tekusan der Smullen In de bieb GRATIS INSPIRATIE Jh. 4 oktober aierendag ?edt j zondag lederschildpad gezien Dierendag spreekwoordenquiz Fluks 7 Dierennieuws: l - të* VAN DE KEUKEN DESIGNERS De grootste, langste en snelste dieren Dieren nieuws: paus krijgt de kriebels iWM» DONDERDAG 1 OKTOBER 2009 Een lederschildpad VOOR EEN BIJZONDERE KEUKEN NAAR UW PERSOONLIJKE SMAAK F De Keuken Designers zijn anders dan andere keukenspeciaalzaken. Komt u maar eens langs en neem ons GRATIS Keuken Inspiratieboek mee. Blader dit schitterende boek in alle rust door en geniet van de rijkdom aan keuken-ideeën. Maar vooral; laat u zich'inspireren! Tekusan Tilburg, NS-plein 36 5014 DC Tilburg, Tel. (013) 536 77 84 WWW.DEKEUKENDESIGNERS.NL/TEKUSANTILBURG Van 7 tot en met 17 oktober is het weer Kinderboekenweek. Het thema is dit jaar 'Aan tafel! Eten en snoepen in kinderboeken'. Ook bij Bilbiotheek Midden-Brabant zijn veel smakelijke activiteiten. Aanstaande zondag 4 oktober is het Werelddierendag. Daarom deze week op Fluks de Dieren dag Spreekwoordenquiz. Hieronder vind je een aantal spreekwoorden. Weet jij welk dier op de stippellijn- tjes moet komen? De giraffe is het langste dier ter wereld. DESIGN KEUKENS Wat is het grootste dier ter of drieteenluipaard. Dit dier kan wereld? En het snelste? Hieron der vind je de antwoorden! C' - Voor de kust van Texel is zondag een levende lederschildpad gezien. Het is bijzonder dat het dier in de Noordzee zwemt. In de Noordzee zitten nu veel kwallen en dat is het voedsel van de lederschildpad. De schildpad is bijna twee meter groot. De lederschildpad is de grootste schildpad ter wereld. Hij heeft geen hard schild, zoals andere zee schildpadden, maar een leerachtige huid. Hij zwemt maar heel lang- .zaam, want de kwallen die hij eet zwemmen toch niet weg. Hij-heeft ook weinig last van roofdieren, omdat hij zo groot is. Wist je dat een lederschildpad ongeveer 575 kilo weegt? Best zwaar! l I jjjTuBURGSE KOERIER Paddenstoelmiddagen Nu het herfst is zie je ze overal weer tevoorschijn komen: paddenstoe len! Zou jij daar ook wel eens iets meer over willen weten? Kom dan op woensdag 7 of zaterdag 10 okto ber naar de paddenstoelmiddag van Bezoekerscentrum Oisterwijk. De woensdagmiddag is bedoeld voor kinderen van 4 tot 7 jaar, de zaterdag voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Met een spiegeltje ga je bossen in om de onderkant van de paddenstoelen te kunnen bekijken, want die is het mooiste. Wel even vooraf reserveren. Bel 013-523 18 00 of kijk op www.natuurmonu- menten.nl. Meedoen kost 4,50 euro voor leden van Natuurmonumenten en 7,50 euro als je niet lid bent. Het bezoekerscentrum vind je aan de Van Tienhovenlaan 5 in Oisterwijk. Paus Benedictus de zestiende was afgelopen week een paar dagen in Tsjechië. Zaterdag hield hij in Praag een toespraak. Maar zijn publiek keek vooral naar de spin die over hem heem kroop! De spin viel natuurlijk extra goed op op de witte kleding van de paus. Het zwarte diertje kroop van de paus zijn schouder naar zijn oor. De paus had helemaal niets door. Tot hij het toch een beetje voelde kriebelen aan zijn oor. Benedictus gaf de spin een klap, maar iets later kroop het diertje weer over het witte gewaad naar beneden. Grootste dien de blauwe vinvis. Hij kan wel 30 meter lang wor den en 160.000 kilo zwaar! Langste dier: de giraffe natuur lijk. Vanaf 6 meter hoogte kan hij op je neerkijken. Da's net zo hoog als een huis van twee ver diepingen. Langstlevende dien de reuzen schildpad. Hij kan wel 200 jaar oud worden. Langzaamste zoogdier, de ai Marit Törnqvist Kinderboekwinkel De Zevensprong S heeft een bijzonder smakelijk voor- gerecht van de komende Kinder- boekenweek! Zondag 4 oktober om 14.00 uur is iedereen welkom bij een heel speciale middag rond de illustrator en schrijfster Marit Torn- qvist. Veel mensen kennen Marit van de prachtige bundel Jij bent de WB* liefste, maar ze heeft natuurlijk nog veel meer gemaakt. Deze middag staat in het teken van haar nieuw ste boek Wat niemand had ver wacht. Marit Törnqvist vertelt hoe het verhaal tot stand is gekomen en waarom ze er tien jaar aan gewerkt heeft. Ook laat ze de tekeningen zien die zij maakte voor dit boek, zelfs tekeningen die afgekeurd zijn door haarzelf. De middag duurt tot 16.00 uur. Toegang 2,50 euro. Je kunt het beste even reserveren op 013-544 37 81Het adres is Nieuw- landstraat 37 in Tilburg. ongeveer 100 meter per uur afleggen. Snelste dier: in de lucht is dat de zwaluw. In Azië leeft een soort zwaluw die wel 200 kilome ter per uur vliegt. Op de grond is het snelste dier het jachtluipaard. Als hij op jacht is haalt hij een snelheid van iets boven de 100 kilometer per uur. Het dier met de langste neus: de olifant. Zijn slurf is ongeveer 2 meter. Hij kan er van alles mee doen, zoals ruiken, ademhalen, drinken en eten naar zijn bek brengen. Kasteel Nemerlaer In Kasteel Nemerlaer in Haaren I duurt de Kinderboekenweek maar I liefst een maand! Elke zondag in I oktober zijn er activiteiten rond I het thema eten en drinken. Kas- teelvrouwe Carole Vos vertelt elke zondag om 11.30 uur het nieuwe verhaal Alleen slagroom. Natuurlijk kun je een mooie tocht maken door het kasteel (ook voor grote kinde ren zoals vaders, moeders, opa's, oma'sVerder kun je meedoen I aan een lievelingseten-wedstrijd. I Maak jij het mooiste schilderij van I je lievelingseten? Dam win jij een I gratis pannenkoek in een pannen- I koekenhuis. Of één van de andere I leuke prijzen. Verder zijn er schilde- I rijen over eten en drinken te zien in I het kasteel. Reserveer even voor de voorstelling op zondag: 0411- 62 12 79. Bibliotheek Berkel-Enschot begint de Kinderboekenweek met een leuke middag op woensdag 7 oktober. Lees in boeken die over eten en snoepen gaan of laat je voorlezen. Het begint om 13.30 uur. Voor alle kinderen van 4 tot 8 jaar. Bibliotheek Hasselt houdt diezelfde middag een spetterend kinderboekenweekfeest voor kinderen van 6 tot en met 10 jaar. Met schrijf ster Vivian den Hollander en een vertelvoorstelling door Len Copal. Je bent welkom om 14.00 uur. Je kunt die middag ook Turkse hapjes maken in bibliotheek Kaatsheuvel (14.30 uur) of koken met Otje in bibliotheek Loon op Zand (14.30 uur). En wat dacht je van een middagje eierkoek versieren in bibliotheek Udenhout (13.30)? Kortom, genoeg te doen en te smullen de komende dagen. Kijk op de website www.bibliotheekmb.nl voor alle activi teiten in de Kinderboekenweek. ijstijden: donderde OP uur, zaterdag van l uur, iedere eerste and van 14.00 tot 1 ztivifeit en verder (013-4630337 info@kll w.kunstwan.nl). j Eenin schaapskleren Vooruit met de Als eenin de val zitten Blaffendebijten niet Deuit de boom kijken Een vreemdein de bijt Geen...'....kwaad doen Voorstaan

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 7