ilisten 1 Aai eens een krokodil met Halloween Vet Kindercabaret! ‘W 'M*'- Fluks 7 Mourning mblers fiWEff az Hubertusdag op de Hubertus- school emeen URGSE KOERIER ÏM DONDERDAG 29 OKTOBER 2009 e W komen FOTO'S: PETER LIGTENBERG zondag 1 november naar de voorstel ;l Centrum Jan van Besouw in Goirte. Pastoor Martin van de Laar zegent de broodjes in. fAchmea health Spa Center Tilburg Pieter Vreedeplein 165 5038 BW Tilburg Tel. 013-5810444 Heel energiezuinig: het aandnjven van een machine door te trappen! Ith Spa Center www.achmeahealthcenters.nl ★Faciliteiten kunnen per Center verschillen Fitness, groepsfitness en meer Voor Achmea en niet Achmea zorgverzekerden 11’ o.a.: Les Mills, Zumba, Bodyrun Pilates Luxe Spa faciliteiten I» Persoonlijke begeleiding met digitaal trainingsprogramma Geen ervaring met fitness nodig Nellerike, Ramses en Sjamke laten je lachen om alles wat niet mag. FOTO: JENNET SINTENIE 1 Halloween disco Op zaterdag 31 oktober is er een Hal loween disco in Wijkcentrum de Ype- laer, Corelistraat 10 in Tilburg-Noord. Je kunt dansen en griezelen van 19.00 tot 21.00 uur. Ben je tussen de 9 en 14 jaar oud en kom je uit Tilburg-Noord, waag je dan ook op de dansvloer! De entree is 1 euro, maar voor de kinderen die een pasje hebben is het gratis. Het laten maken van een pasje kost 1,50 euro. De kinderdisco van vrijdag 30 oktober in De Schans gaat deze keer niet door! De Magische 3 In Cultureel Centrum de Schalm in Ber- kel-Enschot kun je zondag 1 november kennismaken met Peer Magiga, Stefan de Muziketier en Thijs Toverbol, ofwel Trapperdetrap. Een van deze 'Magi sche 3' is de echte magiër, maar wie? Het wordt in elk geval een leuke show met mooie liedjes en grappige verhaal tjes. Voor alle kinderen vanaf 4 jaar. Kom je ook kijken naar Peer Magiga en zijn muzieklakeien? De voorstelling begint om 12.30 uur. Kaarten kun je bestellen bij De Schalm, tel. 013-533 13 33. g één van de tien fina- i van het project Energy lieten de leerlingen in WWW. i hek- Inight Ramblers is een Ir vijfmans formatie uit I en Belgisch Brabant. De 992 opgericht door een ers van Rockabilly. Lachen om alles wat niet mag. Dat wil jij toch ook wel? Grijp je kans en kom op zondag 1 november naar de voorstelling Vet Kindercabaret in Cultureel Centrum Jan van Besouw in Goirte. e te verhelpen. Bij herstel, jeen waarschuwing blijven. aanstelleritus, dat zelfs de dokter moet komen. En wie is toch die Enge Erna? Het wordt langzaam duidelijk. Alleen voor supervet publiek tussen de 5 en 85! De voorstelling begint om 14.30 uur. Kaartjes kun je krijgen aan de kassa van het theater aan de Thomas van Diessenstraat 1 in Goirte. Of reserveer via tel. 013-534 34 00. Mailen kan ook: info@janvan- besouw.nl. Kinderuniversiteit Er komt weer een niuwe reeks colle ges aan van de Kinderuniversiteit. Het eerste college op maandagmiddag 2 november gaat over talent. Neuropsy- chologe Margriet Sitskoorn komt uit leggen of je met talent wordt geboren of dat het een kwestie is van veel oefe nen. De maandagmiddag daarna legt wiskundige Herbert Hamers uit wat het getal met de vreemde naam pi te maken heeft met een fiets. Hoogleraar strafrecht Anton van Kalmthout vertelt welke straf het beste werkt en gast hoogleraar Bert Meijer (TU Eindhoven) komt uitleggen waarom leven maken in een laboratorium (nog) niet kan. Henriëtte Prast beantwoordt de vraag of geld gelukkig maakt en weten- schapsfilosoof Raymond Corbey sluit de reeks af met een kindercollege over waarom onze verre voorouder van aap geëvolueerd is tot mens. Helaas kun je niet meer inschrijven voor de colleges; ze zijn allemaal volgeboekt. Je kutn deze week echt niet alleen dieren kijken, spelen en frietjes eten bij De Oliemeulen. Nee hoor, deze week word je door die lelijke oude heksen eens flink aan het werk gezet. Voor het behalen van een heksendi- ploma, moet je eerst een reusachtige alligator temmen. Hij laat zich door alle kinderen aaien. Een echte heks is immers ook nergens bang voor. Het gevaarlijke reptiel beweegt niet veel, maar met de juiste toverspreuk Ook kun je heksendrankjes, wens- ballonnen en toverstafjes maken. Werelc cultuur uurt van 19. me kost 3,50 eu Iden via reserve is.nl of tel. 013-455 37 98. voor de overledenen van cm en dirigent Paul Gelsing uitty aast zal van Ralf PistersenEwj erode het strijkkwartet 'Pta jrning' in première gaan. Data :ompleteerd door het prachtig! itieve 'Funeral Ikos' van» informatie: www.ossianu ir kunnen ook toegangskant n besteld. Vet Kindercabaret is een supervro- lijke, snelle show met acts en liedjes die pas echt vet zijn en nog heel lang blijven hangen! Nellerike, Ramses en Sjamke laten je lachen om alles wat niet mag. Ze laten je lachen om je ouders én lachen om jezelf. Ze spelen maffe spelletjes, doen rare grote mensen na, rocken met ijsbe ren, pesten elkaar en zijn stiekem verliefd. Ze krijgen zoveel last van Musical Pipo Vorige week stond op deze pagina iets over Pipo, de musical. Eigenlijk waren er op zondag 1 november twee voor stellingen in Theaters Tilburg: om 14.00 en om 16.00 uur. De voorstelling van 16.00 uur is echter afgelast. Natuurlijk kun je nog wel kaartjes bestellen voor de voorstelling van 14.00 uur. Kijk daarvoor op www.theaterstilburg.nl of bel 013-543 22 20. 's avonds langs de deuren bij huizen in de buurt. Die huizen zijn dan mooi versierd met lichtjes en pompoe nen. De kinderen krijgen snoep van de mensen als beloning. Met pompoenen kun je leuk knutselen, zoals de jongen op de foto doet. Teken er een eng gezicht op en snij dat uit. Hol de pompoen van binnen uit en zet er een lichtje in. En dan griezelen maar!! Groep 7 van basisschool Prins Bernhard uit Tilburg was vorige week donderdag listen in de Brabantse finale v Survival. Op de finaledag li. verschillende onderdelen zien dat ze veel van ener gie af weten en slim met energie kunnen omgaan. Er werden vijf Energy Survival spellen gespeeld en vragen beantwoord in een energiequiz. Ook traden de kinderen op met een zelf gemaakt rapnummer over energie. De leerlingen van de Prins Bernhard- school haalden de Brabantse finale, doordat ze de Geheime Opdracht heel goed hadden uitgevoerd. Voor die Geheime Opdracht moesten ze op een onverwacht moment een plan maken om die dag op hun eigen school zo weinig mogelijk energie te gebruiken. Dat plan moesten ze direct die dag ook uitvoeren. Helaas ging de school donderdag niet met de grote Energy Survival beker naar huis. Maar kanjers zijn het natuurlijk wel!! Op zatedag 31 oktober kun je weer griezelen en huiveren bij verhalen over spoken, heksen en ander eng geseuis. Want dan is het Halloween! Het feest i wordt vooral gevierd in Ierland, Engeland, Amerika en Canada. Maar ook in Nederland zie je steeds vaker I Halloweeiversieringen in winkels en bij mensen thuis of in de tuin. In het buitenland gaan verklede kinderen ormen: heksen zijn er dol op. En tussen erenpark De Oliemeulen voelen heksen zich helemaal thuis. Speciaal voor Halloween is een grote groep heksen tijdens de herfstvakantie in Tilburg neergestreken in het gezelschap van een ruim 4 meter lange Mississippi Alligator! Licht Beter Zicht is van ANWB, BOVAG e van Verkeer en Water®, Rai Vereniging en Veilig) lederland. Eén van de doelen itomobilisten het tot een va >nte maken nun licht minim aal per maand te (laten) cat Men kan dit zelf controleren KI doen bij één van de ruim6. I I 3-autobedrijven of bij deANI I I wacht. Dinsdag liggen ze weer klaar op basisschool St. Hubertus in Tilburg: de Hubertusbroodjes. Sint-Hubertus is volgens het katholieke geloof een heilige, die vroeger de jagers beschermde. Hij zegende broodjes die de jagers moesten beschermen tegen bijvoorbeeld hondsdolheid. Op dinsdag 3 november, Sint-Hubertusdag, komt pastoor Marijn van de Laar langs op school om de broodjes in te zegenen. Maar sommige broodjes worden niet ingezegend, zodat ook de islamitische kinderen op school mee kunnen doen, 's Middags is i een sponsorloop voor een goed doel. IV geld wordt een school gebouwd in Kenia. Dierenpark De Oliemeulen staat hele maal op z'n kop. Wil je een slang of vogelspin aanraken? Jammer dan, dat mag deze week alleen als je van de heksendrankjes durft te proe ven. En wat daar in zit, is een groot geheim! Tot en met 1 november wor den dappere kinderen van alle leeftij den verwacht tussen 10.00 en 18.00 uur aan de Reitse Hoevenstraat 30 in Tilburg. Bel voor meer informatie naar 013-463 00 26 of kijk op i oliemeulen.nl. Oh ja, verklede senkinderen zijn zeer welkom! 1 :1 i S 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 7