F fluksjtó xtie I F n Het jeneiM van de wzifeoot i Hr h •'JE' I |TócA gezond ontbijt op De Zuidwester Eerst naar de Sint,^ dan naar de Vorst 4 Fluks 5 e dingen vieren feest rwijk erwijk NERS I I I Ma PET1LBURGSE koerier DONDERDAG 12 NOVEMBER 2009 in goed einde te brengen? Natuurlijk niet alles gesmeerd, maar gelukkig .IJKE SMAAK 4 KUSANTILBURG I uaa spint haar vingers kapot. 447138 u maar eens langs oek in alle rust door! n inspireren! Ga jij zondag naar de intocht van Sinterklaas? Dan kun je meteen door naar Theater De NWE Vorst voor warme choco en een mooie kinder voorstelling van Stella Den Haag. Sintvoorstellingen Jeugdtheater Van Niks en Van Alles is de komende tijd helemaal in sin terklaassfeer. Voor vrolijke jongen- spieten en pietengrieten tussen 5 en 8 jaar is er vrijdag 20 en 27 november een Sint-dansworkshop. Je wordt met gemak zo lenig dat je door de schoorsteen kan én aan 't einde dans je zo 't dak op! Maak een vrolijke sintdans, met pakjes en grimeren. Als je wilt, mag je verkleed komen. Het begint om 15.00 uur. Kinderen betalen 5 euro, ouders 2,50 euro. Vrijdag 20 november is in het theater nog eenmaal de voorstel ling Plezierpaleis te zien. Wist je dat de eigenwijze Prinses Plezierlala precies tegelijk jarig is met de Sint? Kom verkleed als sintje of pietje. Of zet zomaar een gek hoofddeksel op. De voorstelling begint om 18.30 uur. Je betaalt 5 euro. Voor deze twee activiteiten kun je het beste even reserveren: 013-509 36 12. Het adres is Pastoor van Beugenstraat 10 in Oisterwijk. Sinterklaasjournaal De stoomboot is nu onderweg uit Spanje. Dat betekent dat ook het Sinterklaasjournaal weer in actie komt om verslag te doen van alle nieuwtjes rond Sint en zijn pieten. Sinds woensdag 11 november kun je het Sinterklaasjournaal elke dag zien om 17.40 uur op Z@pp, Neder land 3. Natuurlijk is ook presenta trice Dieuwertje Blok weer van de partij. Zij doet trouwens ook verslag van de intocht van de Sint op zater dag 14 november in Schiedam. De pakjesboot arriveert rond 12.30 uur in de haven van Schiedam, waar de burgemeester Sinterklaas en zijn pieten welkom heet. De NPS doet rechtstreeks verslag van de intocht in een speciale - extra lange - afle vering van het .Sinterklaasjournaal. De uitzending begint om 12.00 uur en duurt tot 13.35 uur. Kijken dus! Sesamstraat 40 jaar Een bijzonder jubileum deze week voor Sesamstraat. Afgelopen dinsdag bestond het tv-programma namelijk precies 40 jaar. Sesamstraat werd op 10 november 1969 voor het eerst uitgezonden in de Verenigde Sta ten. Daar heet het trouwens Sesame Street. In Nederland is Sesamstraat sinds 1976 op de buis. Sommige acteurs spelen al sinds begin jaren '80 in de serie: Aart staartjes, Frank Groothof, Hakim Traida, Sien Diels en Paula Sleyp. eens benadrukt. jidwester werden d ouderbe- an. Met de arme Esmeralda haar lieve vingers kapot. Haar tranen vloeien rijkelijk op de draad van stro en als zij dan hulp krijgt uit onverwachte hoek belooft zij als dank haar eerste baby. Een spannend verhaal met een happy end: over opscheppers, verliefde prinsen en over een vriend schap die alles overwint. De voorstelling begint om 15.00 uur. Bestel je kaartjes bij De NWE Vorst, tel. 013- 532 85 32. Je vindt het the ater aan de Willem II straat 49 in Tilburg. rant antracie Dte 50 cm 1495,00 ,00 •’baar Voor alle kinderen vanaf 6 jaar speelt Stella Den Haag op zondag 15 november de voorstelling Niemand weet, niemand weet.... Esmeralda is de dochter van een rijke molenaar en heeft voor haar negende verjaardag een cello gekregen. Zij speelt zo mooi dat alle boerenjongens tot in de verre omtrek ver liefd op haar worden. Maar haar vader wil meer. En als hij tegen een prins, die hij toevallig ontmoet, zegt dat zijn oogappel uit stro goud draad kan spinnen, spint de Vrijdag de dertiende Morgen is het weer vrijdag de der tiende! Veel mensen beschouwen vrijdag de dertiende als een onge luksdag. Wist je dat er op die datum zelfs minder mensen trouwen dan anders? Toch is nooit bewezen dat mensen op vrijdag de dertiende meer pech hebben. Een onderzoek van enkele jaren geleden liet zien dat zelfs minder mensen ongeluk heb ben die dag. Nog een leuk weetje: het woord ongeluksgetal heeft der tien letters! En wat is toch die geheime wens van Sin terklaas? Het was nog hoogzomer toen Sinterklaas samen met Hoofdpiet aan de rand van het zwembad lag van zijn paleis. Vanuit zijn ligstoel keek de Sint over de rand van zijn zonnebril naar Hoofdpiet, die in slaap gevallen was met een leesboek in zijn han den. Nog even en dat moeten we de reis naar Nederland gaan voorbereiden, dacht de Sint. Maar eerst nog genieten van de Spaanse zon en een heerlijk koud glaasje sinaasappelsap. Hij dacht aan de lieve kin deren die hem weer zouden verwelkomen in de Piushaven in Tilburg. Aan hoeveel kinderen ieder jaar weer hun 'schoen zet ten en wat voor mooie tekeningen ze voor hem maken. De mooiste tekeningen hangt Sint op in zijn werkkamer, zodat hij er altijd naar kan kijken. Toen sprong Sint op uit zijn ligstoel en riep Hoofdpiet. Die schrok wakker en vroeg wat er aan de hand was, of de sinaasappel sap soms niet lekker meer was. Sinterklaas stelde Hoofdpiet gerust en begon te vertellen dat hij toch etg graag zelf ook wel een keer zijn schoen wilde zetten. Hij vroeg aan Piet een pen en papier want hij wilde zelf een verlanglijstje schrijven. Wat er op dat verlang lijstje staat dat weet alleen Sinterklaas want die heeft het briefje aan Hoofdpiet gegeven met de opdracht om dit goed te bewaren. Dat bracht Hoofdpiet weer op een idee. Hij rende het paleis in en riep alle pieten bij elkaar. Hoofdpiet vertelde dat Sinterklaas de wens had, om zelf ook een keer zijn schoen te mogen zetten. Als verrassing mag Sinterklaas dit jaar zijn schoen zetten. En als jij hem ziet, dan moet je niets verraden hoor, want het is een geheimpje. Net zo’n geheim als waarom de muziekpieten zo goed muziek kunnen maken... door de muzieknoten die ze iedere dag eten. Dat is het geheim van de muzieknoot. Het viel Sint op, dat er ook steeds meer verlanglijstjes waren die hij Hoofdpiet liet voorlezen om zo de pakjes in de goede schoen te stoppen. Wat moet dat toch heerlijk zijn, dacht de Sint..Je schoen kun nen zetten met een briefje erin en wat lek kers voor het paard. Het leukste is dan om een liedje te zingen en af te wachten wat er in je schoentje komt. Maar Sinterklaas kon daar alleen maar naar raden want hij zette nooit zijn schoen. Stel...dacht de Sint, stel nou dat ik mijn schoen mocht zetten.. wat zou ik dan op mijn verlanglijstje zet ten...Een paar nieuwe sokken, een nieuwe borstel voor zijn lange witte baard, een nieuw boek? Zijn grote dikke boek begon namelijk aardig vol te raken! Maar het aller liefste wat Sint wilde was...Wat hoorde hij daar? Muziek? De muziekpieten hadden Tussen alle intochten door komt de Sint op woensdag 18 november ook nog even naar Theaters Tilburg voor de voorstelling De geheime chocoladeletters van de Sint. Ron Boszhard moet in deze spannende Sinter- klaasshow er alles aan doen om een aantal I chocoladeletters te vinden. Deze letters zouden het antwoord geven op de geheime ^schuilplaats van Sinterklaas. Zal het Ron in de pieten lukken om deze opdracht kampioenschap heeft behaald. De jongens en meiden maakten 60 doelpunten en kregen er geen enkele tegen. Bovendien hadden ze een voorsprong van 10 punten op de nummer twee. Reden genoeg voor een feestje dus, en dat is afgelopen zaterdag gevierd. tot een loopt niet alles gesmeerd, maar geluk..., mogen de kinderen uit de zaal een handje meehelpen. Hopelijk zal Sinterklaas op tijd worden gevonden, want wat is nou een sin terklaasfeest zonder Sinterklaas! Met Ron Boszhard, de Pieten, bergen suikergoed én natuurlijk Sinterklaas. Het begint om 14.00 uur. Bestel je kaarten via www.theaterstil- burg.nl of bel 013-543 22 20. Zal Sinterklaas nog op tijd Als jullie met zijn allen een muziekinstrument maken en dit mee nemen naar de intocht, dan wordt Sinterklaas daar heel blij van. Laat papa en mama maar meehelpen. Je kunt bijvoorbeeld een wc-rol met rijst vullen en beide open zijden afplakken met papier en zo een rammelaar maken. Of maak van een leeg blik of doosje een trommel. Maak er iets moois van en laat je zien, maar vooral horen!. Misschien dat je wel per ongeluk een paar muzieknoten krijgt van een Zwarte Piet, die denkt dat het gewone pepernoten zijn. Dan kun je ineens muziek maken! Bespeel je zelf een instrument? Neem dit dan mee een laat Sint genieten. De pieten zullen jullie wel helpen met deze feestelijke en muzikale intocht zondag. Kom je Sinterklaas ook wel kom heten? Zondag 15 november vanaf 11.00 uur in de Piushaven en vanaf 12.30 uur op het Willemsplein. Staand van links naar rechts: Thijs den Tulder, Jasper de Beer, Indy Schoon, Pepijn Staps. Zittend van links naar rechts: Brent van Halteren, Ralph Simons, Stijn van Gerwen, Xander van Lóón, Nadia hun wekelijkse repetitie in de muziekkamer van het paleis. Wat klinkt dat toch mooi, dacht de Sint. Maar goed dat bakkerpiet de speciale 'muzieknoten' voor de muziek pieten bakt. Ze zien er precies hetzelfde uit als pepernoten. Door deze muzieknoten kun je altijd een goede muziek maken of je gaat er zelfs beter van zingen. Binnen waren de muziekpieten inderdaad aan het genieten van een koud glas limonade en een handje vol heerlijke muzieknoten. Wat zou het toch mooi zijn om zo goed muziek te kunnen maken... Het eerstejaars gemengde F12 pupillenteam van voetbalvereniging TSV Gudok is met nog twee wedstrijden te gaan najaarskampioen geworden. En dat zonder ook maar een wedstrijd te verliezen! De F12 is het eerste jeugdteam van TSV Gudok dat dit seizoen het Het was echt een feest op basisschool De Zuidwester, omdat alle kinderen op vrijdag 6 november werden onthaald op een prima verzorgd gezond ontbijt. De school was al voor de derde keer uitge loot voor het Nationaal Schoolontbijt, maar daar liet de werkgroep trokkenheid het niet bij zitten hulp van de GGD Hart voor Brabant, Brede School aKWAmarijn en bakker Krielaars kwamen de tafels toch vol te staan met lekker belegd brood. Alle kinderen, die al weken druk bezig zijn met het project "Lekker Fit", wer den ook nog getrakteerd op groente- hapjes en fruit. De ouders konden in de aula aanschuiven voor hun ontbijt. Door Bianca de Vos van de GGD Hart voor Brabant werd voorlichting gege ven en op deze manier werd het belang van een goed ontbijt voor kinderen en volwassenen nog t In peuterspeelzaal Zuii de peuters getrakteerd op heerlijke, gezonde sandwiches, die door de leid sters met een mooi vlaggetje versierd waren. Voor de groepen 5, 6, 7 en 8 was het ontbijt een goede basis om later op de dag te kunnen meedoen aan het project Schaatsen voor Water. De kinderen, die zelf sponsors hadden geworven, gingen op de schaatsen hun rondjes afleggen om daarmee geld te verdie nen voor PLAN, die met de opbrengst waterputten kan slaan in Zambia. Vorige week stond op de Flukspagina een mooie kleurplaat van Sinterklaas die tuba speelt. Niet alleen Sint houdt van muziek maken, ook de pieten kunnen er wat van. tOTO: NICO KROON Melis. 43M

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 5