie. Ze met een kortingsactie x- studeerden in 2003 af aan de Fontys Dans- aapjes kijken, merkt Sa- a tf academie in Tilburg en maakten er samen faripark Beekse Bergen 7— het afstudeerproject Follow, follow. Daarna in Hilvarenbeek. In het vonden ze elk hun weg in het internationale afgelopen jaar steeg het pftja dansveld. aantal actiebezoekers F* met ruim 20%. A/A' Marlies Dekkers heren ondermode Welzijn en Sport fet jeugd- en

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 8