Q ÜGemeen ten e u ws Première - .y r r__ I 6 Gro< Wes ikkoo omgev Bewoners Kruidenbuurt krijgen hulp gemeente .rrerniere k Groeseind! b. KI Mishandeling kinderen nog steeds probleem Bouwvergunning voor Havenmeester en Werf Open dag bij Centrum Jeugd en Gezin Reeshof Zaterdag 17 oktober Minder gratis parkeerplaatsen in wijken rondom binnenstad ii^w.groeseindtnluMM^ flH DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 OKTOBER 2009 Zondag 18 oktober a Ook in de Elzenstraat moeten automobilisten vanaf april betalen om te parkeren, (foto Beeldveld Wilfried Scholtes) Foto team Media gemeente Tilburg. Werken aan de weg in herfstvakantie Zwi Ruimtelijke plannen Straatnamenbesluit Horecavergunningen irhi Telexstraat Tot begin november herbestrating. Het groot ond< de tweede fast afgesloten tus daseweg. Oaai vember werkz Berkenrodelaan Tot half november herbestrating. Prof. Lorentzstraat Tot eind december herbestrating. voor <baar Presentatie door Rogier van Oosterhout (bekend van Omroep Brabant). Dwinj Tot ha xessies oek dan 1 oktober Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Aingl Zonde uur v. Tot half nover Dongenseweg Tot eind oktober onderhoud tussen Swaardvenstraat en Rueckertbaan. ngeloostraat e.o. lalf november verwijderen bomen en herbestrating. )f kan 1 de itoffers van alle lagen van Iviseert om «■•«MwaainQ. BEVRIJDINGSFILM Op 19 oktober om 20 Burgemeester Jansen m unieke film te zie «"Tilburg. De film i: teStadsgidserij Tilbt fars verzorgt een Wflogsmonumenten Centree is €3. Deo bloemstuk dat 27 okt monument wordt gek «rgeleden datïilbi »unt Reeshof van het (tober zijn deuren in elpen bij het zoe- jen. Daarbij wordt tomende maan l KERSTDAGTOCHTEN Wt u het leuk om k bezoeken? Loop dan t WV voor de gratis fol alleen dagtochten m; ten, inclusief overnac onder meer Düsseldo Londen. De brochure I bijdeWV. Daar kunt I arrangement boeken. Adressen, openingstijden: zie colofon. Meer informatie staat op internet: www.tilburg.nl/ruimtelijkeplannen. Oerlesestraat Tot eind december herinrichting tussen Korvelplein en Trouwlaan. Schouwburgring Tot maart 2010 herinrichting v Cityring. Eén rijstrook beschik! en er geldt eenrichtingsverkeer. Open dag inlooppunt Reeshof Trouhadourplein Tot half oktober herbestrating. Meer informatie: www.jeugdengezintilburg.nl. Tel. 0800- 3 65 65 65 (gratis). 1 Hei gebied rondom de binnenstad waar gratis parkeren mogelijk is, wordt in april 2010 beperkt. Bezoekers aan het centrum zetten hun auto vaak in wijken rondom de binnenstad. De leefbaarheid voor bewoners van deze wijken neemt daardoor af. De gemeente pakt dit aan door parkeerregulering in te voeren. Durendaelweg B. Enschot Tot eind november aanpassingen. Nieuwsgierig naar de eerste impr van het nieuwe Groeselnd? Bezoe het St. Pietersplein op zaterdag 171 tijdens de Première Groeseind! Meer informatie: www.tilburg.nl/ parkeerregulering. GreetUdenhout Tot eind oktober herbestrating. Piusstraat Tot eind oktober herinrichting city ring. Tijdelijk tweerichtingsverkeer in Bisschop Zwijsenstraat. igd en Gezin Tilburg 1 Heyhoef. Gezinnen kun roeden en opgroeien. Het inloop 16 uur open, net als de rest van de Kruidenbuurt hel) hun inkomen te verhoge lende organisaties. De k< Ie gemeente en de samenwerkingspart- in de Kruidenbuurt. dermishandeling (AMK). Op de site www.watkanikdoen.nl staat meer informatie hierover, ook voor kinderen die zelf slachtof fer zijn. Afgelopen week is een plan vastgesteld voor de aanpak van kindermishandeling in de regio Midden-Brabant. De maatregelen zijn vooral gericht op de be roepskrachten die met kinderen en gezinnen werken. Ook zij vormen een belangrijke schakel in de bestrijding van kindermis handeling. Het inlooppunt Reeshof van het Centrum Jeu, opent 18 oktober zijn deuren in wijkcentrum nen hier terecht met vragen over opv< punt is komende zondag van 12 tot II het wijkcentrum. Woe^a iVoMMe 1 fithriro It™115 nei een K mveilige ontmoe letwerk van orgai I Óch dan in de dir fewoners maken in divers gebruik foor het goed fu jet Wagnerplein a Boetingsplek, is partijen nodig’’, li Bevis de ondertel artijen zijn al ac et plein. Juist nt tag om ook te in ociale kwaliteit, loopt, er gaat no lorden. Een bruis lein draagt bij at Bij het Centrum Jeugd en Gezin Tilburg kunnen gezinnen en be roepskrachten terecht met vragen en voor hulp op het gebied van opvoeden en opgroeien. In het cen trum werken verschillende organi saties samen uit de jeugdzorg, het onderwijs en de welzijnssector. Zij spannen zich in om problemen op te lossen samen met ouders, ver zorgers, kinderen en jongeren. Het centrale kantoor van het Centrum Jeugd en Gezin Tilburg is gevestigd aan de Ringbaan West 227 (ingang Burgemeester Suijsstraat). De ko- I mende periode krijgen nog meer Tilburgse wijken een inlooppunt. /'ey W5 Voor het verket Z..._-2. 12.00-16.00 uur Wijkcentrum De Heyhoef “°l I keerplaatsen bi op de hoek met H Suijsstraat ent mers 246 - 254 krijgt een haag Heuvelring Tot medio oktober versmalde rij strook langs werkzaamheden. [f TILBURGSE koei let Wigner plein <oor Tilburg-Noo taiMevis vorige tWs dëbedoeli Ie tien instanties iproken samen te unbities waar te 1 zogeheten conver «elke eisen het n plein moet voldoe jiren is het een 1c atiebad Stappegoor en sportcentrum Reeshof organiseren activiteiten in de herfstvakantie. dag en volwassenen 500 meter. De deelnemers kunnen van 26 tot en met 30 oktober ook gratis recreatief zwemmen. Entree: 12,50 per persoon 7,50 met Tjip-pas). Meer informatie over de aangepaste openingstijden in de herfstvakantie staat op www. tilburg.nl. Bij de zwembaden en het T-Kwadraat is een folder met daarin alle activiteiten verkrijg baar. Werkzaamheden aan spoor Spoorbeheerder Prorail werkt in oktober, november en december aan het spoor in Tilburg. Het deel tussen de stations West en Cen traal krijgt nieuwe rails, bielzen en wissels. Ook de bovenleidingen en seinen worden aangepast. Er kan overlast ontstaan door on der meer motoren, het lassen en slijpen van de rails, het storten van grind en de bouwverlichting. Informatie is verkrijgbaar bij Pro- Rail, tel. 0900-77 67 245. E-mail: publiekscontacten@prorail.nl. In Nederland zijn jaarlijks meer dan 107.000 slacht kindermishandeling. Dit probleem komt voor in all de bevolking en in alle culturen. De gemeente adviseert altijd actie te ondernemen bij signalen van mishandeling Opnieuw aanvragen Alle geldende vergunningen ver lopen op 1 april volgend jaar. In november en december ontvangen Gebroeders Salastraat Tot eind oktober vervanging riool en bestrating, aansluitend in Lede- boerstraat. Op zaterdag 17 oktober presenteren wij de plannen voor de nieuwe wijk In onze tijdelijke 'huiskamer’ op het St. Pieters plein met een spectaculaire openlucht bioscoop. een straat op het g: 7. Heleinde; De kruising Duijns- aat, noordwaarts 8. Aphroditestraat; de Heleinde zuid- igens noordoostwaarts tot aan Meer informatie: www.watkanikdoen.nl www. amk-nederland. nl; tel.: 013 - 583 50 20 www. tilburg. nl/kindermishandeling www.Jeugdengezintilburg.nl; tel.: 0800 -3 65 65 65. Bosstraat Udenhout Tot begin november werkzaamhe den, evenals in Hofstraat. Programma 15.00 uur Officiële opening 15.30 uur Animatiefilm Madagascar a 1 17.00 uur Live muziek 19.00 uur Openluchtfilm ‘1 love you, min’ alle bewoners en ondernemers in het te reguleren gebied informatie over het aanvragen en verstrek ken van vergunningen. Wethouder Johan van den Hóut (verkeer en vervoer): “Met het invoeren van de nieuwe parkeerregeling kiezen we voor het faciliteren van bewoners. Zo veel mogelijk parkeerplekken dicht bij huis. Iedere inwoner van de binnenstad heeft recht op een parkeerplek.’’ Bewoners en ondernemers be palen zelf of de regeling in hun buurt nodig is. Dat doen ze door een enquête in te vullen. In een gebied met parkeerregulering is het niet langer mogelijk om ‘vrij’ te parkeren. Automobilisten moe ten betalen of een vergunning hebben. Parkeerregulering wordt ingevoerd als meer dan de helft van de ondervraagden voor invoe ring is. Rapport onderzoek Midi De resultaten van het onderzoek naar de overschrijding van de bouwkosten van het Midi theater zijn 13 oktober gepubliceerd. Het rapport daarvan is te downloaden of te lezen via tilburg.nl. In maart 2009 startte een speciale enquê tecommissie van zes raadsleden met een onderzoek. Aanleiding was de overschrijding van de kos ten voor de verbouwing van het theater met 1,9 miljoen euro. Meer informatie via: www.tilburg.nl/ onderzoekmidi. Door werkzaamheden is een aantal wegen helemaal of gedeeltelijk af gesloten. Meer informatie: Wendy Doorakkers, tel. 549 55 33. Internet: http://openbarewerken.tilburg.nl en http://haalmeeruitdeweg.nl. Slecht weer kan leiden tot wijzigingen. Op 18 oktober zijn er vier work shops over opvoeden, communice ren met pubers, voeding en buiten spelen. Belangstellenden hoeven zich niet vooraf aan te melden. Het is ook mogelijk om alleen een kijkje te nemen of informatie te vragen. Voor de kinderen is er een kleurwedstrijd. Ouders en jongeren kunnen zonder afspraak binnenlopen bij het in looppunt. Pedagogische adviseurs staan ze graag te woord. Het in looppunt is gevestigd op de eerste etage van wijkcentrum Heyhoef aan de Kerkenbosplaats 1. Vanaf 19 oktober is het inlooppunt open op dinsdag- en woensdagochtend van 8.30 tot 11.30 uur en op donderdag van 13 tot 16 uur en van 19 tot 21 uur. Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij voornemens zijn, om op grond van artikel 3 van de Drank- en Horecawet, voor het horecabedrijf aan de onderstaande paracommerciële rechtspersoon als bedoeld in artikel 4, eerste lid, van de Drank- en Horecawet, een Drank- en Horecavergun- ning fe verlenen en de burgemeester maakt bekend dat hij voornemens is om op grond van artikel 38 van de Algemeen Plaatselijke Verordening een Exploitatievergunning te verlenen: Stichting Grotto, Lange Nieuw- straat 237a te Tilburg voor het bedrijven van horeca ter ondersteuning van kunst op het adres Oude Warande 3 te Tilburg. De ontwerpbeschikking ligt vanaf 15 oktober 2009 tot 26 november 2009 ter inzage bij het informatiecentrum in Stadswinkel Cen trum. Adres en openingstijden: zie colofon. Controle honden afgerond De controleurs van de honden belasting hebben de afgelopen weken een groot aantal adressen bezocht. Driehonderd honden bleken nog niet te zijn aangemeld. Eigenaren zijn wettelijk verplicht om hun viervoeters aan te melden voor de hondenbelasting. De con troleurs gaan twee keer per jaar op pad. Wanneer de controleur een hond aantreft die nog niet is aangemeld, dan vult hij samen met de eigenaar een aangiftefor-1 mulier in of laat een formulier S achter. Meer informatie staat op het digitaal loket van de website www.tilburg.nl. telijke ordening. Tijdens de inzagetermijn kan iedereen schriftelijk een zienswijze over het ontwerp-bestemmingsplan sturen aan de Gemeenteraad, Postbus 717, 5000 AS Tilburg, onder vermelding van 'Ziens wijze ontwerpbestemmingsplan Reit 2007 le herz.’. Voor het indienen van een mon delinge zienswijzen kunt u een afspraak maken via telefoonnummer 013 542 91 47. Ook is het mogelijk om via www.tilburg. nl/ruimtelijke plannen uw zienswijze in te dienen. De raad neemt bij de vaststelling van het bestemmingsplan ook een besluit over de zienswijzen. kregen vragen over het geld dat ze te besteden hebben. Uit het onderzoek bleek dat de gezinnen zich zorgen maken over hun in komen, werk en de opleiding van hun kinderen. Verder kwam uit het onderzoek dat inwoners vaak recht hebben op voorzieningen waar ze nu nog geen gebruik van maken. “Gezinnen hebben problemen de eindjes aan elkaar te knopen en H er is niet altijd een vaste bron van W inkomsten aldus wethouder Gon Mevis (impulswijken)., “Ook huis- K houdens met een vast inkomen leven vaak onder de armoedegrens. Daarom wijzen we de inwoners de komende periode op de mogelijk heden die er zijn om hun inkomen te verbeteren.” De inwoners van de Kruidenbuurt zijn woensdag 7 ok tober op een bewonersavond gein- formeerd over de huisbezoeken. De ass, instanties gaan ook naar een aantal bedrijven in het gebied. In de wijken Sint Anna, Noord- hoek, Oud Zuid en de binnenstad wordt het gebied waar gratis geparkeerd kan worden, kleiner. Iedereen moet straks op veel plaatsen betalen of een vergun ning hebben om een auto neer te zetten. Via tilburg.nl zijn plat tegronden te downloaden waarop de straten staan waar voortaan betaald moet worden om te par keren. Ook de regels voor aanvra gen van parkeervergunningen in de binnenstad veranderen. Per 1 april 2010 is het uitgangspunt dat iedere bewoner een vergunning kan krijgen voor het gebied waar hij woont. Op dit moment is er een wachtlijst voor bewoners in de binnenstad die een vergunning willen. Door het beperkte aantal plaatsen kan geen tweede parkeer- kaart worden aangevraagd. Het is wel mogelijk om een plek in een parkeergarage te reserveren. De mogelijkheden voor ondernemers die een parkeervergunning voor de binnenstad willen, veranderen ook. Alleen als ze kunnen aanto- 'nen dat het voor hun bedrijfsvoe ring nodig is om met de auto in de stad te staan, kunnen ze een parkeerkaart aanvragen. Ook zij kunnen een plek in een parkeerga rage reserveren. Voor de projecten De Havenmeester en De Werf in de Piushaven is een eerste fase bouwvergunning verleend (zie ook de bouwrubriek). Voor De Havenmeester omvat het plan dertien appartementen met com merciële ruimten in de ‘plint’ en vijftien herenhuizen met tuin. Op 12 september zijn de woningen in verkoop gegaan. Het begin van de bouw staat gepland voor het einde van 2009. Later dit jaar start ook de verkoop van het project De Werf. Meer informatie over beide plan nen staat op www.piushaven.nl. Belanghebbenden kunnen de komen de zes weken nog bezwaar maken bij het college tegen de verleende bouwvergunning. H. Berkvensstraat Tot eind november werkzaamhe den, evenals in Nijverstraat. Tijdens de bezoeken krijgen inwo ners informatie over regelingen waar ze voor in aanmerking komen om hun inkomen te verhogen. Daarnaast onderzoeken de mede werkers of de bewoners ten on rechte van bepaalde regelingen gebruik maken. Vanaf oktober 2009 tot en met mei 2010 worden on geveer 200 inwoners bezocht. De bezoeken worden afgelegd door medewerkers van de gemeente, Be lastingdienst, Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV), Sociale Verzekeringsbank, Arbeids inspectie, Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW), Essent, Brabant Water, de (vreemdelingen)politie en woningcorporaties. De aanleiding voor deze bezoeken is een onderzoek van de gemeente naar de hoogte van het inkomen van gezinnen uit de Kruidenbuurt. Tweeduizend adressen in de wijk Soms is het moeilijk te zien dat er iets mis is met een kind. Li chamelijk geweld is misschien nog wel te herkennen, vooral als het vaak voorkomt. Maar er zijn ook andere vormen van kinder mishandeling, waarbij de ge volgen moeilijker te herkennen zijn. Voorbeelden hiervan zijn seksueel misbruik, uitschelden, vernederen en verwaarlozing. Soms merken mensen iets aan een kind of een gezin. Maar ze weten niet zeker of er iets aan de hand is. Ook dan is het goed om stappen te ondernemen. Bijvoorbeeld door te praten met andere mensen die het kind kennen of het inlichten van de school. Het is ook mogelijk contact op te nemen met het Centrum Jeugd en Gezin Tilburg en het Advies- en Meldpunt Kin- Subsidie voor isolatieglas Huiseigenaren kunnen subsidie aanvragen voor het plaatsen van isolatieglas. Het gaat om een be drag van 35 euro per vierkante meter. Om in aanmerking te ko men voor de subsidie moeten huizenbezitters een waardebon aanvragen op de website meer- metminder.nl. De waardebon kan na het plaatsen van het glas ver rekend worden met de glaszetter. Iedere huiseigenaar kan maximaal 1100 euro (inclusief btw) aanvra gen. Aanvragen kan tot 31 decem ber 2010. Er is een bedrag van maximaal 45 miljoen beschikbaar. Ringbaan West idag 18 oktober van 14 tot 22 volledig afgesloten. half november groot onder houd tussen B. van de Mortelplein en Bredaseweg. Eén rijbaan per richting beschikbaar, zijstraten niet bereikbaar vanaf Ringbaan West. Recreal leuke 1»..ww Van 26 tot en met 30 oktober is het tijdens de recreatieve zwemuren spookzwemmen in recreatiebad Stappegoor. Op vrij dagavond van 17.30 tot 21 uur draait dj Bloody Bas gevaarlijk goede muziek. Entree: 4,50 2,05 met Tjip-pas). Bij sportcentrum Reeshof iedereen deelnemen aan Zwem4daagse. Kinderen en se nioren zwemmen 250 meter per Op donderdag 5 november 2009 zal om 14.00 uur in het regionaal archief Tilburg, kazernehof 75 de openbare vergadering van de commissie naamgeving plaatsvin- De gemeente gaat inwoners van den. Op de agenda staat het voornemen tot ken naar mogelijkheden om I vaststelling van de i3ie aanvulling van het samengewerkt met verschllh Straatnamenbesluit. Toe te kennen de vol- den gaan medewerkers van de bI“ »p MlI- 1. Aphroditepad; Het pad lopende vanaf de Duijnsbergseweg in zuidoostelijke rich ting tot aan de Burgemeester Baron van Voorst tot Voorstweg. 2. Vijverpad; Het pad lopende vanaf de Taxandriëbaan in ooste lijke richting tot aan de Troelstrastraat. 3. Zwartvensepad; Het pad lopende vanaf de spoorbaan Breda-Tilburg ten oosten van de Zwartvenseweg in zuidoostelijke rich ting en vervolgens zuidwaarts tot aan de Zwartvenseweg. 4. Zegershuisweg; De straat lopende vanaf de Zwaluwsestraat zuid oostwaarts vervolgens noordoostwaarts en zuidoostwaarts tot de Zuidkamerlaan. 5. Zuidkamerlaan; De straat lopende vanaf de Hazennest-Oost noordwaarts, vervolgens noordoostwaart vervolgens zuidoostwaarts tot aan het Riddershofpad. 6. Zwaluwenbunders; De straat lopende vanaf de Burgemeester Bechtweg noord oostwaarts vervolgens zuidoostwaarts tot aan de Zuidkamerlaan. Te wijzigen de loop van ee grondgebied van Tilburg: straat lopende vanaf de kn bergseweg/Aphroditestraa tot aan de Hermesstraat. 8 De straat lopende vanaf de waarts, vervolj de Brakman. Wijzigen van de schrijfwijze van een straat behorende tot het grondgebied van Berkel- Enschot: 9. Göudreinet De straat lopende vanaf de Elstar in noordoostelijke richting tot aan de Rauwbrakenweg. Vervallen straten: 10. Goudrenet Het ontwerpbesluit tot vaststelling van de 131e aanvulling van het Straatnamenbesluit ligt van 15 oktober 2009 tot en met 26 november 2009 ter inzage in stadswinkel centrum. Op grond van.de Algemene Wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden zowel schriftelijk als mondeling hun zienswijzen op het ontwerpbesluit ken baar maken tot en met 26 november 2009. Schriftelijke zienswijzen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, p/a de secretaris van de com missie naamgeving, postbus 90118, 5000 LA Tilburg. Mondelinge zienswijzen kunnen worden ingebracht tijdens de openbare vergadering van de commissie naamgeving op donderdag 5 november 2009. Reit 2007 Het plangebied van het ontwerp bestem mingsplan ligt aan de Conservatoriumlaan 177 te Tilburg. Het bestemmingsplan heeft betrekking op de wijziging van de bestem ming van het perceel aan de Conservatori umlaan 177 van ‘wonen’ in 'wonen' met de nadere aanduiding ‘dienstverlening'. Het ontwerpbestemmingsplan ‘Reit 2007 le herz.’ ligt van 16 oktober 2009 tot en met 26 november 2009 ter inzage in het ge meentelijk informatiecentrum in Stadswin kel Centrum (zie voor adres en openingstij den het colofon). Ook zijn het ontwerpbe stemmingsplan en de bijlagen te bekijken op www.tilburg.nl/rulmtelijke plannen. Het college van de gemeente Tilburg voldoet hiermee aan artikel 3.8 van de Wet ruim-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 6