L oek Theresia in de schijnwerpers tegen peciale prijs iEar’ Wereldberoemde bioloog in Tilburg Burgers beloond door politie «IERS s 1< I ne Jubileumconcert Budding Sound Big Band in Den Boogaard 30% ■[•ontour 124 Algemeen 25 3ste Braakbalpluizen in Natuurmuseum Brabant Muzikaal reisverhaal zangeres Evi De Jean Knappe prestatie Remmers-Van Gestel .a p, Laatste werk van Jiri Kylian voor NDT in Theaters Tilburg S i L sa CK sleider m/v ervice 1 Korting eluid (TILBURGSE koerier DONDERDAG 5 NOVEMBER 2009 aar een: in om op deze functie Budding Sound Big Band azone, /oud er kunnen belangstellenden terecht op www.theatersoisterwijkmoergestel. «Ie woonwijk Theresia werd in het verleden ook veel geproduceerd. :ekering” Ik machtig hierbij drukkerij Gianotten om éénmalig een bedrag van 25,00 euro* af te schrijven van bankrekeningtn.vbank. Marc van Roosmalen EviDeJean. 'IK GING BOVENOP DE OVERVALSTER LIGGEN' t 4^733 taratuur. t u de oplossing Bel vooral 112 als u iets verdachts ziet. De politie kan dan namelijk sren u graag! KMA Mémoire d'Oubliette. FOTO: JASON AKIRA Tel: 013-543 45 72 ïrs.nl AMSUNI FOTO: COEN BOUMAN SO/Lifestyle of de F of CM-lijn en u heeft Op zondag 8 en woensdag 11 november kun je in Natuurmu seum Brabant, Spoorlaan 434 in Tilburg, weer braakbalpluizen. Aan een braakbal zie je wat er op het menu van de uil stond: meestal muizen, het lievelings gerecht. Budding Sound Big Band bestaat dertig jaar. Op zondag 8 november vanaf 14.30 uur geeft het gezelschap daarom een jubi leumconcert in Den Boogaard in Moergestel. De entree is gratis. t, de uit. van alle nl. Bellen naar 013-5217220 is ook mogelijk. jste team dat deelnam rin het Chinese Sanya, veel ruimte voor eigen InF prestatiebonus. J is’ w zo vaak als y J tren ijn- veel >n heresia in de schijnwerpers te- loge- Kortingen tot wel DOE HET ZET i' Adres* I Postcodeen woonplaats:. I Telefoon* I E-mailadres: Reserveren van het boek (met DVD) gen de normale prijs van 30,- is mot SERVICE. 21 - 5038 TV Tilburg info@contourtilburg.nl rmmerciële resultaat, ning en organisatie vi Plaats: Datum: 1 j Handtekening: III Ik ontvang begin maart 2010 informatie over waar en wanneer ik het boek kan afhalen. JE I voor vrijwilligerswerk en informele zorg zij meester in is: Een krachtig verhaal vertellen over de kleine dingen stiekem hebt rend, humoristisch, overrompelend. Contour - St. Annaplein 2 www.contourtilburg.nl - in ding Sound Big Bi is een ensemble aurg. De groep i. In de loop de Krachtig In 'Aarde' c, van herinneren. En over de oerkracht «ar, |even De muzjek is vers geschreven uwr vier wereldcomponisten o; 'ange Vlaamse vrouw /arme stem door de i en de dader ter plekke in zijn kraag grijpen. Beter I gebeld dan te weinig. FOTO POLITIE MIDDEN EN 1 schuin ion van °opend (dag van zaterdag 7.00 uur. nog op tijd zijn i een keer teveel rurg Pe- politie, pakken elijk ge- jrijp dat Jer aan- edereen chts ziet, ter >eld i e werkgroep t juiste kapsel heeft, erpers Ontvar onditie van uw haar I |KOeken of men al gezien mag worden elijk, betrokken en super ge- iliteiten en volop ervaring in De Keerier Ik schrijf in voor het boek 'Theresia in de schijnwerpers, door tijd en wijk1 Zang: Evi de Jean; piano: Rogier Telderman; I viool: Jasper van Rosmalenregie: Bruun I Kuijt; componisten: Fernando Lameirinhas, I Randal Corsen, Peter van Hintum en Bart Wolvekamp. daar kun je op je gemak alles nog eens bekijken. t zag die man hebben.Toen' volk om de overvalster ultimate sound and Vision jen échte doorzetter, en vind nspanning te leveren tot een bo Hamers t.a.v. ir leon@hamerstilburg.nl j Meedoen? Je mag meedoen als je acht jaar of ou der bent. Het kost 0,50 eurocent extra bij de normale toegangsprijs 4,25 voor kinderen van 4 t/m 17 jaar). Meld je aan via tel. 013-5353935 of recep- tie@natuurmuseumbrabant.nl. Geef duidelijk aan op welke datum je graag mee wilt doen: zondag 8 november of woensdag 11 november. De begintij den zijn op zondag om 13.00 en 15.00 uur, op woensdag om 15.00 uur. Meld je snel aan want vol is vol. (Hart van ^goudy id! - zo vaak wassen -t als nodig maand!, 2 en kleur De Budding Sound Big Band uit Oi- sterwijk is een ensemble van Facto- rium Tilburg. De groep telt inmiddels 24 leden. In de loop der jaren gaven ze honderden concerten, festivals en feesten in Nederland en België en in juni 2007 won de band de publieksprijs van de Big Band Battle in Deventer. Sinds enige tijd zorgt trompettiste Anke van Esch als zangeres voor de afwisse ling tussen de instrumentale nummers. Voor meer informatie over het the aterprogramma of reserveringen Theresia in de Schijr angt nog dagelijks ver nog kan inschrijver W het boek Theresia in de Schijnwer- its, door tijd en wijk. De inschrijfperi- de voor dit boek tegen gereduceerde lijs was per 1 september officieel ploten. De werkgroep wil nu samen Kt De Tilburgse Koerier nog één keer ^mogelijkheid bieden tot voordelige («inschrijving. Deze mevrouw van in de tachtig. Haar man is vorig jaar overleden. Mevrouw heeft een CVA gehad en is tijdens het revalidatieproces gevallen en heeft haar heup gebroken. Mevrouw is eenzaam en haar geheugen laat haar in de steek. Wil jij mevrouw bezoeken voor een praatje? Aan de slag Voor het pluizen krijg je een loep, een borsteltje en een pincet, waarmee je aan de slag gaat. Aan de braakbal ont dek je ten eerste van welke soort uil die komt, maar ook welke soort muis die uil onlangs gevangen en opgegeten Vervolgens vertellen een paar burgers over wat zij hebben meegemaakt. Een studente uit Breda: "Ik fietste naar huis vanaf school en toen ik langs een winkel kwam, hoorde ik roepen "Help een overval" en ik zag een man hard weg lo pen. Ik dacht er niet bij na maar zette meteen met mijn fiets de achtervolging in. Ik probeerde hem klem te rijden maar dat lukte niet. Ook door mijn fiets tegen hem aan te gooien, stopte hij niet. Dus ging ik verder te voet achter hem aan. Uit eindelijk ben ik hem kwijt geraakt en ben ik terug naar mijn fiets gelopen. De politie was er al en stond de medewerkster van de winkel te kalmeren. Ik heb verteld hoe de overvaller eruit zag en welke kant hij op ging. De politie ging naar de man op zoek en uiteindelijk hebben ze hem ook gepakt. Hij bleek ook een groot slagersmes bij zich te hebben. pers, Nijverstraat 42,5041 AH Tilburg. Het is echter nog mogelijk om het boek (met DVD) extra voordelig te bestel len tot uiterlijk 30 november. U betaalt dan de speciale prijs van 25,-. U dient hiervoor de bijgaande bon volledig ingevuld te sturen naar: Theresia in de schijnwerpers, Nijverstraat 42,5041 AH Tilburg. Deze korting van 5 euro wordt u aangeboden door De Tilburgse Koe rier. heeft. Alleen de botjes en de haartjes vind je dan nog in de braakbal terug. Als je precies wilt weten wat er uit jouw braakbal komt, willen de mede werkers van het museum je natuurlijk wel een beetje helpen. Als je de braak bal helemaal hebt uitgeplozen, krijg je een Pluisdiploma mee. Alle gevonden botjes mag je mee naar huis nemen: Deze 90-jarige aardige heer. Mijnheer is vergeetachtig en deed nog dagelijks de boodschappen met zijn auto. Hij kan zich echter onvoldoende oriënteren om nog zelfstandig auto te rijden. Hij gaat nu weinig naar buiten en heeft geen hob- Jby’s. Zijn echtgenote is bekend met Alzheimer. Wil jij met mijnheer de boodschappen Van Roosmalen werd in 1947 in Tilburg geboren. In 1976 vertrok hij naar La- tijns-Amerika.Van Roosmalen geldt als een van de belangrijkste kenners van het Amazonebekken dat hij bloots voets doorkruiste. Het Amerikaanse Time Magazine riep hem uit tot 'held van de planeet'. Diep in het Braziliaanse oerwoud ontdekte Van Roosmalen twintig nieuwe zoogdieren, iets wat sinds de 19e eeuw niet meer voorkwam. Daar naast is hij een onvermoeibaar activist voor het behoud van het regenwoud. Vanwege zijn verzet tegen de illegale kap van hardhout werd hij meerdere malen met de dood bedreigd. In 2002 werd hij door de Braziliaanse politie gearresteerd en tot 14 jaar cel veroor deeld wegens 'biopiraterij': het stelen van dieren uit het oerwoud. Achter deze arrestatie vermoedt Van Roosma len een poging om hem monddood te I, de bewegin- imbo aan het e dansers van zaamheden o.a. bestaan uit i artikel- en prijsmutaties, het ng geven aan en het stirj Of misschien wil jij dit echtpaar uit verzorgt haar 64*jarige echtge noot, die rolstoelgebonden is vanwege de gevolgen van een hersenbloeding. Zij zou graag op donderdagoch tend met een gerust hart gaan sporten. Dat lukt alleen, als een vrijwilliger voor mijnheer zorgt! Wil jij Een man uit Tilburg vertelt over zijn actie tijdens een over val: "Ik was samen met mijn vrouw en twee dochters in de winkel toen ik doorkreeg dat de vrouw die bij dé* kassa stond, een overval probeerde te plegen. Maar de caissière gaf geen geld en maakte het haar moeilijk door haar vra gen te herhalen. De overvalster maakte zich daarop uit de voeten en toen ze net buiten was, heb ik haar vastge pakt en de winkel terug in getrokken. Ze sputterde tegen en daarom ben ik bovenop haar gaan liggen. Ik kon haar moeilijk houden en mijn vrouw vroeg toen aan een andere man of hij me mee wilde helpen. Maar dat niet zitten, die wilde er niets mee te maken F heeft mijn vrouw me maar geholpen vast te houden. De politie was er daarr de vrouw van mij over." Nieuwe cursus... I Of misschien wil jij iemand anders met dementie bezoeken Ih en hulp bieden in de vorm van gezelschap, samen fietsen/ wandelen, een museum bezoeken of andere activiteiten? Op 16 november a.s. start er weer een nieuwe cursus voor vrij- willigers die ingezet willen worden bij mensen met dementie. De overige cursusdata zijn 23 en' 30 november 2009 van 19.30 uur tot 21.30 uur. Meld je aan bij Odette Thijssen van Contour of bel haar voor meer informatie! De jonge Vlaamse zangeres Evi De Jean gaat met haar voorstel ling 'Aarde' op 10 november in première in Theaters Tilburg. De voorstelling is een muzikaal reisverhaal waarin een kleine reis het grote verhaal van het leven wordt: loslaten, opnieuw beginnen en weer thuiskomen. Aanvang om 20.00 uur in de Studiozaal. Een gevaarlijke reis waarin ze het thuis tussen Israël en Palestina vindt ze in een uit haar herinnering aan de veranderde overrompelende ontmoeting toch de wereld verliest Dansend op de breuklijn wijsheid om mee thuis te komen. Vier keer per jaar organiseert de Politie Midden en West Brabant een bijeenkomst voor burgers die een stapje extra doen. De politie vindt dat deze mensen het verdienen om beloond te worden en nodigt ze uit voor een kijkje achter de schermen. Bovendien kunnen de aanwezigen hun ver haal vertellen. Veel mensen zitten namelijk nogal vol van wat hen is overkomen en beseffen vaak achteraf pas wat zij hebben gedaan. gevangenis trok hij met jrens met Ve- illegaal in ering naar igt. Maan- .1 over zijn over het mover zijn lijk, zolang de voorraad strekt. Dit kan via websitetheresia.indeschijnwerpers.com of per post via Theresia in de schijnwer- Het Nederlands Dans Theater (NDT) bestaat 50 jaar. Op dinsdag 10 november zijn er in Theaters Tilburg vier bijzondere dansstukken te zien in het jubileumprogramma van Nederlands Dans Thea ter I. Met maar liefst twee recente werken van cho reograaf en artistiek directeur Jiri Kylian, die na vijfendertig jaar het gezelschap verlaat. Kylian's laatste werken zijn Mémoire d'Oubliette en het indrukwekkende Vanishing Twin uit 2008. I WEST BRABANT, BART VAN HATTEM Daarnaast kunt u genieten van Source of Inspiration, dat Lightfoot León voor hun leermeester Hans van Manen maakte en het nieuwe ballet Limbo. Kaarten kunnen wor den gekocht via tel. 013-5432220 of website www.theater- stilburg.nl. De choreografieën van Jiri Kylian worden overal ter wereld gedanst en kunnen wereldwijd rekenen op trouw publiek. Een creatie van de grootmeester is daarom ook zeker iets waar velen naar uitkijken. Kylians meest recente werken voor het Nederlands Dans Theater, Vanishing Twin en Mé moire d'Oubliette, droegen de ondertitel An unfinished work. De choreograaf gaf zelf aan dat hij daarmee verwees naar zijn interesse in werk dat ooit bedacht is, maar nooit lledig gerealiseerd is. Het vertegenwoordigt de eindig heid van de mens in een ruimte van eeuwigheid. ma erg snel en nam Lightfoot León maakten het dansstuk als een bijzonder eerbetoon aan meesterchoreograaf en goede vriend Hans van Manen. In de tijd dat Paul Lightfoot en Sol León zelf nog dansten bij het Nederlands Dans Theater, waren zij te zien in veel van zijn stukken. Hans van Manen beschouwde Sol León zelfs als één van zijn muzen. In Source of Inspira tion van Lightfoot León gaan twee mannen en één vrouw confrontatie met elkaar aan op de weemoedige muziek van Philip Glass. Het geheel ademt de sfeer van nostalgie Wat mag je als burger doen? Je mag iemand staande hou den. Dat betekent datje een dader mag aanspreken en zeg gen dat hij moet blijven staan. Wil de dader weglopen? Dan mag je hem ook vasthouden. Je mag hierbij geen buiten proportioneel geweld gebruiken. En denk altijd aan je eigen de i veiligheid en bel meteen 112. Die werken ze dan volledig naar bin nen, met botten en al. Na de maaltijd braakt de uil de onverteerbare stukken weer uit. Met een beetje geluk kun je uit ëen braakbal dus weer een volledig muizenskeletje opbouwen. Heb je al zin om te pluizen? Geef je dan snel op via receptie@natuurmuseumbrabant. nl maken. Na twee maanden in de wist hij te ontsnappen en zijn vriendin te voet de gren^ nezuela over. Nu verblijft hij II Nederland waar hem uitlever Brazilië boven het hoofd hang dag spreekt hij nog eenmaal over onderzoek in de Amaz' belang van het regenwot avontuurlijke bestaan. De bijeenkomst met Van Roosmalen is het eerste gezamenlijke programma van Tilburg Debatstad. Dit is een sa menwerkingsovereenkomst tussen het Milieucafé, het Wereldpodium, het Science Café, Brabant Balie en Studium Generale. De avond wordt opgeluis terd door melancholieke en opzwe pende muziek uit Latijns-Amerika van Flor de Amor. De entree is gratis. Inschrijven is mogelijk via www.held- vandeplaneet.nl. g 013-5900042 selene.nl ri met 2-1 gewonnen. Een ware sensatie. Na nipt verlies in de eerste set (21-19) wisten ze de tweede set, na een 20-17 achterstand met 23-21 naar zich toe te trekken. Ze wonnen vervolgens de der de set erg gemakkelijk met 15-7. Daarna troffen ze het ervaren en sterke Duitse koppel Goller-Ludwig. Helaas konden ze in dit duel niet stunten en was een zevende plaats het eindstation. Ik vond het wel raar dat er vijf of zes mensen stonden te kijken naar de dader die wegrende terwijl ik als klein meisje wel ach ter die bijna twee meter lange dader aanging. Waarom ik dat deed? Ik heb er niet over nagedacht, ik ging gewoon. Toen ik later thuis bij mijn ouders was, besefte ik pas wat ik had gedaan en trilde ik nog na." Haar vader: "Ik reageerde eerst: 'Ben je ach terlijk ofzo!' maar later heb ik tegen haar gezegd dat het heel goed was wat ze had gedaan en dat ik heel trots op haar ben." en eenzaamheid. De duetten zijn betoverend, i gen onvoorspelbaar. Onlangs is het werk Linr programma toegevoegd: Een werk voor drie Beethoven's Vijfde Pianoconcert. "Help een overval!," hoor je. Wat doe je? Ga je ach ter de dader aan? De burgers die op de Beloonde Burger-bijeenkomst van de politie waren, twijfel den niet in een soortgelijke situatie. Evi De Jean leeft met een rusteloos ver langen naar nieuw. Daarom woonde ze in haar jonge leven al op veel verschillen de, zinderende plekken. Maar, in Amster dam, nu ze acht jaar weg is van de plek waar ze opgroeide, vraagt ze zich af waar ze eigenlijk thuis is. Uit weemoed pakte ze dit voorjaar haar koffer en reisde terug naar het huis in Israël, waar ze als kind met haar kleine blote voeten door de tuin liep. Letterlijk de reis van haar leven. Informele Zorg zet voor allerlei diensten vrijwilligers in bij mensen thuis. Mensen die extra hulp hard nodig hebben of gewoon goed kunnen gebruiken. Wij zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor: Gezocht maatjes m/v Honderden mensen zoeken iemand die af en toe wat tijd voor hen vrijmaakt. Iets voor jou? Word dan maatje, bijvoorbeeld van: Tilburg Debatstad houdt aanstaande maandag, 9 november, vanaf 20.00 uur een bijeenkomst in Popcentrum 013 aan de Veemarkt- straat met als gast de wereldberoemde bioloog Marc van Roosma len. De voormalige Tilburger spreekt de hele avond over zijn avon tuurlijke leven in de jungle van de Amazone. Op een van de bijeenkomst vertelt districtschef Tilbur ter Verschuur: "We zijn erg blij dat u er bent. Wij, als p. hebben burgers hard nodig om kwaadwillenden te pa te krijgen. Zeven van de tien daders worden namelij pakt door een actie of tip van u: de burger. Ik begrijj niet iedereen reageert zoals u en zelf achter de dader rent, maar je kan altijd iets doen. Ik wil dan ook iec oproepen om vooral 112 te bellen als je iets verdach’ We kunnen dan namelijk nog op tijd zijn en de dader te plekke in zijn kraag grijpen. Beter een keer teveel gebet dan te weinig." Natuurmuseum Brabant vind je aan de Spoorlaan 434 in Tilburg, f rechts tegenover het NS-statk Tilburg. Het museum is geof van dinsdag tot en met vrijdag 10.00 tot 17.00 uur en op za en zondag van 12.00 tot 17? Voor meer informatie over de activi teiten van Natuurmuseum Brabant zie website www.natuurmuseum- brabant.nl Ze waren het jongs aan de World Tour! speelden eindelijk weer samen na een gaat het over de melancholie zware blessure van Sophie, maar hiel- den zich desondanks goed staande, van leven. De muziek is vers geschreven Daniëlle Remmers en Sophie van Gestel door vier wereldcomponisten op teksten moesten zich via de kwalificatieronden van De Jean. Deze jonge Vlaamse vrouw zien te plaatsen voor het hoofdtoer- zingt haar vurige, warme stem door de nooi, iets wat hen verrassend lukte. Via straten van winst in het hoofdtoernooi op China Jeruzalem. Ze doet waar zij meester in en Japan gingen ze rechtstreeks door chtig verhaal vertellen over de naar de tweede ronde. Daar troffen ze jen in het leven en het zo toch helaas meteen de wereldkampioenen coben over de grote. Ontroe- van dit jaar, de Amerikaanse dames Ross en Kessy. Die waren nog een ma tje te groot, maar Daniëlle Remmers en Sophie van Gestel herstelden zich goed tegen het Tsjechische team Kolocova- slucova. Deze wedstrijd, een ware thril ler, werd door de Nederlandse meiden

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 25