"S BiltóK-S! Joosen rs.nl SONY feliciteert Joosen Audio-Video met het 50-jarig jubileum en? Kleurwedstrij'd Sint-Nablaas 699 599,- b Wê Hoe overleef ik mijn eerste zoen? Fluks 5 de wircteir door IGEN xevaass* iilze 1 T gg^Wspecialist a FÏTÏH op - Jposéh LBURG Help de vogels Audio - Video I ïih W JÊÉlbÉLft DONDERDAG 5 NOVEMBER 2009 r Vogels zijn gek op pinda's. 3-535 2514 as eglascentrale.nl Naam:. Adres:. ag Postcode: Telefoon: E-mail: Leeftijd: I Full HD Ful augsutus op zondag gesloten en 31 ---7) '4 Beneluxlaan 61 5042 WK Tilburg Tel. (013) 467 05 37 Internet: www.joosenav.nl - Schilderijglas oe-het-zelver Normaal 699,- 2 x 50,- korting DO een kun Trein De Broekakkers) lijkheid sns openingsuren. I6u. ten zijn. z SONY KDL40EX1 Wilt u scherp beeld, maar niet al die snoeren? Met de EX1 serie van Sony geen zichtbare snoeren meer. Het signaal wordt aan de tv doorgegeven via de meegeleverde HD-box. Bauknecht Condensdroger A Label 349,- Excl.€ 5,- verwijderingsbijdrage 1 NTRUM* SONY HTP-BD36SS Home Cinema systeem met Blu-ray speler. Inclusief surround speakersysteem. nze nieuwe toonzaal, te bezichtigen. n warm onthaal. Normaal 1499,- 10 x 50,- korting Nu 999,- lETILBURGSE koerier il ook in ieten en ook opsturen naar het secretariaat van het Sin-Nico- laascomité, Herwijnenstraat 26, 5045 GS in Tilburg. De winnaars krijgen kaartjes voor het grote sinterklaasfeest in Lolland op zondag 29 november. Veel kleurplezier! 'Voor het zelf maken van vet bollen, heb je de volgende spullen nodig: Ongezouten spekvet of oud frituurvet (geen vloei baar vet, maar de soort die -- hard wordt) Allerlei verschillende -- zaden. Je kunt ze in tuin centra kopen, maar misschien heb je thuis ook wel zaden. Denk hierbij aan tarwekor rels, gerst, zonnebloempitten, maïs, sesamzaad, maanzaad, havervlokken, en ook krenten. - 544 29 26 Smelt het vet in een pan en meng de zaden er door heen. Het vet moet nét gesmolten zijn, dus houd het vuur laag. Het vet mag absoluut niet gaan koken. Gehaktbal Hou jij ook zo van gehaktballen? De eige naar van een Italiaans eethuis in Amerika maakt er onlangs eentje van 110 kilo! Daar kan je maanden van eten. Hij heeft met zijn reuzengehaktbal het Guinness Book of World Records gehaald. Vorige maand was er nog een gehaktballenkok die een bal van 90 kilo wist te maken. Francine Oomen SONY KDL37P3600 94 cm Full HD LCD TV met Bravia Engine 2 en USB-aansluiting X. Misschien zat je al een beetje te wachten op de Sint- Nicolaaskleurwedstrijd in De Tilburgse Koerier. Haal je kleurpotloden of stiften maar snel tevoorschijn, want je kunt aan de slag. En natuurlijk kun je ook deze keer een leuke prijs winnen! Kunstclub Op woensdag 11 en woensdag 25 novem ber kun je weer van alles leren over kunst tijdens de kunstclub voor kinderen in museum De Pont. Het thema is 'toveren'. Eerst ga je de tentoonstelling Intimate Work bekijken van de Amerikaanse kun stenaar Bill Viola. Hij laat je nadenken over tijd en emoties. De films spelen allemaal anders af dan je denkt. Bill Viola kan dus ook een beetje toveren. Daarna ga je in het atelier van De Pont zelf aan de slag. Bedenk je eigen verhaal en onderzoek de verschillende manieren van tijd. Maak je eigen korte film. Je mag je kunstwerk mee naar huis nemen. De kunstclub duurt van 14.30 tot 16.30 uur. Ben je tussen de 7 en 12 jaar, schrijf je dan voor 5 euro in bij het secretariaat van De Pont, tel. 013- 543 83 00. Of mail naar info@depont.nl. Bij de pijs zijn materiaal limonade en koek inbegrepen. Het adres is Wilhelminapark 1 in Tilburg. Neem een leeg blik en sla met een spijker een gaatje in de bodem. Trek daar een stevig touw doorheen, en laat het uiteinde een heel eind uit het blik hangen. Je gebruikt dit touw straks om het blik op te hangen. Zet het blik nu rechtop, op een krant. Giet het zaad-vetmengsel in het blik en laat alles hard worden. Hang het blik in de boom op een hoogte van zeker 1,5 meter, zodat de poezen er niet bij kunnen. Je kunt het mengsel een melkkarton giet daar een draad uit laten ste ken. Als het mengsel hard is, kun je het karton erafscheu- ren en de bol ophangen. Voor, vogels die hun voedsel op de grond zoeken, kun je het mengsel op een plantenscho- teltje gieten. Nu de winter eraankomt hebben de vogels in je tuin het moeilijker om voedsel te vinden. Daar kun je ze bij helpen door vetbollen en pindaslingers op te hangen. Daar smullen vogels van! Je kunt vogelvoer kopen in de supermarkt of bij tuincentra. Maar wist je dat je ook zelf ook voedsel voor de vogels kunt knutselen? Hieronder lees je hoe dat moet. Vraag je ouders om te helpen. Smulkettingen Vogels zijn ook gek op smulket tingen met pinda's eraan. Koop in de winter een zak ongebrande doppinda's. Je hebt ook een stevige katoenen draad nodig van ongeveer 80 centime ter. Maak een lus aan het eind van de draad, zodat je later de smulketting op kunt hangen. Neem een dikke naald met punt en doe de andere kant van de draad erdoor. Rijg nu de pinda's één voor één aan het snoer. Lastig om er doorheen te druk ken? Probeer precies tussen twee pinda's door te steken, dus op het smalle gedeelte. Rijg alle pinda's aan je snoer, en maak als je klaar bent nog lus aan de andere kant. Nu je je pindaketting in de boom hangen! Een smulketting kun je ook maken van popcorn, zonder suiker of zout. Op zaterdag 14 november komt Sinterklaas met zijn Zwarte Pieten aan in de haven van Schiedam. De vol gende dag vaart hij met zijn pakjesboot door naar de Tilburgse Piushaven. Meer over deze intochten lees je volgende week in deze krant. Maar de Sint heeft wel alvast een leuke opdracht voor je: het inkleuren van de kleurplaat en het verbinden van de cijfertjes die erop staan. Hij zou het ook leuk vinden als je je kunstwerk op zondag 15 november aan hem of een van zijn Zwarte Pieten afgeeft tijdens de intocht in het centrum van Tilburg. Kun je niet naar de intocht? Dan mag je je kleur plaat ook opsturen. Doe dat uiterlijk 21 november naar De Tilburgse Koerier, N.S.-plein 14, 5014 DA in Tilburg. Of geef je kleurplaat af aan de balie. Je kunt je kleurplaat Beestachtig goed! Vissen, olifanten, ezels en een zwaan. Ze komen op zondag 8 november allemaal in een optocht voorbij tijdens het vrolijke familieconcert Beestachtig goed! van het Magogo Kamerorkest in de Concertzaal. Elk dier met zijn eigen melodie en zijn eigen verhaal. Een heel eigen muziekstuk krijgt het beroemde olifantje Babar; dat bij de mensen opgroeit en later naar het oerwoud terugkeert. Nol Havens (VOF de Kunst) probeert deze beestenbende uit alle macht onder controle te houden. Of dat ook gaat lukken...? Je weet het immers nooit met dieren: voor je het weet, zitten ze op je schoot! De voorstelling begint om 14.30 uur. Bestel je kaartjes via www.theaterstilburg.nl of bel 013-543 22 20. Hoe overleef ik mijn eerste zoen? is een rvwjzïkate voorstelling voor iedereen die verliefd is, of van plan is dat te worden. Het gaat over de zoektocht naar jezelf, over de eerste keren (en daarvan leren), over scheiding en aanplaktoestanden. Maar juist ook over liefde, vriendschap en puberteit. Rosa krijgt ongevraagd een half broertje, breekt Jonas' hart, raakt verliefd en wordt misselijk van haar eerste zoen. Hoe overleef je dat soort dingen? Geluk kig wordt ze bijgestaan door haar beste vriendin Esther. Kom je hart ophalen bij deze musical naar het beroemde boek van Francine Oomen. Vol humor, fantastische Hoe overleef ik-liedjes en veel absurde én tezame momenten. Ook geschikt voor mensen die hun eerste zoen al een poosje achter de rug hebben....Er zijn voorstel- ingen op zaterdag 14 november om 15.00 en 19.30 uur en op zondag 15 november om 15.00 uur. De voorstelling op zondag is .de Nederlandse première. Hij is helaas uit mocht, maar je bent van harte welkom om bekende Nederlanders te spotten op de rode loper! Bestel snel je kaartjes via «ww.theaterstilburg.nl of bel 013-543 22 20. Oh ja, en vergeet niet je mobieltje mee fonemen naar de voorstelling... *1 AUbH£üM^

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 5